Teraz jest poniedziałek, 18 listopada 2019, 02:43

Strefa czasowa: UTC + 2

Utw├│rz nowy w─ůtek Odpowiedz w w─ůtku
Przejd┼║ na stron─Ö 1, 2, 3, 4, 5 ... 8  Nast─Öpna strona
Autor Wiadomo┼Ť─ç
 Tytu┼é: Poradnik Mi┼éo┼Ťnika Astronomii - nowa ksi─ů┼╝ka!
PostNapisane: poniedzia┼éek, 22 listopada 2010, 12:40 
Administrator
Administrator

Do┼é─ůczy┼é(a): poniedzia┼éek, 24 sierpnia 2009, 14:27
Dobieg┼éy ko┼äca prace nad poradnikiem, kt├│ry ju┼╝ 1 grudnia b─Ödzie dost─Öpny dla wszystkich mi┼éo┼Ťnik├│w astronomii i nie tylko.
Pomys┼é, realizacja wynik┼é z potrzeby posiadania pod r─Ök─ů przewodnika, kt├│ry u┼éatwi nam obserwacje pi─Öknego nocnego nieba. W ksi─ů┼╝ce zawar┼éem w zasadzie najwa┼╝niejsze informacje dla ka┼╝dego, kt├│ry astronomi─Ö traktuje jako swoje hobby.
Dla mnie i mam nadzieje dla czytelnik├│w ksi─ů┼╝ka b─Ödzie doskona┼éym dodatkiem do teleskopu, kt├│ra w ko┼äcu poka┼╝e co i jak mo┼╝emy na niebie obserwowa─ç. Poradnik zawiera kompleksowo zintegrowany kalendarz zjawisk astronomicznych, kt├│re b─Öd─ů mia┼éy miejsce w latach 2011-2019.
Mam nadzieje, ┼╝e ksi─ů┼╝ka ta przyjmie si─Ö na sta┼ée, a moja ci─Ö┼╝ka praca nad zawarto┼Ťci─ů przyczyni si─Ö do popularyzacji astronomii w Polsce.
Prosz─Ö pami─Öta─ç, ┼╝e ksi─ů┼╝ka nie powsta┼éa jako komercyjny produkt, z ma┼é─ů ilo┼Ťci─ů tre┼Ťci i wielkimi zdj─Öciami. Poradnik to esencja wiedzy, kt├│r─ů ka┼╝dy powinien posiada─ç nie zale┼╝nie od jej aktualnego stanu.
Ksi─ů┼╝ka przeznaczona jest dla pocz─ůtkuj─ůcych mi┼éo┼Ťnik├│w astronomii.

Za┼é─ůcznik:
okladka_str_tytulowa_72dpi.jpg
okladka_str_tytulowa_72dpi.jpg [ 92.72 KiB | Przegl─ůdane 6537 razy ]

Tytu┼é: ÔÇ×Poradnik mi┼éo┼Ťnika astronomiiÔÇŁ
Autor: Marek Substyk
Korekta i konsultacja naukowa: Jan Desselberger, Janusz Wiland
ISBN: 978-83-932019-0-7
Wydawnictwo: AstroCD
Format: A5 (148x210 mm), kolor
Oprawa: mi─Ökka, kolor
Liczba stron: 360 (plus suplement elektroniczny 122 stron w pdf)
Druk: Media Publishing Polska, Ruda ┼Ül─ůska
Premiera: 1 grudnia 2010 r.
Cena detaliczna: 44,90 zł. / cena dla zarejestrowanych forumowiczów: 40,00 zł.

Dost─Öpno┼Ť─ç:
w sklepie internetowym http://www.astroporadnik.pl
w wszystkich salonach firmy Delta Optical w kraju oraz sklepie internetowym
(poszukujemy miejsc dystrybucji)

Poradnik mi┼éo┼Ťnika astronomii, to wyj─ůtkowa ksi─ů┼╝ka, napisana przez mi┼éo┼Ťnika astronomii dla mi┼éo┼Ťnik├│w astronomii. Zawiera bogactwo informacji przydatnych w planowaniu i przeprowadzaniu obserwacji astronomicznych. Adresowana jest przede wszystkim do pocz─ůtkuj─ůcych obserwator├│w nieba, kt├│rym powinna w praktyczny spos├│b pom├│c wykorzysta─ç w┼éasn─ů lornetk─Ö czy teleskop. Z ksi─ů┼╝ki dowiedz─ů si─Ö oni kiedy, jak i gdzie oraz za pomoc─ů jakich instrument├│w rozpocz─ů─ç sw─ů przygod─Ö z astronomi─ů. Osoby planuj─ůce zakup lub rozbudow─Ö swojego sprz─Ötu obserwacyjnego, zapewne skorzystaj─ů z rozdzia┼éu po┼Ťwi─Öconego temu zagadnieniu, w kt├│rym autor w przyst─Öpny spos├│b pokazuje, na co zwr├│ci─ç uwag─Ö przy zakupie lornetki, teleskopu czy te┼╝ wyposa┼╝enia ÔÇô okular├│w lub filtr├│w. Do┼Ťwiadczeni obserwatorzy zapewne doceni─ů szczeg├│┼éowe opisy i porady dotycz─ůce obserwacji kilkuset obiekt├│w nocnego nieba, kt├│re ÔÇô cho─ç w du┼╝ej cz─Ö┼Ťci znane ÔÇô po raz pierwszy zosta┼éy tak kompleksowo zestawione. Poradnik mi┼éo┼Ťnika astronomii to idealny przewodnik dla ka┼╝dego, kto chce bli┼╝ej pozna─ç rozpo┼Ťcieraj─ůce si─Ö ponad naszymi g┼éowami niebo. Ksi─ů┼╝ka zawiera szczeg├│┼éowy kalendarz zjawisk astronomicznych na lata 2011ÔÇô2019.

Ca┼éa ksi─ů┼╝ka sk┼éada si─Ö z 21 rozdzia┼é├│w w kt├│rych znajdziemy:

Czym obserwowa─ç? (reflektory i ich odmiany, refraktory, monta┼╝e, wybieramy apertur─Ö, ┼Ťwiat┼éosi┼éa, wady optyki, zwierciad┼éa teleskop├│w, sprawno┼Ť─ç optyczna, powi─Ökszenie, okulary, soczewka Barlowa, jak dobra─ç okular do teleskopu?, odwracamy obraz, filtry w obserwacjach wizualnych i astrofotografii, przechowywanie sprz─Ötu, czyszczenie i konserwacja teleskopu, kolimacja teleskopu) ;
Jak obserwowa─ç? (miejsce obserwacji, przygotowanie obserwatora, ustawienie szukacza, ustawienie teleskopu, kupi┼éem teleskop i co dalej?, kierunki ┼Ťwiata i wsp├│┼érz─Ödne, wsp├│┼érz─Ödne geograficzne, wsp├│┼érz─Ödne horyzontalne, wsp├│┼érz─Ödne r├│wnikowe, ruch S┼éo┼äca po niebie, widoczno┼Ť─ç gwiazd, wsp├│┼érz─Ödne geograficzne miejscowo┼Ťci i punkt├│w w Polsce, zielone lasery, zasilanie w terenie) ;
Niebo ogl─ůdane go┼éym okiem (czym s─ů gwiazdy?, oznaczenia gwiazd, jasno┼Ťci gwiazd, klasyfikacja gwiazd, najja┼Ťniejsze gwiazdy, najbli┼╝sze gwiazdy, gwiazdozbiory, rozpoznajemy gwiazdozbiory) ;
Niebo przez lornetk─Ö (jak wybra─ç dobr─ů lornetk─Ö?, parametry lornetek, budowa lornetek, co i jak obserwowa─ç lornetk─ů, wybrane obiekty lornetkowe katalog├│w Messiera i NGC) ;
Obserwacje Ksi─Ö┼╝yca (jak i kiedy obserwowa─ç Ksi─Ö┼╝yc);
Obserwacje S┼éo┼äca (obserwacje za pomoc─ů filtr├│w, bezpiecze┼ästwo obserwacji, folia mylarowa, filtry szklane, teleskopy s┼éoneczne, wygl─ůd tarczy s┼éonecznej, aktywno┼Ť─ç S┼éo┼äca);
Obserwacje planet (jasno┼Ťci i rozmiary k─ůtowe planet, wygl─ůd planet w teleskopie);
Obserwacje obiektów głębokiego nieba, szczegółowy opis obiektów (110 obiektów katalogu Messiera, wybrane 113 obiektów katalog NGC oraz 20 wybranych z katalogu IC);
Asteryzmy i gromady galaktyk (szczeg├│┼éowo opisane 28 asteryzm├│w ÔÇô przypadkowych uk┼éad├│w gwiazd oraz 13 najciekawszych gromad galaktyk);
Obserwacje gwiazd wielokrotnych (metody obserwacji, 72 gwiazdy wielokrotne do test├│w rozdzielczo┼Ťci i obserwacji);
Obserwacje gwiazd zmiennych (metody obserwacji, sposoby oceniania jasno┼Ťci gwiazd, tabela 109 gwiazd zmiennych do obserwacji);
Komety (czym s─ů komety?, komety okresowe w latach 2011-2019);
Meteory i meteoryty (meteory, tabela 88 roj├│w meteor├│w, meteoryty i ich klasyfikacja);
Sztuczne satelity Ziemi (Mi─Ödzynarodowa Stacja Kosmiczna, Iridium, jak i kiedy obserwowa─ç);
Astrofotografia (ustawienie monta┼╝u, teleskop i korpus lustrzanki cyfrowej, projekcja afokalna i okularowa, projekcja okularowa, fotografowanie aparatem umieszczonym na monta┼╝u paralaktycznym, fotografowanie nieruchomym aparatem, teleskop i proste kamery CCD, fotografowanie Ksi─Ö┼╝yca, S┼éo┼äca, planet Uk┼éadu S┼éonecznego, obiekt├│w ÔÇ×g┼é─Öbokiego niebaÔÇŁ, fotografowanie z wykorzystaniem 16-bitowych kamer CCD, ustawienie ostro┼Ťci, maska Bathinova);
Prognoza pogody, warunki obserwacji (zdj─Öcia satelitarne, oznaki wizualne zmieniaj─ůcej si─Ö pogody, przejrzysto┼Ť─ç powietrza, light pullution, seeing i skala Antoniadiego, bia┼ée noce);
Oprogramowanie astronomiczne (AstroJaWil, Stellarium, wybrane i proponowane programy komputerowe);
Zjawiska na niebie (za─çmienia S┼éo┼äca ÔÇô w tym widoczne w Polsce, za─çmienia Ksi─Ö┼╝yca ÔÇô w tym widoczne w Polsce, fazy Ksi─Ö┼╝yca, widoczno┼Ť─ç planet ÔÇô wykresy widoczno┼Ťci w latach 2011-2019, przej┼Ťcia ÔÇô tranzyty planet wewn─Ötrznych przed tarcz─ů S┼éo┼äca, zakrycia gwiazd przez Ksi─Ö┼╝yc, koniunkcje Ksi─Ö┼╝yca z planetami);
Układ Słoneczny
S┼éo┼äce ÔÇô opis, pory roku, znaki zodiaku, peryhelium i aphelium;
Merkury ÔÇô opis, maksymalne elongacje i koniunkcje, koniunkcje Merkurego z dalszymi planetami w latach 2011-2019;
Wenus ÔÇô opis, maksymalne elongacje i koniunkcje, koniunkcje Wenus z dalszymi planetami w latach w latach 2011-2019;
Ziemia i Ksi─Ö┼╝yc ÔÇô opis;
Mars ÔÇô opis, opozycje i koniunkcje Marsa ze S┼éo┼äcem, koniunkcje Marsa z dalszymi planetami w latach 2011-2019;
Planetoidy ÔÇô opis, opozycje ze S┼éo┼äcem najja┼Ťniejszych planetoid w latach 2011-2019;
Jowisz ÔÇô opis, opozycje i koniunkcje Jowisza ze S┼éo┼äcem, koniunkcje Jowisza z dalszymi planetami 2011-2019;
Saturn ÔÇô opis, opozycje i koniunkcje Saturna ze S┼éo┼äcem w latach 2011-2019;
Uran ÔÇô opis, opozycje i koniunkcje Urana ze S┼éo┼äcem w latach 2011-2019;
Neptun ÔÇô opis, opozycje i koniunkcje Neptuna ze S┼éo┼äcem w latach 2011-2019;
Astrosłowniczek
Internet w astronomii

Cena detaliczna: 44,9 zł.

Obrazek M├│j profil na Facebooku
tel. 880-184-000 (prywatny), e-mail: astrocd@astrocd.pl (prywatne), m.substyk@urania.edu.pl (Urania-PA), marek.substyk@ptma.pl, zarzad@ptma.pl (PTMA);
tel. 575-572-330 (praca), e-mail: katowice@deltaoptical.pl
------------------------------------------------------------

Wielkie Wyprawy Polskiego Towarzystwa Mi┼éo┼Ťnik├│w Astronomii. Islandia 2019/USA 2020

G├│ra

Tytu┼é: Re: Poradnik Mi┼éo┼Ťnika Astronomii - nowa ksi─ů┼╝ka!
PostNapisane: poniedzia┼éek, 22 listopada 2010, 12:53 
Ranga: [3]

Do┼é─ůczy┼é(a): poniedzia┼éek, 6 wrze┼Ťnia 2010, 21:21
Mia┼éem okazj─Ö obserwowa─ç post─Öp prac nad ksi─ů┼╝k─ů i wiem jak tytaniczn─ů prac─Ö wykona┼ée┼Ť.
GRATULACJE!
My┼Ťl─Ö, ┼╝e ksi─ů┼╝ka znajdzie sta┼ée miejsce w biblioteczkach mi┼éo┼Ťnik├│w astronomii, nie tylko tych pocz─ůtkuj─ůcych.
Gratuluj─Ö Marku jeszcze raz!

G├│ra

PostNapisane: poniedzia┼éek, 22 listopada 2010, 13:04 

Do┼é─ůczy┼é(a): sobota, 14 sierpnia 2010, 14:17
czekam na grudzien.. przyjade po ksiazke do DO. mam nadzieje, ze dostane z autografem autora ;)

http://www.jkar.org
http://www.alfaholicy.org
fr33

G├│ra

PostNapisane: poniedzia┼éek, 22 listopada 2010, 14:11 
Administrator
Administrator

Nie przesadzajmy z tymi autografami. Ksi─ů┼╝ka jest do czytania i u┼╝ywania, a nie podpisywania si─Ö pod ni─ů.

tel. 880-184-000 (prywatny), e-mail: astrocd@astrocd.pl (prywatne), m.substyk@urania.edu.pl (Urania-PA), marek.substyk@ptma.pl, zarzad@ptma.pl (PTMA);

Wielkie Wyprawy Polskiego Towarzystwa Mi┼éo┼Ťnik├│w Astronomii. Islandia 2019/USA 2020

G├│ra

PostNapisane: poniedzia┼éek, 22 listopada 2010, 14:13 

Do┼é─ůczy┼é(a): wtorek, 25 sierpnia 2009, 21:31
No, sztuka pisania ksi─ů┼╝ek (poradnik├│w) o sprz─Öcie powinna polega─ç przede wszystkim na organoleptycznych wra┼╝eniach z u┼╝ytkowania danego teleskopu, filtra lub okularu. Je┼Ťli nie posiadamy takiej wiedzy nale┼╝y zebra─ç j─ů od cz┼éonk├│w spo┼éeczno┼Ťci - czy forum.
Zloty we w┼éasnym gronie powinny pr├│cz niew─ůtpliwej integracji sk┼éania─ç w┼éa┼Ťnie do wsp├│lnych test├│w i por├│wna┼ä sprz─Ötu-na zasadzie fizycznego przek┼éadania danego okularu z wyci─ůgu do wyci─ůgu, sprawdzanie wad optycznych np. SWANa czy LVW w konkretnych teleskopach o r├│┼╝nej ┼Ťwiat┼éosile. Testy kamerek CCD, flit├│w, k─ůt├│wek przez kilka os├│b w r├│┼╝nych telepach, podparte zdj─Öciami dokumentacj─ů merytoryczn─ů. Pisz─ůcy ksi─ů┼╝k─Ö powinien je skrz─Ötnie przechowywa─ç w postaci zapisk├│w. Posi┼ékowa─ç si─Ö opiniami internetowymi r├│wnie┼╝ stron angloj─Özycznych np. http://www.cloudynights.com. Opisywa─ç wra┼╝enia w┼éasne i os├│b postronnych. Opinie marketingowe producent├│w powstaj─ů po to by sprzeda─ç produkt i nie s─ů obiektywne i miarodajne. oddaj─ů sens konkretnego produktu ale wszystko dziwnie zaokr─ůglaj─ů w g├│r─Ö ;) Wszystko wychodzi w praniu, podczas u┼╝ytkowania w sprz─Öcie r├│┼╝nej ma┼Ťci i o r├│┼╝nych parametrach.
To co daje fajne obrazy w SCT nie zawsze jest dobre do MTO-800 itp. Wklejanie opis├│w producenta, kt├│re s─ů dost─Öpne na stronie DO jest wy┼é─ůcznie fajnym, ubeletryzowanym katalogiem firmowym sklepu niel┼╝enie od zagajania w temacie. Nie czyta┼éem ksi─ů┼╝ki ale z tych podlinkowanych stron to wynika.
Ufam ze nie odbierzesz tego Marek jako permanentn─ů krytyk─Ö ale jako uwag─Ö kolegi praktyka !
Pozdrawiam Robert

G├│ra

PostNapisane: poniedzia┼éek, 22 listopada 2010, 14:29 
Administrator
Administrator

Opisy te sam modyfikowałem. Wstawie inny przykład, bo ten drażni.
Zobaczy─ç to trzeba w ca┼éo┼Ťci

G├│ra

PostNapisane: poniedzia┼éek, 22 listopada 2010, 14:35 
Nowy na forum

Do┼é─ůczy┼é(a): poniedzia┼éek, 5 lipca 2010, 12:57
Widz─Ö ┼╝e wyros┼éa konkurencja do klasyki P.G. Kulikowskiego pod tym samym tytu┼éem. Mam na p├│┼éce drugie wydanie z roku 1976. Od tego czasu prawie wszystko si─Ö zmieni┼éo w sprz─Öcie astronomicznym (a nawet zmieniono pogl─ůdy na szereg zjawisk astronomicznych). A┼╝ dziw bierze ┼╝e tyle czasu trzeba by┼éo czeka─ç na co┼Ť ambitniejszego ni┼╝ popularnonaukowe wypociny, kt├│re zalewaj─ů ksi─Ögarnie.
Dzi─Öki serdeczne!

G├│ra

PostNapisane: poniedzia┼éek, 22 listopada 2010, 14:38 
Ranga: [4]

Do┼é─ůczy┼é(a): pi─ůtek, 18 wrze┼Ťnia 2009, 10:35
Marek moje gratulacja takie pozycje s─ů mile widziane przez mi┼éo┼Ťnik├│w astronomii
a jest ich niewiele.

Darek

G├│ra

PostNapisane: poniedzia┼éek, 22 listopada 2010, 14:40 
SuperUser
SuperUser

Do┼é─ůczy┼é(a): wtorek, 25 sierpnia 2009, 14:22
Najpierw gratuluj─Ö dobrego pomys┼éu. Gdy tylko b─Öd─Ö mia┼é pieni─ů┼╝ki na pewno zago┼Ťci w mojej bibliotece, te┼╝ b─Öd─Ö jej u┼╝ywa┼é jako poradnika, by─ç mo┼╝e nawet na spotkania, kt├│re b─Öd─ů organizowane po szko┼éach. Ciesz─Ö si─Ö bardzo, mamy dwa wa┼╝ne produkty, kt├│re nie powinno zabrakn─ů─ç u ka┼╝dego Mi┼éo┼Ťnika Astronomii
1) Program AstroJaWil
2) Poradnik Mi┼éo┼Ťnika Astronomii
To mnie cieszy, jestem bardzo zadowolony, co nasze to nasze, ale Polskie i to popieram. ;)

G├│ra

PostNapisane: poniedzia┼éek, 22 listopada 2010, 14:43 
Moderator globalny
Moderator globalny

Do┼é─ůczy┼é(a): wtorek, 25 sierpnia 2009, 19:19
Jak pewnie przeczytali┼Ťcie, by┼éem jednym z korektor├│w tej ksi─ů┼╝ki.
Mam pro┼Ťb─Ö, poczekajcie z opiniami, a┼╝ nie przeczytacie i nie zobaczycie ca┼éo┼Ťci. Jako mi┼éo┼Ťnik astronomii nie mog─Ö si─Ö ju┼╝ doczeka─ç papierowej wersji.

polecam m├│j darmowy program Nocny Obserwator - pomoc przy teleskopie w nocy,
Obrazek
OCTOPUS TN 150/1230, OCZKO TN 210/1120, ED80, MIKRON TN 122/630.
Obrazek
FASTRON-5m, FASTRON-7, FASTRON-8T i HEQ5.

G├│ra

PostNapisane: poniedzia┼éek, 22 listopada 2010, 15:07 
Ranga: [7]
Ranga: [7]

Do┼é─ůczy┼é(a): czwartek, 27 sierpnia 2009, 10:54
Gratulacje nab─Öde na pewno :idea:

G├│ra

PostNapisane: poniedzia┼éek, 22 listopada 2010, 15:14 
Moderator globalny
Moderator globalny

Do┼é─ůczy┼é(a): wtorek, 25 sierpnia 2009, 10:12
Na pierwszy rzut oka bardzo ciekawa pozycja :) Wreszcie będę miał w jednym miejscu opisane wszystkie najpopularniejsze DS-y. Na tym najbardziej mi zależało.
Ale z ocenami nale┼╝y wstrzyma─ç si─Ö do czasu dog┼é─Öbnego przejrzenia zawarto┼Ťci. Nie oceniajmy ksi─ů┼╝ki po ok┼éadce :mrgreen: Ok┼éadka bardzo ┼éadna, mam nadziej─Ö, ┼╝e zawarto┼Ť─ç ksi─ů┼╝eczki te┼╝.
Prawdopodobnie zam├│wi─Ö wi─Öcej ni┼╝ 1 szt.
Gratulacje dla autora ;)

ToupTek Camera GPCMOS1200KMB

Zapraszam serdecznie na mojego bloga: http://www.kubafotoblog.blogspot.com

G├│ra

PostNapisane: poniedzia┼éek, 22 listopada 2010, 15:28 
Nowy u┼╝ytkownik

Do┼é─ůczy┼é(a): pi─ůtek, 5 marca 2010, 16:32
A będzie wersja laminowana..taka żeby ja można było uzywać w naszym wilgotnym klimacie..czy tylko wersja kominkowa do kontemplacji przy winie ?

G├│ra

PostNapisane: poniedzia┼éek, 22 listopada 2010, 15:52 

Do┼é─ůczy┼é(a): pi─ůtek, 7 maja 2010, 14:06
Marek, ja zamawiam jedn─ů sztuk─Ö. (info na PW)
Nie ma co, czy tam da┼ée┼Ť opis z DO, czy nie, na pewno zada┼ée┼Ť sobie wiele trudu i pracy, aby projekt doszed┼é do realizacji. A ja zawsze popieram jak kto┼Ť dochodzi do czego┼Ť w┼éasn─ů prac─ů. Szopen te┼╝ nie gra┼é jak mistrz od razu, tylko si─Ö musia┼é uczy─ç. Nast─Öpna ksi─ů┼╝ka b─Ödzie jeszcze lepsza pewnie.
Ja Ci gratuluj─Ö i czekam cierpliwie na moj─ů ksi─ů┼╝k─Ö :) no i mam nadziej─Ö, ┼╝e b─Ödzie jaka┼Ť dedykacja, bo a nu┼╝ staniesz si─Ö s┼éawny :), tak czy nie?

G├│ra

PostNapisane: poniedzia┼éek, 22 listopada 2010, 16:01 
Administrator
Administrator

Robert Brygała napisał(a):
A będzie wersja laminowana..taka żeby ja można było uzywać w naszym wilgotnym klimacie..czy tylko wersja kominkowa do kontemplacji przy winie ?

Okładka jest foliowana (prawie jak laminowana ;) ), papier kreda, a nie makulatura

Adam Jaskuła napisał(a):
Marek, ja zamawiam jedn─ů sztuk─Ö. (info na PW)
Nie ma co, czy tam da┼ée┼Ť opis z DO, czy nie, na pewno zada┼ée┼Ť sobie wiele trudu i pracy, aby projekt doszed┼é do realizacji. A ja zawsze popieram jak kto┼Ť dochodzi do czego┼Ť w┼éasn─ů prac─ů. Szopen te┼╝ nie gra┼é jak mistrz od razu, tylko si─Ö musia┼é uczy─ç. Nast─Öpna ksi─ů┼╝ka b─Ödzie jeszcze lepsza pewnie.
Ja Ci gratuluj─Ö i czekam cierpliwie na moj─ů ksi─ů┼╝k─Ö :) no i mam nadziej─Ö, ┼╝e b─Ödzie jaka┼Ť dedykacja, bo a nu┼╝ staniesz si─Ö s┼éawny :), tak czy nie?

Negatywne komentarze te┼╝ s─ů mile widzane, w szczeg├│lno┼Ťci cenne bo b─Öd─ů do poprawek do 2. wydania.

Dziękuje za miłe komentarze.

G├│ra

PostNapisane: poniedzia┼éek, 22 listopada 2010, 16:19 

Do┼é─ůczy┼é(a): wtorek, 25 sierpnia 2009, 14:03
Hej

No to ja tez chce jedn─ů :D . Zostaw dla mnie

Pozdrawiam
Piotrek

Szukacz: Red dot Finder, Telrad, 9x50
Filtry: Celestron Polaryzacyjny 1.25"

G├│ra

PostNapisane: poniedzia┼éek, 22 listopada 2010, 16:47 
Ranga: [8]
Ranga: [8]

Do┼é─ůczy┼é(a): niedziela, 6 wrze┼Ťnia 2009, 19:02
Zakupimy , poczytamy , zobaczymy
Ch─Ötnie kupi─Ö egzemplarz i poogl─ůdam co tam nam Marek pr├│buje wcisn─ů─ç , wtedy mo┼╝na wyda─ç werdykt.

G├│ra

PostNapisane: poniedzia┼éek, 22 listopada 2010, 17:00 
Ranga: [1]

Do┼é─ůczy┼é(a): poniedzia┼éek, 16 sierpnia 2010, 15:36
Mam nadziej─Ö, ┼╝e w sklepie na pocz─ůtku grudnia znajd─Ö dwie, a mo┼╝e i trzy wolne ksi─ů┼╝ki - je┼Ťli b─Öd─ů si─Ö nadawa┼éy r├│wnie┼╝ dla czytaj─ůcych wnuk├│w. Niech si─Ö ucz─ů.

asiuda
katowice

G├│ra

PostNapisane: poniedzia┼éek, 22 listopada 2010, 18:59 
Administrator
Administrator

No nie, spokojnie.
Nakład może nie jest wielki, ale wszystkim w grudniu na 100% wystarczy.

G├│ra

PostNapisane: poniedzia┼éek, 22 listopada 2010, 19:52 
Nowy na forum

Do┼é─ůczy┼é(a): niedziela, 21 listopada 2010, 17:38
Witam , zamowiłem i czekam opinie wyraze po przeczytaniu egzemplaza .
Ryszard.

G├│ra

Wy┼Ťwietl posty nie starsze ni┼╝:  Sortuj wg  
Utw├│rz nowy w─ůtek Odpowiedz w w─ůtku
Przejd┼║ na stron─Ö 1, 2, 3, 4, 5 ... 8  Nast─Öpna strona

Strefa czasowa: UTC + 2

Kto przegl─ůda forum

U┼╝ytkownicy przegl─ůdaj─ůcy ten dzia┼é: Brak zidentyfikowanych u┼╝ytkownik├│w i 1 go┼Ť─ç

Nie mo┼╝esz rozpoczyna─ç nowych w─ůtk├│w
Nie mo┼╝esz odpowiada─ç w w─ůtkach
Nie mo┼╝esz edytowa─ç swoich post├│w
Nie mo┼╝esz usuwa─ç swoich post├│w
Nie mo┼╝esz dodawa─ç za┼é─ůcznik├│w

Szukaj:
Skocz do: