Teraz jest ┼Ťroda, 5 sierpnia 2020, 12:06

Strefa czasowa: UTC + 2

Utw├│rz nowy w─ůtek Odpowiedz w w─ůtku
Autor Wiadomo┼Ť─ç
 Tytu┼é: Uwaga z prenumerat─ů Vademecum Mi┼éo┼Ťnika Astronomii
PostNapisane: czwartek, 6 pa┼║dziernika 2011, 20:27 
SuperUser
SuperUser

Do┼é─ůczy┼é(a): wtorek, 25 sierpnia 2009, 14:22
Mam tak─ů pro┼Ťb─Ö dzisiaj podjecha┼éem do Brzozowa zap┼éaci─ç prenumerat─Ö VMA, i co si─Ö okaza┼éo Pani na poczcie nie przyj─Ö┼éa przekazu czerwonego, co wys┼éali z VMA, dobrze, ┼╝e siedzia┼éa znajoma osoba to zrobi┼éa przelew, pisa┼éem do Vademecum Mi┼éo┼Ťnika Astronomii i w sumie tak samo potwierdzili, ┼╝e Poczta nie przyjmuje ju┼╝ czerwonych przekaz├│w i tu pro┼Ťba do tych, co robili lub chc─ů zap┼éaci─ç prenumerat─Ö Vademecum Mi┼éo┼Ťnika Astronomii na rok czy dwa lata, je┼Ťli wys┼éali pieni─ů┼╝ki to bardzo prosz─ů o poinformowanie, na co i jakim celu jak najszybciej by wyj┼Ť─ç na prost─ů drog─Ö wiele os├│b nie poinformowa┼éo jeszcze a wys┼éali pieni─ů┼╝ki, pisze to tak od siebie by ostrzec Was o tym najlepiej zrobi─ç przelew na konto jak i┼Ť─ç z czerwonym przekazem na Poczt─Ö, bo Wam go nie przyjm─ů. ;)

G├│ra

Tytu┼é: Re: Uwaga z prenumerat─ů Vademecum Mi┼éo┼Ťnika Astronomii
PostNapisane: pi─ůtek, 7 pa┼║dziernika 2011, 09:11 
Administrator
Administrator

Do┼é─ůczy┼é(a): poniedzia┼éek, 24 sierpnia 2009, 14:27
Nie s─ůdzi┼éem, ┼╝e kto┼Ť jeszcze tak─ů form─ů wysy┼éa kas─Ö.

Obrazek M├│j profil na Facebooku
tel. 880-184-000 (prywatny), e-mail: astrocd@astrocd.pl (prywatne), m.substyk@urania.edu.pl (Urania-PA), marek.substyk@ptma.pl, zarzad@ptma.pl (PTMA);
tel. 575-572-330 (praca), e-mail: katowice@deltaoptical.pl
------------------------------------------------------------

Wielkie Wyprawy Polskiego Towarzystwa Mi┼éo┼Ťnik├│w Astronomii. USA 2020/Islandia 2020

G├│ra

PostNapisane: pi─ůtek, 7 pa┼║dziernika 2011, 09:54 
SuperUser
SuperUser

No ja te┼╝ nie s─ůdzi┼éem, dziwi┼éem si─Ö nawet ta Pani na Poczcie sama si─Ö zdziwi┼éa jak zobaczy┼éa przekaz i powiedzia┼éa, ┼╝e ju┼╝ nikt nie wysy┼éa takim sposobem mia┼éem ja szcz─Ö┼Ťcie, ┼╝e ta Pani by┼éa znajoma, bo bym musia┼é jecha─ç do domu przepisywa─ç wszystkie dane tak by przela─ç na konto VMA a tak nie wraca┼éem si─Ö tylko ona sama przela┼éa za mnie, z drugiej strony ciesz─Ö si─Ö no i tu jeszcze jedna moja pro┼Ťba, je┼Ťli macie prenumerat─Ö VMA lub innego czasopisma astronomicznego nie czekajcie do grudnia, bo potem b─Öd─ů du┼╝e kolejki trzeba b─Ödzie si─Ö dobrze osta─ç wiem o tym ja zamawiam VMA zawsze na dwa lata, wi─Öc mam spok├│j, ale pami─Ötam jak by┼éem zam├│wi─ç i op┼éaci─ç to musia┼éem d┼éugi czas po┼Ťwi─Öci─ç na stanie a potem jeszcze t┼éumaczenie, co to Efemerydy Astronomiczne i Kalendarz, wi─Öc nie ma sensu odk┼éadania wszystkiego na sam ostatek. ;)

G├│ra

PostNapisane: pi─ůtek, 7 pa┼║dziernika 2011, 12:05 
Moderator globalny
Moderator globalny

Do┼é─ůczy┼é(a): wtorek, 25 sierpnia 2009, 15:33
Ja z tego zrezygnowa┼éem bo nic tam nie ma, a ┼╝eby co┼Ť kupowa─ç tylko po to, ┼╝eby to mie─ç dla zasady mija si─Ö z celem.

TS APO 65Q, SW 12"Dobson, HEQ5 Pro SynScan(modyfikowany), SBIG ST2000XCM, ZWO ASI 071 MC PRO, Canon EOS 550D, SONY DSC H7, IDAS LPS P2 2", UHCs 2".
<iframe width="300" height="419" src="https://zrzutka.pl/44s9ha/widget/13" frameborder="0" scrolling="no"></iframe>
https://drive.google.com/file/d/18pMRcxQoFbOvi1dYEZwy3l8hyanneo3k/view?usp=sharing

G├│ra

PostNapisane: niedziela, 9 pa┼║dziernika 2011, 19:26 
Moderator globalny
Moderator globalny

Do┼é─ůczy┼é(a): niedziela, 30 sierpnia 2009, 20:50
W┼éa┼Ťnie te┼╝ tak pomy┼Ťla┼éem i zrezygnowa┼éem z dalszej prenumeraty.
Jako┼Ť─ç niestety jest nie najlepsza.

G├│ra

PostNapisane: niedziela, 9 pa┼║dziernika 2011, 21:47 
Moderator globalny
Moderator globalny

Do┼é─ůczy┼é(a): wtorek, 25 sierpnia 2009, 10:12
Ja tak┼╝e rezygnuj─Ö z prenumeraty czasopisma. Szkoda, ┼╝e nie mamy w kraju czego┼Ť na miar─Ö Astronomy Now :(

ToupTek Camera GPCMOS1200KMB

Zapraszam serdecznie na mojego bloga: https://modeler4884.blogspot.com/

G├│ra

PostNapisane: poniedzia┼éek, 10 pa┼║dziernika 2011, 08:22 
SuperUser
SuperUser

No troszeczk─Ö si─Ö zdziwi┼éem, ┼╝e rezygnowali┼Ťcie z Vademecum Mi┼éo┼Ťnika Astronomii, no c├│┼╝, ka┼╝dy robi jak uwa┼╝a, ja tam nie zrezygnowa┼éem, nie patrz─Ö na jako┼Ť─ç tylko na to, co pisze, potem i tak w─Ödruje gazetka do szafki i nie wyci─ůgam j─ů a┼╝ dopiero, co mnie zainteresuje w poprzednich wydaniach, za┼Ť nowe numery czytam od deski do deski. Wiem, ┼╝e ka┼╝dy z nas lubi to, co zagraniczne, ┼╝e znajdzie w tych czasopismach to, co go bardziej interesuje, mo┼╝e w przysz┼éo┼Ťci u nas b─Ödzie takie czasopismo, kt├│re z ch─Öci─ů przylgnie do r─ůk naszych. Teraz trzeba zadowoli─ç si─Ö tym, co mamy. A i jeszcze jedno, ja nie mam nic, do VMA ┼╝adnych zastrze┼╝e┼ä. Tylko martwi mnie to, ┼╝e u nas w Kraju panuje stary zwyczaj, ┼╝e to, co nasze zrzuca si─Ö do kosza a bierze si─Ö zagraniczne, bo lepsze, ci─ůgn─ůc za nowo┼Ťciami no i w sumie ten zwyczaj trwa, ┼╝yjemy w Polsce a jako┼Ť nie przepadamy za swoim. ;)

G├│ra

PostNapisane: poniedzia┼éek, 10 pa┼║dziernika 2011, 08:31 
Moderator globalny
Moderator globalny

Do┼é─ůczy┼é(a): wtorek, 25 sierpnia 2009, 15:33
Pawe┼é tu nie chodzi o to ,┼╝e zagraniczne to lepsze tylko o to ,┼╝e w VMA kompletnie nie ma nic ciekawego a do rozpalania w piecu lepiej kupi─Ź fakt,kt├│ry jest ta┼äszy ;) .reasumuj─ůc szata graficzn─ů i tre┼Ť─ç tego czasopisma jest poni┼╝ej przeci─Ötnej.

TS APO 65Q, SW 12"Dobson, HEQ5 Pro SynScan(modyfikowany), SBIG ST2000XCM, ZWO ASI 071 MC PRO, Canon EOS 550D, SONY DSC H7, IDAS LPS P2 2", UHCs 2".
<iframe width="300" height="419" src="https://zrzutka.pl/44s9ha/widget/13" frameborder="0" scrolling="no"></iframe>
https://drive.google.com/file/d/18pMRcxQoFbOvi1dYEZwy3l8hyanneo3k/view?usp=sharing

G├│ra

PostNapisane: poniedzia┼éek, 10 pa┼║dziernika 2011, 09:00 
Moderator globalny
Moderator globalny

Zgadzam si─Ö z Grzesiem... kiedy┼Ť kupowa┼éem VMA bo by┼éy tam ciekawe artyku┼éy. Ostatnio jako┼Ť nie znajduj─Ö tam ciekawych rzeczy :| Poza tym, niekt├│re informacje jakie si─Ö ukazuj─ů w czasopi┼Ťmie (efemerydy, opisy gwiazdozbior├│w) mo┼╝na bez wi─Ökszego wysi┼éku znale┼║─ç w Internecie. Poprzednie wydania oczywi┼Ťcie sobie zostawi─Ö. Zawsze to jakie┼Ť kompendium wiedzy ;)

G├│ra

PostNapisane: poniedzia┼éek, 10 pa┼║dziernika 2011, 09:38 
SuperUser
SuperUser

S┼éuchajcie napisa┼éem ka┼╝dy robi jak uwa┼╝a, ale ostatnio i tu mowa nie tylko o VMA, ale i w og├│le o ka┼╝dej, jaka by si─Ö nie pojawia┼éa gazeta na ten temat, zawsze kto┼Ť, lub kogo┼Ť nie zadowoli, wa┼╝ne jest, ┼╝e powstaj─ů takie gazety, bo mamy, z czego wybiera─ç, i do czego┼Ť po paru latach wraca─ç. My widzimy to tak. Jest gazeta ukarze si─Ö ka┼╝dy biegnie i kupuje a potem znudzi si─Ö co┼Ť nam nie odpowiada przestajemy kupowa─ç, takie nasze ┼╝ycie, tylko wi─Ökszo┼Ťci niszczy si─Ö w taki spos├│b wiele gazet, ja na pocz─ůtek kupowa┼éem Wiedza i ┼╗ycie by┼éem z niej zadowolony, przerzuci┼éem si─Ö na Vademecum Mi┼éo┼Ťnika Astronomii, dlatego bo jest wi─Öcej wiadomo┼Ťci z astronomii jak Wi┼╗, teraz mia┼éem przej┼Ť─ç na Urani─Ö i co czytam, ┼╝e to nie ta sama gazeta i co przeci─Ötny cz┼éowiek sobie o tym pomy┼Ťli, kt├│ry zacznie lub zacz─ů┼é interesowa─ç Astronomi─ů, a no w┼éa┼Ťnie to, po jakiego ja b─Öd─Ö kupowa┼é jak nie ma, z czego wybra─ç a jestem g┼éodny wiedzy astronomicznej. Jeszcze na samym pocz─ůtku zbiera┼éem M┼éody Technik chodzi┼éem do s─ůsiad├│w, kt├│rzy kupowali a potem dawali jak by┼éy stare numery na makulatur─Ö po to by mie─ç, chocia┼╝ jedn─ů mapk─Ö nieba, tak zbiera┼éem, sprzedawa┼éem butelki po to by od czasu do czasu kupi─ç M┼éody Technik a tam by┼éa tylko jedna strona po┼Ťwi─Öcona Astronomii a czasem tylko par─Ö linijek, cz┼éowiek cieszy┼é si─Ö jak ma┼ée dziecko, teraz po prostu nie doceniamy tego, co mamy, a od minionego czasu wiele si─Ö zmieni┼éo, wiele, nie trzeba, biega─ç za butelkami by kupi─ç sobie jedn─ů gazet─Ö, nie trzeba prosi─ç sprzedawc├│w, co robili g┼éupie miny jak by kosmici napadli na nich w kioskach. O to mi chodzi, ┼╝e nie potrafimy cieszy─ç si─Ö tym, co mamy, co jest nasze, nie to nie, to nie kupuj─Ö i nie zamawiam, wiem i szanuj─Ö to, ale s─ů tacy, co z mi┼é─ů ch─Öci─ů kupi─ů z wymienionych gazet, s─ů te┼╝ tacy, co kupuj─ů tylko jedn─ů z tych gazet wymienionych, dlatego bo ich nie sta─ç na op┼éacenie wszystkiego. Temat zrobi┼éem tylko po to by ostrzec by nie i┼Ť─ç z czerwonym przekazem na Poczt─Ö, bo go nie przyjm─ů a nie, kto robi prenumerat─Ö czy z nie. ;)

G├│ra

PostNapisane: poniedzia┼éek, 10 pa┼║dziernika 2011, 09:49 
Moderator globalny
Moderator globalny

Masz racje Pawle... trochę się offtop zrobił... :oops:

G├│ra

Wy┼Ťwietl posty nie starsze ni┼╝:  Sortuj wg  
Utw├│rz nowy w─ůtek Odpowiedz w w─ůtku

Strefa czasowa: UTC + 2

Kto przegl─ůda forum

U┼╝ytkownicy przegl─ůdaj─ůcy ten dzia┼é: Brak zidentyfikowanych u┼╝ytkownik├│w i 4 go┼Ťci

Nie mo┼╝esz rozpoczyna─ç nowych w─ůtk├│w
Nie mo┼╝esz odpowiada─ç w w─ůtkach
Nie mo┼╝esz edytowa─ç swoich post├│w
Nie mo┼╝esz usuwa─ç swoich post├│w
Nie mo┼╝esz dodawa─ç za┼é─ůcznik├│w

Szukaj:
Skocz do: