Forum AstroCD
http://www.astrocd.pl/forum/

Teneryfa 2018 - wstępny plan
http://www.astrocd.pl/forum/viewtopic.php?f=209&t=5649
Strona 1 z 1

Autor:  Marek Substyk [ piątek, 23 grudnia 2016, 12:54 ]
Tytuł:  Teneryfa 2018 - wstępny plan

Obrazek

Polskie Towarzystwo Miłośników Astronomii wraz z Observatorio del Teide Instituto de Astrofísica de Canarias zaprasza na wspaniałą przygodę w otoczeniu Pico del Teide, największego szczytu wulkaniczny (3718 m n.p.m.) w Hiszpanii.
Wyprawa będzie miała miejsce w maju 2018 roku i będzie przeznaczona dla miłośników astronomii chcących obserwować i fotografować niebo z 28° szerokości geograficznej.
Dwie grupy po 8 osób będą zajmować (wielkość uzależniona od wielkości domu jaki uda się nam wynająć) wynajęte przez nas domy w pobliżu Callao Salvaje w południowo-zachodniej części wyspy.

Strona Facebooka poświęcona wyprawie: https://www.facebook.com/wyprawy.ptmaProgram wyjazdu
W programie (wszystkie punkty programu dobrowolne):
a) nocna wizyta w Observatorio del Teide Instituto de Astrofísica de Canarias z możliwością przebywania w całym kompleksie obserwatorium. Głównym celem wizyty jest możliwość skorzystania z teleskopu oraz placu obserwacyjnego na terenie obserwatorium. Przepiękne miejsce dla timelapse (w całym kompleksie) i astrofotografii. Zaczynamy od zachodu Słońca i podziwiania cienia Pico del Teide rzucanego na ocean lub chmury, które pozostają poniżej miejsca obserwacji. Na miejscu dostęp do zasilania, miejsce na ogrzanie się. Uwaga, temperatura w nocy może spaść poniżej 0°.
Wstęp w cenie Wyprawy PTMA.b) dzienna wycieczka ze zwiedzaniem z przewodnikiem do Observatorio del Teide Instituto de Astrofísica de Canarias
Rzadko się zdarza aby nie polecać wycieczki, która by się wydawała jednym z najbardziej atrakcyjnych punktów programu. Wycieczka obejmuje wjazd do obserwatorium, pokaz filmowy w jednej z pustych kopuł oraz oprowadzenie do największego na terenie obserwatorium 1,52 metrowego teleskopu Carlosa Sáncheza. Trochę mało, ale w tym miejscu dowiadujemy się, że zaledwie 2 z wszystkich kopuł należą do Hiszpanii. Inne kopuły są pracującymi obserwatorami innych państw. Transport w własnym zakresie.
(dodatkowo płatne: 10,5 euro) - http://www.iac.es/index.php?lang=es&lang=enc) wycieczka do Loro Park (dodatkowo płatne: 34 euro) - http://loroparque.com/index.php/en/
Transport w własnym zakresie (naszymi samochodami)
Wyrusz na całodniową podróż do jednego z najstarszych miast Teneryfy – Puerto de la Cruz, gdzie spędzisz niezapomniany dzień w Loro Park, krainie dzikich i fascynujących zwierząt dostępnych na wyciągnięcie ręki. Poznasz ich zwyczaje, historię, weźmiesz udział w spektakularnych pokazach orek, delfinów i lwów morskich. Zobaczysz zimowy i letni świat pingwinów, podwodne królestwo meduz (Aqua Viva), tygrysy, jaguary, kilkaset rodzajów papug, ryb i gadów. Zobaczysz przepiękny ogród orchidei oraz cudownĄ wystawę antycznej porcelany. Dla najmłodszych odwiedzających park oferuje szereg dodatkowych, w większości darmowych, atrakcji tj. pokazy papug (kilkaset rodzajów kolorowych ptaków z różnych stron świata), park rozrywki wraz z mini rollercoaster’em oraz kino 3D, w którym w gronie całej rodziny możesz zobaczyć animowany film „Rio” oraz dokumenty przybliżające tajemnice świata fauny i flory.d) wycieczka na Gomerę czyli zwiedzanie dziewiczej, zielonej i malowniczej siostrzanej wyspy Teneryfy – wyspy La Gomery.
Z południowego portu Teneryfy, z Los Cristianos przeprawimy się luksusowym promem linii Fred Olsen do portu w San Sebastian na Gomerze. Stolica wyspy – San Sebastian, to miejsce podróży Krzysztofa Kolumba. Port przystankowy przed jego wielkimi wyprawami w nieznane. W miasteczku znajduje się studnia z wodą, którą poświęcono Amerykę, stare domostwo, w którym zatrzymywał się żeglarz i skromne muzeum ukazujące historię jego podróży.
W programie wycieczki wizyta w San Sebastian, a następnie objazd wyspy z przystankami na punktach widokowych ukazujących niezwykłe uroki wyspy. Urwiste przełęcze nazywane popularnie „barrancos” usypane mnóstwem tarasowych poletek, maleńkie wioski usytuowane u podnóży gór i wzniesień to jedne z ciekawszych widoków i miejsc, w których żyją po dziś dzień mieszkańcy wyspy.
Odwiedzimy najstarszy na świecie las laurowo-wrzosowy na którego terenie znajduje się ponad 400 gatunków egzotycznych roślin i krzewów. Dziś stanowi on teren Parku Narodowego wpisanego na listę światowego dziedzictwa kulturowego UNESCO. Stare drzewa laurowe i potężne wrzośce sięgające kilkunastu metrów, często spowite w mgle, nadają charakterystyczny klimat temu miejscu.
W godzinach popołudniowych zjemy lunch w pięknie położonej restauracji “Las Rosas”, połączony z demonstracją języka gwizdanego (https://www.youtube.com/watch?v=aTE0FxGVGf4), którym posługiwali się niegdyś “Guanches” – rdzenni mieszkańcy Wysp Kanaryjskich. Ta forma i umiejętność posługiwania się dźwiękiem przetrwała do dnia dzisiejszego jako jeden z elementów tradycji ich przodków.
Na trasie zatrzymamy się w ogródku bananowym, gdzie zobaczymy jak mieszkańcy uprawiają oprócz bananów, mango, papaje i avocado.
Po wizycie w centrum wyspy udajemy się w drogę powrotną do jej stolicy, gdzie mamy czas wolny na spacer uliczkami San Sebastian.
(ogólna cena: 68 euro, dzieci od 2 do 11 lat - 34 euro, cena wycieczki obejmuje: transport, obsługę polskojęzycznego przewodnika lokalnego, lunch, podróż promem linii Fred Olsen Express, pełny pakiet ubezpieczeniowy NNW i OC. Uwaga! Na wycieczkę konieczne jest zabranie dowodu tożsamości.

e) wjazd kolejką na Pico del Teide (dodatkowo płatne 9,5 euro)
Przepiękny wjazd na wysokość 3.580 metrów nad poziomem morza!
Odczuj 25% niższe ciśnienie atmosferyczne i delektuj się najpiękniejszym widokiem na Wyspy Kanaryjskie. Prawie ze szczytu widoczna Gran Canaria i Gomera.
Nie zaleca się wjazdu osobom cierpiącym na schorzenia układu sercowo-naczyniowego, kobietom w ciąży ani dzieciom poniżej 2. roku życia przez wzgląd na ryzyko, jakie duża wysokość stanowi dla ich zdrowia. Zanim zaplanujesz wyprawę, skonsultuj się z lekarzem. Transport w własnym zakresie.w planie również samochodowe wycieczki do:
– San Andres (jedyna piaszczysta plaża Teneryfy), punkt widokowy
– Los Cristianos
– Masca
– Garachico
– Los Gigantes
i wiele, wiele innych atrakcji turystycznych

Co zrobić aby z nami wyjechać
Należy się zdecydować i poczekać na rozpoczęcie zapisów.
Aby to zrobić warto zapisać się na nasza specjalną listę mailingową: http://www.wyprawy.ptma.pl

Pozostałe filmy na: https://www.youtube.com/playlist?list=P ... Li22Vx4rEi

Załączniki:
Komentarz: Plan miejsc do odwiedzenia
do_odwiedzenia.jpg
do_odwiedzenia.jpg [ 264.53 KiB | Przeglądane 1993 razy ]

Strona 1 z 1 Strefa czasowa: UTC + 2
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
http://www.phpbb.com/