Forum AstroCD
http://www.astrocd.pl/forum/

Paszport i wstępne informacje
http://www.astrocd.pl/forum/viewtopic.php?f=164&t=5382
Strona 1 z 1

Autor:  Marek Substyk [ wtorek, 27 października 2015, 10:17 ]
Tytuł:  Paszport i wstępne informacje

Czas leci nieubłaganie. Pierwsze pomysły wyjazdu powstały już ponad rok temu, a więc czas zacząć zabawę.

Osoby zainteresowane wyjazdem proszę o sprawdzenie daty ważności paszportu. Kto nie ma, albo kończy mu się okres ważności, proszę aby wyrobił nowy jesienią tego roku.
Przed samym wyjazdem do Islandii lub bezpośrednio po, będziemy występować o wydanie wizy USA, tak aby termin spotkania w konsulacie nie zazębił się z Islandią.
Paszport powinien być ważny 6 miesięcy ponad planowany pobyt w Stanach Zjednoczonych. Jeżeli ważność paszportu jest krótsza niż 6 miesięcy, wiza może być wydana, jednak zezwolenie na pobyt w USA zostanie ograniczone do daty ważności paszportu.
Jeżeli paszport stracił ważność wcześniej niż posiadana w nim wiza, można dalej podróżować do Stanów Zjednoczonych na jej podstawie, o ile nie została ona zniszczona lub anulowana. W takim przypadku należy podróżować z dwoma paszportami - starym z ważną wizą oraz nowym.
Zgodnie z umową zawartą pomiędzy Polską i USA paszporty tych krajów będą honorowane obustronnie jeszcze przez sześć miesięcy od daty upływu ich ważności.
Uwaga: Zgodnie z polskim prawem, polskie paszporty tracą ważność po upływie 60 dni od prawnej zmiany nazwiska z powodu, na przykład małżeństwa, rozwodu lub innych osobistych okoliczności. Ambasada amerykańska nie może umieścić wizy w nieważnym paszporcie. Obowiązkiem osoby ubiegającej się o wizę jest przedłożenie ważnego paszportu podczas rozmowy z konsulem.

Często zadawane pytania związane z wizami - http://www.ustraveldocs.com/pl_pl/pl-gen-faq.asp

Wiza i grupa - http://www.ustraveldocs.com/pl_pl/pl-sv ... rogram.asp

Strona 1 z 1 Strefa czasowa: UTC + 2
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
http://www.phpbb.com/