Teraz jest poniedziałek, 3 sierpnia 2020, 17:31

Strefa czasowa: UTC + 2

Utw├│rz nowy w─ůtek Odpowiedz w w─ůtku
Autor Wiadomo┼Ť─ç
 Tytu┼é: Ogromny rachunek za telefon w orange
PostNapisane: wtorek, 5 marca 2013, 00:28 
Moderator globalny
Moderator globalny

Do┼é─ůczy┼é(a): wtorek, 25 sierpnia 2009, 15:33
Postanowi┼éem za┼éo┼╝y─ç ten temat gdy┼╝ spotka┼éem si─Ö ju┼╝ z takim czym┼Ť kilkukrotnie i jak si─Ö okaza┼éo warto walczy─ç o swoje prawa . Kilka dni temu dosta┼éem rachunek z orange i jak zobaczy┼éem kwot─Ö jak─ů mam zap┼éaci─ç to kopara mi opad┼éa,okaza┼éo si─Ö ,┼╝e telefon (system android) pomimo tego, ┼╝e wy┼é─ůczone by┼éy dane w tle, sie─ç kom├│rkowa, automatyczne aktualizacje i zainstalowany by┼é soft ,kt├│ry mia┼é tego uniemo┼╝liwia─ç, w ci─ůgu dw├│ch dni pobra┼é sobie aktualizacji o ┼é─ůcznej warto┼Ťci ponad 1100z┼é. Postanowi┼éem, ┼╝e tak tego nie zostawi─Ö napisa┼éem do Orang─Ö reklamacj─Ö , i ku mojemu mi┼éemu zaskoczeniu reklamacja w ci─ůgu trzech dni zosta┼éa rozpatrzona pozytywnie i ca┼ée naliczenie za po┼é─ůczenia z internetem zosta┼éy anulowane , jak wida─ç warto walczy─ç. Je┼╝eli kto┼Ť b─Ödzie mia┼é podobn─ů sytuacj─Ö to wklejam tre┼Ť─ç reklamacji jak─ů napisa┼éem do Orange, mo┼╝e si─Ö komu┼Ť przyda.

Katowice dnia 3.03.2013

Witam

Pragn─Ö z┼éo┼╝y─ç reklamacj─Ö dotycz─ůc─ů mojej ostatniej faktury z Orange z 1/03/2013

Faktura owa opiewa na kwot─Ö 1346,53 z┼é z czego ponad 1100z┼é stanowi─ů op┼éaty za po┼é─ůczenia internetowe (Przesy┼éanie danych - Internet 1151,04 z┼é wy┼é─ůcznie w dniach 21 , 22 luty 2013), stanowi─ůc tym samym koszty przekroczenia limitu danych w abonamencie (o czym nie zosta┼éem poinformowany, gdy┼╝ jako ┼Ťwiadomy u┼╝ytkownik smartphoneÔÇÖa marki HTC zablokowa┼ébym w tym momencie mo┼╝liwo┼Ť─ç korzystania z us┼éug internetowych, a┼╝ do nowego okresu rozliczeniowego). zaznaczaj─ůc jednocze┼Ťnie i┼╝ telefon ustawiony jest tak ,┼╝eby z internetem ┼é─ůczy┼é si─Ö tylko i wy┼é─ůcznie przy u┼╝yciu sieci WiFi ,dane w tle s─ů wy┼é─ůczone, podobnie jak sie─ç komurkowa, dodatkowo zainstalowana jest aplikacja APN onoff , kt├│ra automatycznie blokuje ┼é─ůczenie si─Ö z internetem za pomoc─ů sieci kom├│rkowej

Natychmiast uda┼éem si─Ö do salonu Orange aby wyja┼Ťni─ç dlaczego i za co zosta┼éa naliczona taka kwota
Oczywi┼Ťcie nikt nie m├│g┼é mnie o niczym poinformowa─ç i zosta┼éem skierowany do biura obs┼éugi ÔÇô zadzwoni┼éem tam i r├│wnie┼╝ niczego si─Ö nie dowiedzia┼éem poniewa┼╝ pracownicy nie maj─ů dost─Öpu do takich danych. Poprosi┼éem konsultantk─Ö o z┼éo┼╝enie w moim imieniu reklamacji, kt├│r─ů pan z BOK w moim imieniu z┼éo┼╝y┼é i mia┼éo przyj┼Ť─ç do 24 godzin potwierdzenie w formie sms jednak nie dosta┼éam ┼╝adnego fizycznego potwierdzenia rozpocz─Öcia procesu reklamacji wi─Öc postanowi┼éem napisa─ç j─ů sam i zachowa─ç wszystkie dane gdy┼╝ jak mi wiadomo Orange ma 30dni na rozpatrzenie moich roszcze┼ä w przypadku braku odpowiedzi w tym czasie b─Ödzie to oznacza─ç rozpatrzenie mojej reklamacji na moj─ů korzy┼Ť─ç.

Podstaw─ů mojej reklamacji jest niepoinformowanie mnie w ┼╝aden spos├│b o przekroczeniu kwoty abonamentu. Nie dosta┼éem ┼╝adnego smsÔÇÖa ani nie zosta┼éem poinformowany o wyczerpaniu limitu jaki posiadam na transfer danych. Transfer za kt├│ry zosta┼éy naliczone pieni─ůdze nie by┼é prze ze mnie zlecony i nie mog─Ö w ┼╝aden spos├│b uzyska─ç informacji jak do tego dosz┼éo. Pan z BOK z, kt├│rym rozmawia┼éem zaproponowa┼é mi dodtkowy pakiet za 9z┼é na 300MB na internet na co si─Ö zgodzi┼éem ,ale nie dosta┼éem ┼╝adnego potwierdzenia.

Prosz─Ö o uznanie moich roszcze┼ä dotycz─ůcych anulowania op┼éaty za us┼éugi internetowe z dni 2013.02.21 i 2013.02.22 na kwot─Ö 1151,04 z┼é z wy┼╝ej wymienionych powod├│w.Prosz─Ö jednocze┼Ťnie o prze┼éo┼╝enie terminu sp┼éaty faktury do czasu rozpatrzenia powy┼╝szej reklamacji .

Orange NIE INFORMUJ─äC w ┼╝aden spos├│b nalicza wielkie rachunki nad kt├│rymi nie ma ┼╝adnej kontroli ÔÇô w dodatku w tajemniczy spos├│b sam sobie ustala kiedy blokuje po┼é─ůczenia. Jestem rozgoryczony takim post─Öpowaniem i nie zamierzam tej sprawy pozostawi─ç nawet je┼Ťli musia┼ébym odwo┼éa─ç si─Ö do g┼é├│wnego operatora sieci Orange czy w nast─Öpnej kolejno┼Ťci do instytucji broni─ůcych praw konsument├│w.

M├│j abonament w Orange ma trwa─ç jeszcze prawie dwa lata i wola┼ébym zachowa─ç dobre zdanie o tej sieci, bowiem jestem Waszym abonentem ju┼╝ ponad 7 lat i jak dot─ůd nasza wsp├│┼épraca przebiega┼éa bez jakichkolwiek problem├│w jednak w przypadku takiego traktowania klienta, kt├│ry ma abonament i p┼éaci regularnie rachunki jestem sk┼éonny zrezygnowa─ç z umowy nawet kosztem zap┼éaty kary umownej zawartej w umowie. Wierz─Ö jednak, ┼╝e Orange ma na celu r├│wnie┼╝ dobro konsumenta i zatrzymanie go przy sobie na nast─Öpne kilka lat, prosz─Ö wi─Öc o pozytywne rozpatrzenie mojej reklamacji i kontakt w celu pomy┼Ťlnego rozwi─ůzania tego problemu.

Jednocze┼Ťnie prosz─Ö o uruchomienie od nowego okresu rozliczeniowego pakietu 300MB za 9z┼é i ustawienie blokady automatycznie blokuj─ůcej dost─Öp do Internetu po przekroczeniu pakietu zawartego w abonamencie.

