Teraz jest wtorek, 4 sierpnia 2020, 19:54

Strefa czasowa: UTC + 2

Utw├│rz nowy w─ůtek Odpowiedz w w─ůtku
Autor Wiadomo┼Ť─ç
 Tytu┼é: Seminarium "Gwiazdy zmienne" - 24.10.2015 r., Malbork
PostNapisane: niedziela, 2 sierpnia 2015, 12:53 
Administrator
Administrator

Do┼é─ůczy┼é(a): niedziela, 29 czerwca 2014, 17:05
Polskie Towarzystwo Mi┼éo┼Ťnik├│w Astronomii, Burmistrz Miasta Malborka, biuletyn PROXIMA, Malborskie Centrum Kultury i Edukacji oraz Fundacja Nicolaus Copernicus maj─ů zaszczyt zaprosi─ç mi┼éo┼Ťnik├│w gwiazd do udzia┼éu w seminarium pt. ÔÇ×Gwiazdy zmienneÔÇŁ. Spotkanie odb─Ödzie si─Ö w dniu 24 pa┼║dziernika 2015 r. w Centrum Kultury i Edukacji Szko┼éa ┼üaci┼äska w Malborku, przy ul. Stare Miasto 42.

Udział w seminarium jest bezpłatny.

PLAN SEMINARIUM:
10:00 - 13:00 I sesja prelekcyjna
13:00 - 14:00 Przerwa obiadowa
14:00 - 17:00 II sesja prelekcyjna

Podczas przerwy obiadowej przewidziany jest lunch w formie stołu szwedzkiego.

TEMATYKA

Tematyka seminarium obejmowa─ç b─Ödzie m.in. problematyk─Ö fotometrii wizualnej, DSLR oraz CCD gwiazd zmiennych, spektroskopii gwiazd zmiennych, a tak┼╝e poszukiwa┼ä planet poprzez obserwacje ich tranzyt├│w na tle tarcz gwiazd za pomoc─ů teleskopu kosmicznego Keplera. W┼Ťr├│d prelegent├│w do┼Ťwiadczeni mi┼éo┼Ťnicy astronomii oraz osobisto┼Ťci polskiej astronomii zawodowej.

NOCLEGI

Dla os├│b przyjezdnych istnieje mo┼╝liwo┼Ť─ç rezerwacji nocleg├│w w O┼Ťrodku Sportu i Rekreacji w Malborku (http://www.caw.malbork.pl/hotel/) w pokojach 2 i 3-osobowych, w cenie 50 z┼é/osob─Ö. Koszt noclegu pokrywa uczestnik seminarium. W cen─Ö noclegu wchodzi ┼Ťniadanie.
UWAGA: rezerwacje nocleg├│w przyjmujemy do dnia 31 sierpnia 2015 r.

INNE ATRAKCJE

Dla os├│b zainteresowanych zwiedzeniem Muzeum Zamkowego w Malborku (najwi─Ökszy z zachowanych w Europie ┼Ťredniowiecznych zamk├│w) planujemy zorganizowa─ç bezp┼éatn─ů wycieczk─Ö z przewodnikiem w niedziel─Ö 25 pa┼║dziernika, w godzinach przedpo┼éudniowych (deklaracja w formularzu zg┼éoszeniowym). B─Ödzie to si─Ö jednak wi─ůza┼éo z konieczno┼Ťci─ů rezerwacji noclegu sobota/niedziela.

Szczegóły i rejestracja Seminarium

Za┼é─ůczniki:
Łacińska.jpg
┼üaci┼äska.jpg [ 66.67 KiB | Przegl─ůdane 2108 razy ]

SOS PTMA
Vega
Urania
Sky Watcher 127/1500, Canon EOS 350D, Canon ESO 700D, Canon 75-300, Samyang Fish Eye 8mm, FASTRON 5s

Wielka wyprawa Polskiego Towarzystwa Mi┼éo┼Ťnik├│w Astronomii na ca┼ékowite za─çmienie S┼éo┼äca. USA 2017.

G├│ra

Wy┼Ťwietl posty nie starsze ni┼╝:  Sortuj wg  
Utw├│rz nowy w─ůtek Odpowiedz w w─ůtku

Strefa czasowa: UTC + 2

Kto przegl─ůda forum

U┼╝ytkownicy przegl─ůdaj─ůcy ten dzia┼é: Brak zidentyfikowanych u┼╝ytkownik├│w i 4 go┼Ťci

Nie mo┼╝esz rozpoczyna─ç nowych w─ůtk├│w
Nie mo┼╝esz odpowiada─ç w w─ůtkach
Nie mo┼╝esz edytowa─ç swoich post├│w
Nie mo┼╝esz usuwa─ç swoich post├│w
Nie mo┼╝esz dodawa─ç za┼é─ůcznik├│w

Szukaj:
Skocz do: