Teraz jest czwartek, 18 kwietnia 2024, 05:16

Strefa czasowa: UTC + 2




Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku
Autor Wiadomość
 Tytuł: Debata na temat OFE
PostNapisane: poniedziałek, 21 marca 2011, 23:00 
Offline
Ranga: [4]
Ranga: [4]
Avatar użytkownika

Dołączył(a): piątek, 7 stycznia 2011, 21:47
Posty: 729
Lokalizacja: Malden, Holandia
Podsumowując debatę stwierdzam, iż:

telewizja polska może sobie wsadzić ją w dupę, bo zaledwie trochę ponad godzinę, to sobie można na kiblu posiedzieć mówiąc kolokwialnie a nie przedyskutować tak trudny temat jakim jest OFE.

Po drugie, zbyt wiele się nie dowiedziałem, bowiem do głosu dochodzili wszyscy naraz i to słownictwem ekonomicznym.

Po trzecie, uświadomiłem sobie w końcu jak działają emerytury w naszym kraju, a to jest szalenie skomplikowany temat.

W końcu po czwarte, i tak debata nie cofnie decyzji rządu, a więc pozostaje mi zaufać ministrowi Rostowskiemu i czekać wymarzonej emerytury albo wyjechać stąd po studiach, co jest chyba najlepszym rozwiązaniem i tak też zrobię.

Jedyny plus tej debaty jest taki, że w końcu ktoś choć trochę przybliżył mi problem finansów, natomiast celem tego spotkania było zupełnie coś innego. Szkoda, że nie rozmawiali tylko na temat tego, dlatego właśnie nie dowiedziałem się nic jeśli chodzi o ten problem.

_________________
Celestron SkyMaster 25x70
Pink Floyd - "There's no sensation to compare with this..."


Góra
 Zobacz profil  
 

 Tytuł: Re: Debata na temat OFE
PostNapisane: poniedziałek, 21 marca 2011, 23:44 
Offline
Ranga: [7]
Ranga: [7]
Avatar użytkownika

Dołączył(a): czwartek, 27 sierpnia 2009, 10:54
Posty: 2027
Piotr Samek napisał(a):
Podsumowując debatę stwierdzam, iż:
... albo wyjechać stąd po studiach, co jest chyba najlepszym rozwiązaniem i tak też zrobię.


Jeszcze kilka lat temu powiedział bym ci co ty wygadujesz chopie ale niestety zaczynam sie przychylać do tego typu teorii
Myśle że gdybym miał twoje lata to bym stąd nie wyjechał ale spier...lał aż sie kurzy
Smutne to ale niestety prawdziwe

_________________
Dysortografik - "20 calowy Karlikowiec


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: Debata na temat OFE
PostNapisane: wtorek, 22 marca 2011, 00:07 
Offline
Ranga: [4]
Ranga: [4]
Avatar użytkownika

Dołączył(a): piątek, 7 stycznia 2011, 21:47
Posty: 729
Lokalizacja: Malden, Holandia
Mam po prostu porównanie. Wiele ludzi wyjeżdża, mam też znajomych, którzy w ciągu dwóch miesięcy za granicą potrafią zarobić więcej niż w ciągu roku tutaj.

Trzeba być po prostu fachowcem ze swojej dziedziny i umieć angielski. Ot cały przepis. Do tego nie bać się, tylko walczyć o siebie!
Nie ma tu przyszłości, a szkoda, bo kraj ładny i nawet "pogodowo" spokojnie u nas...

_________________
Celestron SkyMaster 25x70
Pink Floyd - "There's no sensation to compare with this..."


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: Debata na temat OFE
PostNapisane: czwartek, 7 kwietnia 2011, 19:30 
Offline
Ranga: [3]
Avatar użytkownika

Dołączył(a): środa, 3 lutego 2010, 19:16
Posty: 265
Lokalizacja: Chorzów
Piotrki to tak na pocieszenie.


Załączniki:
1287083326_by_AugustoPinochet_500.jpg
1287083326_by_AugustoPinochet_500.jpg [ 137.14 KiB | Przeglądane 3276 razy ]

_________________
663-930-086
Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: Debata na temat OFE
PostNapisane: czwartek, 7 kwietnia 2011, 23:40 
Offline
Ranga: [4]
Ranga: [4]
Avatar użytkownika

Dołączył(a): piątek, 7 stycznia 2011, 21:47
Posty: 729
Lokalizacja: Malden, Holandia
HaHahahahaha :lol: :lol:

Marianie, genialne :lol:

_________________
Celestron SkyMaster 25x70
Pink Floyd - "There's no sensation to compare with this..."


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: Debata na temat OFE
PostNapisane: piątek, 8 kwietnia 2011, 16:22 
Offline
Ranga: [3]
Avatar użytkownika

Dołączył(a): środa, 3 lutego 2010, 19:16
Posty: 265
Lokalizacja: Chorzów
Piotrek może i fajne ale jakże tragicznie prawdziwe.

_________________
663-930-086


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: Debata na temat OFE
PostNapisane: piątek, 8 kwietnia 2011, 19:38 
Offline
Moderator globalny
Moderator globalny
Avatar użytkownika

Dołączył(a): wtorek, 25 sierpnia 2009, 15:33
Posty: 5190
Lokalizacja: Katowice-Janów
Tylko ,że nie wszyscy pracują sumiennie przez 40 lat ,a masa jest ludzi co np traci ręce w wieku 30 lat i ktoś musi na ich rentę składki odprowadzać ,trzeba na to patrzeć z obydwu punktów widzenia .Co nie zmienia faktu ,że to złodzieje!!!!.

_________________
Moje Fotki
tel.512174124 , 511960672
gg: 11790876 e-mail: grzegorzczerneckiastro@interia.pl
TS APO 102/520 f5.1, EQ6R, QHY294M Pro, ZWO ASI 290 MM Mini, Canon EOS 550D.

------------------------------------------------------------
https://drive.google.com/file/d/18pMRcxQoFbOvi1dYEZwy3l8hyanneo3k/view?usp=sharing


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: Debata na temat OFE
PostNapisane: piątek, 8 kwietnia 2011, 20:32 
Offline
Ranga: [3]
Avatar użytkownika

Dołączył(a): środa, 3 lutego 2010, 19:16
Posty: 265
Lokalizacja: Chorzów
Grzesiu racja,ale odkryłeś tylko jedną część prawdy,zastanawiam się ilu jest "pacjentów" którzy rentę otrzymali za kaskę lub znajomości którzy de facto są zdrowi jak "byk"
Zastanawiam się dlaczego taki twór jak zus jeszcze funkcjonuje?Dlaczego nie możemy odkładać pieniędzy na swoje konta z zastrzeżeniem że nie można tej kasy "ruszyć" przed przejściem na emeryturę,zresztą to jest temat rzeka i teraz tak już pogmatwany że potrzeba naprawdę tęgich głów by rozwiązać tą zagadkę.

_________________
663-930-086


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: Debata na temat OFE
PostNapisane: piątek, 8 kwietnia 2011, 21:42 
Offline
Ranga: [2]
Avatar użytkownika

Dołączył(a): piątek, 5 lutego 2010, 20:01
Posty: 208
Lokalizacja: Katowice
Ja mam tylko jedną uwagę - w kosmos ich!

ps. rysunek był w zeszłym roku na astromaniaku na potrzeby podobnej dyskusji..


Załączniki:
statek1.jpg
statek1.jpg [ 362.9 KiB | Przeglądane 3217 razy ]

_________________
Orion 8", LVW 8mm, EQ-5, napęd w obu osiach, filtr polaryzacyjny Orion i filtry kolorowe Orion
Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: Debata na temat OFE
PostNapisane: piątek, 8 kwietnia 2011, 22:29 
Offline
Moderator globalny
Moderator globalny
Avatar użytkownika

Dołączył(a): niedziela, 30 sierpnia 2009, 20:50
Posty: 2803
Lokalizacja: Ruda Śląska
ZUS to jest instytucja ............................................ trudno coś cenzuralnego napisać.
OFE i nasz rząd ..................................................... trudno coś cenzuralnego napisać.
ITD.

_________________
------------------------------------------------------------
Wielka wyprawa Polskiego Towarzystwa Miłośników Astronomii na całkowite zaćmienie Słońca. USA 2017.



Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: Debata na temat OFE
PostNapisane: sobota, 9 kwietnia 2011, 06:20 
Offline
Ranga: [3]
Avatar użytkownika

Dołączył(a): środa, 3 lutego 2010, 19:16
Posty: 265
Lokalizacja: Chorzów
Olku nie lubię komentować a tym bardziej poprawiać wypowiedzi innych użytkowników ale nie mogłem się powstrzymać,twoja wypowiedź powinna brzmieć "nasze rządy" bo każdy z nich począwszy od 1989 roku nie koncentrował się na naprawie państwa po latach panującego bałaganu socjalistycznego tylko ich działania koncentrowały się na walce z opozycją (a to opozycja powinna robić co zresztą czyni ale to ich święte prawo) i na nachapaniu się ile wlezie.Nie jestem i nie byłem zwolennikiem socjalizmu ale i kapitalizm oraz demokracja w tej formie do mnie nie "przemawia" a wręcz odpycha niestety.

_________________
663-930-086


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: Debata na temat OFE
PostNapisane: sobota, 9 kwietnia 2011, 10:50 
Offline
Ranga: [4]
Ranga: [4]
Avatar użytkownika

Dołączył(a): piątek, 7 stycznia 2011, 21:47
Posty: 729
Lokalizacja: Malden, Holandia
Cały ten system jest zepsuty. Nie rozumiem też czemu rolnicy płacą tak mało a zwykły właściciel małej firmy ledwo wyrabia, bo takie ma podatki na sobie. Rolnicy też powinni mieć tak wysokie podatki jak inni.

Czekam tylko końca studiów i trza wyjechać stąd gdzieś, gdzie przynajmniej będę miał pewność, że emerytura starczy mi na coś więcej niż rachunki...
A co do tego tekstu, to owszem jest tragicznie prawdziwy ale po prostu w genialny sposób pokazuje tą rzeczywistość :)

Zachęcam do przeczytania tego - jest fenomenalne:

Oto tekst, który ukazał się we francuskim piśmie"Rohtas".
"Polska. Oto znajdujemy się w świecie absurdu. Kraj, w którym co piąty mieszkaniec stracił życie w czasie drugiej wojny światowej, którego jedna piąta narodu żyje poza granicami, i w którym co trzeci mieszkaniec ma 20 lat. Kraj brutalnie oderwany od wiekowych tradycji, który odbudował swoja stolice według obrazów Canaletta, a Stare Miasto odtworzył jako nowe. Kraj, który ma dwa razy więcej studentów niż Francja, a inżynier zarabia tu mniej niż przeciętny robotnik. Kraj, gdzie człowiek wydaje dwa razy więcej niż zarabia, gdzie przeciętna pensja nie przekracza ceny trzech par dobrych butów, gdzie jednocześnie nie ma biedy, a obcy kapitał pcha się drzwiami i oknami. Kraj, w którym koncesjami rządzą monopoliści. Kraj ze stolica, w której centrum stoją nowoczesne biurowce, oferujące
pomieszczenia po10-35 USD za metr. Kraj, w którym cena samochodu równa się trzyletnim zarobkom, a mimo to trudno znaleść miejsce na parkingu. Kraj, w którym można sobie kupić chodniki, postawić parkomaty i płacić państwu tylko 10 procent podatku od zysku. Kraj, w którym otrzymanie paszportu do niedawna stanowiło problem, a mimo to ponad 3,5 mln obywateli rocznie wyjeżdża na wczasy za granice. Jedyny kraj byłego bloku socjalistycznego, w którym obywatelowi wolno posiadać dolary, choć nie wolno mu ich kupić ani sprzedać poza bankami i kantorami. Cudzoziemiec musi zrezygnować tu z jakiejkolwiek logiki, jeśli nie chce stracić gruntu pod nogami. Dziwny kraj, w którym z kelnerem można porozmawiać po angielsku, z kucharzem po francusku, a ministrem lub jakimkolwiek urzędnikiem państwowym tylko za pośrednictwem tłumacza."
Polacy! Jak wy to robicie?

Cały ten tekst jest tłumaczeniem z francuskiej gazety :lol:

_________________
Celestron SkyMaster 25x70
Pink Floyd - "There's no sensation to compare with this..."


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: Debata na temat OFE
PostNapisane: piątek, 15 kwietnia 2011, 19:11 
Offline
Ranga: [1]
Avatar użytkownika

Dołączył(a): niedziela, 2 stycznia 2011, 17:03
Posty: 138
Lokalizacja: Częstochowa
Podobno system emerytalny powstał za czasów kajzera Bismacka ,tak mi opowiadał gość który jest dziennikarzem w ekonmicznej prasie.Prawda jest taka że cała europa sobie z tym systemem nie radzi .To że na zachodzie w marketach pracują ludzie po sześcdzesiątym roku życia lub młodzież poniżej dwudziestki jest tego odzwirciedleniem.Nikt tam niechce robić za tak małe stawki ,ale dorobić do emerytury czy kieszonkowego to i owszem

_________________
e-mail majeran69@wp.pl canon 40D+szkiełka newton 13cm+4 szkła+5 filtrów


Góra
 Zobacz profil  
 
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku

Strefa czasowa: UTC + 2


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 34 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Skocz do:  
cron
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL