Oficjalny program zlotowy - oficjalny;
5 czerwca 2014 (czwartek)godz. 10:00-12:00 - spotkanie w Koniakowie w Karczmie "Ochodzita" (możliwość skorzystania z karczmy);
godz. 12:00-18:00 - początek zlotu, zakwaterowanie w pokojach (lista przydzielonych pokojów będzie wywieszona na parterze);
godz. 18:00 – kolacja, kiełbasa na ciepło, zimna płyta: wędliny 2 rodzaje, ser biały, pasztet, dżem, pomidor, ogórek, chleb, masło, herbata/kawa;
godz. 18:15 – (w trakcie kolacji) oficjalne rozpoczęcie zlotu (krótki wstęp, plan i przypomnienie zasad obowiązujących na zlocie);
godz. 18:30-19:30 – Adam Skrzypek - Zlot księżycowy 2013 - film - wspominamy ostatni zlot; (60')
godz. 19:30-21:00 – grill integracyjny - temat ten jest poruszony w
osobnym wątku;
godz. 21:00 – impreza integracyjna w jadalni (w przypadku złej pogody);
(noc obserwacyjna)6 czerwca 2014 (piątek)godz. 8:30 – śniadanie – jajecznica, wędlina, pasztet, ser żółty, pomidor, ogórek, dżem, chleb, masło, herbata/kawa;
godz. 9:00-9:45 – Marek Substyk, Lunt Solar System (obserwujemy Słońce) - tylko w przypadku dobrej pogody; (45')
godz. 10:00-10:45 – Jerzy Krug - Zaawansowana fotografia (akt, portret, pejzaż, zdjęcia nocne); (45')
godz. 11:00-11:45 – Janusz Wiland - Fastron 5S; (45')
godz. 12:00-12:35 – Joanna Piotrowska - Ewolucja gwiazd; (35')
godz. 12:45-15:15 – wspólne wyjście do "Swojskich klimatów" (możliwość skorzystania z karczmy); (150')
godz. 15:30-16:15 – Tomasz Suchodolski - Podstawy astrofotografii i obróbki zdjęć; (45')
godz. 16:30-17:15 – Jakub Kowarczyk - Syntezatory i ich wykorzystanie w muzyce elektronicznej; (45')
godz. 17:30-18:00 – Janusz Wiland - Tworzenie map efemeryd w Nocnym Obserwatorze; (30')
godz. 18:15 - fotografia zbiorowa. W przypadku braku pogody przesuwamy na poranek po sobotnim śniadaniu przed obserwacjach Słońca (9.00); (ok. 15')
godz. 19:00 – obiadokolacja – pomidorowa z ryżem, udko z kurczaka , ziemniaki, buraczki czerwone, kompot;
godz. 20:00-24.00 – kino nocnych marków - prezentacja filmów o tematyce astronomicznej; (ok. 240')
(tematyka filmów i szczegółowy program ich prezentacji na zlocie)(noc obserwacyjna)7 czerwca 2014 (sobota)godz. 8:30 – śniadanie – parówki na ciepło, sałatka, wędlina, ser żółty, pomidor, ogórek, dżem, chleb, masło, herbata/kawa;
godz. 9:00-9:45 – Marek Substyk - Lunt Solar System (obserwujemy Słońce) - tylko w przypadku dobrej pogody; (45')
godz. 10:00-11:30 – Jerzy Łągiewka - Registax 6 - program do zdjęć planet i Księżyca; (30')
godz. 11:45-13:15 – Marek Substyk, Janusz Wiland - porozmawiajmy o PTMA; (do 90')
godz. 13:30-16.00 – wspólne wyjście do "Swojskich klimatów" (możliwość skorzystania z karczmy); (150')
godz. 16:10-17:00 – Bartosz Wojczyński - Typy zjawisk astronomicznych w Układzie Słonecznym; (50')
godz. 17:10-18:00 – Janusz Wiland - Obróbka nocnych zdjęć dla raczkujących; (50')
godz. 19:00 – obiadokolacja – rosół, schab, ziemniaki, surówka z kapusty białej, kompot;
godz. 20:00-24.00 – kino nocnych marków - prezentacja filmów o tematyce astronomicznej; (ok. 240')
(tematyka filmów i szczegółowy program ich prezentacji na zlocie)(noc obserwacyjna)8 czerwca 2014 (niedziela)godz. 9:00 – kiełbaski rajskie, zimna płyta: wędliny 2 rodzaje, ser żółty, dżem, pomidor, ogórek, chleb, masło, herbata/kawa;
godz. 9:30-12:00 – wykwaterowanie z pokojów;
godz. 12:00 – ostateczna godzina opuszczenia ośrodka;
Partnerem filmowym jest kino "Planet Cinema" w Katowicachpodczas prelekcji dostęp do kawy, herbaty (bezpłatnie)Szczegółowy program zlotu będzie się znajdował w każdym pokoju w dniu rozpoczęcia się zlotu.
Zastrzegamy sobie prawo do modyfikacji programu.