Teraz jest czwartek, 28 marca 2024, 12:53

Strefa czasowa: UTC + 2




Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku
Autor Wiadomość
 Tytuł: Zlot z Zwardoniu – co warto wiedzieć?
PostNapisane: piątek, 11 maja 2012, 10:14 
Offline
Administrator
Administrator
Avatar użytkownika

Dołączył(a): poniedziałek, 24 sierpnia 2009, 14:27
Posty: 9555
Lokalizacja: Chorzów
Ważne informacje – przeczytaj koniecznie!

1. Organizotorem zlotu jest AstroCD, przy współudziele Polskiego Towarzystwa Miłośników Astronomii O/Katowice i O/Warszawa. Specjalny patraonat obejmuje firma Delta Optical, która jest sponsorem nagród/y w konkursie fotograficznym.

2. Miejsce zlotu będzie dobrze oznaczone firmowymi banerami i flagami Delta Optical. Jego współrzędne geograficzne to: GPS: 49°30’17”N, 18°59’35”E. Ośrodek jest dobrze znany meiejscowym i dla przypomnienia podam, że się nazywa „U Wilczka”, Rachowiec 175A. Jak dojechać opisałem na viewtopic.php?f=124&t=3194

3. Zlot rozpoczyna się oficjalnie w czwartek o godzinie 15:00. Parkujemy w wolnych miejscach nie blokując wejścia głównego oraz dojścia na zewnętrzny plac obserwacyjny. Osoby, które dojadą bardzo późno proszone są po godz. 21.00 nie oślepiać długimi światłami znajdujących się na miejscu uczestników. Ta sama zasada obowiązuje gości, zakwaterowanych w okolicznych ośrodkach.

4. Po przyjeździe będzie można sprawdzić już na forum - viewtopic.php?f=124&t=3196 lub drzwiach wejściowych informacje o zakwaterowaniu w odpowiednim pokoju. Osoby w pokojach indywidualnych mogą w własnym zakresie dokonywać między sobą zmian w ustawieniu zakwaterowania. Dotyczy to jednak tylko pokojów indywidualnych! Wybór łóżek, pozostawiam samym zainteresowanym. Na miejscu otrzymujemy pościel, ze sobą zabieramy ręczniki i przybory kosmetyczne.

5. Plan pobytu będzie znajdował się w każdym z pokojów i jest jednym obowiązującym. Ewentualne zmiany będą ogłaszane podczas posiłków, których godziny podane są w planie.

6. Osoby indywidualne znajdujące się w wspólnych pokojach proszone są o wybranie między sobą osoby odpowiedzialnej za klucz. Przydaje się wymiana numerów telefonów.

7. Bardzo proszę o zachowanie czystości w pokojach, ośrodku i poza nim oraz o nie pozostawiania po sobie przedmiotów, które każdy sam po sobie może posprzątać.

8. Miejscem obserwacji jest plac po drugiej stronie ośrodka. Podczas tego zlotu będą prowadzone transmisje on-line TV PTMA oraz wykonywany zapis audio-video w wielu miejscach. Prelekcje będą dodatkowo rejestrowane w celu zamieszczenia ich na naszym forum, stronach PTMA i Delta Optical

9. Obowiązuje całkowity zakaz używania zielonych laserów w przypadku, gdy ktokolwiek z pozostałych uczestników zlotu wykonuje zdjęcia nieba. W innym przypadku nie ma problemu, aby używać tego urządzenia.

10. Wykonywanie fotografii z lampą błyskową powinno być poprzedzone głośnym zapytaniem do wszystkich, czy komuś to nie przeszkadza. Przypominam jednocześnie o konkursie fotograficznym – szczegóły viewtopic.php?f=124&t=3195

11. Jeśli znajdziesz na zlocie porzuconą/zostawioną rzecz proszę bez przetrzymywania przekazać ją do właściciela ośrodka lub do organizatora.

12. Kategorycznie zabrania się działań komercyjnych przez osoby zewnątrz jak np. słowne oferty poprawy np. optyki, montaży.

13. W przypadku osób posiadających indywidualne wymagania wyżywieniowe, właściciel ośrodka prosi o kontakt. Przypominam również, że na terenie ośrodka i poza nim w najbliższym otoczeniu nie palimy!

14. W przypadku przyjazdu z pieskiem/kotkiem/chomikiem etc., opłatę w wysokości 20 zł. za cały pobyt pobiera właściciel.

15. I ostatni punkt bardzo ważny punkt. W przypadku, kiedy mamy jakikolwiek problem, szukajmy odpowiedniej osoby. W wszystkich sprawach związanych z ośrodkiem proszę kierować się bezpośrednio do właściciela (692 639 694). Jeśli problem jest ze zlotem to proszę po głębokim przemyśleniu kierować się do mnie. Telefonu do mnie (880 184 000) proszę używać naprawdę w ważnych przypadkach. Po przyjeździe nie musicie mnie szukać, bowiem wszystko co wiem napisałem powyżej. Z wszystkimi spotykamy się na pierwszej obiadokolacji o godz. 18.00.

Dziękuje za zrozumienie.
Marek

_________________
Pozdrawiam, Marek Substyk
Portal AstroCD, http://www.astrocd.pl, Forum AstroCD, http://www.forum.astrocd.pl
Sklep Allegro AstroCD - literatura i pomoce naukowe dla miłośników astronomiiObrazek facebook.com/Wydawnictwo.AstroCD
Obrazek Mój profil na Facebooku
tel. 880-184-000 (prywatny), e-mail: astrocd@astrocd.pl (prywatne), m.substyk@urania.edu.pl (Urania-PA), marek.substyk@ptma.pl, zarzad@ptma.pl (PTMA);
tel. 575-572-330 (praca), e-mail: katowice@deltaoptical.pl
------------------------------------------------------------

Wielkie Wyprawy Polskiego Towarzystwa Miłośników Astronomii. USA 2020/Islandia 2020



Góra
 Zobacz profil  
 

Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku

Strefa czasowa: UTC + 2


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 1 gość


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Skocz do:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL