Forum AstroCD
http://www.astrocd.pl/forum/

Wiza do USA
http://www.astrocd.pl/forum/viewtopic.php?f=164&t=5388
Strona 1 z 1

Autor:  Marek Substyk [ wtorek, 3 listopada 2015, 13:07 ]
Tytuł:  Wiza do USA

Obrazek

Wiza do USA, a właściwie powinniśmy mówić o promesie wizowej, którą otrzymamy lub nie w amerykańskiej placówce dyplomatycznej w swoim kraju, wizę sensu stricto dostaniesz (lub nie!) dopiero na lotnisku w USA. Promesa jedynie poświadcza, iż złożyłeś aplikację wizową w ambasadzie bądź konsulacie i że pracownik tychże instytucji uznał Cię za osobę mogącą wjechać do Stanów. Nie dalej jednak niż do tzw. port of entry, to dopiero tam Urzędnik Imigracyjny decyduje o tym czy pozwolić Ci na przebywanie na terenie USA. To także On rozstrzyga o długości Twojego pobytu, nawet jeśli promesę wizową masz wystawioną na 10 lat. Często ludzie mylą te pojęcia i myślą o możliwości 10-letniego pobytu w Ameryce. Nic bardziej błędnego, ważność promesy pokazuje jedynie do kiedy możesz podjąć próbę wjazdu na teren USA. Nawet ostatniego dnia, ale nie później!

Konsulat Generalny w Krakowie (ul. Stolarska 9, 31-043 Kraków; Faks: +48/12 424-5103; E-mail: krakowNIV@state.gov) zajmuje się tylko wizami nieimigracyjnymi i obejmuje województwa: dolnośląskie, małopolskie, opolskie, podkarpackie śląskie i świętokrzyskie. Dział Wiz Nieimigracyjnych w Konsulacie Generalnym Stanów Zjednoczonych w Krakowie jest czynny w godzinach 8:30 - 11:30 oraz 14:30 do 15:30 od poniedziałku do piątku, z wyjątkiem polskich i amerykańskich świąt oraz ostatniego piątku każdego miesiąca.

Źródło: http://usa.info.pl/wizy.php

Procedura ubiegania się o wizę nieimigracyjną wygląda następująco:

Krok 1
Aby określić typ wizy należy przeczytać informacje o Najczęściej występujących wizach nieimigracyjnych . Znajdą tam Państwo informację o wymaganiach dotyczących danego typu wizy. Należy wybrać typ wizy pasujący do Państwa sytuacji.
Krok 2
Gdy określą Państwo typ wizy należy uiścić opłatę wizową. Strona z rodzajem wiz i opłat za rozpatrzenie podania podaje wysokość opłat.
Aby zapłacić opłatę wizową należy przeczytać informacje na stronie Formy Płatności/Dokonanie Opłaty Wizowej . Na tej stronie dowiedzą się Państwo jak dokonać opłaty wizowej. Po dokonaniu opłaty należy zachować jej numer aby umówić się na rozmowę z konsulem.
Krok 3
Następnie należy wypełnić wniosek wizowy DS-160 . Należy zapoznać się z instrukcjami umieszczonymi na stronie Wypełnienie formularza DS-160 . Wszystkie informacje muszą być poprawne i dokładne. Po wysłaniu formularza nie można już robić żadnych poprawek. Jeśli potrzebują Państwo pomocy należy skontaktować się firmami typu (Work Family). Prosimy o zachowanie numeru Państwa wniosku DS-160, który będzie potrzebny by umówić się na rozmowę z konsulem.
Krok 4
To już prawie wszystko by umówić się na rozmowę z konsulem!
Wystarczy tylko założyć profil w systemie wizowym. Prosimy kliknąć na ten link i następnie na „Nowy Użytkownik”.
Należy wypełnić wszystkie pola i stworzyć hasło. Gdy znajdą Państwo w systemie ukaże się panel sterowania. Prosimy kliknąć na link Wyznacz spotkanie po lewej stronie menu.
Na początek procesu wyznaczania terminu rozmowy z konsulem. Wymagany jest:
Numer paszportu,
Numer opłaty wizowej z Banku Pocztowego lub z systemu płatności internetowej SOFORT. (kliknij tutaj po pomoc jak znaleźć numer opłaty wizowej),
10-ciocyfrowy numer kodu kreskowego z wniosku wizowego DS-160.
Po zgromadzeniu tych danych należy wybrać typ wizy, wprowadzić dane personalne, dodać osoby towarzyszące w podróży (jeśli takie są), wybrać miejsce odbioru dokumentów, potwierdzić numer opłaty wizowej oraz wybrać dzień i godzinę spotkania z konsulem.
Krok 5
Należy udać się do Ambasady Stanów Zjednoczonych w dniu i o godzinie umówionej rozmowy. Należy zabrać ze sobą: Ambasady Stanów Zjednoczonych, wydruk potwierdzenia daty umówionej rozmowy, wydruk strony potwierdzającej złożenie formularza DS-160, zdjęcie wykonane w ciągu ostatnich sześciu miesięcy, ważny paszport i poprzednie paszporty oraz, potwierdzenie dokonania opłaty wizowej, dodatkowe dokumenty zgodne z kategorią wizową:
Krok 6
Jeśli wiza zostanie wydana paszport z wizą będzie przesłany do miejsca odbioru dokumentów wybranym przez Państwa podczas umawiania terminu rozmowy z konsulem w systemie.

===========================================

W marcu 2016 roku planujemy wypisywać wnioski wizowe dlatego też każdy zainteresowany grupowym wyjazdem na całkowite zaćmienie Słońca musi spełnić indywidualnie następujące warunki:

1. mieć ważny paszport (najlepiej nowy);
2. należeć do Polskiego Towarzystwa Miłośników Astronomii z opłaconymi składkami;
3. zadeklarować możliwość dysponowania kwotą na cały pobyt;
4. wpłacić opłatę przygotowawczą na rzecz realizacji planu pobytu (zaliczek, opłat, etc...) - kwota będzie ustalona w marcu 2016 i nie będzie większa niż 300 zł.;

zalecamy:
1. posiadanie karty kredytowej;
2. zapytać się w banku o możliwość założenia konta w USD i przypięcia do niego karty debetowej;

Załączniki:
wniosek DS-160 krok po kroku.pdf [156.63 KiB]
Pobrane 129 razy

Autor:  Marek Substyk [ czwartek, 3 marca 2016, 17:10 ]
Tytuł:  Re: Wiza do USA

Główne informacje:

https://pl.usembassy.gov/pl/wizy/
https://pl.usembassy.gov/pl/wizy/wizy-nieimigracyjne/

Należy zabrać ze sobą:

wydruk potwierdzenia daty umówionej rozmowy,
wydruk strony potwierdzającej złożenie formularza DS-160,
zdjęcie, jezeli nie zostalo wgrane do formularza DS-160 lub jeżeli nie spełnia wymaganych kryteriów.

Wiza krok po kroku

1. Załóż konto na https://cgifederal.secure.force.com/Sit ... anguage=pl
2. Wypełnij wniosek - https://ceac.state.gov/GenNIV/Default.aspx
3. Wydrukuj jego zawartość oraz wyślij sobie na maila (jest taka opcja). Warto też zapisać do PDF na wszelki wypadek
4. Po wysłaniu formularza DS-160 należy wydrukować stronę potwierdzającą złożenie podania zawierającą dane osobowe, kod kreskowy oraz numer identyfikacyjny podania (Application ID). Numer ten będzie potrzebny podczas umawiania spotkania za pośrednictwem infolinii. Wydruk potwierdzający złożenie podania należy koniecznie przynieść na rozmowę z konsulem.
5. Rozpocznij procedurę umawiania się z konsulem, https://cgifederal.secure.force.com/?la ... try=Poland
6. Przy wypisywaniu wniosku, jedna z opcji umożliwia dokonanie płatności kartą debetową lub ew. przelewem
7. Ostatnim krokiem jest wybór terminu spotkania (aktualnie ok. 10 dni)

Autor:  Marek Substyk [ piątek, 4 marca 2016, 15:09 ]
Tytuł:  Re: Wiza do USA

Informuje, że wnioski wizowe będziemy składać od dnia 17 marca i tym dniu rozpoczynamy oficjalne zapisy na Wielką Wyprawę na całkowite zaćmienie Słońca do Stanów Zjednoczonych.

Autor:  Marek Substyk [ środa, 16 marca 2016, 17:32 ]
Tytuł:  Re: Wiza do USA

Kilka porad dotyczących wniosku, wizy i przekroczenia granicy

Wiza turystyczna B2 do USA. Jak otrzymać? Krok pierwszy - złożenie wniosku - http://77gerda.blogspot.com/2013/11/wiz ... zymac.html
Wiza turystyczna B2 do USA. Krok drugi - rozmowa w konsulacie - http://77gerda.blogspot.com/2014/04/wiz ... drugi.html
Wiza turystyczna B2 do USA. Krok trzeci (ostatni) - kontrola imigracyjna - http://77gerda.blogspot.com/2014/05/wiz ... rzeci.html

Autor:  Mariusz Krukar [ czwartek, 31 marca 2016, 20:07 ]
Tytuł:  Re: Wiza do USA

Dla osób starających się o wizę za granicą (w krajach NIE wymienionych na stronie https://cgifederal.secure.force.com/ takich jak UK, Portugalia, Włochy, Hiszpania) pomocna będzie https://ais.usvisa-info.com/en-gb/niv/i ... _questions i wówczas należy najpierw wypełnić wniosek wizowy, a dopiero potem utworzyć konto, z którego będzie możliwe dokonanie opłaty wizowej.

Autor:  Marek Substyk [ piątek, 1 kwietnia 2016, 09:16 ]
Tytuł:  Re: Wiza do USA

Tylko Ty masz taki przypadek :mrgreen:

Strona 1 z 1 Strefa czasowa: UTC + 2
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
http://www.phpbb.com/