Z wyrazami szacunku

Grzegorz Czernecki

Nr Telefonu: xxxxxxxxxxxxxx
Adres email: xxxxxxxxxxxxxxxxxxx
Nr konta: xxxxxxxxxxxxxxxx

Wyrażam zgodę na przetwarzanie przez Orange adresu e-mail w przypadku przesłania zgłoszenia

TS APO 65Q, SW 12"Dobson, HEQ5 Pro SynScan(modyfikowany), SBIG ST2000XCM, ZWO ASI 071 MC PRO, Canon EOS 550D, SONY DSC H7, IDAS LPS P2 2", UHCs 2".
<iframe width="300" height="419" src="https://zrzutka.pl/44s9ha/widget/13" frameborder="0" scrolling="no"></iframe>
------------------------------------------------------------
https://drive.google.com/file/d/18pMRcxQoFbOvi1dYEZwy3l8hyanneo3k/view?usp=sharing

G├│ra

Tytu┼é: Re: Ogromny rachunek za telefon w orange
PostNapisane: wtorek, 5 marca 2013, 00:40 
Ranga: [7]
Ranga: [7]

Do┼é─ůczy┼é(a): czwartek, 27 sierpnia 2009, 10:54
Grzegorz Orange to najgorsza sie─ç i najs┼éabszy internet bo Orange to tp.SA. i ┼╝yj─ů z tego samego od 50 lat czyli z nacinania klient├│w na kruczkach prawnych i drobnych druczkach.
Nie p┼éa─ç tego rachunku,napisz im wypowiedzenie i wraz z kart─ů wy┼Ťlij im listem poleconym
Przez 1/2 roku bed─ů cie n─Öka─ç wezwanaimi a potem odpuszcz─ů bo nie maj─ů prawa windykacji,mog─ů jedynie odsprzeda─ç tw├│j d┼éug a tym nie musisz sie w og├│le przejmowa─ç.

G├│ra

PostNapisane: wtorek, 5 marca 2013, 00:45 
Moderator globalny
Moderator globalny

Piotrek nie przeczyta┼ée┼Ť dok┼éadnie, dzisiaj dosta┼éem smsa i rachunek zosta┼é anulowany, to znaczy do zap┼éacenia mam tylko tyle ile wydzwoni┼éem, wszystkie po┼é─ůczenia z internetem zosta┼éy anulowane. Zamiast 1400z┼é p┼éac─Ö 150z┼é. za dwa telefony.

TS APO 65Q, SW 12"Dobson, HEQ5 Pro SynScan(modyfikowany), SBIG ST2000XCM, ZWO ASI 071 MC PRO, Canon EOS 550D, SONY DSC H7, IDAS LPS P2 2", UHCs 2".
<iframe width="300" height="419" src="https://zrzutka.pl/44s9ha/widget/13" frameborder="0" scrolling="no"></iframe>
https://drive.google.com/file/d/18pMRcxQoFbOvi1dYEZwy3l8hyanneo3k/view?usp=sharing

G├│ra

PostNapisane: wtorek, 5 marca 2013, 01:29 
Moderator globalny
Moderator globalny

Do┼é─ůczy┼é(a): niedziela, 30 sierpnia 2009, 20:50
Dobra rada zrezygnuj z Orange my mamy 2 telefony w play i płacimy 120 zł po 600 min rozmów i 1 GB na net i działa wszędzie.

G├│ra

PostNapisane: wtorek, 5 marca 2013, 07:13 
Moderator globalny
Moderator globalny

Nie wiem ja ju┼╝ mam Orange ponad 7 lat, wcze┼čniej idea i poza tym incydentem, kt├│ry zosta┼é sprawnie wyja┼Ťniony po mojej my┼Ťli, ┼╝adnych problem├│w nie mia┼éem.

G├│ra

PostNapisane: wtorek, 5 marca 2013, 09:42 
Ranga: [4]
Ranga: [4]

Do┼é─ůczy┼é(a): wtorek, 2 sierpnia 2011, 18:25
Ja też w orange za 89.90 zeta 600 minut, internet bez limitu. Może kwestia dogadania się co do usług? Proste...

Variatio delectat;)

G├│ra

PostNapisane: wtorek, 5 marca 2013, 23:46 
Moderator globalny
Moderator globalny

Artur Janda napisał(a):
Ja też w orange za 89.90 zeta 600 minut, internet bez limitu. Może kwestia dogadania się co do usług? Proste...

Ja mam to samo za 51 z┼é bez telefonu i 72 z telefonem, a dodatkowo jak kto┼Ť do mnie dzwoni to mam dodatkowe minuty, 1GB szybkiego internetu potem zwalnia, ale jest bez limitu. Na stacjonarne i do Play mam bez op┼éat.

Tak Orange jest dobre :lol: :lol: :mrgreen: :mrgreen:

G├│ra

PostNapisane: wtorek, 5 marca 2013, 23:54 
Moderator globalny
Moderator globalny

Wiadomo, ┼╝e ka┼╝dy chwali swoje, ja tam na Orange nie narzekam a jaki kto ma abonament to kwestia indywidualna, co do internetu to na przyk┼éad w St─Ö┼╝nicy z play-a chodzi┼é Markowi jakby nie chcia┼é u mnie w orange ┼Ťmiga┼é jak ta lala, Marek kupi┼é kart─Ö z orange free i te┼╝ zacz─Ö┼éo dzia┼éa─ç, tak, ┼╝e nie ma regu┼éy.

G├│ra

PostNapisane: ┼Ťroda, 6 marca 2013, 00:27 
Moderator globalny
Moderator globalny

Grzegorz Czernecki napisał(a):
Wiadomo, ┼╝e ka┼╝dy chwali swoje, ja tam na Orange nie narzekam a jaki kto ma abonament to kwestia indywidualna, co do internetu to na przyk┼éad w St─Ö┼╝nicy z play-a chodzi┼é Markowi jakby nie chcia┼é u mnie w orange ┼Ťmiga┼é jak ta lala, Marek kupi┼é kart─Ö z orange free i te┼╝ zacz─Ö┼éo dzia┼éa─ç, tak, ┼╝e nie ma regu┼éy.

Masz rację, ja też się kurczowo trzymałem Plusa. :mrgreen: - teraz mam 100% niższe rachunki.

G├│ra

PostNapisane: ┼Ťroda, 6 marca 2013, 07:33 
Moderator globalny
Moderator globalny

Jak mi obni┼╝─ů o 100% to te┼╝ przejd─Ö :D , no dobra, nawet jak obni┼╝─ů o 50% ;)

G├│ra

PostNapisane: ┼Ťroda, 6 marca 2013, 08:49 
Moderator globalny
Moderator globalny

A zreszt─ů temat ten za┼éo┼╝y┼éem nie po to ┼╝eby si─Ö licytowa─ç kto ma lepszy abonament, tylko po to, ┼╝eby pokaza─ç, ┼╝e warto o swoje walczy─ç i ┼╝e jednak tam (BOK) te┼╝ s─ů ludzie.

G├│ra

PostNapisane: niedziela, 31 marca 2013, 23:39 
Podobne historie pono─ç dzia┼éy si─Ö po aktualizacji Windows Phone do wersji 7,8. Kafelek odnosz─ůcy si─Ö do b┼é─Ödnie napisanego programu powodowa┼é, ┼╝e przy pr├│bie od┼Ťwie┼╝enia zawarto┼Ťci z zablokowanego/nieistniej─ůcego serwera dochodzi┼éo do nieko┼äcz─ůcych si─Ö pr├│b ┼é─ůczenia z serwerem i tym samym utrzymywania po┼é─ůczenia. P├│┼é biedy je┼Ťli tylko po wi-fi (po prostu z┼╝era┼éo szybko bateri─Ö), gorzej jak po sieci telefonicznej. Telefon potrafi┼é pobra─ç do kilku GB w kilka dni.
Szcz─Ö┼Ťliwie MS zablokowa┼é nieko┼äcz─ůce si─Ö aktualizacje kafelk├│w, a i autorzy zostali zmuszeni do poprawy wadliwie dzia┼éaj─ůcych program├│w pod gro┼║b─ů wywalenia z Windows Phone Store.
Warto mie─ç zainstalowane w smartphonie aplikacje na bie┼╝─ůco zliczaj─ůce wys┼éane/odebrane dane.

G├│ra

Wy┼Ťwietl posty nie starsze ni┼╝:  Sortuj wg  
Utw├│rz nowy w─ůtek Odpowiedz w w─ůtku

Strefa czasowa: UTC + 2

Kto przegl─ůda forum

U┼╝ytkownicy przegl─ůdaj─ůcy ten dzia┼é: Brak zidentyfikowanych u┼╝ytkownik├│w i 3 go┼Ťci

Nie mo┼╝esz rozpoczyna─ç nowych w─ůtk├│w
Nie mo┼╝esz odpowiada─ç w w─ůtkach
Nie mo┼╝esz edytowa─ç swoich post├│w
Nie mo┼╝esz usuwa─ç swoich post├│w
Nie mo┼╝esz dodawa─ç za┼é─ůcznik├│w

Szukaj:
Skocz do: