Teraz jest wtorek, 11 sierpnia 2020, 17:53

Strefa czasowa: UTC + 2

Utw├│rz nowy w─ůtek Odpowiedz w w─ůtku
Autor Wiadomo┼Ť─ç
 Tytu┼é: Czego do Islandii nie zabieramy
PostNapisane: niedziela, 3 listopada 2013, 21:11 
Ranga: [1]

Do┼é─ůczy┼é(a): ┼Ťroda, 6 kwietnia 2011, 12:32
Ostatnio podczas przgl─ůdania fotek z Islandii przypomnia┼é mi si─Ö jeden temat, kt├│ry mo┼╝e by─ç istotny dla naszej grupy - ot├│┼╝ Islandia ma w┼éasne ,nieco odmienne od UE przepisy celne.
S─ů artyku┼éy, kt├│rych wwozi─ç nie wolno i dlatego poni┼╝ej zamieszczam list─Ö ogranicze┼ä , info z naszego MSZ-tu.
Rzeczy ważne z naszego punktu widzenia - wytłuszczone

PRZEPISY CELNE
Islandia nie jest w┬ápe┼éni obj─Öta uni─ů celn─ů, dlatego te┼╝ obowi─ůzuj─ů tu inne ni┼╝ w┬áUnii Europejskiej przepisy dotycz─ůce wwozu towar├│w przez turyst├│w.
Bez cła i innych podatków można wwieźć do Islandii oprócz rzeczy osobistych potrzebnych na czas podróży:
┼╝ywno┼Ť─ç (do 3 kg o warto┼Ťci nie przekraczaj─ůcej 13 tys. ISK, z wyj─ůtkiem produkt├│w surowych),
napoje alkoholowe ( 1litr mocnego alkoholu (o zawarto┼Ťci alkoholu powy┼╝ej 22%) i 1litr┬á wina i 6 litr├│w piwa, ewentualnie 1 litr mocnego alkoholu i 9 litr├│w piwa lub 1,5 litra wina i 9 litr├│w piwa lub 12 litr├│w piwa 200 szt. papieros├│w lub 250 g innych wyrob├│w tytoniowych, napoje alkoholowe mog─ů wwozi─ç osoby, kt├│re uko┼äczy┼éy 20 rok ┼╝ycia, wyroby tytoniowe i papierosy osoby, kt├│re uko┼äczy┼éy 18 rok ┼╝ycia.

Przedmioty, kt├│rych ww├│z jest zabroniony bez specjalnego zezwolenia:
telefony i┬áinne wyposa┼╝enie telekomunikacyjne (nie dotyczy to jednego u┼╝ywanego telefonu kom├│rkowego GSM), sprz─Öt w─Ödkarski, sprz─Öt oraz odzie┼╝ do jazdy konnej (je┼Ťli przedmioty te by┼éy u┼╝ywane poza terenem Islandii, mo┼╝na je wwie┼║─ç pod warunkiem przedstawienia organom celnym za┼Ťwiadczenia upowa┼╝nionych s┼éu┼╝b weterynaryjnych innych pa┼ästw o┬áwykonanej dezynfekcji; przedmioty te mo┼╝na podda─ç dezynfekcji przy wje┼║dzie do Islandii na koszt w┼éa┼Ťciciela), bro┼ä i┬áamunicja (o ile samo wwo┼╝enie tego typu przedmiot├│w jest dozwolone, to podlega zgodzie komendanta policji). Posiadacz europejskiego pozwolenia na bro┼ä, mo┼╝e jednak bez odr─Öbnego pozwolenia wwie┼║─ç bro┼ä wyszczeg├│lnion─ů w posiadanym dokumencie, o ile planowany pobyt w Islandii nie przekracza trzech miesi─Öcy, zwierz─Öta domowe (ww├│z jest mo┼╝liwy na podstawie zezwolenia wydanego przez Ministerstwo Rolnictwa Republiki Islandii pod warunkiem odbycia kwarantanny), lekarstwa (niewielka ilo┼Ť─ç lekarstw niezb─Ödnych na czas pobytu, maksimum na 100 dni, jest dozwolona; funkcjonariusz s┼éu┼╝by celnej ma prawo za┼╝─ůda─ç okazania ┼Ťwiadectwa lekarskiego), kwiaty, nasiona i┬áinne ro┼Ťliny (bez zezwolenia mo┼╝na wwie┼║─ç np. bukiet kwiat├│w zawieraj─ůcy maksimum 25 szt.).

Przedmioty, kt├│rych ww├│z jest zabroniony:
narkotyki i┬á┼Ťrodki odurzaj─ůce, tyto┼ä do ┼╝ucia i tabaka, surowe produkty ┼╝ywno┼Ťciowe (np. surowe mi─Öso i┬áw─Ödliny, nie przegotowane mleko, surowe jaja itp.; zakaz dotyczy r├│wnie┼╝ suszonego, w─Ödzonego, solonego mi─Ösa i┬áinnych suszonych produkt├│w ┼╝ywno┼Ťciowych)

r├│┼╝nego rodzaju bro┼ä (sztylety o┬áostrzu przekraczaj─ůcym d┼éugo┼Ť─ç 12 cm, no┼╝e i┬ásztylety spr─Ö┼╝ynowe, kastety, pa┼éki, kajdanki itp.)."czy leci z nami kibic??" :)

G├│ra

Tytu┼é: Re: Czego do Islandii nie zabieramy.
PostNapisane: niedziela, 3 listopada 2013, 23:11 
Ranga: [3]

Do┼é─ůczy┼é(a): wtorek, 11 stycznia 2011, 14:03
Rafał Mamok napisał(a):
r├│┼╝nego rodzaju bro┼ä (sztylety o┬áostrzu przekraczaj─ůcym d┼éugo┼Ť─ç 12 cm, no┼╝e i┬ásztylety spr─Ö┼╝ynowe, kastety, pa┼éki, kajdanki itp.)."czy leci z nami kibic??" :)

Kibica zabierzcie - krzywdy z pewno┼Ťci─ů nikomu nie zrobi, ale dla powodzenia wyprawy lepiej zostawcie w domu kibola i uprzedzenia ;)

G├│ra

Tytu┼é: Re: Czego do Islandii nie zabieramy
PostNapisane: poniedzia┼éek, 4 listopada 2013, 11:04 
Administrator
Administrator

Do┼é─ůczy┼é(a): poniedzia┼éek, 24 sierpnia 2009, 14:27
W zasadzie nie powinno by─ç problemu.
Jedzenia raczej nie b─Ödziemy bra─ç ze sob─ů za wyj─ůtkiem skromnych zapas├│w na pierwszy dzie┼ä czy ew. dwa dni.
Ceny nie odbiegaj─ů od polskich tak jak w Norwegii, wi─Öc damy rad─Ö.

O jednej komórce na łebka już słyszałem.
Dla mnie to paranoja, bo nie wiem teraz jak potraktować mam tableta z modułem GSM, gdzie aż się prosi włożyć kartę.

Przypominam przepisy te nie dotycz─ů produkt├│w zakupionych w strefie wolnoc┼éowej na lotnisku, cho─ç te Berli┼äskie b─Ödzie dro┼╝sze ni┼╝ polskie odpowiedniki.

Obrazek M├│j profil na Facebooku
tel. 880-184-000 (prywatny), e-mail: astrocd@astrocd.pl (prywatne), m.substyk@urania.edu.pl (Urania-PA), marek.substyk@ptma.pl, zarzad@ptma.pl (PTMA);
tel. 575-572-330 (praca), e-mail: katowice@deltaoptical.pl
------------------------------------------------------------

Wielkie Wyprawy Polskiego Towarzystwa Mi┼éo┼Ťnik├│w Astronomii. USA 2020/Islandia 2020

G├│ra

Tytu┼é: Re: Czego do Islandii nie zabieramy
PostNapisane: czwartek, 17 wrze┼Ťnia 2015, 12:51 
Administrator
Administrator

Do┼é─ůczy┼é(a): poniedzia┼éek, 24 sierpnia 2009, 14:27
Przenosz─Ö do w─ůtku 2016

Obrazek M├│j profil na Facebooku
tel. 880-184-000 (prywatny), e-mail: astrocd@astrocd.pl (prywatne), m.substyk@urania.edu.pl (Urania-PA), marek.substyk@ptma.pl, zarzad@ptma.pl (PTMA);
tel. 575-572-330 (praca), e-mail: katowice@deltaoptical.pl
------------------------------------------------------------

Wielkie Wyprawy Polskiego Towarzystwa Mi┼éo┼Ťnik├│w Astronomii. USA 2020/Islandia 2020

G├│ra

Wy┼Ťwietl posty nie starsze ni┼╝:  Sortuj wg  
Utw├│rz nowy w─ůtek Odpowiedz w w─ůtku

Strefa czasowa: UTC + 2

Kto przegl─ůda forum

U┼╝ytkownicy przegl─ůdaj─ůcy ten dzia┼é: Brak zidentyfikowanych u┼╝ytkownik├│w i 4 go┼Ťci

Nie mo┼╝esz rozpoczyna─ç nowych w─ůtk├│w
Nie mo┼╝esz odpowiada─ç w w─ůtkach
Nie mo┼╝esz edytowa─ç swoich post├│w
Nie mo┼╝esz usuwa─ç swoich post├│w
Nie mo┼╝esz dodawa─ç za┼é─ůcznik├│w

Szukaj:
Skocz do: