Forum AstroCD
http://www.astrocd.pl/forum/

Teneryfa 2019 - zaczynamy rezerwacje
http://www.astrocd.pl/forum/viewtopic.php?f=221&t=5829
Strona 1 z 1

Autor:  Marek Substyk [ piątek, 30 listopada 2018, 15:34 ]
Tytuł:  Teneryfa 2019 - zaczynamy rezerwacje

WIELKA WYPRAWA ASTRONOMICZNA - TENERYFA 2019

REZERWACJA MIEJSCA

W dniach od 28 maja do 5 czerwca 2019 roku odbędzie się kolejna Wielka Wyprawa Astronomiczna pod patronatem Polskiego Towarzystwa Miłośników Astronomii. Po raz kolejny udajemy się na Wyspy Kanaryjskie gdzie na największej wyspie - Teneryfie - na wysokości ponad 2.000 metrów będziemy obserwować i fotografować niebo. Tym razem mając już duże doświadczenie z poprzednich wypraw, realizujemy najbardziej aktywny plan astronomiczny. Inaczej jak do tej pory to bywało wygląda zakwaterowanie. Pierwsze 5 dni spędzamy w malowniczym Puerto de Santiago w hotelu El Marques Palace. Do dyspozycji mamy pokoje 4-osobowe (dwie osobne sypialnie 2-osobowe) z aneksem kuchennym, łazienką i salonem. Na dwie ostatnie noce przenosimy się do centrum wyspy do luksusowego hotelu Parador de Cañadas del Teide, gdzie zajmujemy pokoje 2-osobowe z łazienkami.
W zasadzie na Teneryfie w okresie drugiej części wiosny nie musimy obawiać się o pogodę. Miejscowości położone przy brzegu często toną w chmurach, jednakże my pokonując ponad 2 km w górę wznosimy się nad partię chmur niskich, które sięgają na ogół wysokości 1.700-1.900 metrów n.p.m.
Za wyjątkiem pierwszej nocy, każda z kolejnych będzie wypełniona po brzegi astronomią. I tak:

Do rozpoczęcia zlotu pozostało:

Decyzję o dodatkowych wycieczkach podejmuje dana 4-osobowa grupa, a propozycje znajdą się w szczegółowym planie.
W ten sam sposób decydują o czasie wyjazdu na miejsca obserwacyjne i powrocie z nich. Żadne z miejsc nie jest obowiązkowe do odwiedzania. Niemniej zapraszamy wszystkich do realizowania planu Wyprawy.

Dodatkowe wycieczki (w trakcie pobytu)
wycieczka do Loro Park (dodatkowo płatne: ok. 35 euro) - http://loroparque.com/index.php/en/
Transport we własnym zakresie (naszymi samochodami). Wyrusz na całodniową podróż do jednego z najstarszych miast Teneryfy – Puerto de la Cruz, gdzie spędzisz niezapomniany dzień w Loro Park, krainie dzikich i fascynujących zwierząt dostępnych na wyciągnięcie ręki. Poznasz ich zwyczaje, historię, weźmiesz udział w spektakularnych pokazach orek, delfinów i lwów morskich. Zobaczysz zimowy i letni świat pingwinów, podwodne królestwo meduz (Aqua Viva), tygrysy, jaguary, kilkaset rodzajów papug, ryb i gadów. Zobaczysz przepiękny ogród orchidei oraz cudowną wystawę antycznej porcelany. Dla najmłodszych odwiedzających park oferuje szereg dodatkowych, w większości darmowych, atrakcji tj. pokazy papug (kilkaset rodzajów kolorowych ptaków z różnych stron świata), park rozrywki wraz z mini rollercoaster’em oraz kino 3D, w którym w gronie całej rodziny możesz zobaczyć animowany film „Rio” oraz dokumenty przybliżające tajemnice świata fauny i flory.Wycieczka na Gomerę czyli zwiedzanie dziewiczej, zielonej i malowniczej siostrzanej wyspy Teneryfy – wyspy La Gomery.
Z południowego portu Teneryfy, z Los Cristianos przeprawimy się luksusowym promem linii Fred Olsen do portu w San Sebastian na Gomerze. Stolica wyspy – San Sebastian, to miejsce podróży Krzysztofa Kolumba. Port przystankowy przed jego wielkimi wyprawami w nieznane. W miasteczku znajduje się studnia z wodą, którą poświęcono Amerykę, stare domostwo, w którym zatrzymywał się żeglarz i skromne muzeum ukazujące historię jego podróży.
W programie wycieczki wizyta w San Sebastian, a następnie objazd wyspy z przystankami na punktach widokowych ukazujących niezwykłe uroki wyspy. Urwiste przełęcze nazywane popularnie „barrancos” usypane mnóstwem tarasowych poletek, maleńkie wioski usytuowane u podnóży gór i wzniesień to jedne z ciekawszych widoków i miejsc, w których żyją po dziś dzień mieszkańcy wyspy.
Odwiedzimy najstarszy na świecie las laurowo-wrzosowy na którego terenie znajduje się ponad 400 gatunków egzotycznych roślin i krzewów. Dziś stanowi on teren Parku Narodowego wpisanego na listę światowego dziedzictwa kulturowego UNESCO. Stare drzewa laurowe i potężne wrzośce sięgające kilkunastu metrów, często spowite w mgle, nadają charakterystyczny klimat temu miejscu.
W godzinach popołudniowych zjemy lunch w pięknie położonej restauracji “Las Rosas”, połączony z demonstracją języka gwizdanego (https://www.youtube.com/watch?v=aTE0FxGVGf4), którym posługiwali się niegdyś “Guanches” – rdzenni mieszkańcy Wysp Kanaryjskich. Ta forma i umiejętność posługiwania się dźwiękiem przetrwała do dnia dzisiejszego jako jeden z elementów tradycji ich przodków.
Na trasie zatrzymamy się w ogródku bananowym, gdzie zobaczymy jak mieszkańcy uprawiają oprócz bananów, mango, papaje i avocado.
Po wizycie w centrum wyspy udajemy się w drogę powrotną do jej stolicy, gdzie mamy czas wolny na spacer uliczkami San Sebastian.
(ogólna cena: ok. 150 euro, cena wycieczki obejmuje: transport, obsługę polskojęzycznego przewodnika lokalnego, lunch, podróż promem linii Fred Olsen Express, pełny pakiet ubezpieczeniowy NNW i OC). Uwaga! Na wycieczkę konieczne jest zabranie dokumentu tożsamości.

wjazd kolejką na Pico del Teide (dodatkowo płatne 27 euro - planowane na 4 czerwca 2019)
Przepiękny wjazd na wysokość 3.580 metrów nad poziomem morza!
Odczuj 25% niższe ciśnienie atmosferyczne i delektuj się najpiękniejszym widokiem na Wyspy Kanaryjskie. Prawie ze szczytu widoczna Gran Canaria i Gomera.
Nie zaleca się wjazdu osobom cierpiącym na schorzenia układu sercowo-naczyniowego, kobietom w ciąży, przez wzgląd na ryzyko, jakie duża wysokość stanowi dla ich zdrowia. Zanim zaplanujesz ten wjazd, skonsultuj się z lekarzem. Transport we własnym zakresie.
Dla zainteresowanych możemy również przeprowadzić wejście na sam szczyt Teide. Wejście tylko za zgodą dyrekcji Parku Narodowego, a jeśli znajdą się chętni (z ankiety) możemy zrealizować i to. Zainteresowani proszeni są o podanie numeru dowodu osobistego lub paszportu (w zależności co ze sobą zabierają)w planie również samochodowe wycieczki do:
– San Andres (jedyna piaszczysta plaża Teneryfy), punkt widokowy
– Los Cristianos
– Masca
– Garachico
– Los Gigantes
i wiele innych atrakcji turystycznych

Koszty wyjazdu
Koszt wyjazdu wynosi 1.499 zł. / osobę w cenie tej zawarto:
- zakwaterowanie w dwóch hotelach (7 noclegów);
- wynajem samochodu osobowego typu SUV - minimum Renault Captur;
- zezwolenia i wynajem sprzętu astronomicznego;
- ubezpieczenie kosztów leczenia (KL) w tym chorób przewlekłych na kwotę 100 000 zł., ubezpieczenie od nieszczęśliwych wypadków (NW) na kwotę 15 000 zł. oraz amatorskiego uprawiania sportu.
Dokładna informacja na temat zakresu ubezpieczenia zostanie przestawiona na 3 miesiące przed wylotem.
Cena nie zawiera:
- biletu lotniczego na trasie Katowice-Teneryfa-Katowice. (Istnieje możliwość zorganizowania wylotu z dowolnego miejsca na świecie. Warunkiem jest jednak dopasowanie się do dat i godzin przylotu i odlotu głównej grupy;
- ubezpieczenie samochodu (płatne na miejscu przy wynajmie) - ok. 100 zł./osoba;
- wyżywienia, paliwa, parkingów i własnych wydatków.

Zadatek
Aby dokonać rezerwacji miejsca należy wypełnić formularz dostępny na stronie http://www.teneryfa.ptma.pl oraz dokonać wpłaty zadatku w kwocie 499 zł.
Pozostałą opłatę w wysokości 1000 zł. należy wpłacić na to samo konto do 31 marca 2019 roku.
W przypadku rezygnacji kwota zadatku nie podlega zwrotowi, chyba, że uczestnik sam znajdzie za siebie zastępstwo. Przepisanie rezerwacji lotniczej w WizzAir na inną osobę związane jest zawsze z poniesieniem opłaty w wysokości 200 zł. W przypadku odmowy rezerwacji ze strony organizatora, wpłacony zadatek zostaje zwrócony na konto, z jakiego otrzymaliśmy przelew, w ciągu 14 dni.

Bilety lotniczne
Link do biletu
https://wizzair.com/pl-pl#/booking/sele ... 0/0/0/null
Wybór taryfy jest dowolny i uzależniony od swoich potrzeb.
Polecamy wybór najtańszej taryfy i dołożenie opcji priority do swojej rezerwacji. W ten sposób otrzymujemy 10 kg bagaż podręczny o wymiarach 40x30x20 cm, który należy umieścić pod fotelem przed sobą oraz dodatkowy bagaż podręczny, tzw. walizka na kółkach, 55x40x23 bez ograniczeń wagowych, którą możemy zabrać na pokład samolotu lub nadać jako bagaż rejestrowany. Jeśli Ci to nie wystarczy, możesz dokupić większy bagaż, pamiętając jednocześnie o ograniczeniu w wielkości bagażnika samochodu!
Prosimy nie kupować biletów bez potwierdzenia przyjęcia rezerwacji.

Zapraszamy wszystkich, którzy interesują się astronomią i astrofotografią. Zwiedzanie Teneryfy w sensie turystycznym tylko w wolnym czasie. Propozycje zwiedzania zostaną zawarte w dodatkowym niezobowiązującym planie.
Jeśli jednak chcesz spędzić przepiękne noce pod ciemnym i czystym niebie, ta oferta jest dla Ciebie. Nauczysz się z nami zarówno obserwować, jak i też fotografować niebo. Z Wyprawy wrócisz zmęczony lecz zadowolony. Było tak już wiele razy i za pewne będzie też tak ponownie.

Uwagi
Teleskopy dostępne wyłącznie w swoich lokalizacjach
Meade LX200 (8” SCT - f/10) oraz 10” Meade Lightbridge (f/5) na montażu Dobsona, w hotelu Parador de Cañadas del Teide (wynajem od 3 do 5 czerwca)
Cassegrain 500 mm/ 7500 mm (f/15) oraz Celestron Newton 8” (f/5), w Observatorio del Teide Instituto de Astrofísica de Canarias (wynajem od 31 maja do 2 czerwca)

Oferta w pdf: http://www.astrocd.pl/oferty/teneryfa_2019.pdf

Załączniki:
Image 2018-11-30 13 15 07.png
Image 2018-11-30 13 15 07.png [ 839.51 KiB | Przeglądane 1514 razy ]
Image 2018-11-30 13 12 36.png
Image 2018-11-30 13 12 36.png [ 659.04 KiB | Przeglądane 1514 razy ]
Image 2018-11-30 13 09 58.png
Image 2018-11-30 13 09 58.png [ 552.46 KiB | Przeglądane 1514 razy ]
Image 2018-11-30 13 04 35.png
Image 2018-11-30 13 04 35.png [ 498.05 KiB | Przeglądane 1514 razy ]
Image 2018-11-30 13 00 34.png
Image 2018-11-30 13 00 34.png [ 602 KiB | Przeglądane 1514 razy ]
Image 2018-11-30 12 57 08.png
Image 2018-11-30 12 57 08.png [ 1.33 MiB | Przeglądane 1514 razy ]

Autor:  Marek Substyk [ piątek, 4 stycznia 2019, 10:29 ]
Tytuł:  Re: Teneryfa 2019 - zaczynamy rezerwacje

Uwaga. Mamy jeszcze wolne miejsca.

Autor:  Marek Substyk [ środa, 23 stycznia 2019, 10:58 ]
Tytuł:  Re: Teneryfa 2019 - zaczynamy rezerwacje

Dalej aktualne

Autor:  Marek Substyk [ sobota, 9 marca 2019, 10:03 ]
Tytuł:  Re: Teneryfa 2019 - zaczynamy rezerwacje

Ostatnie wolne miejsce

www.teneryfa.ptma.pl

Autor:  Marek Substyk [ wtorek, 26 marca 2019, 20:47 ]
Tytuł:  Re: Teneryfa 2019 - zaczynamy rezerwacje

Aktualny stan: 1 wolne miejsce

Strona 1 z 1 Strefa czasowa: UTC + 2
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
http://www.phpbb.com/