AstroJaWil 17.50


Version 1.0.0
Download 30993
Total Views 1046
Stock
File Size 60.73 MB
File Type exe
Create Date 4 lipca 2015
Last Updated 4 lipca 2015
http://www.astrocd.pl/download/astrojawil/

Nowa rozszerzona wersja wymagająca pełnej instalacji. Prosimy przegrać ze starej wersji pliki z folderu ”/prywatne” oraz pliki ”kraj_domy.txt” oraz ”kraj_domeczki.txt” w folderze głównym.
Program ”AstroJaWil 17”. Autor: Janusz Wiland od roku 2002 tworzy ten program do użytku codziennego miłośników astronomii, którzy w każdej chwili mogą szybko zobaczyć, gdzie na niebie aktualnie znajduje się Słońce, Księżyc, planety, gwiazdy lub inne wybrane obiekty.
Obecna wersja nr 17 zawiera w sobie nowe ładne mapy, wykresy, tabele, opisy, linki, grafiki i zdjęcia służące lepszemu poznaniu tego, co widzimy na niebie. Jest to jedyny program typu planetarium, w którym możemy poustawiać na widocznym z danego miejsca obserwacji horyzoncie różne przeszkody terenowe (domy, drzewa, góry itp.), dzięki czemu po kliknięciu w HORYZONT widzimy niebo dokładnie tak jak np. z naszego okna. Prócz rozbudowanej części astronomicznej w programie jest wiele użytecznych funkcji bardzo przydatnych w życiu codziennym. Od tej wersji program posiada własne procedury umożliwiające szybką aktualizację z sieci danych w programie. Program jest FREEWARE.
Każda osoba po wysłaniu mailem do autora swoje imię, nazwisko i napisze kilka słów o sobie otrzyma kod umożliwiający rejestrację programu na własne nazwisko. Autor oczekuje w zamian za używanie programu na widokówkę przesłaną z miejsca zamieszkania. Przed instalacją, prosimy o odinstalowanie poprzedniej wersji programu. Program działa w środowisku Win XP/Vista/Win7. Do poprawnego działania programu wymagana jest obecność zainstalowanego Adobe Flash Playera i Adobe Shockwave Playera, dostępnych w katalogu ”/flash_player”, które należy zainstalować po zakończeniu instalacji AstroJaWila. Pliki również dostępne pod adresem: www.astrocd.pl/download/install_flash_player_ax.exe oraz www.astrocd.pl/download/Shockwave_Installer_Slim.exe