Teraz jest niedziela, 27 wrze┼Ťnia 2020, 13:28

Strefa czasowa: UTC + 2

Utw├│rz nowy w─ůtek Odpowiedz w w─ůtku
Przejd┼║ na stron─Ö Poprzednia strona  1 ... 4, 5, 6, 7, 8  Nast─Öpna strona
Autor Wiadomo┼Ť─ç
 Tytu┼é: Re: Troms├Ş - Relacja live - ju┼╝ od 17 stycznia na ┼╝ywo!
PostNapisane: ┼Ťroda, 23 stycznia 2013, 21:48 
Administrator
Administrator

Do┼é─ůczy┼é(a): wtorek, 25 sierpnia 2009, 14:04
Par─Ö fotek z domku:

Za┼é─ůczniki:
01.jpg
01.jpg [ 173.31 KiB | Przegl─ůdane 3627 razy ]
02.jpg
02.jpg [ 217.52 KiB | Przegl─ůdane 3627 razy ]
03.jpg
03.jpg [ 212.88 KiB | Przegl─ůdane 3627 razy ]
04.jpg
04.jpg [ 223.77 KiB | Przegl─ůdane 3627 razy ]

GSO 10", SW ED80, SW 90/900, AZ4, Nikon Action VII 10x50
Star Adventurer, Canon 1100D mod
G├│ra

PostNapisane: ┼Ťroda, 23 stycznia 2013, 23:17 
Ranga: [4]
Ranga: [4]

Do┼é─ůczy┼é(a): wtorek, 10 stycznia 2012, 09:50
Poniewa┼╝ pisa┼éem w┼éasn─ů relacj─Ö z wyjazdu, postanowi┼éem j─ů zamie┼Ťci─ç. Oczywi┼Ťcie relacja Adama jest klas─ů sam─ů w sobie. Mam jednak nadziej─Ö ┼╝e m├│j punkt wiedzenia b─Ödzie ciekawy dla tych kt├│rzy znajd─ů czas by j─ů przeczyta─ç.

Miłej lektury.

CZWARTEK.

Dzie┼ä wyjazdu, Pobudka o pi─ůtej rano by na czas dojecha─ç z Cz─Östochowy na lotnisko w Balicach, Samolot ma op├│┼║nienie ok. godziny. Ok, 13.15 startujemy, samolot zat┼éoczony jak MZKa w godzinach szczytu. Przez ca┼éy lot niebo nad Polsk─ů by┼éo zachmurzone, nie wiele wida─ç poza tym ┼╝e widok chmur i b┼é─Ökitnego nieba sk─ůpanego s┼éo┼äcem te┼╝ by┼é pi─Ökny i ciekawy. Nasz─ů uwag─Ö zwracaj─ů dwie norweskie blond-w┼éose stewardessy, wygl─ůdaj─ůce niczym siostry bli┼║niaczki. Troch─Ö filmujemy kamer─ů GoPro Marcina Jaromina to i owo. Dwie godzinki lotu i l─ůdujemy w Oslo.
Ten etap podr├│┼╝y czyli kilkugodzinne oczekiwanie na lot do Tromso by┼é chyba dla wszystkich najbardziej m─Öcz─ůcy. Trudno co┼Ť ze sob─ů zrobi─ç. Samolot do Tromso te┼╝ zaliczy┼é ok. godziny op├│┼║nienia. Lot by┼é jednak du┼╝o bardziej ciekawy. Troch─Ö wi─Öcej turbulencji i miejsce przy oknie zapewni┼éo mi ciekawe doznania. Widok o┼Ťwietlonych noc─ů wsi i miasteczek by┼é niesamowity. Na kilkana┼Ťcie minut przed l─ůdowaniem samolot zacz─ů┼é si─Ö trz─ů┼Ť─ç i dostali┼Ťmy polecenie by zapi─ů─ç pasy. Wreszcie komunikat pilota ┼╝e zbli┼╝amy si─Ö do lotniska. Samolot podchodzi┼é do l─ůdowania z kilkunasto stopniowym przechy┼éem w praw─ů stron─Ö. Przez chwil─Ö przemkn─Ö┼éo mi przez g┼éow─Ö s┼éynne l─ůdowanie samolotu w Bilbao. B├│l g┼éowy jaki zacz─ů┼é mi towarzyszy─ç ju┼╝ na lotnisku w Osslo skutecznie zniwelowa┼é jednak niezbyt p┼éynne l─ůdowanie. Przyziemienie nie by┼éo ju┼╝ tak g┼éadkie jak w Oslo ale wyl─ůdowali┼Ťmy bezpiecznie. Na lotnisku poprosi┼éem Olka Knapika o pomoc. Jako profesjonalista skutecznie mnie zdiagnozowa┼é i zaordynowa┼é odpowiedni─ů pastylk─Ö, g┼éowa przesta┼éa bole─ç w momencie.
Dojazd do Ramfiord Camping zapewni┼é nam bus za┼éatwiony przez Rafa┼éa Mamoka. Kr├│tka rozmowa z kierowc─ů zaogni┼éa m├│j apetyt na zorz─Ö. Wczoraj mo┼╝na j─ů by┼éo obserwowa─ç. Niestety pogoda jaka zasta┼éa nas w Tromso nie dawa┼éa nam ┼╝adnych szans na skuteczne obserwacje w dniu przylotu. Po zakwaterowaniu zjedli┼Ťmy kolacj─Ö i po nocnych d┼éugich Polak├│w rozmowach po┼éo┼╝yli┼Ťmy si─Ö spa─ç.

PI─äTEK

Mo┼╝na powiedzie─ç ┼╝e spa┼éem wszystkiego z pi─Ö─ç godzin. Kilka razy si─Ö budzi┼éem i wygl─ůda┼éem przez okno ale chmury na niebie nie pozostawia┼éy w─ůtpliwo┼Ťci. Rano, czyli ok. godz 10 zaj─Öli┼Ťmy si─Ö organizacj─ů naszego pobytu i przegl─ůdaniem sprz─Ötu. Pogoda ca┼éy czas barowa. Jednak nie upadali┼Ťmy na duchu. Atmosfera bojowa z nadziejami na wielki spektakl na niebie. Aby nie marnowa─ç czasu wykonali┼Ťmy sesj─Ö zdj─Öciowa dla naszych sponsor├│w i patron├│w. Do wieczora jednak pada┼é deszcz. Zn├│w zasiedli┼Ťmy przy stole i rozmawiali┼Ťmy. Rafa┼é Mamok wyci─ůgn─ů┼é laptopa i pokazywa┼é zdj─Öcia ze swoich wyjazd├│w a Jerzy Krug opowiada┼é o pocz─ůtkach swojej fascynacji fotografi─ů. Wieczorem na chwil─Ö pojawi┼é si─Ö w┼éa┼Ťciciel campingu lecz nie chcia┼é si─Ö wypowiada─ç si─Ö o pogodzie i prognozach na jutrzejszy dzie┼ä, powiedzia┼é tylko gdzie mo┼╝emy wypatrywa─ç zorzy, je┼╝eli w og├│le si─Ö pojawi ale to akurat ju┼╝ wiedzieli┼Ťmy. Zachmurzenie nieba by┼éo pe┼éne. Noc znowu nie przespana, co dwie godziny wstawa┼éem i sprawdza┼éem niebo, zorzy jednak nie uda┼éo si─Ö zobaczy─ç.

SOBOTA

Zn├│w ┼Ťrednio wyspany wsta┼éem i zjad┼éem ze wszystkimi ┼Ťniadanie. Spojrzenie na niebo tchn─Ö┼éo we mnie sporo optymizmu. Chmury znacznie si─Ö podnios┼éy a┼╝ w ko┼äcu ods┼éoni┼éo si─Ö norweskie niebo. Plan na dzie┼ä by┼é prosty. Jedziemy do Tromso. Miasto wywar┼éo na mnie du┼╝e wra┼╝enie. Aglomeracja o populacji ok 80 tys. za ko┼éem podbiegunowym. Ciekawe aczkolwiek poza moj─ů ┼Ťwiadomo┼Ťci─ů tego faktu ┼╝ycie toczy si─Ö tu zupe┼énie normalnie. Moj─ů uwag─Ö zwr├│ci┼éa architektura, Drewniane domki z ma┼éymi okienkami, w kt├│rych ca┼éy czas ┼Ťwieci┼éy si─Ö lampki wygl─ůda┼éy uroczo i bardzo klimatycznie. Poza tym sporo nowoczesnych budynk├│w. Moj─ů uwag─Ö zwr├│ci┼é fakt ┼╝e w oknach nigdzie nie by┼éo firanek. Z Radkiem Zientarskim podj─Öli┼Ťmy decyzj─Ö ┼╝e idziemy do centrum POLARIA. Par─Ö minut po wej┼Ťciu rozpocz─ů┼é si─Ö pokaz w fokarium. Po pokazie obejrzeli┼Ťmy wystaw─Ö i seans w kinie panoramicznym. Pokazywali film o tym jak powstaje zorza polarna a potem zdj─Öcia i filmy zorzy wykonane technik─ů TimeLapse. Notabene ten sam film mo┼╝na zobaczy─ç na Vimeo. M├│j apetyt znowu zosta┼é pobudzony. Prze chwil─Ö przemkn─Ö┼éa mi przez g┼éow─Ö my┼Ťl ┼╝e to jak na razie najwi─Öksza zorza jako widzia┼éem w ┼╝yciu, szkoda tylko ┼╝e odtwarzana z projektora w kinie. Po wyj┼Ťciu z Polarii zasta┼éa nas ┼Ťnie┼╝yca jakiej dawno nie widzia┼éem. M├│j nastr├│j zn├│w si─Ö lekko za┼éama┼é na szcz─Ö┼Ťcie ┼Ťnieg pada┼é kr├│tko a wiatr kt├│ry zacz─ů┼é si─Ö wzmaga─ç rozwiewa┼é skutecznie pojawiaj─ůce si─Ö chmury. Autobus z Tromso zabra┼é nas o godzinie 16.00 By┼éo ju┼╝ zupe┼énie ciemno. Czu┼éem si─Ö jak w ┼Ťrodku nocy. Po p├│┼é godzinnej drodze jeste┼Ťmy na naszym campingu. Widok nieba przeplata si─Ö z chmurami, na szcz─Ö┼Ťcie pojawiaj─ů si─Ö okienka przez kt├│re wida─ç gwiazdy i ksi─Ö┼╝yc. Zjedli┼Ťmy kolacj─Ö i zaczynamy przygotowania do podziwiania ewentualnej zorzy. Pe┼éni nadziei wszyscy krz─ůtamy si─Ö po domku ustawiaj─ůc sprz─Öt fotograficzny. Atmosfera nerwowa i pe┼éna wyczekiwania. Co chwila kto┼Ť wychodzi na dw├│r i sprawdza czy nic nie wida─ç. Do mnie powoli i coraz bardziej skutecznie zaczyna dociera─ç my┼Ťl ┼╝e przed nami ju┼╝ tylko dwie noce. Zaczynam si─Ö niecierpliwi─ç i co chwila sam sprawdzam co wida─ç na niebie.
Godz. 20.00. Na dworze raz ┼Ťnie┼╝yca a za chwil─Ö niemal czyste niebo. Ju┼╝ wiem ┼╝e pogoda jest dzi┼Ť dla nas bardziej ┼éaskawa i je┼╝eli zorza si─Ö tylko pojawi to na pewno j─ů zobaczymy. Mimo wszystko emocje rosn─ů. Jedyn─ů osob─ů kt├│ra siedzi spokojnie jest Marek Substyk, w┼éa┼Ťciwie ┼╝adnych emocji nie okazuje. Ok 21.30 odpalamy laptopa i zaczynamy sprawdza─ç wskazania magnetometru w Tromso. Wida─ç ogromne wahniecie, w┼éa┼Ťciwie najwi─Öksze od kilku dni. Kurde ale gdzie ta zorza. Za oknem tylko ksi─Ö┼╝yc i chmury na przemian. Adam Skrzypek ubiera si─Ö i informuje nas ┼╝e idzie pobawi─ç si─Ö ustawieniami aparatu na zewn─ůtrz. Za chwil─Ö s┼éycha─ç jego okrzyk z zewn─ůtrz, Zorza!!!!! Nagle wszyscy wyskakuj─ů jak oparzeni. ┼üapiemy aparaty, ubieramy si─Ö w┼éa┼Ťciwie w locie i wypadamy na dw├│r. Dopinaj─ůc kurtk─Ö spogl─ůdam w niebo i wpadam w eufori─Ö. Widok wspania┼éy. Ustawiam aparat i zaczynam robi─ç zdj─Öcia. Pokazuj─ů wi─Öcej ni┼╝ wida─ç w rzeczywisto┼Ťci. Wszyscy szalej─ů ze szcz─Ö┼Ťcia. Ekscytacja si─Öga zenitu. Po chwili przychodzi jednak nast─Öpna ┼Ťnie┼╝yca. Uciekamy do domku by uchroni─ç aparaty przed uszkodzeniami. Mamy chwil─Ö aby si─Ö ogarn─ů─ç odszuka─ç czapki szaliki i r─Ökawiczki. Po chwili przestaje pada─ç i znowu wylegamy ma zewn─ůtrz. Tym razem widok zorzy zwala nas dos┼éownie na kolana. Jest dos┼éownie wsz─Ödzie wok├│┼é nas i nad nami. Zielono czerwone kurtyny mieni─ů si─Ö niesamowicie przechodz─ůc p┼éynnie od jednego do drugiego koloru. Intensywno┼Ť─ç zorzy jest tak wielka ┼╝e wystarczy mi nieca┼ée dwie sekundy na zrobienie zdj─Öcia na kt├│rym wida─ç wszystko doskonale. Cykam fotk─Ö za fotk─ů. Po chwili padam na ┼Ťnieg, jestem naprawd─Ö szcz─Ö┼Ťliwy. Moja rado┼Ť─ç trwa prawie cztery godziny. Wykona┼éem wszystko co zamierza┼éem czyli zdj─Öcia i serie do TimeLapse. Jest wspaniale. Moje marzenia nareszcie si─Ö spe┼éni┼éo. Czekamy w┼éa┼Ťciwie do samego ko┼äca. Idziemy spa─ç mi─Ödzy 3 a 4 rano. Padam jak na ┼é├│┼╝ko i zasypiam jak dziecko.

NIEDZIELA

Wstaj─Ö ok. 9.00. Po myciu i ┼Ťniadaniu jestem ju┼╝ na dworze z aparatem. Pogoda przepi─Ökna. Wreszcie mog─Ö zobaczy─ç otaczaj─ůce nas i zatok─Ö przy kt├│rej mieszkamy fiordy. Poniewa┼╝ s┼éo┼äce jest ledwo nad horyzontem otaczaj─ůce nas szczyty sk─ůpane s─ů w r├│┼╝owym ┼Ťwietle. Mr├│z szczypie niesamowicie ale nie ma to dla mnie znaczenia. Tym razem ubra┼éem si─Ö starannie i grubo.
Wyci─ůgam aparat i robi─Ö zn├│w zdj─Öcia i nast─Öpne serie uj─Ö─ç do timelapse. Jestem na dworze w┼éa┼Ťciwie do samego zmroku. Dzie┼ä jak na razie bardzo udany szkoda tylko ┼╝e od Tromso id─ů do nasz chmury na niskim pu┼éapie. Dzwoni─Ö do domu, prognoza na wiecz├│r i noc raczej kiepska. Tym razem ju┼╝ jestem spokojny. Nawet je┼╝eli nic nie zobaczymy to trudno. Wczorajsze przedstawienie mam jeszcze dok┼éadnie w pami─Öci. Poz zmroku znowu wielkie wyczekiwanie ale tym razem ju┼╝ wszyscy s─ů spokojni cho─ç ka┼╝dy chcia┼éby powt├│rki z poprzedniej nocy. Niestety, nic z tego. Wychodzimy jeszcze z Adamem na zewn─ůtrz po chwili do┼é─ůcza do nas Marek. Kilka fotek na po┼╝egnanie. Wracamy do domku pakujemy sprz─Öt i idziemy spa─ç. Pobudka przecie┼╝ przed czwart─ů.

PONIEDZIAŁEK

Poduka 3.10 Wszyscy ju┼╝ spakowani. Czekamy na busa. Rozp─Öta┼éa si─Ö zn├│w ┼Ťnie┼╝yca. Kierowca naszego busa nic sobie jednak z tego nie robi. Par─Ö minut po czwartej docieramy na lotnisko, jednak jest ono kompletnie zasypane ┼Ťciegiem. Boarding na pok┼éad samolotu odbywa si─Ö zgodnie z planem, jednak warunki pogodowe spowodowa┼éy i┼╝ pas startowy i drogi dojazdowe s─ů kompletnie zasypane ┼Ťniegiem i oblodzone. Kapitan samolotu (notabene Polak) oznajmia ┼╝e odlot b─Ödzie op├│┼║niony. Siedzimy w samolocie ju┼╝ p├│┼étorej godziny czekaj─ůc na odlot. C├│┼╝ - ┼╝ycie:). Start o 9.30. Wzbijamy si─Ö ponad chmury a tu widok przepi─Ökny. Zn├│w mam miejsce przy oknie wi─Öc podziwiam widoki. W pewnym momencie w odleg┼éo┼Ťci chyba ok. 1 kilometra mo┼╝e mniej i tyle samo poni┼╝ej nas przemyka samolot norwegiana lec─ůcy r├│wnolegle w przeciwnym kierunku. Wygl─ůda niczym kosmiczny bolid p─Ödz─ůcy na tle chmur z ogromn─ů pr─Ödko┼Ťci─ů.
Londujemy w Osslo z ok. 2 godzinnym op├│┼║nieniem. Na szcz─Ö┼Ťcie linie lotnicze Norwegian spisuj─ů si─Ö genialnie. Samolot z Osslo do Krakowa czeka na pasa┼╝er├│w, kt├│rzy maj─ů si─Ö do niego przesi─ů┼Ť─ç. Jeste┼Ťmy z tego powodu bardzo zadowoleni. W ferworze ca┼éego zamieszania znika nam jednak Jerzy Krug, z kt├│rym nie zd─ů┼╝yli┼Ťmy si─Ö po┼╝egna─ç. Po chwili jeste┼Ťmy ju┼╝ w samolocie do Krakowa. Start i l─ůdowanie w Balicach to ju┼╝ dla nas pestka (prze┼╝yli┼Ťmy przecie┼╝ w ci─ůgu tego wyjazdu kilka takich, czujemy si─Ö prawie jak w s┼éynnym filmie Wniebowzi─Öci z Maklakiewiczem i Himilsbachem). Ku naszemu zaskoczeniu zima w Polsce jest r├│wnie sroga jak ta w Norwegii. Teraz ju┼╝ tylko przesiadka do w┼éasnego samochodu. Przed si├│dm─ů wieczorem jestem w domu. Wyprawa zako┼äczona.

------------------------------------------------------------
III Wielka wyprawa obserwacyjna Polskiego Towarzystwa Mi┼éo┼Ťnik├│w Astronomii. We┼║ w niej udzia┼é poprzez internet.

G├│ra

PostNapisane: czwartek, 24 stycznia 2013, 00:13 
Ranga: [3]

Do┼é─ůczy┼é(a): sobota, 25 wrze┼Ťnia 2010, 22:16
Zdj─Öcia zorzy .... co┼Ť pi─Öknego.

G├│ra

PostNapisane: czwartek, 24 stycznia 2013, 19:56 
Administrator
Administrator

Do┼é─ůczy┼é(a): poniedzia┼éek, 24 sierpnia 2009, 14:27
Zdj─Öcia z 1. dnia na http://www.galeria.astrocd.pl/norwegia_ ... 1_dzien_1/

Obrazek M├│j profil na Facebooku
tel. 880-184-000 (prywatny), e-mail: astrocd@astrocd.pl (prywatne), m.substyk@urania.edu.pl (Urania-PA), marek.substyk@ptma.pl, zarzad@ptma.pl (PTMA);
tel. 575-572-330 (praca), e-mail: katowice@deltaoptical.pl

Wielkie Wyprawy Polskiego Towarzystwa Mi┼éo┼Ťnik├│w Astronomii. USA 2020/Islandia 2020

G├│ra

PostNapisane: czwartek, 24 stycznia 2013, 21:28 
Administrator
Administrator

Do┼é─ůczy┼é(a): wtorek, 25 sierpnia 2009, 14:04
Jeszcze par─Ö fotek zorzy.
Nikon D3100 + Samyang 14mm f/2.8

Za┼é─ůczniki:
05.jpg
05.jpg [ 81.85 KiB | Przegl─ůdane 3497 razy ]
06.jpg
06.jpg [ 77.35 KiB | Przegl─ůdane 3497 razy ]
07.jpg
07.jpg [ 91.16 KiB | Przegl─ůdane 3497 razy ]
Komentarz: Po┼╝egnanie z zorz─ů
08.jpg
08.jpg [ 85.81 KiB | Przegl─ůdane 3497 razy ]

GSO 10", SW ED80, SW 90/900, AZ4, Nikon Action VII 10x50
Star Adventurer, Canon 1100D mod
G├│ra

PostNapisane: czwartek, 24 stycznia 2013, 21:28 
Administrator
Administrator

Zdj─Öcia z 2. dnia na http://www.galeria.astrocd.pl/norwegia_ ... 1_dzien_2/

tel. 880-184-000 (prywatny), e-mail: astrocd@astrocd.pl (prywatne), m.substyk@urania.edu.pl (Urania-PA), marek.substyk@ptma.pl, zarzad@ptma.pl (PTMA);

Wielkie Wyprawy Polskiego Towarzystwa Mi┼éo┼Ťnik├│w Astronomii. USA 2020/Islandia 2020

G├│ra

PostNapisane: czwartek, 24 stycznia 2013, 23:28 
Ranga: [1]

Do┼é─ůczy┼é(a): poniedzia┼éek, 23 lipca 2012, 22:09
Bardzo dzi─Ökuj─Ö Panowie za niesamowite wra┼╝enia, pasjonuj─ůce opisy i przecudowne zdj─Öcia. Wypraw─Ö ┼Ťledzi┼éem, jak wszyscy, od pierwszego dnia jej trwania. Czu┼éem si─Ö jakbym tam by┼é razem z Wami, a emocje nadal mi towarzysz─ů kiedy przegl─ůdam co chwil─Ö now─ů fotk─Ö. Wielki szacun dla Was!
PS. A┼╝ mnie ciary przechodz─ů na my┼Ťl o Chile. ┼╗a┼éuj─Ö, ┼╝e nie b─Öd─Ö m├│g┼é si─Ö wybra─ç.

Synta 10", Lunt LS35T B400 H-alpha, Celestron SkyMaster 15x70, Vixen NLV 6mm, ES 14 mm, Sky Watcher UWA 20mm, Baader Scopos 30 mm, Lumicon H-Beta 1.25", Lumicon OIII 1,25, Baader UHC-S 1.25",

Obrazek

G├│ra

PostNapisane: czwartek, 24 stycznia 2013, 23:32 
Administrator
Administrator

Zdj─Öcia z 3. dnia na http://www.galeria.astrocd.pl/norwegia_ ... 1_dzien_3/

G├│ra

PostNapisane: pi─ůtek, 25 stycznia 2013, 09:57 
SuperUser
SuperUser

Do┼é─ůczy┼é(a): wtorek, 25 sierpnia 2009, 14:22
Ja ju┼╝ nie b─Öd─Ö pisa┼é w tym temacie, poniewa┼╝ napisz─Ö tak. Wspania┼éa przygoda, wspania┼ée uczucie, cudowna zorza polarna, przepi─Ökne zdj─Öcia, kt├│re zostan─ů nie tylko Waszej pami─Öci, ale te┼╝ na Forum AstroCD, oraz w naszej pami─Öci, tych os├│b, co nie bra┼éy udzia┼é w wyprawie, co┼Ť wspania┼éego. ;)

G├│ra

PostNapisane: pi─ůtek, 25 stycznia 2013, 10:04 
Administrator
Administrator

Zdj─Öcia z 4. dnia na http://www.galeria.astrocd.pl/norwegia_ ... 1_dzien_4/

G├│ra

PostNapisane: pi─ůtek, 25 stycznia 2013, 21:50 
Administrator
Administrator

Zdj─Öcia z 5. dnia - http://www.galeria.astrocd.pl/norwegia_ ... 1_dzien_5/
Nasze zdj─Öcia zorzy: http://www.astrocd.pl/galeria/norwegia_2013/zorza/

G├│ra

PostNapisane: sobota, 26 stycznia 2013, 14:49 
Moderator globalny
Moderator globalny

Do┼é─ůczy┼é(a): niedziela, 30 sierpnia 2009, 20:50
Niedługo czeka nas relacja w Radiu Fest i w TVS.
Nie zapomnijmy o Planetarium ┼Ül─ůskim.

G├│ra

PostNapisane: sobota, 26 stycznia 2013, 19:19 
SuperUser
SuperUser

Nie mia┼éem pisa─ç tylko czyta─ç i ogl─ůda─ç, ale jestem ciekawy, w sumie takie ma┼ée pytanko ode mnie dla Was. Kiedy ogl─ůdam zdj─Öcia nasuwa mi si─Ö pytanie, czy ludzie mieszka┼äcy miejscowi, podchodzili do Was pytaj─ůc si─Ö sk─ůd jeste┼Ťcie i jakim celu wybrali┼Ťcie si─Ö do Tromso? ;)

G├│ra

PostNapisane: sobota, 26 stycznia 2013, 20:21 
Administrator
Administrator

Paweł Baran napisał(a):
Nie mia┼éem pisa─ç tylko czyta─ç i ogl─ůda─ç, ale jestem ciekawy, w sumie takie ma┼ée pytanko ode mnie dla Was. Kiedy ogl─ůdam zdj─Öcia nasuwa mi si─Ö pytanie, czy ludzie mieszka┼äcy miejscowi, podchodzili do Was pytaj─ůc si─Ö sk─ůd jeste┼Ťcie i jakim celu wybrali┼Ťcie si─Ö do Tromso? ;)

Pawle, dla nich to było normalne.
Spotkali┼Ťmy dw├│ch Polak├│w, kt├│rzy przyjechali w tym samym celu.

G├│ra

PostNapisane: sobota, 26 stycznia 2013, 21:36 
Moderator globalny
Moderator globalny

To jest tak jak mieszkasz nad morzem to czasem tak jest, że cały rok nie idziesz na plażę. Bo tam zawsze jest. :mrgreen:

G├│ra

PostNapisane: sobota, 26 stycznia 2013, 23:06 
Nowy u┼╝ytkownik

Do┼é─ůczy┼é(a): sobota, 12 stycznia 2013, 13:56
Tak, w Ramfjord, gdy sta┼éem na poboczu drogi podszed┼é Norweg i pyta┼é sk─ůd jeste┼Ťmy i co fotografujemy. W zasadzie to by┼éy dwa przypadki gdy rozmawiano ze mn─ů o naszej obecno┼Ťci. W samym mie┼Ťcie przewa┼╝a┼éa ┼Ťnie┼╝yca i t┼éumy turyst├│w, wi─Öc tam nikogo nic nie dziwi. Wraca┼é ze mn─ů do W-wy m┼éody cz┼éowiek, kt├│ry samotnie wybra┼é si─Ö na trzy dni i tak┼╝e podziwia┼é zorz─Ö. Mieszka┼é w hotelu w Tromso.

G├│ra

PostNapisane: niedziela, 27 stycznia 2013, 12:07 
Moderator globalny
Moderator globalny

Ja troch─Ö z innej beczki. Jad─ůc do Troms├Ş mieli┼Ťmy zamiar wykorzysta─ç kilka zdj─Ö─ç do nowego tomiku wierszy Kasi. A teraz po powrocie planujemy, ┼╝e ca┼éy b─Ödzie ilustrowany zdj─Öciami z wyprawy. B─Ödzie zorza i widoki.
Tomik ukarze si─Ö wiosn─ů.

G├│ra

PostNapisane: niedziela, 27 stycznia 2013, 12:13 
Administrator
Administrator

Aleksander Knapik napisał(a):
Ja troch─Ö z innej beczki. Jad─ůc do Troms├Ş mieli┼Ťmy zamiar wykorzysta─ç kilka zdj─Ö─ç do nowego tomiku wierszy Kasi. A teraz po powrocie planujemy, ┼╝e ca┼éy b─Ödzie ilustrowany zdj─Öciami z wyprawy. B─Ödzie zorza i widoki.
Tomik ukarze si─Ö wiosn─ů.

I bardzo dobrze. Tak─ů wypraw─Ö lepiej zapami─Öta─ç na d┼éu┼╝ej.

G├│ra

PostNapisane: niedziela, 27 stycznia 2013, 12:30 
Moderator globalny
Moderator globalny

My┼Ťl─Ö, ┼╝e niezapomniane chwile okraszone wierszami Kasi pozwol─ů tym, kt├│rzy nie byli, tak jak my odlecie─ç. :D

G├│ra

PostNapisane: poniedzia┼éek, 28 stycznia 2013, 11:46 
SuperUser
SuperUser

Dzi─Ökuj─Ö Wam za wypowiedzi. Pozdrawiam ;)

G├│ra

Wy┼Ťwietl posty nie starsze ni┼╝:  Sortuj wg  
Utw├│rz nowy w─ůtek Odpowiedz w w─ůtku
Przejd┼║ na stron─Ö Poprzednia strona  1 ... 4, 5, 6, 7, 8  Nast─Öpna strona

Strefa czasowa: UTC + 2

Kto przegl─ůda forum

U┼╝ytkownicy przegl─ůdaj─ůcy ten dzia┼é: Brak zidentyfikowanych u┼╝ytkownik├│w i 7 go┼Ťci

Nie mo┼╝esz rozpoczyna─ç nowych w─ůtk├│w
Nie mo┼╝esz odpowiada─ç w w─ůtkach
Nie mo┼╝esz edytowa─ç swoich post├│w
Nie mo┼╝esz usuwa─ç swoich post├│w
Nie mo┼╝esz dodawa─ç za┼é─ůcznik├│w

Szukaj:
Skocz do: