Teraz jest niedziela, 8 grudnia 2019, 10:53

Strefa czasowa: UTC + 2

Utw├│rz nowy w─ůtek Odpowiedz w w─ůtku
Przejd┼║ na stron─Ö 1, 2  Nast─Öpna strona
Autor Wiadomo┼Ť─ç
 Tytu┼é: Poradnik Mi┼éo┼Ťnika Astronomii - wydanie drugie
PostNapisane: ┼Ťroda, 20 lutego 2013, 17:14 
Administrator
Administrator

Do┼é─ůczy┼é(a): poniedzia┼éek, 24 sierpnia 2009, 14:27
Ju┼╝ 7 marca b.r. na rynku pojawi si─Ö drugie wydanie Poradnika Mi┼éo┼Ťnika Astronomii.
Wydanie jeszcze ciekawsze, bardziej u┼╝yteczne oraz jak w pierwszym wydaniu, zawieraj─ůce olbrzymi─ů ilo┼Ť─ç informacji przydatnych dla mi┼éo┼Ťnik├│w astronomii.
Prawdopodobnie gdyby nie tak ciep┼ée przyj─Öcie przez was pierwszego wydania, by─ç mo┼╝e nie mia┼ébym zapa┼éu, aby przez ponad dwa lata, poprawia─ç ksi─ů┼╝k─Ö do obecnego stanu. Mam wra┼╝enie, ┼╝e ogrom pracy, w┼éo┼╝ony w popraw─Ö by┼é wi─Ökszy, ni┼╝ stworzenie pierwszego wydania.
Zmodyfikowano ca┼ékowicie uk┼éad ksi─ů┼╝ki, a liczba rozdzia┼é├│w zosta┼éa ograniczona do zaledwie siedmiu, tworz─ůc logiczny podzia┼é informacji.
Efekt jednak jest du┼╝y i ksi─ů┼╝ka dosta┼éa drugie ┼╝ycie. Jest nieco wi─Öksza rozmiarem i zarazem nieco chudsza. Do druku u┼╝yto ┼Ťnie┼╝nobia┼éego papieru o wi─Ökszej gramaturze, a sam wydruk ca┼éo┼Ťci jest w pe┼énym kolorze. Ca┼éo┼Ť─ç zamyka bardzo ┼éadna ok┼éada z fotografi─ů galaktyki M31, autorstwa Jacka Bobowika (dzi─Ökuje raz jeszcze Jacku).
Nie jest to jednak nowa ksi─ů┼╝ka i cho─ç olbrzymia ilo┼Ť─ç informacji zosta┼éa zmodyfikowana i uzupe┼éniona o nowe informacje i dane, to jednak u┼╝yteczno┼Ť─ç pierwszego wydania jest dalej bezapelacyjna.
W tym miejscu chcia┼ébym podzi─Ökowa─ç wszystkim osobom, kt├│rzy przyczynili si─Ö do powstania drugiego wydania, wysy┼éaj─ůc do mnie zdj─Öcia, recenzuj─ůc pierwsze wydanie i proponuj─ůc poprawki w drugim. To w┼éa┼Ťnie dzi─Öki m.in. waszej pomocy, zrealizowali┼Ťmy jako wydawnictwo ten projekt do ko┼äca.
Osobne podzi─Ökowania nale┼╝─ů si─Ö Panowi Janowi Desselbergerowi, kt├│ry niestrudzenie zag┼é─Öbia┼é si─Ö w ka┼╝dy dylemat astronomiczno-gramatyczno-ortograficzny, jak r├│wnie┼╝ dla prof. dr hab. Bogdana Dembi┼äskiego, za szereg ciekawych pomys┼é├│w, jakie mog┼éem zrealizowa─ç.

Tytu┼é: ÔÇ×Poradnik mi┼éo┼Ťnika astronomiiÔÇŁ
Autor: Marek Substyk
Wydanie: drugie, poprawione
Konsultacja i pomoc: Jan Desselberger, prof. dr hab. Bogdan Dembiński, Janusz Wiland
ISBN: 978-83-932019-6-9
Wydawnictwo: AstroCD, Sylwia Substyk
Format: 164x232 mm
Oprawa: mi─Ökka, kolor
Liczba stron: 248
Premiera: 7 marca 2013 r.
Cena detaliczna: 44,90 zł.

Za┼é─ůcznik:
pma2_okladka_przod_800.jpg
pma2_okladka_przod_800.jpg [ 217.89 KiB | Przegl─ůdane 7012 razy ]
Za┼é─ůcznik:
pma2_okladka_tyl_800.jpg
pma2_okladka_tyl_800.jpg [ 220.14 KiB | Przegl─ůdane 7012 razy ]

Dost─Öpno┼Ť─ç:
w sklepie internetowym http://www.astrocd.pl
w wszystkich sklepach firmy Delta Optical, AstroKrak, FotoZakupy.pl, AstroShop.pl, PWN Vega, Planetarium ┼Ül─ůskie oraz w sieci sklep├│w Empik

Oficjalny opis:
Poradnik mi┼éo┼Ťnika astronomii, to wyj─ůtkowa ksi─ů┼╝ka, napisana przez mi┼éo┼Ťnika astronomii dla mi┼éo┼Ťnik├│w astronomii. Zawiera bogactwo informacji przydatnych w planowaniu i przeprowadzaniu obserwacji astronomicznych.
Adresowana jest przede wszystkim do pocz─ůtkuj─ůcych obserwator├│w nieba, kt├│rym powinna w praktyczny spos├│b pom├│c wykorzysta─ç w┼éasn─ů lornetk─Ö czy teleskop.
Z ksi─ů┼╝ki dowiedz─ů si─Ö oni kiedy, jak i gdzie oraz za pomoc─ů jakich instrument├│w rozpocz─ů─ç sw─ů przygod─Ö z astronomi─ů.
Osoby planuj─ůce zakup lub rozbudow─Ö swojego sprz─Ötu obserwacyjnego, zapewne skorzystaj─ů z rozdzia┼éu po┼Ťwi─Öconego temu zagadnieniu, w kt├│rym autor w przyst─Öpny spos├│b pokazuje, na co zwr├│ci─ç uwag─Ö przy zakupie lornetki, teleskopu czy te┼╝ wyposa┼╝enia ÔÇô okular├│w lub filtr├│w.
Do┼Ťwiadczeni obserwatorzy zapewne doceni─ů szczeg├│┼éowe opisy i porady dotycz─ůce obserwacji kilkuset obiekt├│w nocnego nieba, kt├│re ÔÇô cho─ç w du┼╝ej cz─Ö┼Ťci znane ÔÇô po raz pierwszy zosta┼éy tak kompleksowo zestawione. Poradnik mi┼éo┼Ťnika astronomii to idealny przewodnik dla ka┼╝dego, kto chce bli┼╝ej pozna─ç rozpo┼Ťcieraj─ůce si─Ö ponad naszymi g┼éowami niebo.
Ksi─ů┼╝ka zawiera kalendarz zjawisk astronomicznych na lata 2013ÔÇô2024.

Podział na rozdziały
1. Czym obserwowa─ç?
2. Jak i gdzie obserwowa─ç?
3. Gwiazdy i gwiazdozbiory
4. Układ Słoneczny
5. Obiekty "głębokiego nieba"
6. Astrofotografia
7. Zjawiska na niebie

Obrazek M├│j profil na Facebooku
tel. 880-184-000 (prywatny), e-mail: astrocd@astrocd.pl (prywatne), m.substyk@urania.edu.pl (Urania-PA), marek.substyk@ptma.pl, zarzad@ptma.pl (PTMA);
tel. 575-572-330 (praca), e-mail: katowice@deltaoptical.pl
------------------------------------------------------------

Wielkie Wyprawy Polskiego Towarzystwa Mi┼éo┼Ťnik├│w Astronomii. Islandia 2019/USA 2020

G├│ra

Tytu┼é: Re: Poradnik Mi┼éo┼Ťnika Astronomii - wydanie drugie
PostNapisane: ┼Ťroda, 20 lutego 2013, 17:34 
Ranga: [4]

Do┼é─ůczy┼é(a): poniedzia┼éek, 19 listopada 2012, 22:37
Z niecierpliwo┼Ťci─ů i rado┼Ťci─ů oczekuj─Ö tej publikacji.
Zamawiam pierwszy egzemplarz ;) Mog─Ö zap┼éaci─ç z g├│ry jeszcze dzi┼Ť ! ┼╗ycz─Ö wyczerpania nak┼éadu :)

Columbus 13"; TSAPO906; HEQ5; SAM; QHY183; EOS6D

G├│ra

PostNapisane: ┼Ťroda, 20 lutego 2013, 19:18 
Ranga: [5]

Do┼é─ůczy┼é(a): wtorek, 24 stycznia 2012, 16:27
Nie s─ůdzi┼éem, ┼╝e tak szybko si─Ö uka┼╝e. Mimo to z niecierpliwo┼Ťci─ů czekam na marzec. Nie┼Ťmia┼éo wyra┼╝am nadzieje, ┼╝e rozdzia┼é dotycz─ůcy Ksi─Ö┼╝yca i tabele z jego efemerydami b─Öd─ů troch─Ö obszerniejsze. Poradnik - to bardzo pomocna ksi─ů┼╝ka i nowe jego wydanie spotka si─Ö zapewne z moim uznaniem.

G├│ra

PostNapisane: czwartek, 21 lutego 2013, 10:57 
Administrator
Administrator

Jerzy ┼ü─ůgiewka napisa┼é(a):
Nie s─ůdzi┼éem, ┼╝e tak szybko si─Ö uka┼╝e. Mimo to z niecierpliwo┼Ťci─ů czekam na marzec. Nie┼Ťmia┼éo wyra┼╝am nadzieje, ┼╝e rozdzia┼é dotycz─ůcy Ksi─Ö┼╝yca i tabele z jego efemerydami b─Öd─ů troch─Ö obszerniejsze. Poradnik - to bardzo pomocna ksi─ů┼╝ka i nowe jego wydanie spotka si─Ö zapewne z moim uznaniem.
Ksi─Ö┼╝yc ma swoje miejsce w ksi─ů┼╝ce. Na pewno Jurku znajdziesz tam wszystko co dotyczy lat 2013-2024.

tel. 880-184-000 (prywatny), e-mail: astrocd@astrocd.pl (prywatne), m.substyk@urania.edu.pl (Urania-PA), marek.substyk@ptma.pl, zarzad@ptma.pl (PTMA);

Wielkie Wyprawy Polskiego Towarzystwa Mi┼éo┼Ťnik├│w Astronomii. Islandia 2019/USA 2020

G├│ra

PostNapisane: czwartek, 21 lutego 2013, 11:17 
Nowy u┼╝ytkownik

Do┼é─ůczy┼é(a): sobota, 12 stycznia 2013, 13:56
Serdecznie gratuluj─Ö, pierwsze wydanie by┼éo bardzo udane teraz czekam z niecierpliwo┼Ťci─ů na drugie. Zamawiam na pocz─ůtek dwa egzemplarze, jeden koniecznie z autografem dla mnie. ┼╗ycz─Ö wyczerpania nak┼éadu.

G├│ra

PostNapisane: czwartek, 21 lutego 2013, 12:52 
Administrator
Administrator

Jerzy Krug napisał(a):
Serdecznie gratuluj─Ö, pierwsze wydanie by┼éo bardzo udane teraz czekam z niecierpliwo┼Ťci─ů na drugie. Zamawiam na pocz─ůtek dwa egzemplarze, jeden koniecznie z autografem dla mnie. ┼╗ycz─Ö wyczerpania nak┼éadu.
Wy┼Ťle jak tylko odbior─Ö ksi─ů┼╝ki z drukarni.

G├│ra

PostNapisane: ┼Ťroda, 6 marca 2013, 15:15 
Administrator
Administrator

W┼éa┼Ťnie dosta┼éem informacje, ┼╝e zako┼äczono druk. Ma┼ée op├│┼║nienie by┼éo, ale wa┼╝ne ┼╝e ju┼╝ jest.
Od jutra osoby, kt├│re zamawia┼éy ksi─ů┼╝k─Ö, mog─ů je odbiera─ç.
Zapraszam.

G├│ra

PostNapisane: ┼Ťroda, 6 marca 2013, 19:49 
Administrator
Administrator

A teraz w┼éa┼Ťnie mam ju┼╝ jeszcze ciep┼éy egzemplarz Poradnika.
Pięknie wyszło i sam jestem zadowolony.

Za┼é─ůczniki:
astrocd.jpg
astrocd.jpg [ 558.43 KiB | Przegl─ůdane 6742 razy ]

G├│ra

PostNapisane: czwartek, 7 marca 2013, 19:41 
Nowy u┼╝ytkownik

Do┼é─ůczy┼é(a): sobota, 23 lutego 2013, 15:39
Prosz─Ö o jeden egzemplarz (z autografem :) P┼éatno┼Ť─ç przy odbiorze.

G├│ra

PostNapisane: czwartek, 7 marca 2013, 20:03 
Administrator
Administrator

Klika os├│b z naszego forum ju┼╝ posiada ksi─ů┼╝k─Ö.
Jestem ciekawy waszych wrażeń.

G├│ra

PostNapisane: pi─ůtek, 8 marca 2013, 14:25 

Do┼é─ůczy┼é(a): wtorek, 24 stycznia 2012, 16:27
Mam ju┼╝ drugie wydanie "Poradnika mi┼éo┼Ťnik├│w astronomii". Dla wtajemniczonych - mog─Ö ocenia─ç sytuacj─Ö r├│wnie┼╝ w kategoriach szcz─Ö┼Ťcia. Jako zdeklarowany mi┼éo┼Ťnik Srebrnego Globu, oceniam poradnik g┼é├│wnie z tego punktu widzenia, ale nie tylko. Zawsze mi┼éo czyta si─Ö o technologii sprz─Ötowej, nawet wtedy kiedy samemu nie dysponuje si─Ö jakimi┼Ť nowinkami technologicznymi. Ten dzia┼é zatem jest dla mnie niezmiennie "bibli─ů poradnikowa" i swego rodzaju kompasem perspektyw rozwojowych.
Dział efemeryd jest bardzo "przyjazny" w długofalowym planowaniu obserwacji wybranych zjawisk astronomicznych. Wielu znajdzie w nim kopalnię wiedzy i może podstawę do zmian w dotychczasowych preferencjach w prowadzeniu obserwacji.
Dzia┼é efemeryd Ksi─Ö┼╝yca r├│wnie┼╝ jest bardzo przejrzysty i nawet pozornie nadmiarowy. Pozornie, bo i mnie pewne aspekty w pierwszym wra┼╝eniu wyda┼éy si─Ö nie tak wa┼╝ne. Podkre┼Ťlam okre┼Ťlenie POZORNIE, bo nieoczekiwanie nabra┼éy dla mnie, je┼Ťli nie waloru edukacyjnego, to na pewno reedukacyjnego. Maj─ůc ┼Ťwiadomo┼Ť─ç wielu aspekt├│w ruchu orbitalnego Ksi─Ö┼╝yca, w szczeg├│lno┼Ťci nachylenia jego orbity do ekliptyki, zawarte w pasku efemeryd odniesienia do tego elementu oznajmi┼éy mi niedostrzegan─ů (nieu┼Ťwiadomion─ů) wcze┼Ťniej p┼éynno┼Ť─ç w d┼éugiej skali czasowej po┼éo┼╝e┼ä naszego satelity w ekstremach deklinacyjnych. Dotychczas wiedz─Ö w tym obszarze wykorzystywa┼éem do naturalnego odbioru odchylenia siatki selenograficznej od koordynat├│w siatki uk┼éadu ekwatorialnego (czyli potocznie, zwichrowania orientacji Ksi─Ö┼╝yca w stosunku do po┼éudnika niebieskiego), dostrzegaj─ůc r├│wnie┼╝ odpowiednio┼Ť─ç w stosunku do po┼éo┼╝enia Ksi─Ö┼╝yca w stosunku do ekliptyki. To ostatnie ma w┼éa┼Ťnie bezpo┼Ťrednie odniesienie w wyra┼╝eniach tabeli ekstrem├│w deklinacyjnych, a ich zauwa┼╝alna powolna zmienno┼Ť─ç jest wyrazem precesji osi ksi─Ö┼╝ycowej orbity. Dzi─Öki Marku za u┼Ťwiadomienie mi tak istotnej, acz ma┼éo spektakularnej kwestii. Bo w bezpo┼Ťrednim prze┼éo┼╝eniu na obserwacje oznacza to wp┼éyw tych kilkustopniowych odchy┼éek na wysoko┼Ť─ç Ksi─Ö┼╝yca nad horyzontem. M├│wi─ůc bardziej opisowo - mamy okresy sprzyjaj─ůce bardziej lub mniej obserwacjom kiedy Ksi─Ö┼╝yc jest poni┼╝ej ekliptyki (np. pe┼énia w okresie letnim), lub ekstremalne punkty wschodu i zachodu Ksi─Ö┼╝yca na widnokr─Ögu.
Jeszcze teraz u┼Ťmiecham si─Ö na wspomnienie pierwszego "kartkowania" poradnika i ustawiczne pr├│by rozdzielenia kartek, kiedy nie mog┼éem unikn─ů─ç pod┼Ťwiadomego wra┼╝enia ich sklejenia. A by┼é to, teraz ju┼╝ odbierany bardzo pozytywnie, fakt u┼╝ycia du┼╝o lepszego papieru. Nie wiem, czy inni zauwa┼╝yli u siebie t─ů nadczynno┼Ť─ç manualn─ů na pocz─ůtku, zanim u┼Ťwiadomili sobie jej przyczyn─Ö.
Marku, dostarczy┼ée┼Ť mi/nam bardzo warto┼Ťciowej pomocy naukowej. Ja za ni─ů bardzo Ci dzi─Ökuj─Ö.

G├│ra

PostNapisane: pi─ůtek, 8 marca 2013, 15:16 
Ranga: [2]

Do┼é─ůczy┼é(a): ┼Ťroda, 16 stycznia 2013, 09:40
Marku,
ksi─ů┼╝ka bardzo ciekawa, super si─Ö czyta, ┼╝ona cho─ç nie wiele zna si─Ö na tym temacie to powiedzia┼éa, ┼╝e napisana jest bardzo przyst─Öpnym dla niej j─Özykiem.
Przepi─Ökne fotografie.
Pierwszy rozdzia┼é w sam raz dla kogo┼Ť kto planuje zakup lub wymian─Ö sprz─Ötu (┼╝a┼éuj─Ö, ┼╝e ksi─ů┼╝ki nie mia┼éem kilka tygodni temu - nie tru┼ébym pewnie g┼éowy Tobie na straganie, przez telefon, a i Wam na forum).
Kolejne rozdzia┼éy ciekawie prezentuj─ů gwiazdy, gwiazdozbiory, uk┼éad s┼éoneczny, DS'y.
Szczeg├│lnie podoba mi si─Ö rozdzia┼é opisuj─ůcy obiekty: M, NGC i IC.
Potem co┼Ť dla mnie czyli dla pocz─ůtkuj─ůcego "Astrofotografa". Ten rozdzia┼é szczeg├│lnie mnie interesuje. Na koniec zaprezentowa┼ée┼Ť ciekawe zjawiska na niebie z mapkami, tabelkami na nast─Öpne kilka lat.

Syn (1,5 roku) pokazuje fotografie, rozpoznaje i mówi: Jowisz, Mars, Słonko, Księżyc. Zapytany od kogo - odpowiada "Od Marka". Dedykacja jak znalazł za kilka lat.
Obiecuję przeczytać od deski do deski. Tatę, który przekazał mi pasję też na pewno zainteresuje.

To tak kilka słów ode mnie :-) Nadchodzi weekend więc i więcej czasu na lekturę.
Ksi─ů┼╝k─Ö polecam innym, a autorowi dzi─Ökuj─Ö za kolejn─ů ciekaw─ů pozycj─Ö w mojej ma┼éej biblioteczce.

https://pogoda.sosnowiec.pl/

G├│ra

PostNapisane: pi─ůtek, 8 marca 2013, 23:05 
Administrator
Administrator

Do┼é─ůczy┼é(a): wtorek, 25 sierpnia 2009, 14:04
I ja mam od paru godzin drugie wydanie w swojej biblioteczce. Po pobie┼╝nym zapoznaniu si─Ö z pozycj─ů powiem tak - ksi─ů┼╝ka nabra┼éa drugiego oddechu. Jest bardziej kolorowa, bardziej ┼╝ywa, lepiej zaaran┼╝owana. Inny format, lepszy papier, wi─Öcej informacji. Najbardziej mnie cieszy wykorzystanie wielu zdj─Ö─ç autorstwa u┼╝ytkownik├│w naszego forum, czy to obiekt├│w g┼é─Öbokiego nieba czy te┼╝ z naszych wyjazd├│w obserwacyjnych. Mnie si─Ö podoba.

GSO 10", SW ED80, SW 90/900, AZ4, Nikon Action VII 10x50
Star Adventurer, Canon 1100D mod

G├│ra

PostNapisane: sobota, 9 marca 2013, 10:08 

Do┼é─ůczy┼é(a): poniedzia┼éek, 19 listopada 2012, 22:37
Potwierdzam. R├│wnie┼╝ od wczoraj posiadam t─ů ksi─ů┼╝k─Ö. Nie mam por├│wnania z pierwszym wydaniem gdy┼╝ go nie widzia┼éem. Na pierwszy rzut oka jest wszystko czego bym oczekiwa┼é po astronomicznym podr─Öczniku.
Solidne, bogate w tre┼Ť─ç a zarazem ilustrowane wydanie, precyzyjnie uporz─ůdkowane tematycznie. Jak na razie poczyta┼éem o r├│┼╝nym wyposa┼╝eniu, kt├│rego sam aktualnie nie posiadam oraz przejrza┼éem ilustrowany przegl─ůd ciekawych obiekt├│w z katalogu Messiera i NGC. Zapozna┼éem si─Ö tak┼╝e z kalendarzem wydarze┼ä astronomicznych i przejrza┼éem pi─Ökne ilustracje. Odnosz─Ö wra┼╝enie, ┼╝e autor nie szcz─Ödzi┼é posiadanej wiedzy. S─ů te┼╝ podstawy astrofoto i kr├│tki przegl─ůd oprogramowania astronomicznego.
To co mi si─Ö najbardziej podoba w ksi─ů┼╝ce to wiarygodne a zarazem napisane przyst─Öpnym j─Özykiem informacje. Ju┼╝ nie b─Öd─Ö musia┼é polega─ç na sprzecznych opiniach amator├│w z Internetu. To Internet b─Ödzie uzupe┼énieniem do ksi─ů┼╝ki, kt├│ra b─Ödzie "pod r─Ök─ů". Dla mnie publikacja Marka jest filtrem na bogate ale chaotyczne (i cz─Östo niewiarygodne) zasoby sieci. Ponadto w necie szukam tylko tego co mnie na dany moment ciekawi. Poradnik ju┼╝ zwr├│ci┼é moj─ů uwag─Ö na rzeczy, kt├│re mnie dotychczas w og├│le nie interesowa┼éy. Tutaj uwidacznia si─Ö wieloletnie do┼Ťwiadczenie autora. Mi┼éo, ┼╝e zechcia┼é si─Ö nim podzieli─ç w tak wyczerpuj─ůcy spos├│b. Doceniam tak┼╝e wykorzystanie w publikacji i zaznaczenie materia┼é├│w (zdj─Ö─ç, pomys┼é├│w, softu) od najbli┼╝szych wsp├│┼épracownik├│w i przyjaci├│┼é, znanych nam forumowicz├│w, mi┼éo┼Ťnik├│w astronomii. Nie zapomnia┼é tak┼╝e o odes┼éaniu czytelnika do naszego forum.
D┼éugo oczekiwa┼éem tej ksi─ů┼╝ki. B─Ödzie lekarstwem na wieczory bez ciemnego nieba i pozwoli lepiej przygotowa─ç si─Ö do nadchodz─ůcego sezonu.
Na koniec wyrazy uznania dla Wydawcy, PWN by si─Ö nie powstydzi┼é jako┼Ťci, oprawy i kolorystyki - w do┼Ť─ç przyst─Öpnej cenie.

Columbus 13"; TSAPO906; HEQ5; SAM; QHY183; EOS6D

G├│ra

PostNapisane: poniedzia┼éek, 11 marca 2013, 19:57 
Ranga: [3]

Do┼é─ůczy┼é(a): wtorek, 16 lutego 2010, 16:43
Gratulacje Marku!
To tym bardziej musz─Ö zajrze─ç na stragan :D

G├│ra

PostNapisane: poniedzia┼éek, 11 marca 2013, 20:17 
Administrator
Administrator

Dzi─Ökuje.
Dla os├│b, kt├│re uwielbiaj─ů Allegro przygotowa┼éem dwa linki
http://allegro.pl/poradnik-milosnika-as ... 05858.html
http://allegro.pl/poradnik-milosnika-as ... 70216.html

G├│ra

PostNapisane: poniedzia┼éek, 11 marca 2013, 23:32 
Nowy u┼╝ytkownik

Do┼é─ůczy┼é(a): poniedzia┼éek, 12 pa┼║dziernika 2009, 20:21
Nowy Poradnik zamówiony, przelew poszedł - czekam na przesyłkę.
Pierwsze wydanie, jak dla mnie, bardzo pomocne. A co zobacz─Ö w drugim, czekam z niecierpliwo┼Ťci─ů.

Pozdrawiam

Piotr

G├│ra

PostNapisane: wtorek, 12 marca 2013, 14:39 
Moderator globalny
Moderator globalny

Do┼é─ůczy┼é(a): wtorek, 25 sierpnia 2009, 19:19
Du┼╝y szacunek dla Marka, kt├│ry po┼Ťwi─Öci┼é mn├│stwo swojego czasu na przeredagowanie drugiego wydania swojego "Poradnika Mi┼éo┼Ťnika Astronomii". To co u┼╝ytkownicy pierwszego wydania wytkn─Öli Markowi on skrupulatnie to uwzgl─Ödni┼é i teraz to drugie wydanie jest pozycj─ů ksi─ů┼╝kow─ů bardzo atrakcyjn─ů dla mi┼éo┼Ťnik├│w astronomii. NIe ma teraz "d┼éu┼╝yzn" czyli nadmiernej ilo┼Ťci tabelek czy zbyt du┼╝ej ilo┼Ťci informacji np. o filtrach. Teraz przegl─ůdaj─ůc II wydanie widz─Ö tematy we w┼éa┼Ťciwych proporcjach, pouk┼éadane w spos├│b przemy┼Ťlany. Jest to rzeczywi┼Ťcie "poradnik", a nie ksi─ů┼╝ka opisuj─ůca co wida─ç w poszczeg├│lnych gwiazdozbiorach, kt├│rych na rynku mamy kilka. Ksi─ů┼╝ka ta bardzo mi si─Ö podoba nie tylko dlatego, ┼╝e Marek zamie┼Ťci┼é w niej fotk─Ö FASTRONa, czy fragment moich "Podstaw mi┼éo┼Ťnika astronomii", ale ca┼éo┼Ť─ç zawiera mn├│stwo informacji o tym czym obserwowa─ç niebo i co na nim mo┼╝emy zobaczy─ç. B─Öd─Ö poleca┼é t─Ö ksi─ů┼╝k─Ö mi┼éo┼Ťnikom astronomii.

polecam m├│j darmowy program Nocny Obserwator - pomoc przy teleskopie w nocy,
Obrazek
OCTOPUS TN 150/1230, OCZKO TN 210/1120, ED80, MIKRON TN 122/630.
Obrazek
FASTRON-5m, FASTRON-7, FASTRON-8T i HEQ5.

G├│ra

PostNapisane: wtorek, 12 marca 2013, 18:15 
Moderator globalny
Moderator globalny

Do┼é─ůczy┼é(a): wtorek, 25 sierpnia 2009, 13:05
Dzi┼Ť i ja sta┼éem si─Ö szcz─Ö┼Ťliwym posiadaczem poradnika za co autorowi bardzo dzi─Ökuj─Ö.

Piwo ma warto┼Ťci od┼╝ywcze, podczas gdy ┼╝ywno┼Ť─ç nie ma warto┼Ťci piwnych

G├│ra

PostNapisane: wtorek, 12 marca 2013, 22:14 
Nowy u┼╝ytkownik

Do┼é─ůczy┼é(a): sobota, 23 lutego 2013, 15:39
Po troch─Ö d┼éu┼╝szym, ni┼╝ przypuszcza┼éem, oczekiwaniu ;) odebra┼éem dzisiaj egzemplarz "Poradnika.." z r─ůk samego Autora - w zimowej scenerii na chorzowskiej "tankszteli" :)
Powiem wprost - ksi─ů┼╝ka robi na mnie piorunuj─ůce wra┼╝enie.
Po pierwszym jej przejrzeniu już wiem, że znajdę tam to, na co liczyłem najbardziej - praktyczne informacje dla astroamatora. Na pewno znajdzie swoje miejsce w mojej "kosmicznej biblioteczce" . Dziękuję Marku.

G├│ra

Wy┼Ťwietl posty nie starsze ni┼╝:  Sortuj wg  
Utw├│rz nowy w─ůtek Odpowiedz w w─ůtku
Przejd┼║ na stron─Ö 1, 2  Nast─Öpna strona

Strefa czasowa: UTC + 2

Kto przegl─ůda forum

U┼╝ytkownicy przegl─ůdaj─ůcy ten dzia┼é: Brak zidentyfikowanych u┼╝ytkownik├│w i 3 go┼Ťci

Nie mo┼╝esz rozpoczyna─ç nowych w─ůtk├│w
Nie mo┼╝esz odpowiada─ç w w─ůtkach
Nie mo┼╝esz edytowa─ç swoich post├│w
Nie mo┼╝esz usuwa─ç swoich post├│w
Nie mo┼╝esz dodawa─ç za┼é─ůcznik├│w

Szukaj:
Skocz do: