Teraz jest wtorek, 2 czerwca 2020, 17:06

Strefa czasowa: UTC + 2

Utw├│rz nowy w─ůtek Odpowiedz w w─ůtku
Przejd┼║ na stron─Ö Poprzednia strona  1, 2, 3
Autor Wiadomo┼Ť─ç
 Tytu┼é: Re: Periapsis - m├│j program astronomiczny
PostNapisane: czwartek, 25 grudnia 2014, 13:54 
Administrator
Administrator

Do┼é─ůczy┼é(a): poniedzia┼éek, 24 sierpnia 2009, 14:27
Adamie. Dema mogło w ogóle nie być!
Guide te┼╝ go nie ma.

Obrazek M├│j profil na Facebooku
tel. 880-184-000 (prywatny), e-mail: astrocd@astrocd.pl (prywatne), m.substyk@urania.edu.pl (Urania-PA), marek.substyk@ptma.pl, zarzad@ptma.pl (PTMA);
tel. 575-572-330 (praca), e-mail: katowice@deltaoptical.pl
------------------------------------------------------------

Wielkie Wyprawy Polskiego Towarzystwa Mi┼éo┼Ťnik├│w Astronomii. USA 2020/Islandia 2020

G├│ra

PostNapisane: czwartek, 25 grudnia 2014, 14:33 
Ranga: [3]

Do┼é─ůczy┼é(a): sobota, 30 listopada 2013, 13:18
Ja osobi┼Ťcie bardzo podziwiam Bartka za wiedz─Ö jak─ů posiada i prac─Ö w┼éo┼╝on─ů w program.

Jednak dla mnie program jest nie warty tej stówy,ponieważ jak wiadomo skupiam się głównie na astrofotografii.
Je┼╝eli program b─Ödzie sterowa┼é monta┼╝em, jego warto┼Ť─ç dla mnie wzro┼Ťnie.
I tutaj bym radzi┼é Bartkowi i┼Ť─ç w tym kierunku. Jest wielu astrofotograf├│w kt├│rzy wywalili by nie ma┼é─ů kas─Ö
za program taki jak Periapsis jeżeli miał opcję :

1. Sterowanie telepem.
2. Guiding
3. Obsługa kamer, czyli prowadzenie sesji astro.

Wtedy spokojnie mógłbym za taki program zapłacić 500zł.
Radz─Ö Bartkowi i┼Ť─ç w tym kierunku .

Podkre┼Ťlam ┼╝e nie twierdz─Ö ┼╝e program jest beznadziejny. Po prostu nie zaspokaja moich potrzeb.
Takie jest moje zdanie :-)

G├│ra

PostNapisane: czwartek, 25 grudnia 2014, 14:44 
Administrator
Administrator

Do┼é─ůczy┼é(a): poniedzia┼éek, 24 sierpnia 2009, 14:27
Darek Nowakowski napisał(a):
Ja osobi┼Ťcie bardzo podziwiam Bartka za wiedz─Ö jak─ů posiada i prac─Ö w┼éo┼╝on─ů w program.

Jednak dla mnie program jest nie warty tej stówy,ponieważ jak wiadomo skupiam się głównie na astrofotografii.
Je┼╝eli program b─Ödzie sterowa┼é monta┼╝em, jego warto┼Ť─ç dla mnie wzro┼Ťnie.
I tutaj bym radzi┼é Bartkowi i┼Ť─ç w tym kierunku. Jest wielu astrofotograf├│w kt├│rzy wywalili by nie ma┼é─ů kas─Ö
za program taki jak Periapsis jeżeli miał opcję :

1. Sterowanie telepem.
2. Guiding
3. Obsługa kamer, czyli prowadzenie sesji astro.

Wtedy spokojnie mógłbym za taki program zapłacić 500zł.
Radz─Ö Bartkowi i┼Ť─ç w tym kierunku .

Podkre┼Ťlam ┼╝e nie twierdz─Ö ┼╝e program jest beznadziejny. Po prostu nie zaspokaja moich potrzeb.
Takie jest moje zdanie :-)

Sterowanie teleskopem b─Ödzie, bo g┼é├│wny Bartka zawsze by┼éa mo┼╝liwo┼Ť─ç pod─ů┼╝ania teleskopem za np. ISS, czego nie oferuj─ů monta┼╝e w tej chwili (wyj─ůtek kilka Meade).
Reszta to pytania do Bartka.

Obrazek M├│j profil na Facebooku
tel. 880-184-000 (prywatny), e-mail: astrocd@astrocd.pl (prywatne), m.substyk@urania.edu.pl (Urania-PA), marek.substyk@ptma.pl, zarzad@ptma.pl (PTMA);
tel. 575-572-330 (praca), e-mail: katowice@deltaoptical.pl
------------------------------------------------------------

Wielkie Wyprawy Polskiego Towarzystwa Mi┼éo┼Ťnik├│w Astronomii. USA 2020/Islandia 2020

G├│ra

PostNapisane: pi─ůtek, 26 grudnia 2014, 23:40 
Ranga: [1]

Do┼é─ůczy┼é(a): poniedzia┼éek, 22 lutego 2010, 00:46
Byłem podekscytowany tym programem do czasu odpalenia wersji demonstracyjnej.
Tak naprawd─Ö w wersji demonstracyjnej jest to jedynie bardzo przyjemna mapa nieba

Wersja demo obowi─ůzkowo musi pokaza─ç jak dzia┼éaj─ů narz─Ödzia a wszystkie s─ů zablokowane (trzeba je odblokowa─ç z przyk┼éadowymi obiektami)!
Gdzie s─ů komety i planetoidy???

My┼Ťla┼éem, ┼╝e przynajmniej wirtualnie zobacz─Ö jak to dzia┼éa w instrukcji programu a tu o zgrozo - instrukcja zablokowana.

My┼Ťl─Ö, ┼╝e kupi─Ö ten program w niedalekiej przysz┼éo┼Ťci bo wierz─Ö na s┼éowo, ┼╝e jest ┼Ťwietny..... demo tego nie pokazuje niestety....

Dla mnie fajny by┼é SkyMap Pro jedyny program z opcj─ů "Add to log..." - po naci┼Ťni─Öciu prawym klawiszem myszki obiektu na ekranie w menu kontekstowym od razu mo┼╝na by┼éo doda─ç obiekt do dziennika obserwacji (program pami─Öta┼é dat─Ö, mo┼╝na by┼éo wybra─ç z listy zdefiniowany sw├│j sprz─Öt, miejsce obserwacji i wpisa─ç uwagi do obserwacji). Potem z bazy mo┼╝na by┼éo szuka─ç obiekt├│w obserwowanych przez nas wg r├│┼╝nych kryteri├│w: np. daty, teleskopu, miejsca obserwacji, katalogu, itp.

Gratuluj─Ö autorowi i ┼╝ycz─Ö dalszego rozwoju programu.

G├│ra

PostNapisane: ┼Ťroda, 4 marca 2015, 17:25 
Nowy na forum

Do┼é─ůczy┼é(a): czwartek, 26 sierpnia 2010, 18:43
Program robi wra┼╝enie.

Szkoda, ┼╝e wersja demo jest okrojona i tak naprawd─Ö nie wiadomo co jest i czego tak naprawd─Ö mo┼╝na spodziewa─ç.
Idea┼éem by┼éoby wersja demo, dok┼éadnie taka sama jak pe┼éna wersja, z t─ů r├│┼╝nic─ů ┼╝e dzia┼éa┼éaby kilka dni.
Program demo mógłby pobierać klucze z sieci. Po upływie czasu testowania, odpowiedniego klucza w sieci by nie było, program przestaje działać i jest bezużyteczny.

Mam kilka pytań.
1.
Na stronie jest informacja, że do działania programu wymagany jest internet.
No ale chyba bez internetu co┼Ť b─Ödzie dzia┼éa─çÔÇŽ. Pytanie, co b─Ödzie dzia┼éa─ç, a co nie?
2.
Czy w programie w miejscu obserwacji jest miejsce na wa┼╝ny parametr jakim jest wysoko┼Ť─ç wzniesienia oczu (heigth od eye) w konsekwencji czego w obliczeniach b─Ödziemy mie─ç wysoko┼Ť─ç pozorn─ů wynik┼é─ů z obni┼╝enia horyzontu?
3.
Azymut podawany jest chyba tak jak lubi─ů geodeci, czyli kulminacja gdy Az=0 Jest mo┼╝liwo┼Ť─ç ustawienia aby dla S by┼éo 180?
4.
Animacja przebiegu za─çmienia super, ale dlaczego pas za─çmienia pokazany jest ┼Ťwiec─ůcym ┼Ťwiat┼éem, a nie cieniem? To kwesta ustawie┼ä?
5
W wersji demo przy zaznaczeniu obiektu Moon mamy szczeg├│┼éowe info. B─Ödzie szansa na wi─Öcej danych? Nawet zamiast alfa, beta (J2000) kt├│re nie s─ů pierwszej potrzeby. Np. faz─Ö czyli ile h m s przed pe┼éni─ů, nowiem itd. Poza tym nie wiem co wskazuje k─ůt fazowy, bo jako taki powinien si─Ö mie┼Ťci─ç w zakresie 0 ÔÇô 360 0 ÔÇô n├│w, 90 ÔÇô I kw itd. A tu s─ů warto┼Ťci dodatnie w zakresie 0-180 tak jakby wskazywa┼é elongacje.

Z racji tego, ┼╝e program jest rewelacyjny zapowiadam si─Ö, ┼╝e b─Öd─ů pyta┼é dalej :)

G├│ra

Wy┼Ťwietl posty nie starsze ni┼╝:  Sortuj wg  
Utw├│rz nowy w─ůtek Odpowiedz w w─ůtku
Przejd┼║ na stron─Ö Poprzednia strona  1, 2, 3

Strefa czasowa: UTC + 2

Kto przegl─ůda forum

U┼╝ytkownicy przegl─ůdaj─ůcy ten dzia┼é: Brak zidentyfikowanych u┼╝ytkownik├│w i 8 go┼Ťci

Nie mo┼╝esz rozpoczyna─ç nowych w─ůtk├│w
Nie mo┼╝esz odpowiada─ç w w─ůtkach
Nie mo┼╝esz edytowa─ç swoich post├│w
Nie mo┼╝esz usuwa─ç swoich post├│w
Nie mo┼╝esz dodawa─ç za┼é─ůcznik├│w

Szukaj:
Skocz do: