Teraz jest niedziela, 25 pa┼║dziernika 2020, 10:54

Strefa czasowa: UTC + 2

Utw├│rz nowy w─ůtek Odpowiedz w w─ůtku
Przejd┼║ na stron─Ö Poprzednia strona  1, 2, 3, 4, 5 ... 8  Nast─Öpna strona
Autor Wiadomo┼Ť─ç
 Tytu┼é: Re: Poradnik Mi┼éo┼Ťnika Astronomii - nowa ksi─ů┼╝ka!
PostNapisane: poniedzia┼éek, 22 listopada 2010, 20:41 
Moderator globalny
Moderator globalny

Do┼é─ůczy┼é(a): wtorek, 25 sierpnia 2009, 13:05
No to czekamy do 3-go. Obrazek

Piwo ma warto┼Ťci od┼╝ywcze, podczas gdy ┼╝ywno┼Ť─ç nie ma warto┼Ťci piwnych

G├│ra

PostNapisane: poniedzia┼éek, 22 listopada 2010, 22:12 
Ranga: [4]

Do┼é─ůczy┼é(a): niedziela, 27 wrze┼Ťnia 2009, 10:58
Witam :) Gratuluj─Ö zako┼äczenia ksi─ů┼╝ki i sam z niecierpliwo┼Ťci─ů b─Öd─Ö oczekiwa┼é dnia, kiedy trafi na p├│┼éki i lady :) Ka┼╝da ksi─ů┼╝ka o tematyce astronomicznej jest cennym nabytkiem dla Polskiej Astronomii i nie tylko :) Tym bardziej, ┼╝e nie ma a┼╝ tak wielu publikacji, a ju┼╝ z pewno┼Ťci─ů o tematyce kierowanej bezpo┼Ťrednio do mi┼éo┼Ťnik├│w obserwacji sfery niebieskiej. Jest wiele ksi─ů┼╝ek, typowo popularno naukowych, o rozszerzaniu Kosmosu itd. Marku, ┼╝ycz─Ö Ci, by ten poradnik, sta┼é si─Ö lektur─ů podstawow─ů ka┼╝dego astrofana :)
B─Öd─Ö mia┼é na uwadze terminy, by zam├│wi─ç ksi─ů┼╝eczk─Ö i dla siebie :) Pozdrawiam

PICCOLO TN 115/1150
TRIPLET TN 200/1478

okulary: 10,15, 20 oraz 25 mm Super Pl├Âssl. Filtr s┼éoneczny z foli baddera.
Lornetka: Celestron 15 x 70 i 7 x 30 . Rejestrator czasu DCF.
Canon 350d mod
Monta┼╝ paralaktyczny FASTRON TRAK

Obrazek
Obrazek
g.g 5854060
adres e-mail: meteo@poa.home.pl
Strona projektu: Izdebska Ostoja Ciemnego Nieba https://www.facebook.com/pages/Izdebska-Ostoja-Ciemnego-Nieba/196221140513466
Moja współpraca z POA : http://poa.home.pl/forum/viewforum.php?
Zaprzyja┼║nione forum: http://astro-zone.pl

G├│ra

PostNapisane: poniedzia┼éek, 22 listopada 2010, 23:01 
Moderator globalny
Moderator globalny

Do┼é─ůczy┼é(a): niedziela, 30 sierpnia 2009, 20:50
Gratulacje. Podr─Öcznik gotowy!!!!! HURRRAAA

Czekam na premier─Ö.

G├│ra

Tytu┼é: A mo┼╝e tak co┼Ť innego ?
PostNapisane: wtorek, 23 listopada 2010, 01:03 
Nowy u┼╝ytkownik

Do┼é─ůczy┼é(a): niedziela, 6 czerwca 2010, 21:26
Marek Substyk napisał(a):
Negatywne komentarze te┼╝ s─ů mile widzane ... [ciach]

Negatyw├│w chyba nie b─Ödzie - aby co┼Ť skrytykowa─ç trzeba si─Ö najpierw z tym zapozna─ç. Zreszt─ů tak samo jak w przypadku sypania pozytywami. Chocia┼╝ s─ůdz─ůc po dotychczasowej dyskusji to raczej jestem w mniejszo┼Ťci :)

Ciekaw jestem dlaczego zdecydowa┼ée┼Ť si─Ö na wydanie ksi─ů┼╝ki (poradnika) ? W ksi─Ögarniach s─ů przecie┼╝ ca┼ée TONY ksi─ů┼╝ek, kt├│re w mniej lub bardziej podobnej formie dotykaj─ů podstaw astronomii i problem├│w obserwacji. Jedne robi─ů to lepiej inne gorzej (trudno wyczu─ç czy to wina autora czy t┼éumacza, bo wi─Ökszo┼Ť─ç to niestety przek┼éady), ale konkurencja jest naprawd─Ö spora. Decyduj─ůc si─Ö na form─Ö ksi─ů┼╝ki b─Ödziesz toczy─ç nier├│wn─ů walk─Ö i wcale nie jest powiedziane, ┼╝e odniesiesz taki sukces jak Kulikowski czy Pittich (Niebo na d┼éoni).

Tymczasem wydaje mi si─Ö, ┼╝e jest pewna nisza, kt├│r─ů warto by┼éoby spr├│bowa─ç zagospodarowa─ç. T─ů nisz─ů IMHO jest brak sensownego periodyku w j─Özyku polskim dla obserwator├│w amator├│w. Co┼Ť na kszta┼ét Sky & Telescope czy Astronomy Now.

Takim pismem z ca┼é─ů pewno┼Ťci─ů nie jest Urania/PA - to pisemko pisane przez co najmniej magistr├│w astronomii dla co najmniej magistr├│w astronomii, jest oczywi┼Ťcie kalendarz astronomiczny i 2 - 3 strony o tym co wida─ç na niebie. Ale poza tym, tematy cokolwiek zwi─ůzane z obserwacjami amatorskimi rzadko tam goszcz─ů. Teoretycznie s─ů te┼╝ 2 strony w Wi┼╗, niestety te┼╝ nie wychodz─ů poza schemat: do┼Ť─ç suchy, kilkunastozdaniowy opis mniej lub bardziej ciekawych zjawisk. Nie wiem jak wygl─ůda od ┼Ťrodka Vademecum Mi┼éosnika Astronomii, ale to chyba kwartalnik i jest niedost─Öpny w szerokiej dystrybucji.

Ka┼╝dy kto cho─ç raz w ┼╝yciu mia┼é w r─Öku S&T, Sky at Night, Astronomy czy Astronomy Now wie czego w polskoj─Özycznej literaturze nie ma: kr├│tkich artyku┼é├│w charakteryzuj─ůcych najnowsze odkrycia prostym j─Özykiem (w og├│le by┼éo co┼Ť o odkryciu IBEXa w Uranii/PA ?), prezentacji r├│┼╝nych punkt├│w widzenia nieco bardziej skomplikowanych problem├│w, co┼Ť na kszta┼ét Talking point by Alan Longstaff, przybli┼╝ania w mo┼╝liwie prosty spos├│b hot-topic'├│w takich jak exoplanety. Ale przede wszystkim brak ciekawych artyku┼é├│w dla obserwator├│w amator├│w (np.: typu A night with the Triangulum Galaxy z listopadowego numeru Astronomy Now), ciekawych cel├│w dla podgl─ůdaczy nieba (np DS├│w w dobrze widocznych w danym miesi─ůcu gwiazdozbiorach), opis├│w sprz─Ötu (teleskopy, monta┼╝e, deperelki), opis├│w spotka┼ä astronomicznych, miejsc dobrze nadaj─ůcych si─Ö do tego celu, szk├│┼éki fotografowania, zdj─Ö─ç u┼╝ytkownik├│w przez amator├│w, og┼éosze┼ä, etc.

Zamiast pisa─ç kolejne ksi─ů┼╝ki, kt├│re pewnie nie b─Öd─ů zbyt widoczne w zalewie tego typu literatury, mo┼╝e warto by┼éoby przemy┼Ťle─ç problem powstania periodyku, kt├│ry praktycznie nie mia┼éby ┼╝adnej konkurencji ?

To nie była krytyka, tylko (trudny do realizacji) pomysł. Ale może warto byłoby zastanowić się nad nim w grupie osób.

I jeszcze jedno: przy wej┼Ťciu na stron─Ö http://www.astroporadnik.pl widz─Ö 403 Forbidden.

Ryszard

G├│ra

PostNapisane: wtorek, 23 listopada 2010, 01:41 
Ranga: [6]
Ranga: [6]

Do┼é─ůczy┼é(a): wtorek, 25 sierpnia 2009, 17:43
... zapowiada si─Ö ┼Ťwietnie... sztuk─Ö wezm─Ö na 100% ... (a je┼Ťli b─Ödzie mo┼╝na ze dwie to te┼╝ nie pogardz─Ö)

E-mail:
adalwb@astrocd.pl
adalwb@wp.pl

Na razie koniec z "ci─Ö┼╝kim" sprz─Ötem:
HEQ5Pro SynScan SW200/1000, SW ED80/600Pro, SW 80/400, Orion SSDSMI III, i jakie┼Ť dooperelle.

G├│ra

Tytu┼é: Re: A mo┼╝e tak co┼Ť innego ?
PostNapisane: wtorek, 23 listopada 2010, 08:03 
Administrator
Administrator

Do┼é─ůczy┼é(a): poniedzia┼éek, 24 sierpnia 2009, 14:27
Ryszard Gabryszewski napisał(a):
Ciekaw jestem dlaczego zdecydowa┼ée┼Ť si─Ö na wydanie ksi─ů┼╝ki (poradnika) ? W ksi─Ögarniach s─ů przecie┼╝ ca┼ée TONY ksi─ů┼╝ek, kt├│re w mniej lub bardziej podobnej formie dotykaj─ů podstaw astronomii i problem├│w obserwacji. Jedne robi─ů to lepiej inne gorzej (trudno wyczu─ç czy to wina autora czy t┼éumacza, bo wi─Ökszo┼Ť─ç to niestety przek┼éady), ale konkurencja jest naprawd─Ö spora. Decyduj─ůc si─Ö na form─Ö ksi─ů┼╝ki b─Ödziesz toczy─ç nier├│wn─ů walk─Ö i wcale nie jest powiedziane, ┼╝e odniesiesz taki sukces jak Kulikowski czy Pittich (Niebo na d┼éoni).

Widzisz, ka┼╝dy ma jaki┼Ť punkt widzenia. Ksi─ů┼╝ka ta nawet nie ma zamiaru pojawi─ç si─Ö na p├│┼ékach w Empiku, ze wzgl─Ödu m.in na nak┼éad.
Poradnik ten nie jest promocj─ů mojej osoby lecz odpowiedzi─ů na oczekiwania pocz─ůtkuj─ůcych mi┼éo┼Ťnik├│w astronomii z kt├│rymi spotykam si─Ö na co dzie┼ä kilkukrotnie przez ostatnia lata. Za ka┼╝dym razem wygl─ůda to podobnie i nie mam czego zaoferowa─ç dla takiej osoby, tak aby rozwi─ůza─ç jego wi─Ökszo┼Ť─ç problem├│w. Urania jak napisa┼ée┼Ť jest zbyt naukowa i nie jest to tylko Tw├│j pogl─ůd. Mamy jeszcze Vademecum, kt├│re jest drugim biegunem. Z ksi─ů┼╝ek aktualnie dost─Öpnym mamy tylko Niebo - Przemka Rudzia, w kt├│rym nie wszystko jest czego bym oczekiwa┼é. St─ůd pomys┼é nad ksi─ů┼╝k─ů.
Konkurencji merytorycznej po ksi─Ögarniach obecnie nie widz─Ö... a ksi─ů┼╝k─Ö mo┼╝ecie ocenia─ç sami po jej przejrzeniu, bo teraz to nie ma najmniejszego sensu. Z uporem maniaka b─Öd─Ö przypomina┼é, ┼╝e ksi─ů┼╝ka jest dla pocz─ůtkuj─ůcych, a ze wzgl─Ödu nawet na sam charakter ksi─ů┼╝ki bardziej do┼Ťwiadczeni te┼╝ co┼Ť dla siebie znajd─ů. Je┼Ťli kto┼Ť chce szuka─ç planet pozaziemskich lub zastanawia si─Ö nad wyborem zaawansowanej kamery SBig mo┼╝e si─Ö rozczarowa─ç. Nie znajdzie na ten temat nic.
Ale je┼Ťli szukasz opisu tranzytu Wenus w 2012, ┼üa┼äcucha Makariana, wygl─ůdu M101 lub moment├│w opozycji Saturna, etc., znajdziesz to w Poradniku szybko i bez najmniejszych problem├│w.
Pozdrawiam

Obrazek M├│j profil na Facebooku
tel. 880-184-000 (prywatny), e-mail: astrocd@astrocd.pl (prywatne), m.substyk@urania.edu.pl (Urania-PA), marek.substyk@ptma.pl, zarzad@ptma.pl (PTMA);
tel. 575-572-330 (praca), e-mail: katowice@deltaoptical.pl
------------------------------------------------------------

Wielkie Wyprawy Polskiego Towarzystwa Mi┼éo┼Ťnik├│w Astronomii. USA 2020/Islandia 2020

G├│ra

PostNapisane: wtorek, 23 listopada 2010, 08:23 
Ranga: [1]

Do┼é─ůczy┼é(a): ┼Ťroda, 9 wrze┼Ťnia 2009, 09:24
Marku zamawiam ju┼╝ teraz egzemplarz z dedykacj─ů i autografem autora, a je┼╝eli da rad─Ö to r├│wnie┼╝ korektor├│w. :)
Dedykacja mo┼╝e brzmie─ç np. :shock: "...... Grzegorzowi". Pozdrawiam.

G├│ra

PostNapisane: wtorek, 23 listopada 2010, 10:06 
Ranga: [3]

Do┼é─ůczy┼é(a): wtorek, 25 sierpnia 2009, 21:31
Janusz Wiland napisał(a):
Jak pewnie przeczytali┼Ťcie, by┼éem jednym z korektor├│w tej ksi─ů┼╝ki.
Mam pro┼Ťb─Ö, poczekajcie z opiniami, a┼╝ nie przeczytacie i nie zobaczycie ca┼éo┼Ťci. Jako mi┼éo┼Ťnik astronomii nie mog─Ö si─Ö ju┼╝ doczeka─ç papierowej wersji.

Och m├│j poprzedni post to by┼éy lu┼║ne dygresje na temat "pr├│bek" zamieszczonych w tym temacie. Naturalnie ja te┼╝ zamawiam jeden egzemplarz, przyznam r├│wnie┼╝ ┼╝e zgadzam si─Ö z Januszem i poczekam z opiniami do chwili przeczytania ca┼éo┼Ťci! Pr├│bki (mo┼╝e troszk─Ö niefortunnie w chwili powstania w─ůtku) dobrane przez Marka nie mog─ů oczywi┼Ťcie stanowi─ç o ca┼éej ksi─ů┼╝ce.

Prosz─Ö o info gdy ksi─ů┼╝ka b─Ödzie dost─Öpna w sprzeda┼╝y!
Pozdrawiam Robert

G├│ra

PostNapisane: wtorek, 23 listopada 2010, 10:14 
Nowy u┼╝ytkownik

Do┼é─ůczy┼é(a): poniedzia┼éek, 21 czerwca 2010, 14:09
Witam
Gratuluje pomysłu !
Mam ju┼╝ kilka pozycji na temat astronomi pierwsz─ů kt├│ra naby┼éem byl Poradnik milosnika astronomi ma juz ponad 30 lat
OCZYWISCIE ZAMAWIAM NOWY PORADNIK !!

G├│ra

PostNapisane: wtorek, 23 listopada 2010, 11:15 
Nowy u┼╝ytkownik

Do┼é─ůczy┼é(a): poniedzia┼éek, 12 pa┼║dziernika 2009, 20:21
S─ůdz─ůc po opisie, Poradnik b─Ödzie cennym uzupe┼énieniem literatury astro dost─Öpnej na rynku.
Oczywi┼Ťcie zamawiam jeden egzemplarz. A komentarz b─Ödzie po przeczytaniu.

Pozdrawiam

Piotr

G├│ra

PostNapisane: wtorek, 23 listopada 2010, 11:47 
Administrator
Administrator

Robert Twarogal napisał(a):
Janusz Wiland napisał(a):
Jak pewnie przeczytali┼Ťcie, by┼éem jednym z korektor├│w tej ksi─ů┼╝ki.
Mam pro┼Ťb─Ö, poczekajcie z opiniami, a┼╝ nie przeczytacie i nie zobaczycie ca┼éo┼Ťci. Jako mi┼éo┼Ťnik astronomii nie mog─Ö si─Ö ju┼╝ doczeka─ç papierowej wersji.

Och m├│j poprzedni post to by┼éy lu┼║ne dygresje na temat "pr├│bek" zamieszczonych w tym temacie. Naturalnie ja te┼╝ zamawiam jeden egzemplarz, przyznam r├│wnie┼╝ ┼╝e zgadzam si─Ö z Januszem i poczekam z opiniami do chwili przeczytania ca┼éo┼Ťci! Pr├│bki (mo┼╝e troszk─Ö niefortunnie w chwili powstania w─ůtku) dobrane przez Marka nie mog─ů oczywi┼Ťcie stanowi─ç o ca┼éej ksi─ů┼╝ce.

Prosz─Ö o info gdy ksi─ů┼╝ka b─Ödzie dost─Öpna w sprzeda┼╝y!
Pozdrawiam Robert

Dok┼éadnie tak jest. Zarzuty braku czego┼Ť po obejrzeniu 1 strony, s─ů na wyrost, tym bardziej np. uwagi do czego┼Ť, co jednak jest wyja┼Ťniane na innych stronach. Poza tym ksi─ů┼╝k─Ö zrobi┼éem nie po to aby j─ů testowa─ç i wy┼éapywa─ç b┼é─Ödy, bo te zapewne jeszcze s─ů i trudno aby ich nie by┼éo ÔÇô tylko po to aby z niej korzysta─ç. Je┼Ťli b─Öd─ů uwagi to oczywi┼Ťcie b─Öd─Ö wdzi─Öczny za przesy┼éanie mi ich na PW czy maila. Poprawi si─Ö w drugim wydaniu (o ile b─Ödzie).
Do┼Ť─ç ciekawy rozdzia┼é dotyczy doboru okular├│w, kt├│ry jak wiadomo jest chyba najbardziej z┼éo┼╝on─ů sytuacj─ů i mo┼╝e wywo┼éywa─ç mieszane odczucia. Ka┼╝dy ma swoje typy i ja je r├│wnie┼╝ mam. Przedstawi┼éem je w ksi─ů┼╝ce i nie ka┼╝demu musi si─Ö to podoba─ç. Nie oznacza to jednak, ┼╝e s─ů b┼é─Ödne. Sprawa kopiowania czegokolwiek dotyczy moich opis├│w i nie zapominajcie, ┼╝e du┼╝o z nich sam robi┼éem w Delcie jak te filtrowe jak i wiele innych. One r├│wniez nie musz─ů si─Ö podoba─ç.
Ciekawie przyj─ů┼é si─Ö http://deltasky.pl/?p=292 (aktualnie strona ta troch─Ö jest posypana) i mimo b┼é─Öd├│w, wielu u┼╝ytkownik├│w doceni┼éo ten tekst.
Nikogo nie zmuszam do posiadania tej ksi─ů┼╝ki. Wiem, ┼╝e nie jest z┼éa. Mnie, Januszowi Wilandowi i Panowi Janowi Desselbergerowi si─Ö bardzo podoba i wg. nich jest warta posiadania. Je┼Ťli im si─Ö podoba, jestem spokojny. Oczywi┼Ťcie zapewne kto┼Ť, kto b─Ödzie chcia┼é udowodni─ç niedoskona┼éo┼Ťci i na pewno wyszuka cokolwiek co mo┼╝na podwa┼╝y─ç. Informuje z g├│ry, ┼╝e jestem psychicznie na to przygotowany i wszelkie uwagi przemy┼Ťle dok┼éadnie niekoniecznie si─Ö z nimi zgadzaj─ůc.

Wypowied┼║ riklaunim na Twoim forum, jest ┼╝ywym przyk┼éadem nieznajomo┼Ťci zawarto┼Ťci. ┼Üwiat┼éosi┼éa jest wyja┼Ťniana wog├│le gdzie indziej, ni┼╝ w wybranej stronie. Typowe czepianie si─Ö z braku laku.
"kilkaset stron efemeryd, tabele itp. z AstroJawila + kopiuj wklej ze strony delty to ┼Ťwietny poradnik dla pocz─ůtkuj─ůcych"
C├│┼╝ mam doda─ç. Napisze tylko, ┼╝e ka┼╝da tabela powsta┼éa r─Öcznie, g┼é├│wnie na postawie Guide, Espenaka, a nie z AstroJaWil'a (cho─ç fajnie by by┼éo gdyby program Janusza takie generowa┼é). Nie ma ich te┼╝ kilkaset, a je┼Ťli riklaunim czyli Piotrowi Mali┼äskiego si─Ö nie podoba, to przecie┼╝ nic nie musi jej czyta─ç. Niech sobie sam napisze ksi─ů┼╝k─Ö o astrofotografii.
Podane linki z innymi pokazuj─ů tylko jaki mamy n─Ödzny wyb├│r. Tak si─Ö sk┼éada, ┼╝e wi─Ökszo┼Ť─ç tych pozycji mam.

Powinno być tak jak napisał Felcia97,
1. zam├│wi─ç,
2. przeczyta─ç,
3. przemy┼Ťle─ç,
4. wyci─ůgn─ů─ç wnioski i spostrze┼╝enia,
5. napisa─ç recenzj─Ö,
6. przesłać autorowi swoje wnioski, spostrzeżenia i sugestie w celu poprawienia, uaktualnienia następnego wydania,
7. publicznie krytykowa─ç (zreszt─ů niekoniecznie publicznie, ju┼╝ wystarczaj─ůco g┼éupot i bezsens├│w pl─ůcze si─Ö po naszych forach)

I jednak uwaga: Strona http://www.astroporadnik.pl jeszcze powstaje. B─Ödzie dost─Öpna najp├│┼║niej 1 grudnia.

tel. 880-184-000 (prywatny), e-mail: astrocd@astrocd.pl (prywatne), m.substyk@urania.edu.pl (Urania-PA), marek.substyk@ptma.pl, zarzad@ptma.pl (PTMA);

Wielkie Wyprawy Polskiego Towarzystwa Mi┼éo┼Ťnik├│w Astronomii. USA 2020/Islandia 2020

G├│ra

PostNapisane: wtorek, 23 listopada 2010, 12:43 

Do┼é─ůczy┼é(a): poniedzia┼éek, 16 sierpnia 2010, 15:36
Widz─Ö, ┼╝e lubicie sobie pogada─ç, tylko po to, ┼╝eby pogada─ç. Najrozs─ůdniej kupi─ç ksi─ů┼╝k─Ö, przeczyta─ç, mo┼╝e pochwali─ç autora, mo┼╝e naprowadzi─ç go na lepsze drogi. Nie znaj─ůc ksi─ů┼╝ki nie mo┼╝na zak┼éada─ç, ┼╝e s─ů w niej astronomiczne herezje. A czy jest zbyt prosta czy zbyt fachowa to zale┼╝y tylko od czytelnika, a nie od autora. Jedna ksi─ů┼╝ka wi─Öcej znajdzie jeszcze miejsce na p├│┼éce. A je┼Ťli nie - zawsze mo┼╝na j─ů podarowa─ç dzieciom lub przekaza─ç do najbli┼╝szej biblioteki. Pr─Ödzej czy p├│┼║niej znajdzie czytelnika, a mo┼╝e i przysz┼éego odkrywc─Ö nowo┼Ťci na niebie?

G├│ra

PostNapisane: wtorek, 23 listopada 2010, 13:35 
Nowy u┼╝ytkownik

Do┼é─ůczy┼é(a): niedziela, 6 czerwca 2010, 21:26
Poradnik ten nie jest promocj─ů mojej osoby lecz odpowiedzi─ů na oczekiwania pocz─ůtkuj─ůcych mi┼éo┼Ťnik├│w astronomii z kt├│rymi spotykam si─Ö na co dzie┼ä kilkukrotnie przez ostatnia lata.

Chyba nie zrozumieli┼Ťmy si─Ö. Nie krytykowa┼éem, nie sugerowa┼éem, ┼╝e ksi─ů┼╝ka ma by─ç czy jest autopromocj─ů. Jest dla mnie jasne, ┼╝e poradniki obserwacyjne pisze si─Ö dla innych.

Problem polega na tym, ┼╝e sporo jest podobnej, astronomicznej literatury na rynku (ostatnio doliczy┼éem niemal 15 tytu┼é├│w, niestety sklepy DO s─ů pustyniami pod tym wzgl─Ödem), przebicie si─Ö ze swoj─ů ksi─ů┼╝k─ů na rynku - bez wzgl─Ödu na to jak by nie by┼éa dobra - b─Ödzie trudne. IMHO lepszym pomys┼éem, cho─ç zapewne du┼╝o trudniejszym, by┼éoby pokuszenie si─Ö o pr├│b─Ö stworzenie pisma dla obserwator├│w amator├│w, ludzi zainteresowanych astronomi─ů. Czego┼Ť na kszta┼ét polskiego S&T, czego nie ma na polskim rynku. Ale jak widz─Ö po Twojej reakcji i braku reakcji innych os├│b, pomys┼é nie znalaz┼é uznania. Troch─Ö szkoda, i tyle.

G├│ra

PostNapisane: wtorek, 23 listopada 2010, 14:00 
Administrator
Administrator

Pomys┼é takiej gazetki jest oczywi┼Ťcie bardzo dobry, ale trudny w realizacji, pracoch┼éonny, drogi w realizacji. Mo┼╝e kto┼Ť si─Ö na to kiedy┼Ť zdecyduje, ale na pewno nie b─Öd─Ö to ja.
Polska to nie USA. Jeste┼Ťmy krajem du┼╝o biedniejszym i nie sta─ç nas na zakup nawet po┼éowy tego co maj─ů w USA. Zobacz jak bardzo nawet sprz─Öt jest tam ta┼äszy.

G├│ra

PostNapisane: wtorek, 23 listopada 2010, 21:35 

Do┼é─ůczy┼é(a): niedziela, 28 marca 2010, 11:23
PW

G├│ra

PostNapisane: wtorek, 23 listopada 2010, 21:38 
Nowy u┼╝ytkownik

Do┼é─ůczy┼é(a): pi─ůtek, 28 sierpnia 2009, 20:13
Ryszard Gabryszewski napisał(a):
IMHO lepszym pomys┼éem, cho─ç zapewne du┼╝o trudniejszym, by┼éoby pokuszenie si─Ö o pr├│b─Ö stworzenie pisma dla obserwator├│w amator├│w, ludzi zainteresowanych astronomi─ů. Czego┼Ť na kszta┼ét polskiego S&T, czego nie ma na polskim rynku. Ale jak widz─Ö po Twojej reakcji i braku reakcji innych os├│b, pomys┼é nie znalaz┼é uznania. Troch─Ö szkoda, i tyle.

Nieeee, wg mnie to rewelacyjny pomys┼é. Jest faktem, ┼╝e brakuje na polskim rynku periodyku astronomicznego tworzonego dla mi┼éo┼Ťnik├│w astronomii, takiego jak AstronomyNow, czy S&T. Tak wi─Öc, wg mnie masz bardzo dobry pomys┼é. Powiedz tylko kiedy pojawi si─Ö pierwszy numer, jak nazwiesz periodyk i jaka b─Ödzie jednostkowa cena i prenumerata. Bo jak rozumiem twoje pytanie, to by┼éo badanie rynku, a nie propozycja skierowana do Marka.

Pzdr
Wojtek

PS. Marek, jak te┼╝ zamiawiam jedn─ů ksi─ů┼╝k─Ö z dedykacj─ů ;)

G├│ra

PostNapisane: ┼Ťroda, 24 listopada 2010, 00:46 
Ranga: [2]

Do┼é─ůczy┼é(a): wtorek, 1 wrze┼Ťnia 2009, 21:45
Witam!
Gratuluj─Ö ksi─ů┼╝ki!!!
Zamawiam egzemplarz, odbior─Ö na straganie.
Pozdrawiam.
Antoni

Sky-Watcher SK 909 + nap─Öd ekon. + focuser
I r├│┼╝no┼Ťci.........
Obserwatorium z obrotow─ů kopu┼é─ů Adama Szcz─Ösnego

G├│ra

PostNapisane: ┼Ťroda, 24 listopada 2010, 00:55 

Do┼é─ůczy┼é(a): wtorek, 25 sierpnia 2009, 21:18
"AstroKalendarz 2010" autorstwa Marka powoli przechodzi do historii.
Zebra┼é on bardzo wiele pozytywnych opinii w w─ůtku:
viewtopic.php?f=53&t=568
Je┼Ťli by┼é on namiastk─ů ksi─ů┼╝ki to mo┼╝emy si─Ö spodziewa─ç bardzo warto┼Ťciowej pozycji w literaturze Astro.
Zazdroszcz─Ö tym, kt├│rzy mogli zapozna─ç si─Ö z "r─Ökopisem elektronicznym".
Ze zniecierpliwieniem czekam na mikołajkowy prezent.

teleskop: Synta 12"

Ostatnio edytowano ┼Ťroda, 24 listopada 2010, 01:02 przez Jan Polak, ┼é─ůcznie edytowano 1 raz

G├│ra

PostNapisane: ┼Ťroda, 24 listopada 2010, 01:00 

Do┼é─ůczy┼é(a): czwartek, 2 wrze┼Ťnia 2010, 18:45
Bardzo si─Ö ciesz─Ö, ┼╝e w┼éa┼Ťnie taka ksi─ů┼╝ka dla, podkre┼Ťlam, ÔÇô pocz─ůtkuj─ůcych obserwator├│w, b─Ödzie ju┼╝ wkr├│tce dost─Öpna, - w ko┼äcu takie jest jej przeznaczenie Nie omieszkam jej naby─ç.
Natomiast dla ÔÇ×wymiataczy galaktycznychÔÇŁ to pewnie nihil novi sub sole.

G├│ra

PostNapisane: ┼Ťroda, 24 listopada 2010, 08:21 
Administrator
Administrator

Nie por├│wnujmy Poradnika do tamtego kalendarza. Dane wej┼Ťciowe mo┼╝e by┼éy z tego samego ┼║r├│d┼éa, ale wiele si─Ö zmieni┼éo na plus.

G├│ra

Wy┼Ťwietl posty nie starsze ni┼╝:  Sortuj wg  
Utw├│rz nowy w─ůtek Odpowiedz w w─ůtku
Przejd┼║ na stron─Ö Poprzednia strona  1, 2, 3, 4, 5 ... 8  Nast─Öpna strona

Strefa czasowa: UTC + 2

Kto przegl─ůda forum

U┼╝ytkownicy przegl─ůdaj─ůcy ten dzia┼é: Brak zidentyfikowanych u┼╝ytkownik├│w i 6 go┼Ťci

Nie mo┼╝esz rozpoczyna─ç nowych w─ůtk├│w
Nie mo┼╝esz odpowiada─ç w w─ůtkach
Nie mo┼╝esz edytowa─ç swoich post├│w
Nie mo┼╝esz usuwa─ç swoich post├│w
Nie mo┼╝esz dodawa─ç za┼é─ůcznik├│w

Szukaj:
Skocz do: