Teraz jest pi─ůtek, 7 sierpnia 2020, 23:17

Strefa czasowa: UTC + 2

Utw├│rz nowy w─ůtek Odpowiedz w w─ůtku
Autor Wiadomo┼Ť─ç
 Tytu┼é: Astronomiczne Wiadomo┼Ťci z Internetu
PostNapisane: poniedzia┼éek, 23 grudnia 2013, 22:21 
SuperUser
SuperUser

Do┼é─ůczy┼é(a): wtorek, 25 sierpnia 2009, 14:22
Zrobi┼éem ten temat, poniewa┼╝ chc─Ö rozsta─ç si─Ö z nimi, odej┼Ť─ç od prowadzenia ich, poszukuj─Ö os├│b ch─Ötnych, kt├│re chcia┼éaby prowadzi─ç ten temat tu na forum i na pozosta┼éych forach astronomicznych. Brakuje mi czasu, na to by siedzie─ç i szuka─ç w ┼Ťwiecie internetowym wiadomo┼Ťci. Ostatnio dostaj─Ö du┼╝o na PW krytyki, nie ja zas┼éuguj─Ö na ni─ů, i nie ja chc─Ö by─ç czarnym koniem, kt├│ry idzie swoj─ů drog─ů nie trzymaj─ůc si─Ö pozosta┼éych.
Na czas, je┼Ťli si─Ö nie zg┼éosi ┼╝adna osoba do prowadzenia AWI, poprowadz─Ö, ale je┼Ťli nie znajdzie si─Ö ┼╝adna osoba, temat b─Ödzie musia┼é zosta─ç zamkni─Öty.
Niestety za d┼éugo to trwa, musze zako┼äczy─ç i po┼╝egna─ç si─Ö z AWI, osoby do pisania lub dodawania AWI mog─ů zg┼éasza─ç si─Ö tu taj pisa─ç, kto chce prowadzi─ç. To, dlatego ten temat zrobiony. My┼Ťl─Ö, ┼╝e nie b─Ödziecie mieli mi za z┼ée, ┼╝e odchodz─Ö, na forach zostan─Ö, ale moje udzielanie si─Ö na nich zako┼äczy szybko, nie b─Ödzie tyle temat├│w, macie do wyboru, albo kto┼Ť poprowadzi, AWI, albo tak jak pisa┼éem, zamykam temat ;) .

G├│ra

Tytu┼é: Re: Astronomiczne Wiadomo┼Ťci z Internetu
PostNapisane: wtorek, 24 grudnia 2013, 10:36 
SuperUser
SuperUser

Wiem, ┼╝e jest kilku fajnych ludzi, kt├│rzy popieraj─ů mnie w tym, co robi─Ö, czyli prowadzeniu AWI, ale maleje i jest to tylko taka ma┼éa grupka ludzi, nie ma miesi─ůca a ostatnio nawet tygodnia, by mi si─Ö nie dosta┼éo za AWI. Ciesz─Ö si─Ö, ┼╝e tak przypad┼é ten temat do gustu, ┼╝e polubili┼Ťcie go, ale, ja nie odchodz─Ö z Forum, po prostu chc─Ö zaprzesta─ç dodawania wiadomo┼Ťci, co czyni─Ö nie tylko tu taj, albo ogranicz─Ö si─Ö do dodawania AWI tylko do jednego Astronomicznego Forum z tym, ┼╝e b─Öd─ů osoby, kt├│re poprowadz─ů na innych forach AWI. Niestety taka prawda AWI powsta┼éy na Astromaniaku i w sumie tu zostanie tak jak jest, mog─Ö dodawa─ç za┼Ť na pozosta┼éych forach no c├│┼╝, trzeba b─Ödzie si─Ö po┼╝egna─ç prowadzenia AWI.
To jest za du┼╝o jak dla mnie, musz─Ö po┼Ťwi─Öci─ç p├│┼é dnia, na to by poszuka─ç doda─ç co┼Ť dla Was, a to wcale nie takie proste, bo wiem, ┼╝e jak co┼Ť znajd─Ö dodam, to nie dostaje autor krytyki tematu tylko ja. Jak sama nazwa wskazuje Astronomiczne Wiadomo┼Ťci z Internetu, inni wzi─Öli ze to Astronomiczne Wiadomo┼Ťci, na kt├│rych b─Öd─Ö dodawa┼é tylko te, kt├│re s─ů pisane prawd─ů i nie odbiegaj─ů od nauki. Zrobi┼éem ten temat po to by ka┼╝dy dodawa┼é, a tematy znajduj─ů si─Ö po za tematem, ka┼╝dy robi dla siebie pisze, dlatego stwierdzi┼éem, ┼╝e nie ma sensu prowadzi─ç dalej. Albo si─Ö ogranicz─Ö do jednego forum albo temat opuszczam. AWI prowadz─Ö ju┼╝ od 20 Wrze┼Ťnia 2007 roku, a wi─Öc sami widzicie jak to jest, to d┼éugo, szczeg├│lnie na Astromaniaku, na pozosta┼éych forach kr├│cej, ale to niczego nie zmienia. ;)

G├│ra

PostNapisane: wtorek, 24 grudnia 2013, 11:55 
Ranga: [4]

Do┼é─ůczy┼é(a): poniedzia┼éek, 19 listopada 2012, 22:37
Pawe┼é, bardzo ceni─Ö sobie Twoje newsy astronomiczne. Regularnie czytam Tw├│j przegl─ůd wiadomo┼Ťci ze ┼Üwiata na astrocd i maniaku.
Oczywi┼Ťcie je┼Ťli cz─Östotliwo┼Ť─ç tej dzia┼éalno┼Ťci zmaleje to inni co┼Ť dorzuc─ů ale prosz─Ö, nie rezygnuj. Nie jestem pewien, czy znajdzie si─Ö kto┼Ť, kto tak wytrwale i systematycznie b─Ödzie kontynuowa┼é Twoj─ů prac─Ö...

W mojej ocenie Twoja dzia┼éalno┼Ť─ç jest po┼╝yteczna dla wszystkich astrofor├│w poniewa┼╝ w okresie ma┼éej aktywno┼Ťci obserwacyjnej (spowodowanej m.in. niekorzystn─ů pogod─ů) zawsze co┼Ť si─Ö na forach dzieje. Czasem wida─ç tylko Ciebie.

Jedyne co proponuj─Ö to przypomina─ç czasem innym forumowiczom, ┼╝e AWI nie jest zamkni─Öte dla ich nowinek. Je┼Ťli kto┼Ť ma co┼Ť ciekawego to niech te┼╝ wkleja do w─ůtku :)
Ja osobi┼Ťcie bardzo dzi─Ökuj─Ö za Tw├│j dotychczasowy wk┼éad i merytoryczn─ů jako┼Ť─ç.

Columbus 13"; TSAPO906; HEQ5; SAM; QHY183; EOS6D

G├│ra

PostNapisane: wtorek, 24 grudnia 2013, 14:36 
Ranga: [1]

Do┼é─ůczy┼é(a): wtorek, 19 listopada 2013, 00:26
R├│wnie┼╝ prosz─Ö o pozostanie i nie przejmowanie si─Ö krytyk─ů,

AWI czytam regularnie od kilku lat przed rejestracj─ů ( w zasadzie czasem za┼é─ůczam forum tylko po to aby sprawdzi─ç czy jest co┼Ť nowego)

Pozdrawiam i dzi─Ökuje za dotychczasow─ů dzia┼éalno┼Ť─ç

G├│ra

PostNapisane: wtorek, 24 grudnia 2013, 14:57 
Ranga: [5]

Do┼é─ůczy┼é(a): wtorek, 24 stycznia 2012, 16:27
Pawe┼é, lubi─Ö Tw├│j w─ůtek. Je┼Ťli kiedykolwiek w my┼Ťlach ocenia┼éem - to tylko tre┼Ťci zawarte w poszczeg├│lnych postach i nie odnosi┼éem tych ocen do Ciebie. Wykonywa┼ée┼Ť t─ů i┼Ťcie benedykty┼äsk─ů prac─Ö starannie i z zaanga┼╝owaniem. Je┼Ťli nie zmienisz zdania, b─Ödzie mi brakowa┼éo Twojego w─ůtku. Mam jednak nadziej─Ö, ┼╝e nie osierocisz AWI i ci─ůgle Tw├│j w─ůtek b─Ödzie wyrazistym akcentem Forum AstroCD. Pozdrawiam.

G├│ra

PostNapisane: ┼Ťroda, 25 grudnia 2013, 00:57 
Moderator globalny
Moderator globalny

Do┼é─ůczy┼é(a): niedziela, 30 sierpnia 2009, 20:50
Polecenie służbowe: pisać dalej, PW nie przejmować się, wykonać i zameldować.

A powa┼╝nie. Ten w─ůtek jest potrzebny. I tyle w temacie.

Jak zrezygnujesz ta ja Ci wy┼Ťl─Ö PW ... :!: :!: :!: :!: :!:

G├│ra

PostNapisane: ┼Ťroda, 25 grudnia 2013, 10:53 

Do┼é─ůczy┼é(a): wtorek, 2 sierpnia 2011, 18:25
Pawe┼é, ci─ůgnij to! To skarbnica wiedzy, kt├│r─ů mamy tutaj dzi─Öki Tobie. Nie ka┼╝dy ma czas na czesanie neta w poszukiwaniu "prawdy". Je┼╝eli nie jest to dla Ciebie problem, to AWI musz─ů tu by─ç. Kawa┼é dobrej roboty!!!

Variatio delectat;)

G├│ra

PostNapisane: ┼Ťroda, 25 grudnia 2013, 11:05 
SuperUser
SuperUser

Na razie nie rezygnuj─Ö dalej dodaje AWI, mam czas do ko┼äca grudnia podj─ů─ç decyzj─Ö, je┼Ťli b─Öd─Ö chcia┼é zrezygnowa─ç z prowadzenia, to sam oznajmi─Ö, kiedy to nast─ůpi.
Co wi─Öcej mo┼╝e to nie nast─ůpi─ç, ale pod warunkami?
1) Nie wysyłać do mnie na PW żadnych uwag, co do AWI
2) Nie pisa─ç komentarzy pod dodanymi wiadomo┼Ťciami na AWI
3) Nie krytykowa─ç
4) Dodaj─ů wszyscy wiadomo┼Ťci do tematu AWI, bo to nasze wsp├│lne nie tylko moje.

To wtedy mog─Ö nadal prowadzi─ç AWI, je┼Ťli pojawi si─Ö jedna krytyka a nie jak ostatnio nie ma tygodnia, aby ja nie dosta┼é z miesi─ůca na miesi─ůc krytyki nawet przed ┼Ťwi─Ötami, to zrezygnuje od razu, bez powiadomienia.
Nie nale┼╝y mi na postach ile mam tak jak kto┼Ť mi napisa┼é, nie b─Öd─Ö wymienia┼é, kto.
Oraz ┼╝e ja nic nie potrafi─Ö, ┼╝e nic od siebie nie daj─Ö, ┼╝e ja jestem by┼éem i jestem nikim, bo s─ů lepsi ode mnie, owszem s─ů i to du┼╝o m─ůdrzejsi i bardziej na poziomie wiem ja o tym sam nikt mi nie musi o tym przypomina─ç i pisa─ç do mnie na PW, czy gdzie indziej jak ostatnio bywa┼éo.
Je┼Ťli si─Ö do tego zastosujecie to ja zostan─Ö i b─Öd─Ö prowadzi┼é Astronomiczne Wiadomo┼Ťci z Internetu a ten temat zostanie zamkni─Öty, by przyszli nowi, wiedzieli, ┼╝e ja nie pisz─Ö sam, ┼╝e to nie moje tematy tylko z Internetu, Internet jak ka┼╝dy z nas wie czai si─Ö prawda, z┼éo a nawet fa┼ész, wiem o tym nie mog─Ö poprawia─ç za kogo┼Ť, co kto napisa┼é, je┼Ťli ja sam tego tematu nie zrobi┼éem i nie napisa┼éem ani nie doda┼éem. To s─ů Astronomiczne Wiadomo┼Ťci z Internetu, wi─Öc dodaj─Ö jak mam czas to, co znajd─Ö. Je┼Ťli si─Ö zgadzacie na to prosz─Ö Was o napisanie. ;)

G├│ra

PostNapisane: ┼Ťroda, 25 grudnia 2013, 12:27 
SuperUser
SuperUser

Nie chc─Ö nikogo obra┼╝a─ç ani si─Ö przechwala─ç, je┼Ťli kto┼Ť wysy┼éa mi przed ┼Ťwi─Ötami, ┼╝e ja jestem nikim, na koniec chcia┼éem napisa─ç to, co chcia┼éem, w sumie, zostanie po staremu, podj─ů┼éem decyzj─Ö w sprawie AWI, nadal b─Öd─Ö je dodawa┼é tu taj i na ka┼╝dym forum, ale prosz─Ö Was o pomoc i anga┼╝owanie si─Ö te┼╝. W sumie r├│bmy to razem a nie tylko ja. ;)

G├│ra

PostNapisane: ┼Ťroda, 25 grudnia 2013, 12:44 

Do┼é─ůczy┼é(a): wtorek, 24 stycznia 2012, 16:27
Dobra decyzja Paweł.
Jeste┼Ť jednym z nas i masz wsparcie.
Opiniami malkontent├│w si─Ö nie przejmuj, bo Twoja praca jest cenna i po┼╝yteczna. Pozdrawiam.

G├│ra

PostNapisane: ┼Ťroda, 25 grudnia 2013, 13:02 
Nowy u┼╝ytkownik

Do┼é─ůczy┼é(a): sobota, 30 listopada 2013, 19:28
Pawe┼é, je┼Ťli kiedykolwiek podejmiesz jak─ů┼Ť decyzj─Ö odno┼Ťnie AWI to zr├│b to z potrzeby serca. Je┼Ťli stwierdzisz, ┼╝e to zajmuje Ci za du┼╝o prywatnego czasu, po┼Ťwi─Öcasz za du┼╝o energii. Je┼Ťli b─Ödziesz chcia┼é zrezygnowa─ç w jakiej┼Ť cz─Ö┼Ťci, na jakim┼Ť forum, czy w og├│le, to prosz─Ö, zr├│b to wtedy gdy zobaczysz, ┼╝e tak dla Ciebie b─Ödzie lepiej.
Nie zwracaj uwagi, ┼╝e kto┼Ť co┼Ť napisa┼é na privie. ┼╗e jeste┼Ť nikim? A kim jest autor tej opinii? Mam wra┼╝enie granicz─ůce z pewno┼Ťci─ů, ┼╝e to kto┼Ť, kogo nikt nie kojarzy ani tutaj ani na s─ůsiednich forach. Zobacz na autora(├│w) tych priv├│w. Pomy┼Ťl, czy to kto┼Ť z jakimkolwiek autorytetem, szacunkiem na forum? Prawda, ┼╝e nie?
Masz mn├│stwo czytelnik├│w, ludzi kt├│rzy zaczynaj─ů przegl─ůdani for od AWI. Czytam kilka for zagranicznych, ┼╝adne z nich nie ma takiego cz┼éowieka, kt├│ry podawa┼éby jak na tacy zebrane informacje.
Cokolwiek postanowisz teraz czy w przysz┼éo┼Ťci, Astronomiczne Wiadomo┼Ťci z Internetu b─Öd─ů cz─Ö┼Ťci─ů malutkiej historii internetowej astronomii amatorskiej i b─Öd─ů kojarzone z Paw┼éem Baranem.

G├│ra

PostNapisane: ┼Ťroda, 25 grudnia 2013, 21:34 
Administrator
Administrator

Do┼é─ůczy┼é(a): wtorek, 25 sierpnia 2009, 14:04
Paweł Baran napisał(a):
Oraz ┼╝e ja nic nie potrafi─Ö, ┼╝e nic od siebie nie daj─Ö, ┼╝e ja jestem by┼éem i jestem nikim, bo s─ů lepsi ode mnie...

W 100% zgadzam si─Ö z Danielem i innymi przedm├│wcami. Co innego je┼Ťli decyzja wyp┼éywa z g┼é─Öbi serca, co innego za┼Ť je┼Ťli dojrzewa pod presj─ů niesprzyjaj─ůcego otoczenia. Malkontenci - je┼Ťli s─ů lepsi - niech te┼╝ si─ůd─ů, napisz─ů, poprowadz─ů w─ůtek przez par─Ö lat. Du┼╝o ┼éatwiej co┼Ť skrytykowa─ç ni┼╝ samemu zbudowa─ç. Pawe┼é nie przejmuj si─Ö.

GSO 10", SW ED80, SW 90/900, AZ4, Nikon Action VII 10x50
Star Adventurer, Canon 1100D mod

G├│ra

PostNapisane: ┼Ťroda, 25 grudnia 2013, 22:09 
Ranga: [1]

Do┼é─ůczy┼é(a): pi─ůtek, 3 maja 2013, 10:25
i ja jestem czynnym czytelnikiem twoich post├│w. Bez nich fora podupadn─ů Pawle, a tak przy okazji to jak bym zacz─ů┼é dostawa─ç jakie┼Ť negatywne posty na PW to bym je upubliczni┼é ┼╝eby o┼Ťmieszy─ç tych niesfornych ludk├│w. Poza tym nie powiniene┼Ť w og├│le si─Ö przejmowa─ç nimi. Pawle zrobi┼ée┼Ť kawa┼é solidnej pracy i to nie tylko na tym forum. Proponuj─Ö aby┼Ť jeszcze raz przemy┼Ťla┼é swoj─ů decyzj─Ö aby nie robi─ç zachwiania forum i to nie tylko tego ale chyba wszystkich.

Baader UHC-S 2", Baader O-III 2",
PTMA Katowice.

G├│ra

PostNapisane: pi─ůtek, 27 grudnia 2013, 09:21 
SuperUser
SuperUser

Wszystko zostaje po staremu, AWI b─Öd─Ö dodawa┼é tu i na pozosta┼éych forach, wi─Öc nie macie si─Ö, co martwi─ç. Chcia┼éem przeprosi─ç Was, ┼╝e napisa┼éem o tym przed samymi ┼Ťwi─Ötami, ┼╝e nie przeczeka┼éem, Mam lepszy pomys┼é, zrobi─Ö kolekcj─Ö krytyki, co do tematu AWI w swoim komputerze i tam b─Öd─Ö dodawa┼é, za┼Ť pozosta┼ée wiadomo┼Ťci b─Öd─ů l─ůdowa─ç w temacie, nie ma sensu si─Ö tym przejmowa─ç, jak nazbiera si─Ö wi─Öcej krytyki wy┼Ťl─Ö administratorom na forach astronomicznych, kto pisa┼é za┼Ť oni ju┼╝ b─Öd─ů wiedzieli, co maj─ů zrobi─ç. ;)

G├│ra

PostNapisane: pi─ůtek, 27 grudnia 2013, 09:45 

Do┼é─ůczy┼é(a): poniedzia┼éek, 19 listopada 2012, 22:37
Pawe┼é, prosz─Ö niech Ci─Ö nie kusi zni┼╝anie si─Ö do poziomu tych nieco prymitywnych i zawistnych prowokator├│w. Lepiej uprzejmie im odpisz, ┼╝e dzi─Ökujesz za ich uwagi i prosisz aby przedstawili na przysz┼éo┼Ť─ç sw├│j w┼éasny dorobek w temacie astro albo ┼╝eby udowodnili, ┼╝e potrafi─ů lepiej i r├│wnie wytrwale - zak┼éadaj─ůc i prowadz─ůc w┼éasny w─ůtek informacyjny lub inny. My┼Ťl─Ö, ┼╝e to w zupe┼éno┼Ťci wystarczy. Pami─Ötaj, ┼╝e niezale┼╝nie od emocji powiniene┼Ť by─ç profesjonalist─ů :D

Columbus 13"; TSAPO906; HEQ5; SAM; QHY183; EOS6D

G├│ra

PostNapisane: pi─ůtek, 27 grudnia 2013, 10:15 
SuperUser
SuperUser

Zgadzam si─Ö z Wami, ale wiecie bez emocji, nie da┼éoby rady emocje musz─ů by─ç, w┼éa┼Ťnie one zmotywowa┼éy mnie do dalszego prowadzenia AWI. W sumie tak jak pisa┼éem zostaje po staremu, postaram si─Ö wi─Öcej poszuka─ç ┼║r├│de┼é o wiadomo┼Ťciach z Internetu. Ale jest tak jak jest, czasem nie mam czasu dodawa─ç, za┼Ť wola┼ébym doda─ç z NASA wiadomo┼Ťci, ale ja angielskiego nie zmam, t┼éumaczenie s┼éownikiem, wychodz─ů zmory, takie ┼Ťmieszne, ┼╝e potem nie wiadomo, co pisa─ç lub, co doda─ç, dlatego unikam zagranicznych wiadomo┼Ťci. Druga sprawa, je┼Ťli kto┼Ť z Was co┼Ť znajdzie niech te┼╝ doda wiadomo┼Ť─ç, nie tylko tu, ale te┼╝ na innych forach. Wczoraj le┼╝a┼éem na ┼é├│┼╝ku chory, dzisiaj pisz─Ö ju┼╝ lepiej, ale cz┼éowiek os┼éabiony, fajowe ┼Ťwi─Öta si─Ö mia┼éo na ┼é├│┼╝ku, ale c├│┼╝ choroba nie wybiera. ;)

G├│ra

PostNapisane: sobota, 28 grudnia 2013, 02:29 

Do┼é─ůczy┼é(a): wtorek, 10 stycznia 2012, 09:50
Pawe┼é, ciesz─Ö si─Ö ┼╝e nie ugi─ů┼ée┼Ť si─Ö pod naporem krytyk├│w. Pami─Ötaj ┼╝e to forum jak i inne tworz─ů przede wszystkim ludzie tacy jak Ty, z pasj─ů do astronomii, a ty do nich niew─ůtpliwie nale┼╝ysz. Krytyka mo┼╝e spa┼Ť─ç na ka┼╝dego z nas i trzeba si─Ö z tym liczy─ç oraz czasem wyci─ůga─ç z niej wnioski ale nie powinna ona by─ç podstaw─ů do rezygnacji z obranego kursu. Ci─ůgnij to dalej i nie przejmuj si─Ö pustymi s┼éowami.

------------------------------------------------------------
III Wielka wyprawa obserwacyjna Polskiego Towarzystwa Mi┼éo┼Ťnik├│w Astronomii. We┼║ w niej udzia┼é poprzez internet.

G├│ra

Wy┼Ťwietl posty nie starsze ni┼╝:  Sortuj wg  
Utw├│rz nowy w─ůtek Odpowiedz w w─ůtku

Strefa czasowa: UTC + 2

Kto przegl─ůda forum

U┼╝ytkownicy przegl─ůdaj─ůcy ten dzia┼é: Brak zidentyfikowanych u┼╝ytkownik├│w i 11 go┼Ťci

Nie mo┼╝esz rozpoczyna─ç nowych w─ůtk├│w
Nie mo┼╝esz odpowiada─ç w w─ůtkach
Nie mo┼╝esz edytowa─ç swoich post├│w
Nie mo┼╝esz usuwa─ç swoich post├│w
Nie mo┼╝esz dodawa─ç za┼é─ůcznik├│w

Szukaj:
Skocz do: