Teraz jest czwartek, 5 grudnia 2019, 22:46

Strefa czasowa: UTC + 2

Utw├│rz nowy w─ůtek Odpowiedz w w─ůtku
Przejd┼║ na stron─Ö Poprzednia strona  1 ... 3, 4, 5, 6, 7, 8  Nast─Öpna strona
Autor Wiadomo┼Ť─ç
 Tytu┼é: Re: Troms├Ş - Relacja live - ju┼╝ od 17 stycznia na ┼╝ywo!
PostNapisane: wtorek, 22 stycznia 2013, 21:17 
Ranga: [4]

Do┼é─ůczy┼é(a): wtorek, 2 sierpnia 2011, 18:25
Pi─Ökna relacja z pi─Öknej przygody. Dzi─Öki!

Variatio delectat;)

G├│ra

PostNapisane: wtorek, 22 stycznia 2013, 21:45 
Ranga: [3]

Do┼é─ůczy┼é(a): poniedzia┼éek, 9 lipca 2012, 22:33
Mimo wszystko widzieli┼Ťcie wi─Öcej s┼éo┼äca ni┼╝ my;) Czy s┼éo┼äce dalej jest kul─ů?? Bo ju┼╝ zapomnia┼éem jak wygl─ůda ;)

Obrazek

G├│ra

PostNapisane: wtorek, 22 stycznia 2013, 23:17 

Do┼é─ůczy┼é(a): poniedzia┼éek, 19 listopada 2012, 22:37
Panowie, ja również dziękuję za wachlarz fotek, szybkie ich zamieszczenie i dopełnienie niesamowitej relacji Adama.
Kto wie, mo┼╝e kiedy┼Ť powt├│rzymy Wasz─ů pioniersk─ů wypraw─Ö do mekki astroamator├│w w nowej obsadzie ;) najpierw musz─Ö w pi─ůtek wypyta─ç Was o podsumowanie koszt├│w...

Zaktualizowałem mapę: https://maps.google.pl/maps/ms?msid=213 ... 6,0.891953

Columbus 13"; TSAPO906; HEQ5; SAM; QHY183; EOS6D

G├│ra

PostNapisane: ┼Ťroda, 23 stycznia 2013, 02:32 
Moderator globalny
Moderator globalny

Do┼é─ůczy┼é(a): niedziela, 30 sierpnia 2009, 20:50
A ja napisz─Ö kr├│tko:

17.01.2013
Wylot z Balic - wylecieli┼Ťmy z ok. 1 godz. op├│┼║nieniem, jak si─Ö potem okaza┼éo z powodu kapry┼Ťnej pogody w Norwegii.
Przylot do Oslo odby┼é si─Ö z bardzo ┼éagodnym l─ůdowaniem. Mnie osobi┼Ťcie po przylocie zaszokowa┼éy ceny. Nie┼║le wygl─ůdaj─ůca kanapka za 50-70 z┼é by┼éa szokiem, pomimo i┼╝ wiedzieli┼Ťmy, ┼╝e tam s─ů wysokie ceny. Potem uda┼éo si─Ö nawet kupi─ç wod─Ö 0,5 l za ok. 15 z┼é. :mrgreen:
wylot z Oslo bez problem├│wpo kilku godzinach oczekiwania na planowy odlot,
Podczas l─ůdowania w Troms├Ş by┼éy straszne turbulencje, a niekt├│rzy z nas jak Adam Skrzypek panicznie boj─ů si─Ö lata─ç. Przed samym l─ůdowaniem samolotem tak rzuci┼éo, ┼╝e nawet mnie si─Ö zrobi┼éo gor─ůco. Potem jazda busem na kamping nad fiordem. Zafascynowa┼éa nas sie─ç dr├│g i rondek wykutych w litek skale pod miastem dla zmniejszenia ruchu ulicznego. Potem jechali┼Ťmy ok. 100 km/h, a na drodze, gdzie by┼éo 10 cm i wi─Öcej lodu. Sam sprawdza┼éem na drugi dzie┼ä. Ale tak mo┼╝na je┼║dzi─ç jak si─Ö ma kilkadziesi─ůt kolc├│w na oponie. :mrgreen: Potem rozlokowali┼Ťmy si─Ö na kampingu i po kr├│tkim zapoznaniu si─Ö z okolic─ů poszli┼Ťmy spa─ç.

G├│ra

PostNapisane: ┼Ťroda, 23 stycznia 2013, 02:33 
Moderator globalny
Moderator globalny

Zorza !!!!!

Za┼é─ůczniki:
DSC_0412 3.jpg
DSC_0412 3.jpg [ 109.71 KiB | Przegl─ůdane 2288 razy ]

G├│ra

PostNapisane: ┼Ťroda, 23 stycznia 2013, 02:35 
Moderator globalny
Moderator globalny

18.01.2013
Po obudzeniu si─Ö zaciekawi┼éa mnie aura temp. ok. 4oC, a byli┼Ťmy kilkaset km za ko┼éem podbiegunowym. Niesamowite by┼éo to, ┼╝e ca┼éy czas by┼éa na dworze szar├│wka i dopiero ok. 10.30 zrobi┼éo si─Ö ca┼ékiem jasno. Czas sp─Ödzili┼Ťmy na zapoznaniu si─Ö z okolic─ů i fotografowaniu okolicy fiordu. Zauroczy┼éy mnie niesamowite widoki jak w Himalajach. Oczekiwanie na zorz─Ö by┼éo niezno┼Ťne co 15-20 min. Kto┼Ť wychodzi┼é, ┼╝eby zobaczy─ç czy si─Ö rozpogodzi┼éo i czy jest zorza i czy b─Ödzie mo┼╝na co┼Ť pofotkowa─ç. Niestety znaczne zachmurzenie uniemo┼╝liwi┼éo nam realizacj─Ö marze┼ä.

G├│ra

PostNapisane: ┼Ťroda, 23 stycznia 2013, 02:39 
Moderator globalny
Moderator globalny

Zorza !!!!!

Za┼é─ůczniki:
DSC_0489 3.jpg
DSC_0489 3.jpg [ 91.05 KiB | Przegl─ůdane 2287 razy ]

G├│ra

PostNapisane: ┼Ťroda, 23 stycznia 2013, 02:39 
Moderator globalny
Moderator globalny

19.01.2013
Wycieczka rano do Troms├Ş. Pogoda zmienna. Temp. ok. 7oC. Co kilkadziesi─ůt minut pi─Ökna pogoda w widoczno┼Ťci─ů kilku km przeplatana ┼Ťnie┼╝yc─ů tak─ů, ┼╝e nie by┼éo wida─ç nic po przeciwnej stronie ulicy. Zwiedzanie w Troms├Ş zacz─Öli┼Ťmy od podziwiania widok├│w. Potem spacerkiem przeszli┼Ťmy przez most do miasta. Cz─Ö┼Ť─ç posz┼éa do Polarii podziwia─ç flor─Ö i faun─Ö Arktyki, a pozosta┼éa cz─Ö┼Ť─ç podziwia┼éa miasto. Wieczorem po zachodzie s┼éo┼äca czyli ok. 14.30 wr├│cili┼Ťmy na kamping. Dalszy czas sp─Ödzili┼Ťmy na dyskusjach o fotografii. I tu Jurkowi Krugowi serdeczne podzi─Ökowanie za wskaz├│wki. Jeszcze sporo czasu b─Öd─Ö musia┼é sp─Ödzi─ç przed aparatem, aby wykorzystywa─ç wszystkie wskaz├│wki.
Nast─Öpnie oczekiwanie na zorz─Ö, a zachmurzenie pe┼éne tylko co pewien czas pojawia┼éy si─Ö dziury w chmurach i nic nie wskazywa┼éo na to, ┼╝e co┼Ť si─Ö wydarzy i ┼╝e b─Ödzie mo┼╝na cokolwiek sfotografowa─ç.
A tu nagle ok. 22.00 Adam Skrzypek wpada do kampingu z wrzaskiem zorza!!!!! zorza!!!!! A przed wej┼Ťciem wywali┼é si─Ö i okaleczy┼é sobie r─Ök─Ö. Tak z wielkim po┼Ťwi─Öceniem powiadomi┼é nas o d┼éugo oczekiwanym zjawisku.
┼╗eby┼Ťcie widzieli jak szybko 9 os├│b zebra┼éo si─Ö ubieraj─ůc w cieple ubrania i buty, i zabieraj─ůc ca┼éy sprz─Öt fotograficzny. Jak wybiegli┼Ťmy na plac to wszyscy jak jeden od┼Ťpiewali "we are the champions". Niesamowite w tym wszystkim jest to jak wszyscy si─Ö cieszyli. Czy byli┼Ťcie kiedy┼Ť ┼Ťwiadkami jak spe┼énia si─Ö czyje┼Ť marzenie z dzieci┼ästwa, ┼╝eby zobaczy─ç w naturze zorz─Ö polarn─ů? Co┼Ť niesamowitego jak Rafa┼é Malczyk ze szcz─Ö┼Ťcia tarza┼é si─Ö w ┼Ťniegu. Wszyscy byli tak podekscytowani, ┼╝e poszli┼Ťmy spa─ç przed 4.00. Pomimo, ┼╝e zorza by┼éa ┼éaskawa tylko ok. 2 godz. A jakie fotki wysz┼éy !!!!! REWELACJA !!!!!!

G├│ra

PostNapisane: ┼Ťroda, 23 stycznia 2013, 02:40 
Moderator globalny
Moderator globalny

Zorza !!!!!

Za┼é─ůczniki:
DSC_0498 3.jpg
DSC_0498 3.jpg [ 111.02 KiB | Przegl─ůdane 2287 razy ]

G├│ra

PostNapisane: ┼Ťroda, 23 stycznia 2013, 02:41 
Moderator globalny
Moderator globalny

20.01.2013
Czekamy na nast─Öpne przyj┼Ťcie wieczoru i pojawienie si─Ö zorzy. Uda┼éo si─Ö troch─Ö pofotkowa─ç okolic─Ö. Zdj─Öcia s─ů rewelacyjne. A jaka gra cieni podczas wschodu i zachodu s┼éo┼äca na szczytach g├│rskich nad fiordem. Niestety 100% zachmurzenie wieczorem znowu pokrzy┼╝owa┼éo nasze plany na nast─Öpny wiecz├│r fotograficzny.

21.01.2013
Praktycznie nie spali┼Ťmy. Czekali┼Ťmy, ┼╝e mo┼╝e pojawi si─Ö zorza ale o 3.30 musieli┼Ťmy wsta─ç i kierowa─ç si─Ö na lotnisko, bo nadszed┼é czas powrotu do domu. I tu znowu niespodzianka: w nocy pada┼é g─Östy ┼Ťnieg (napada┼éo ok. 20 cm). Dodatkowo nad ranem pada┼é deszcz i przy temp. ok.- 5oC zamieni┼é si─Ö w lodowisko. I tak musieli┼Ťmy czeka─ç 2 godz. na odlot do Krakowa. Ciekawa by┼éa procedura odmra┼╝ania samolotu - gor─ůcy prysznic. Po przylocie do Oslo czeka┼é na nas samolot do Krakowa.A Jurek Krug zamiast polecie─ç do Warszawy bezpo┼Ťrednio z Oslo to mia┼é przesiadk─Ö w Helsinkach.
Ale najwa┼╝niejsze, ┼╝e wszyscy wr├│cili cali i zdrowi do domu.,
Co tu dużo pisać tam jest pięknie. A wyjazd udany, zdjęcia i wrażenia niezapomniane. Ekipa ludzi, która pojechała niesamowita, wszyscy rozumieli się bez słów.

My┼Ťlimy ju┼╝ o nast─Öpnej wyprawie.

G├│ra

PostNapisane: ┼Ťroda, 23 stycznia 2013, 09:40 
Moderator globalny
Moderator globalny

Do┼é─ůczy┼é(a): wtorek, 25 sierpnia 2009, 15:33
Olek widz─Ö ,┼╝e si─Ö rozkr─Öcasz w astrofoto :D , bardzo fajne zdj─Öcia, uda┼éo Ci si─Ö elegancko trafi─ç w ostro┼Ť─ç!!!!! a to nie ┼éatwe.

TS APO 65Q, SW 12"Dobson, HEQ5 Pro SynScan(modyfikowany), SBIG ST2000XCM, ZWO ASI 294MC PRO, Canon EOS 550D, SONY DSC H7, IDAS LPS P2 2", UHCs 2".
<iframe width="300" height="419" src="https://zrzutka.pl/44s9ha/widget/13" frameborder="0" scrolling="no"></iframe>
------------------------------------------------------------

G├│ra

PostNapisane: ┼Ťroda, 23 stycznia 2013, 11:14 
Administrator
Administrator

Do┼é─ůczy┼é(a): poniedzia┼éek, 24 sierpnia 2009, 14:27
┼╗eby by┼éo ┼Ťmiesznie, to astrofoto w takim miejscu musi by─ç wkurzaj─ůce.
Ci─ůgle te zielono-┼╝├│┼éto-czerwone ┼éuny :lol:

Obrazek M├│j profil na Facebooku
tel. 880-184-000 (prywatny), e-mail: astrocd@astrocd.pl (prywatne), m.substyk@urania.edu.pl (Urania-PA), marek.substyk@ptma.pl, zarzad@ptma.pl (PTMA);
tel. 575-572-330 (praca), e-mail: katowice@deltaoptical.pl

Wielkie Wyprawy Polskiego Towarzystwa Mi┼éo┼Ťnik├│w Astronomii. Islandia 2019/USA 2020

G├│ra

PostNapisane: ┼Ťroda, 23 stycznia 2013, 13:38 
Ranga: [5]
Ranga: [5]

Do┼é─ůczy┼é(a): wtorek, 24 stycznia 2012, 16:27
Nie chcia┼éem, aby w czasie trwania wyprawy moja cz─Östa obecno┼Ť─ç w w─ůtku k┼é├│ci┼éa si─Ö z potrzeb─ů ch┼éoni─Öcia wszystkich (nawet najmniejszych) sygna┼é├│w od uczestnik├│w, ale teraz ju┼╝ mog─Ö si─Ö uzewn─Ötrzni─ç. Je┼Ťli u┼╝yj─Ö okre┼Ťlenia: "zazdroszcz─Ö Wam", to tylko w pozytywnym znaczeniu, bo sam przedk┼éadam ciep┼ée i znane mi pomieszczenia, wi─Öc nie ci─ůgn─Ö┼éo mnie do osobistego udzia┼éu. Jednak┼╝e co innego empatyczne wsp├│┼éodczuwanie i asystowanie Wam wirtualnie - by┼éem bardzo w tym aktywny. Wasze osobiste odczucia powinny wsp├│┼égra─ç z nasz─ů wdzi─Öczno┼Ťci─ů dla Was, ┼╝e poprzez prezentowanie fotograficznego plonu eskapady i pi─Ökne reporterskie opisy zaprosili┼Ťcie nas do wsp├│lnego prze┼╝ywania tej przygody z hiperborejsk─ů auror─ů i... aur─ů. Talent Adama Skrzypka w dziedzinie literatury reporta┼╝owej zab┼éysn─ů┼é w pe┼éni, pewnie jako uboczny produkt silnego dzia┼éania endorfin - cho─ç sam, w jego wcze┼Ťniejszych i kr├│tszych wypowiedziach ten kunszt dostrzega┼éem i tylko Jego pi─Ökne opisy w tym w─ůtku mnie w tym odczuciu utwierdza┼éy. Adam, w konkursie na reporta┼╝ roku oddam m├│j g┼éos na Ciebie. :)
Wszystkie zdj─Öcia s─ů urzekaj─ůce - pewnie w ka┼╝dym z nas w czasie ich ogl─ůdania nast─Öpuje kreowanie wirtualnego krajobrazu i generowanie osobistego odpowiednika tamtego miejsca i cho─ç ograniczanego ramami zdj─Ö─ç i ubo┼╝szego o inne aspekty zmys┼éowego odbioru otaczaj─ůcej rzeczywisto┼Ťci - to jednak behawioralnie bliskiego orgina┼éowi. W ka┼╝dym z nas zatem egzystuje cz─Ö┼Ť─ç norweskiego Tromso, poprzez bezdyskusyjny akt, i┼╝ uczestnicy wyprawy zostawili tam "cz─ůstk─Ö swej duszy". By─ç mo┼╝e owa poetycka parabola mia┼éa sw├│j odpowiednik w ┼Ťwietlistym spektaklu na polarnym niebie i gdyby nie ten bli┼╝ej nieokre┼Ťlony transcendentny element zespolenia si─Ö obserwator├│w i natury - niebo pozosta┼éoby ciemne. Moja wdzi─Öczno┼Ť─ç si─Öga wi─Öc du┼╝o g┼é─Öbszego poziomu ni┼╝ zwyk┼ée dzi─Ökuj─Ö.

G├│ra

PostNapisane: ┼Ťroda, 23 stycznia 2013, 14:20 
Administrator
Administrator

Do┼é─ůczy┼é(a): wtorek, 25 sierpnia 2009, 14:04
Jerzy ┼ü─ůgiewka napisa┼é(a):
Talent Adama Skrzypka w dziedzinie literatury reporta┼╝owej zab┼éysn─ů┼é w pe┼éni, pewnie jako uboczny produkt silnego dzia┼éania endorfin - cho─ç sam, w jego wcze┼Ťniejszych i kr├│tszych wypowiedziach ten kunszt dostrzega┼éem i tylko Jego pi─Ökne opisy w tym w─ůtku mnie w tym odczuciu utwierdza┼éy. Adam, w konkursie na reporta┼╝ roku oddam m├│j g┼éos na Ciebie. :)

Moi mili !

Czuj─Ö si─Ö lekko za┼╝enowany czytaj─ůc Wasze pozytywne opinie na temat mojej relacji, nie ukrywam jednak, ┼╝e sprawiaj─ů mi niek┼éaman─ů rado┼Ť─ç. Trzeba jednak pami─Öta─ç, ┼╝e w du┼╝ej mierze to w┼éa┼Ťnie Wy, czytelnicy tej relacji, jeste┼Ťcie jej wsp├│┼éautorami. Bez Waszego dopingu i dobrego s┼éowa na pewno by w ten spos├│b ona nie wygl─ůda┼éa. Dlatego jeszcze raz serdecznie Wam dzi─Ökuj─Ö za udzielone wsparcie :) .

GSO 10", SW ED80, SW 90/900, AZ4, Nikon Action VII 10x50
Star Adventurer, Canon 1100D mod

G├│ra

PostNapisane: ┼Ťroda, 23 stycznia 2013, 14:32 
Ranga: [3]

Do┼é─ůczy┼é(a): poniedzia┼éek, 9 lipca 2012, 22:33
Jerzy ┼ü─ůgiewka napisa┼é(a):
Adam, w konkursie na reportaż roku oddam mój głos na Ciebie. :)

To Adam ma już 2 głosy :)

Obrazek

G├│ra

PostNapisane: ┼Ťroda, 23 stycznia 2013, 16:34 
Ranga: [2]

Do┼é─ůczy┼é(a): czwartek, 12 stycznia 2012, 15:56
Adam twoje opisy s─ů naprawde pi─Ökne i obrazowe a zdj─Öcia wszystkich uczestnik├│w s─ů super. :D

G├│ra

PostNapisane: ┼Ťroda, 23 stycznia 2013, 16:46 
Administrator
Administrator

Do┼é─ůczy┼é(a): poniedzia┼éek, 24 sierpnia 2009, 14:27
Co pewien czas b─Öd─Ö prezentowa┼é wybrane naj┼éadniejsze i najciekawsze wg. mnie min. 10 zdj─Öcia wykonane przez uczestnik├│w wyprawy oraz w ostatnim dniu, naj┼éadniejsze z sam─ů zorz─ů.
Po tym czasie trafi─ů wszystkie do galerii i Facebooka.
Niekt├│re b─Öd─ů mog┼éy si─Ö powt├│rzy─ç, za co przepraszam.

Dzień 1

Za┼é─ůczniki:
dsc03927.jpg
dsc03927.jpg [ 206.67 KiB | Przegl─ůdane 2180 razy ]
dsc02839.jpg
dsc02839.jpg [ 192.66 KiB | Przegl─ůdane 2180 razy ]
dsc02842.jpg
dsc02842.jpg [ 94.28 KiB | Przegl─ůdane 2180 razy ]
dsc03930.jpg
dsc03930.jpg [ 307.59 KiB | Przegl─ůdane 2180 razy ]
dsc03935.jpg
dsc03935.jpg [ 319.32 KiB | Przegl─ůdane 2180 razy ]
dsc03948.jpg
dsc03948.jpg [ 253.25 KiB | Przegl─ůdane 2180 razy ]
dsc03951.jpg
dsc03951.jpg [ 231.04 KiB | Przegl─ůdane 2180 razy ]
dsc03952.jpg
dsc03952.jpg [ 217.82 KiB | Przegl─ůdane 2180 razy ]
dsc03977.jpg
dsc03977.jpg [ 276.57 KiB | Przegl─ůdane 2180 razy ]
dsc03992.jpg
dsc03992.jpg [ 245.01 KiB | Przegl─ůdane 2180 razy ]

Obrazek M├│j profil na Facebooku
tel. 880-184-000 (prywatny), e-mail: astrocd@astrocd.pl (prywatne), m.substyk@urania.edu.pl (Urania-PA), marek.substyk@ptma.pl, zarzad@ptma.pl (PTMA);
tel. 575-572-330 (praca), e-mail: katowice@deltaoptical.pl

Wielkie Wyprawy Polskiego Towarzystwa Mi┼éo┼Ťnik├│w Astronomii. Islandia 2019/USA 2020

G├│ra

PostNapisane: ┼Ťroda, 23 stycznia 2013, 16:51 
Ranga: [2]

Do┼é─ůczy┼é(a): czwartek, 12 stycznia 2012, 15:56
Czekamy na zdj─Öcia!!!

G├│ra

PostNapisane: ┼Ťroda, 23 stycznia 2013, 17:17 
Moderator globalny
Moderator globalny

Grzegorz Czernecki napisał(a):
Olek widz─Ö ,┼╝e si─Ö rozkr─Öcasz w astrofoto :D , bardzo fajne zdj─Öcia, uda┼éo Ci si─Ö elegancko trafi─ç w ostro┼Ť─ç!!!!! a to nie ┼éatwe.

Tak naprawd─Ö to jest bardzo proste. W┼é─ůczasz aparat, co┼Ť tam pokr─Öcisz, naciskasz par─Ö guziczk├│w i jako┼Ť samo wychodzi. Oczywi┼Ťcie trzeba dobrze konserwowa─ç sprz─Öt.
Poza tym mieli┼Ťmy Jurka, kt├│ry da┼é wiele cennych wskaz├│wek. :D

G├│ra

PostNapisane: ┼Ťroda, 23 stycznia 2013, 19:07 
Moderator globalny
Moderator globalny

Do┼é─ůczy┼é(a): wtorek, 25 sierpnia 2009, 15:33
No tak zapomniałem :lol: :lol: :lol:

TS APO 65Q, SW 12"Dobson, HEQ5 Pro SynScan(modyfikowany), SBIG ST2000XCM, ZWO ASI 294MC PRO, Canon EOS 550D, SONY DSC H7, IDAS LPS P2 2", UHCs 2".
<iframe width="300" height="419" src="https://zrzutka.pl/44s9ha/widget/13" frameborder="0" scrolling="no"></iframe>

G├│ra

Wy┼Ťwietl posty nie starsze ni┼╝:  Sortuj wg  
Utw├│rz nowy w─ůtek Odpowiedz w w─ůtku
Przejd┼║ na stron─Ö Poprzednia strona  1 ... 3, 4, 5, 6, 7, 8  Nast─Öpna strona

Strefa czasowa: UTC + 2

Kto przegl─ůda forum

U┼╝ytkownicy przegl─ůdaj─ůcy ten dzia┼é: Brak zidentyfikowanych u┼╝ytkownik├│w i 4 go┼Ťci

Nie mo┼╝esz rozpoczyna─ç nowych w─ůtk├│w
Nie mo┼╝esz odpowiada─ç w w─ůtkach
Nie mo┼╝esz edytowa─ç swoich post├│w
Nie mo┼╝esz usuwa─ç swoich post├│w
Nie mo┼╝esz dodawa─ç za┼é─ůcznik├│w

Szukaj:
Skocz do: