Nocny Obserwator 4.18


Version
Download 11531
Total Views 1248
Stock
File Size 100.96 MB
File Type zip
Create Date 4 lipca 2015
Last Updated 15 kwietnia 2016
http://www.astrocd.pl/download/nocny-obserwator/

Jest to darmowy program astronomiczny (kontynuacja programu AstroJaWil) autorstwa Janusza Wilanda.
Program zawiera w swojej bazie prawie wszystkie obiekty mgławicowe, 50000 planetoid, ponad 200 komet, katalog gwiazd podwójnych i zmiennych, obliczone efemerydy zakryć gwiazd przez Księżyc, diagramy, wykresy widoczności każdego obiektu w ciągu całego roku jak i doby, listę zaćmień Słońca i Księżyca, położenia satelitów Jowisza i Saturna.
Program oblicza koniunkcje Księżyca z gwiazdami, planetami a także z obiektami ziemskimi. W programie mamy możliwość wygenerowania map przeznaczonych do wydruku w tym także z efemerydami ciał Układu Słonecznego. Cenny jest zbiór opisów o widoczności w teleskopach prawie wszystkich obiektów z katalogów NGC i IC udostępnionych przez Steve Gottlieba - doświadczonego amerykańskiego obserwatora.
Program zawiera opisy wszystkich konstelacji i także obiektów z katalogu Messiera, opisy asteryzmów, a także słowniczek pojęć astronomicznych udostępniony do programu przez Marka Substyka. Z uwagi na bogactwo tych opisów oraz wbudowaną bazę danych na 8 kartotek i notes z dwudziestoma zeszytami w programie bardzo pomocna jest wyszukiwarka, która szybko odnajduje każdą informację tekstową umieszczoną w programie. Rejestracja programu jest darmowa.