Forum AstroCD
http://www.astrocd.pl/forum/

Przedpłacona karta VISA
http://www.astrocd.pl/forum/viewtopic.php?f=17&t=4257
Strona 1 z 1

Autor:  Adam Skrzypek [ czwartek, 12 września 2013, 14:07 ]
Tytuł:  Przedpłacona karta VISA

Coraz więcej z nas kupuje lub ma zamiar kupować w sklepach internetowych za granicą. Dla wielu osób barierą staje się konieczność użycia kart płatniczych, nie zawsze przecież chcemy udostępniać swoje dane przez internet, zwłaszcza jeśli chodzi o własne finanse. Do tej pory nie było to dla mnie problemem, jednak miarka się przebrała gdy wszechobecny Wujek Google zapragnął przypisać moją kartę kredytową do konta Google w smartfonie przy okazji zakupu w sklepie Google Play (dawniej Android Market).

Rozwiązanie okazało się banalnie proste jak i znane - przedpłacona karta VISA. Teraz mogłem to przetestować na własnej osobie. Wybrałem bank BZ WBK, oferuje on między innymi karty internetowe przeznaczone tylko i wyłącznie do płatności w internecie. Kosztowało mnie to parę kliknięć i 4,99 zł - tyle potrącane jest z rachunku karty przy jego pierwszym zasileniu. Kartę można zasilić dowolną kwotą (limit bodajże 10 000 zł na rok) i już można płacić poprzez sieć - zachowuje się ona jak klasyczna VISA. A przecież nie każdy ma możliwość posiadania takiej karty w wersji klasycznej.
Nie ma potrzeby podpisywania umowy z bankiem ani wypełniania druczków, wszystko załatwia się przez internet i trwa to parę chwil.

Dla tych co nie lubią szperać w sieci podaję linki - informacje ogólne:
http://www.bzwbk.pl/karty-platnicze/karty-przedplacone-pre-paid/karty-internetowe/karta-internetowa.html
http://prepaid.bzwbk.pl/karty-internetowe/karty-internetowe.html

A tu już rejestracja:
https://www.centrum24.pl/prepaid/index?index=1823

Sprawdziłem na Google Play - karta działa :) .
Powodzenia :!:

Strona 1 z 1 Strefa czasowa: UTC + 2
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
http://www.phpbb.com/