Teraz jest piątek, 26 kwietnia 2024, 15:19

Strefa czasowa: UTC + 2




Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku
Przejdź na stronę 1, 2, 3  Następna strona
Autor Wiadomość
 Tytuł: LCD vel Plazma
PostNapisane: sobota, 31 października 2009, 21:03 
Offline
Ranga: [1]
Avatar użytkownika

Dołączył(a): niedziela, 13 września 2009, 22:13
Posty: 92
Lokalizacja: 55N 21,11E
Witam
Wiem że to nie forum o sprzęcie RTV ,
ale mam prośbę do użytkowników w/w sprzętu
a także do osób które pracują w tej branży a są także na tym forum,
proszę napiszcie która technologia lepsza plazma czy LCD i w której jest lepszy obraz.
Piszę tu bo potrzebuję opinii ludzi nie zależnych od forów o tematyce RTV
gdyż trudno tam cokolwiek wywnioskować gdyż stworzyły się tam dwa obozy i każdy chwali swoje.
Pozdro Włodek


Góra
 Zobacz profil  
 

 Tytuł: Re: LCD vel Plazma
PostNapisane: sobota, 31 października 2009, 21:50 
Offline
Ranga: [2]
Avatar użytkownika

Dołączył(a): wtorek, 25 sierpnia 2009, 16:46
Posty: 209
Włodzimierz Klimczak napisał(a):
Witam
Wiem że to nie forum o sprzęcie RTV ,
ale mam prośbę do użytkowników w/w sprzętu
a także do osób które pracują w tej branży a są także na tym forum,
proszę napiszcie która technologia lepsza plazma czy LCD i w której jest lepszy obraz.
Piszę tu bo potrzebuję opinii ludzi nie zależnych od forów o tematyce RTV
gdyż trudno tam cokolwiek wywnioskować gdyż stworzyły się tam dwa obozy i każdy chwali swoje.
Pozdro Włodek



LCD Włodek :!: Wiem co piszę :!:


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: LCD vel Plazma
PostNapisane: sobota, 31 października 2009, 22:59 
Offline
Ranga: [7]
Ranga: [7]
Avatar użytkownika

Dołączył(a): czwartek, 27 sierpnia 2009, 10:54
Posty: 2027
Ja mam dużą plazme i powiem ci ze specjalnie zadowolony nie jestem a w szczególności wkurza mnie odświerzanie.( niezawsze nadąża)

_________________
Dysortografik - "20 calowy Karlikowiec


Ostatnio edytowano sobota, 31 października 2009, 23:02 przez Piotr Rączka, łącznie edytowano 2 razy

Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: LCD vel Plazma
PostNapisane: sobota, 31 października 2009, 23:00 
Offline
Ranga: [7]
Ranga: [7]
Avatar użytkownika

Dołączył(a): czwartek, 27 sierpnia 2009, 10:54
Posty: 2027
:oops:

_________________
Dysortografik - "20 calowy Karlikowiec


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: LCD vel Plazma
PostNapisane: sobota, 31 października 2009, 23:43 
Offline
Ranga: [1]
Avatar użytkownika

Dołączył(a): wtorek, 25 sierpnia 2009, 20:10
Posty: 78
Lokalizacja: Dąbrowa Górnicza
W/g mnie najlepszy obraz jest w telewizorach LCD ale nie ze zwykłymi ekranami ciekłokrystalicznymi lecz podświetlanymi diodami LED.

pozdro.
Tadek

_________________
Tudor4
Delta Optical 10-30x50.
---
na zdjęciu obok - SCT 11"


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: LCD vel Plazma
PostNapisane: niedziela, 1 listopada 2009, 00:42 
Offline
Moderator globalny
Moderator globalny
Avatar użytkownika

Dołączył(a): niedziela, 30 sierpnia 2009, 20:50
Posty: 2803
Lokalizacja: Ruda Śląska
Ja mam 40" Samsunga i jest full HD i jest rewelacyjny do satelity, ale do 50 Hz analogowej kablówki już nie jest taki dobry, ale jak dałem lepszy kabel od gniazdka do tv to obraz jest lepszy. Myślę, że zdecydowanie LCD.
Pozdrawiam.
Olek

_________________
------------------------------------------------------------
Wielka wyprawa Polskiego Towarzystwa Miłośników Astronomii na całkowite zaćmienie Słońca. USA 2017.



Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: LCD vel Plazma
PostNapisane: niedziela, 1 listopada 2009, 01:02 
Offline
Ranga: [1]
Avatar użytkownika

Dołączył(a): niedziela, 13 września 2009, 22:13
Posty: 92
Lokalizacja: 55N 21,11E
Dzięki koledzy za porady,też skłaniałem się ku LCD.
To może napiszcie jeszcze jakie preferujecie marki.
Pozdro Włodek


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: LCD vel Plazma
PostNapisane: niedziela, 1 listopada 2009, 02:26 
Offline
Ranga: [1]
Avatar użytkownika

Dołączył(a): poniedziałek, 21 września 2009, 16:17
Posty: 105
A ja z innej bajki. Trochę zajmuję się grafiką i fotografią i jakoś drażnią mnie braki w kolorach jakie mają telewizory LCD.
Plazmy mają obraz znacznie bardziej analogowy, nie przeostrzony i przeprocesowany. Jak dla mnie znacznie lepszy niż LCD, chociaż nie taki ostry i kontrastowy.
Monitory mam na matrycach SIPS i PVA i też cudów nie ma, chociaż różnica w porównaniu do zwykłych TN jest naprawdę duża. Ale podobna jak plazma i LCD.
Gdyby mieć telewizor LCD na naprawdę dobrej matrycy IPS byłoby lepiej, ale jeszcze takiego nie widziałem, który by mi się podobał i cena nie odstraszała.
Ale nie każdy też widzi lub zwraca na to uwagę i wtedy może sporo zaoszczędzić ;)
Plazma też nie ma idealnej reprodukcji kolorów, bo moje monitory pokazują jednak sporo więcej detalu w światłach, ale da się żyć i przynajmniej obraz mnie nie irytuje tak jak obraz LCD.
Ale za to czasem, w niektórych gierkach na plazmie mam zielone duszki ;) Wypaleń i tego typu kwiatków nie stwierdziłem, ale ich też jakoś specjalnie nie szukałem.
U mnie w dziale jest zdecydowana przewaga plazm wśród tych, którzy cenią neutralny obraz. Co ciekawe wszystkie plazmy są firmy Panasonic ;)


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: LCD vel Plazma
PostNapisane: niedziela, 1 listopada 2009, 03:17 
Offline
Ranga: [1]
Avatar użytkownika

Dołączył(a): niedziela, 13 września 2009, 22:13
Posty: 92
Lokalizacja: 55N 21,11E
Kurka wodna otworzyłem puszkę "Pandory" :mrgreen:
Na początku też byłem za plazmą czerń odwzorowanie barw, ale byłem w sklepie
i kazałem postawić obok siebie Panasonic'a plazmę ( o którym czytałem wiele dobrego)
i LCD'eka Sony i podłączyliśmy oba pod ten sam sygnał (Blu-ray).
Oczywiście z dysku Ful HD obrazy idealne ,praktycznie bez różnic
kontrast lepszy w LCD ale plaźmie za to przejścia w barwach takie bardziej miękkie
ale po zatrzymaniu obrazu na czarnym tle okazało się że ta niby super czerń w panasonicu nie
jest czarna tylko jakby grafitowa a soniaku (szok :roll: ) była czarna jak smoła,
no i zwątpiłem w plazmę.
Kolejny minus plazmy to straszne odbicia na szybach ,szczególnie zauważalne patrząc pod lekkim kątem
podczas przesuwania się napisów na czarnym tle (jak gdyby były podwójne).
Teraz jestem w kropce dlatego poprosiłem Was o opinie.
Włodek


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: LCD vel Plazma
PostNapisane: niedziela, 1 listopada 2009, 09:14 
Offline
Moderator globalny
Moderator globalny
Avatar użytkownika

Dołączył(a): wtorek, 25 sierpnia 2009, 13:05
Posty: 4756
Lokalizacja: Tarnowskie Góry zaroski przy farze.
Ja mam LCD 40" Samsunga full hd i podłączoną do niego ntv. Jak go kupowałem to też miałem ten dylemat, ale nie szukałem specjalnie opinii, bo doszedłbym do tego punktu, w którym Ty teraz jesteś. Pojechałem po prostu do marketu, i tak jak Ty porównałem. Teraz nie żałuję, bo w n-ce jest dużo kanałów w hd (niestety o full hd mozemy jeszcze długo zapomnieć) i powiem, że obraz jest powalający. Jak patrzę na ligę mistrzów w hd, to aż się gęba cieszy.
Ogólnie:
Jestem zadowolony z LCD.

_________________
http://www.cro.pl/forum
6 0 5 8 4 9 4 9 3
Karlik 20", GSO 12", Powermate 2",ES 20 - 100*,ES 14, ES 8.8, ES 6.7, OIII, Ultrablock, UHC-S, Pomarańczowy, 10X50
Piwo ma wartości odżywcze, podczas gdy żywność nie ma wartości piwnych


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: LCD vel Plazma
PostNapisane: niedziela, 1 listopada 2009, 09:49 
Offline
Moderator globalny
Moderator globalny
Avatar użytkownika

Dołączył(a): wtorek, 25 sierpnia 2009, 13:48
Posty: 1415
Lokalizacja: Piotrków Trybunalski
Jeżeli mam być szczery to wybrał bym LCD a to dlatego, że nie przestraszą mnie rachunki za energię elektryczną w pierwszym miesiącu użytkowania. A co do marki TV to tylko i wyłącznie SHARP AQUOS. Mam kilku znajomych w różnych sklepach i co ciekawe jakoś wszyscy maja zapowiedzianą jedną ciekawą kwestie. "Proszę podłączać telewizory Sharp gdzieś na końcu kabla by obraz był jak najgorszy i oczywiście ręczna regulacja kolorów i kontrastu". A jest to tym spowodowane, że sharp ma najlepsze matryce LCD. A co do samsunga i lg to nie będę się wypowiadał to jedna fabryka tylko znaczki się zmieniają. Najlepiej jak masz taką szanse to wykonaj prosty test poproś obsługę by podłączyli ci odtwarzacz dvd do wybranego modelu i zapodaj sobie jakiś filmik byle ten film był twój. Wszystkie te filmiki które są odtwarzane w sklepach rtv są po takim tuningu, że masakra. Nie dość, że są kręcone kamerami imax to po takim masteringu, że jak by wykonał takie mastering na vhs to wyglądało by to jak dvd lub blue ray.

Wiem, że zaraz ktoś napisze: z tym zużyciem energii elektrycznej jest nie tak jak mówi Tomek. Może i tak ale byśmy musieli oglądać tylko filmy i programy gdzie scena na której toczy się akcja jest słabo oświetlona by plazma zużywał mniej energii elektrycznej. Ale nie będe tego tłumaczył bo nie o to chodzi.

Reasumując jak masz kablówkę analogową lub antenę analogową kup LCD bo i tak nie zobaczysz różnicy. A co do cyfrowej telewizji to tylko względy ekologiczne i finansowe przemawiają za LCD.

Pamiętaj by telewizor był full HD

poczytaj: http://laki.dvhk.pl/faq/hdtv_1080p.htm

_________________
Canon EOS 1Ds i klika szkiełek do niego.

WŁASNY INSERTER VIDEO PRZYSTOSOWANY DO OBSERWACJI POZYCJI I ZAKRYĆ.
WŁASNA SŁUŻBA CZASU OPARTA NA SYGNALE DCF77
WŁASNY RADIOTELESKOP W BUDOWIE


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: LCD vel Plazma
PostNapisane: niedziela, 1 listopada 2009, 10:01 
Offline
Moderator globalny
Moderator globalny
Avatar użytkownika

Dołączył(a): wtorek, 25 sierpnia 2009, 13:05
Posty: 4756
Lokalizacja: Tarnowskie Góry zaroski przy farze.
Tomasz Wężyk napisał(a):
Nie dość, że są kręcone kamerami imax

Aleś Pan dowalił z tym IMAX-em :!: To trochę nie tan format. IMAX

_________________
http://www.cro.pl/forum
6 0 5 8 4 9 4 9 3
Karlik 20", GSO 12", Powermate 2",ES 20 - 100*,ES 14, ES 8.8, ES 6.7, OIII, Ultrablock, UHC-S, Pomarańczowy, 10X50
Piwo ma wartości odżywcze, podczas gdy żywność nie ma wartości piwnych


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: LCD vel Plazma
PostNapisane: niedziela, 1 listopada 2009, 10:08 
Offline
Moderator globalny
Moderator globalny
Avatar użytkownika

Dołączył(a): wtorek, 25 sierpnia 2009, 13:48
Posty: 1415
Lokalizacja: Piotrków Trybunalski
Adam Krawczyk napisał(a):
Tomasz Wężyk napisał(a):
Nie dość, że są kręcone kamerami imax

Aleś Pan dowalił z tym IMAX-em :!: To trochę nie tan format. IMAX



Adam trzymałem taka płytę w ręku i nawet na niej to było napisane.

_________________
Canon EOS 1Ds i klika szkiełek do niego.

WŁASNY INSERTER VIDEO PRZYSTOSOWANY DO OBSERWACJI POZYCJI I ZAKRYĆ.
WŁASNA SŁUŻBA CZASU OPARTA NA SYGNALE DCF77
WŁASNY RADIOTELESKOP W BUDOWIE


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: LCD vel Plazma
PostNapisane: niedziela, 1 listopada 2009, 13:08 
Offline
Administrator
Administrator
Avatar użytkownika

Dołączył(a): poniedziałek, 24 sierpnia 2009, 14:27
Posty: 9555
Lokalizacja: Chorzów
A ja napisze tak. LCD i tyle.

_________________
Pozdrawiam, Marek Substyk
Portal AstroCD, http://www.astrocd.pl, Forum AstroCD, http://www.forum.astrocd.pl
Sklep Allegro AstroCD - literatura i pomoce naukowe dla miłośników astronomiiObrazek facebook.com/Wydawnictwo.AstroCD
Obrazek Mój profil na Facebooku
tel. 880-184-000 (prywatny), e-mail: astrocd@astrocd.pl (prywatne), m.substyk@urania.edu.pl (Urania-PA), marek.substyk@ptma.pl, zarzad@ptma.pl (PTMA);
tel. 575-572-330 (praca), e-mail: katowice@deltaoptical.pl
------------------------------------------------------------

Wielkie Wyprawy Polskiego Towarzystwa Miłośników Astronomii. USA 2020/Islandia 2020



Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: LCD vel Plazma
PostNapisane: niedziela, 1 listopada 2009, 13:21 
Offline
Ranga: [1]
Avatar użytkownika

Dołączył(a): wtorek, 25 sierpnia 2009, 16:29
Posty: 85
Lokalizacja: Bytom
Wybierz sobie TV LCD Full HD z Samsung a (sami produkują matryce, większość kupuje od nich) , najlepiej coś od 7 generacji wzwyż, mają oznaczenia LEAmnAxyz gdzie mn to ilość cali, x - numer generacji yz dodatkowe informacje odnośnie modelu. Mam model 656 i jestem bardzo zadowolony, duża liczba wejść i obraz Full HD z bardzo fajnym odświeżaniem.

_________________
Wielka wyprawa Polskiego Towarzystwa Miłośników Astronomii na całkowite zaćmienie Słońca. USA 2017.



Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: LCD vel Plazma
PostNapisane: niedziela, 1 listopada 2009, 14:16 
Offline
Ranga: [6]
Ranga: [6]
Avatar użytkownika

Dołączył(a): wtorek, 25 sierpnia 2009, 17:43
Posty: 1633
Lokalizacja: Nowy Sącz
Tylko LCD . Z tego co się orientuję to plazmy pobierają około 2x tyle energii co adekwatny LCD. Druga rzecz o której dane mi było słyszeć to to, że podobno plazmy mają podobne tendencje do jak dobrze pamiętam popularnych niegdyś TVC Rubin - są podatne na zapalenia.

W/g mnie - LCD (cale w/g uznania) , Full HD, i przy zakupie dać nieco zatrudnienia obsłudze (niech się dowiedzą, że pracują) i kazać sobie kilka interesujących Cię egzemplarzy poustawiać na 50% parametry obrazu - zobaczysz, które nie są "naciągane".
Nie wybierałbym TV z promocji!, wręcz nawet poszukałbym w tych droższych z danego przedziału parametrów.
To tyle - udanych zakupów.

_________________
Pozdro - Wojtek
Tel: 693 161 949

E-mail:
adalwb@astrocd.pl
adalwb@wp.pl

Na razie koniec z "ciężkim" sprzętem:
HEQ5Pro SynScan SW200/1000, SW ED80/600Pro, SW 80/400, Orion SSDSMI III, i jakieś dooperelle.


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: LCD vel Plazma
PostNapisane: niedziela, 1 listopada 2009, 14:26 
Offline
Ranga: [1]
Avatar użytkownika

Dołączył(a): środa, 26 sierpnia 2009, 21:32
Posty: 63
Z tego co kiedyś czytałem to plazmy stosuje się w przypadku ogromnych przekątnych rzędu 50cali kiedy obrazy ogląda się z daleka. Do pokojowych rozmiarów ok 40cali moim zdaniem lepszy będzie LCD ale full HD plus oczywiście jakaś platforma oferująca kanały HD. Obraz w takim zestawie jest całkiem przyzwoity. Na pewno zje troszkę mniej prądu, no i w plazmach jednak da się zauważyć wypalanie znaczków mimo wszystkich opcji zabezpieczających. Może się wstrzymaj i poczekaj aż pojawią się TV OLED, które będzie można rolować niczym kartki papieru ;) . Posiadając duży TV trzeba jeszcze pamiętać, że minimalna odległość od ekranu to 3*przekątna, bo inaczej wszystkie wady obrazu będą widoczne, dopiero właściwa odległość gwarantuje przyzwoity obraz.


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: LCD vel Plazma
PostNapisane: niedziela, 1 listopada 2009, 18:03 
Offline
Administrator
Administrator
Avatar użytkownika

Dołączył(a): wtorek, 25 sierpnia 2009, 14:04
Posty: 3866
Lokalizacja: Chorzów
Tomasz Bobrek napisał(a):
Wybierz sobie TV LCD Full HD z Samsung a (sami produkują matryce, większość kupuje od nich) , najlepiej coś od 7 generacji wzwyż, mają oznaczenia LEAmnAxyz gdzie mn to ilość cali, x - numer generacji yz dodatkowe informacje odnośnie modelu. Mam model 656 i jestem bardzo zadowolony, duża liczba wejść i obraz Full HD z bardzo fajnym odświeżaniem.

Swego czasu LCD 656 Samsunga był moim faworytem jeśli chodzi o jakość obrazu. I polegałem tu na własnych oczach, bo ten model przykuwał uwagę swoim obrazem w stosunku do modeli stojących obok na sklepowych półkach. Czerń, kontrast, nasycenie kolorów były naprawdę na wysokim poziomie. Szkoda że nie jest już produkowany, a nie wiem jak sprawują się jego następcy, bo przestałem śledzić rynek. A plazma, cóż... Nawet jeśli obraz może wydawać się bardziej naturalny, to rynek jednak wybrał LCD i zakup plazmy może oznaczać pójście w ślepą uliczkę.
Piszę to jako osoba nie posiadająca ani LCD ani plazmy, a polegająca na klasycznym 25" Trinitronie Sony :shock: :P , tak więc nie jest to sytuacja że każda pliszka swój ogonek chwali.
Reasumując, gdybym miał teraz kupować TV to byłby to następca modelu 656, oczywiście po sprawdzeniu czy jest on tak samo dobry jak wspomniany poprzednik.

_________________
Adam Skrzypek

GSO 10", SW ED80, SW 90/900, AZ4, Nikon Action VII 10x50
Star Adventurer, Canon 1100D mod


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: LCD vel Plazma
PostNapisane: niedziela, 1 listopada 2009, 18:20 
Offline
Moderator globalny
Moderator globalny
Avatar użytkownika

Dołączył(a): niedziela, 30 sierpnia 2009, 20:50
Posty: 2803
Lokalizacja: Ruda Śląska
Włodzimierz Klimczak napisał(a):
Kurka wodna otworzyłem puszkę "Pandory" :mrgreen:
Na początku też byłem za plazmą czerń odwzorowanie barw, ale byłem w sklepie
i kazałem postawić obok siebie Panasonic'a plazmę ( o którym czytałem wiele dobrego)
i LCD'eka Sony i podłączyliśmy oba pod ten sam sygnał (Blu-ray).
Oczywiście z dysku Ful HD obrazy idealne ,praktycznie bez różnic
kontrast lepszy w LCD ale plaźmie za to przejścia w barwach takie bardziej miękkie
ale po zatrzymaniu obrazu na czarnym tle okazało się że ta niby super czerń w panasonicu nie
jest czarna tylko jakby grafitowa a soniaku (szok :roll: ) była czarna jak smoła,
no i zwątpiłem w plazmę.
Kolejny minus plazmy to straszne odbicia na szybach ,szczególnie zauważalne patrząc pod lekkim kątem
podczas przesuwania się napisów na czarnym tle (jak gdyby były podwójne).
Teraz jestem w kropce dlatego poprosiłem Was o opinie.
Włodek

Dyskusja trochę przypomina jaki teleskop kupić, albo jaki okular.
Kup LCD, wielkości takiej żeby wszedł do pokoju. Full HD oczywiście - za kilka lat będzie większość w HD. Przekątna ma być nie mniejsza, jak 4-5x odległość z jakiej będziesz oglądał o ile się zmieści. Pamiętaj też, że LCD jest panoramiczny i zmierz najpierw wysokość obecnego telewizora, bo jak będzie taka sama wysokość nie poczujesz różnicy w wielkości. I jeszcze jedno przed zakupem zobacz jak zachowuje się obraz po powiększeniu rozciągnięciu itd. Jak ja kupowałem telewizor rok temu w listopadzie sprzedawca podpowiedział, żeby zastanowić się nad trochę tańszym modelem w danym momencie, bo nie zauważę różnicy w jakości obrazu. A ten i tak zależy od jakości sygnału wejściowego. Chyba, że zależy Ci nowinkach. Tańszy za kilka lat nie będzie tak żal się pozbyć.
Pozdrawiam
Olek

_________________
------------------------------------------------------------
Wielka wyprawa Polskiego Towarzystwa Miłośników Astronomii na całkowite zaćmienie Słońca. USA 2017.



Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: LCD vel Plazma
PostNapisane: poniedziałek, 2 listopada 2009, 13:47 
Offline
Ranga: [1]
Avatar użytkownika

Dołączył(a): poniedziałek, 21 września 2009, 16:17
Posty: 105
A ja nadal nie widziałem w miarę niedrogiego (poniżej 10K) LCD, który pokazywałby kolory lepiej niż plazma za 3K. To, że czerń nie jest tak dobra, nie ma znaczenia, bo nie oglądam telewizora w całkowicie ciemnym pokoju. Zawsze jest trochę światła, aby nie męczyć oczu zbyt dużymi kontrastami więc ten nie do końca czarny jest i tak czarny.
Pobór prądu plazma ma większy, ale może też mieć mniejszy niż LCD, bo nie jest stały, a zależny od jasności wyświetlanego obrazu. Ale średnio i tak pewnie nieco więcej wyjdzie.
Ze swojej strony mogę jeszcze dodać, że jak masz monitor LCD na matrycy TN i obraz Ci odpowiada, to śmiało bierz LCD.
No chyba, że drażnią Cię kolory wyświetlane przez matryce TN, wtedy warto sprawę jeszcze raz przemyśleć.
Przy okazji warto zwrócić uwagę na ilość wejść HDMI (3 to mimimum), VGA (można podłączyć laptopa) i jakieś USB lub slot SD, który się przyda jak będziemy chcieli pokazać grupie znajomych zdjęcia z wakacji ;) Taka namiastka pokazu slajdów.


Góra
 Zobacz profil  
 
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku
Przejdź na stronę 1, 2, 3  Następna strona

Strefa czasowa: UTC + 2


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 153 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Skocz do:  
cron
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL