Teraz jest czwartek, 28 marca 2024, 18:44

Strefa czasowa: UTC + 2




Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku
Autor Wiadomość
 Tytuł: Astronomiczne Wiadomości z Internetu
PostNapisane: poniedziałek, 23 grudnia 2013, 22:21 
Offline
SuperUser
SuperUser
Avatar użytkownika

Dołączył(a): wtorek, 25 sierpnia 2009, 14:22
Posty: 7979
Lokalizacja: Przysietnica: PTMA Warszawa.
Zrobiłem ten temat, ponieważ chcę rozstać się z nimi, odejść od prowadzenia ich, poszukuję osób chętnych, które chciałaby prowadzić ten temat tu na forum i na pozostałych forach astronomicznych. Brakuje mi czasu, na to by siedzieć i szukać w świecie internetowym wiadomości. Ostatnio dostaję dużo na PW krytyki, nie ja zasługuję na nią, i nie ja chcę być czarnym koniem, który idzie swoją drogą nie trzymając się pozostałych.
Na czas, jeśli się nie zgłosi żadna osoba do prowadzenia AWI, poprowadzę, ale jeśli nie znajdzie się żadna osoba, temat będzie musiał zostać zamknięty.
Niestety za długo to trwa, musze zakończyć i pożegnać się z AWI, osoby do pisania lub dodawania AWI mogą zgłaszać się tu taj pisać, kto chce prowadzić. To, dlatego ten temat zrobiony. Myślę, że nie będziecie mieli mi za złe, że odchodzę, na forach zostanę, ale moje udzielanie się na nich zakończy szybko, nie będzie tyle tematów, macie do wyboru, albo ktoś poprowadzi, AWI, albo tak jak pisałem, zamykam temat ;) .

_________________
Wszechświat to wszystko, co mam i lubię.


Góra
 Zobacz profil  
 

 Tytuł: Re: Astronomiczne Wiadomości z Internetu
PostNapisane: wtorek, 24 grudnia 2013, 10:36 
Offline
SuperUser
SuperUser
Avatar użytkownika

Dołączył(a): wtorek, 25 sierpnia 2009, 14:22
Posty: 7979
Lokalizacja: Przysietnica: PTMA Warszawa.
Wiem, że jest kilku fajnych ludzi, którzy popierają mnie w tym, co robię, czyli prowadzeniu AWI, ale maleje i jest to tylko taka mała grupka ludzi, nie ma miesiąca a ostatnio nawet tygodnia, by mi się nie dostało za AWI. Cieszę się, że tak przypadł ten temat do gustu, że polubiliście go, ale, ja nie odchodzę z Forum, po prostu chcę zaprzestać dodawania wiadomości, co czynię nie tylko tu taj, albo ograniczę się do dodawania AWI tylko do jednego Astronomicznego Forum z tym, że będą osoby, które poprowadzą na innych forach AWI. Niestety taka prawda AWI powstały na Astromaniaku i w sumie tu zostanie tak jak jest, mogę dodawać zaś na pozostałych forach no cóż, trzeba będzie się pożegnać prowadzenia AWI.
To jest za dużo jak dla mnie, muszę poświęcić pół dnia, na to by poszukać dodać coś dla Was, a to wcale nie takie proste, bo wiem, że jak coś znajdę dodam, to nie dostaje autor krytyki tematu tylko ja. Jak sama nazwa wskazuje Astronomiczne Wiadomości z Internetu, inni wzięli ze to Astronomiczne Wiadomości, na których będę dodawał tylko te, które są pisane prawdą i nie odbiegają od nauki. Zrobiłem ten temat po to by każdy dodawał, a tematy znajdują się po za tematem, każdy robi dla siebie pisze, dlatego stwierdziłem, że nie ma sensu prowadzić dalej. Albo się ograniczę do jednego forum albo temat opuszczam. AWI prowadzę już od 20 Września 2007 roku, a więc sami widzicie jak to jest, to długo, szczególnie na Astromaniaku, na pozostałych forach krócej, ale to niczego nie zmienia. ;)

_________________
Wszechświat to wszystko, co mam i lubię.


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: Astronomiczne Wiadomości z Internetu
PostNapisane: wtorek, 24 grudnia 2013, 11:55 
Offline
Ranga: [4]
Ranga: [4]
Avatar użytkownika

Dołączył(a): poniedziałek, 19 listopada 2012, 22:37
Posty: 632
Paweł, bardzo cenię sobie Twoje newsy astronomiczne. Regularnie czytam Twój przegląd wiadomości ze Świata na astrocd i maniaku.
Oczywiście jeśli częstotliwość tej działalności zmaleje to inni coś dorzucą ale proszę, nie rezygnuj. Nie jestem pewien, czy znajdzie się ktoś, kto tak wytrwale i systematycznie będzie kontynuował Twoją pracę...

W mojej ocenie Twoja działalność jest pożyteczna dla wszystkich astroforów ponieważ w okresie małej aktywności obserwacyjnej (spowodowanej m.in. niekorzystną pogodą) zawsze coś się na forach dzieje. Czasem widać tylko Ciebie.

Jedyne co proponuję to przypominać czasem innym forumowiczom, że AWI nie jest zamknięte dla ich nowinek. Jeśli ktoś ma coś ciekawego to niech też wkleja do wątku :)
Ja osobiście bardzo dziękuję za Twój dotychczasowy wkład i merytoryczną jakość.

_________________
Pozdrawiam, Amadeusz

Columbus 13"; TSAPO906; PST; HEQ5mod; SAM; ASI533; ASI290; EOS6D


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: Astronomiczne Wiadomości z Internetu
PostNapisane: wtorek, 24 grudnia 2013, 14:36 
Offline
Ranga: [1]

Dołączył(a): wtorek, 19 listopada 2013, 00:26
Posty: 51
Lokalizacja: Międzyrzecze (Tychy)
Również proszę o pozostanie i nie przejmowanie się krytyką,

AWI czytam regularnie od kilku lat przed rejestracją ( w zasadzie czasem załączam forum tylko po to aby sprawdzić czy jest coś nowego)

Pozdrawiam i dziękuje za dotychczasową działalność

_________________
Wielka wyprawa Polskiego Towarzystwa Miłośników Astronomii na całkowite zaćmienie Słońca. USA 2017.



Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: Astronomiczne Wiadomości z Internetu
PostNapisane: wtorek, 24 grudnia 2013, 14:57 
Offline
Ranga: [5]
Ranga: [5]
Avatar użytkownika

Dołączył(a): wtorek, 24 stycznia 2012, 16:27
Posty: 1485
Lokalizacja: Katowice
Paweł, lubię Twój wątek. Jeśli kiedykolwiek w myślach oceniałem - to tylko treści zawarte w poszczególnych postach i nie odnosiłem tych ocen do Ciebie. Wykonywałeś tą iście benedyktyńską pracę starannie i z zaangażowaniem. Jeśli nie zmienisz zdania, będzie mi brakowało Twojego wątku. Mam jednak nadzieję, że nie osierocisz AWI i ciągle Twój wątek będzie wyrazistym akcentem Forum AstroCD. Pozdrawiam.

_________________
MAK 150, ED80, refraktor TS 152/900, EQ3-2
ASI 120 MM CMOS (mono), Lumix G3
Celestron Outland LX 10x42, Bresser 8x56


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: Astronomiczne Wiadomości z Internetu
PostNapisane: środa, 25 grudnia 2013, 00:57 
Offline
Moderator globalny
Moderator globalny
Avatar użytkownika

Dołączył(a): niedziela, 30 sierpnia 2009, 20:50
Posty: 2803
Lokalizacja: Ruda Śląska
Polecenie służbowe: pisać dalej, PW nie przejmować się, wykonać i zameldować.

A poważnie. Ten wątek jest potrzebny. I tyle w temacie.

Jak zrezygnujesz ta ja Ci wyślę PW ... :!: :!: :!: :!: :!:

_________________
------------------------------------------------------------
Wielka wyprawa Polskiego Towarzystwa Miłośników Astronomii na całkowite zaćmienie Słońca. USA 2017.



Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: Astronomiczne Wiadomości z Internetu
PostNapisane: środa, 25 grudnia 2013, 10:53 
Offline
Ranga: [4]
Ranga: [4]
Avatar użytkownika

Dołączył(a): wtorek, 2 sierpnia 2011, 18:25
Posty: 922
Lokalizacja: Czeladź
Paweł, ciągnij to! To skarbnica wiedzy, którą mamy tutaj dzięki Tobie. Nie każdy ma czas na czesanie neta w poszukiwaniu "prawdy". Jeżeli nie jest to dla Ciebie problem, to AWI muszą tu być. Kawał dobrej roboty!!!

_________________
SW DOB 10" / MAK 90+kity
SWWA 6mm+Scopos30mm+SWWA9mm+Hipek17mm+UHC-S 2"
Lornetki Tento 7x35 DeltaOptical Entry 10x50
Variatio delectat;)


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: Astronomiczne Wiadomości z Internetu
PostNapisane: środa, 25 grudnia 2013, 11:05 
Offline
SuperUser
SuperUser
Avatar użytkownika

Dołączył(a): wtorek, 25 sierpnia 2009, 14:22
Posty: 7979
Lokalizacja: Przysietnica: PTMA Warszawa.
Na razie nie rezygnuję dalej dodaje AWI, mam czas do końca grudnia podjąć decyzję, jeśli będę chciał zrezygnować z prowadzenia, to sam oznajmię, kiedy to nastąpi.
Co więcej może to nie nastąpić, ale pod warunkami?
1) Nie wysyłać do mnie na PW żadnych uwag, co do AWI
2) Nie pisać komentarzy pod dodanymi wiadomościami na AWI
3) Nie krytykować
4) Dodają wszyscy wiadomości do tematu AWI, bo to nasze wspólne nie tylko moje.

To wtedy mogę nadal prowadzić AWI, jeśli pojawi się jedna krytyka a nie jak ostatnio nie ma tygodnia, aby ja nie dostał z miesiąca na miesiąc krytyki nawet przed świętami, to zrezygnuje od razu, bez powiadomienia.
Nie należy mi na postach ile mam tak jak ktoś mi napisał, nie będę wymieniał, kto.
Oraz że ja nic nie potrafię, że nic od siebie nie daję, że ja jestem byłem i jestem nikim, bo są lepsi ode mnie, owszem są i to dużo mądrzejsi i bardziej na poziomie wiem ja o tym sam nikt mi nie musi o tym przypominać i pisać do mnie na PW, czy gdzie indziej jak ostatnio bywało.
Jeśli się do tego zastosujecie to ja zostanę i będę prowadził Astronomiczne Wiadomości z Internetu a ten temat zostanie zamknięty, by przyszli nowi, wiedzieli, że ja nie piszę sam, że to nie moje tematy tylko z Internetu, Internet jak każdy z nas wie czai się prawda, zło a nawet fałsz, wiem o tym nie mogę poprawiać za kogoś, co kto napisał, jeśli ja sam tego tematu nie zrobiłem i nie napisałem ani nie dodałem. To są Astronomiczne Wiadomości z Internetu, więc dodaję jak mam czas to, co znajdę. Jeśli się zgadzacie na to proszę Was o napisanie. ;)

_________________
Wszechświat to wszystko, co mam i lubię.


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: Astronomiczne Wiadomości z Internetu
PostNapisane: środa, 25 grudnia 2013, 12:27 
Offline
SuperUser
SuperUser
Avatar użytkownika

Dołączył(a): wtorek, 25 sierpnia 2009, 14:22
Posty: 7979
Lokalizacja: Przysietnica: PTMA Warszawa.
Nie chcę nikogo obrażać ani się przechwalać, jeśli ktoś wysyła mi przed świętami, że ja jestem nikim, na koniec chciałem napisać to, co chciałem, w sumie, zostanie po staremu, podjąłem decyzję w sprawie AWI, nadal będę je dodawał tu taj i na każdym forum, ale proszę Was o pomoc i angażowanie się też. W sumie róbmy to razem a nie tylko ja. ;)

_________________
Wszechświat to wszystko, co mam i lubię.


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: Astronomiczne Wiadomości z Internetu
PostNapisane: środa, 25 grudnia 2013, 12:44 
Offline
Ranga: [5]
Ranga: [5]
Avatar użytkownika

Dołączył(a): wtorek, 24 stycznia 2012, 16:27
Posty: 1485
Lokalizacja: Katowice
Dobra decyzja Paweł.
Jesteś jednym z nas i masz wsparcie.
Opiniami malkontentów się nie przejmuj, bo Twoja praca jest cenna i pożyteczna. Pozdrawiam.

_________________
MAK 150, ED80, refraktor TS 152/900, EQ3-2
ASI 120 MM CMOS (mono), Lumix G3
Celestron Outland LX 10x42, Bresser 8x56


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: Astronomiczne Wiadomości z Internetu
PostNapisane: środa, 25 grudnia 2013, 13:02 
Offline
Nowy użytkownik
Avatar użytkownika

Dołączył(a): sobota, 30 listopada 2013, 19:28
Posty: 24
Paweł, jeśli kiedykolwiek podejmiesz jakąś decyzję odnośnie AWI to zrób to z potrzeby serca. Jeśli stwierdzisz, że to zajmuje Ci za dużo prywatnego czasu, poświęcasz za dużo energii. Jeśli będziesz chciał zrezygnować w jakiejś części, na jakimś forum, czy w ogóle, to proszę, zrób to wtedy gdy zobaczysz, że tak dla Ciebie będzie lepiej.
Nie zwracaj uwagi, że ktoś coś napisał na privie. Że jesteś nikim? A kim jest autor tej opinii? Mam wrażenie graniczące z pewnością, że to ktoś, kogo nikt nie kojarzy ani tutaj ani na sąsiednich forach. Zobacz na autora(ów) tych privów. Pomyśl, czy to ktoś z jakimkolwiek autorytetem, szacunkiem na forum? Prawda, że nie?
Masz mnóstwo czytelników, ludzi którzy zaczynają przeglądani for od AWI. Czytam kilka for zagranicznych, żadne z nich nie ma takiego człowieka, który podawałby jak na tacy zebrane informacje.
Cokolwiek postanowisz teraz czy w przyszłości, Astronomiczne Wiadomości z Internetu będą częścią malutkiej historii internetowej astronomii amatorskiej i będą kojarzone z Pawłem Baranem.


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: Astronomiczne Wiadomości z Internetu
PostNapisane: środa, 25 grudnia 2013, 21:34 
Offline
Administrator
Administrator
Avatar użytkownika

Dołączył(a): wtorek, 25 sierpnia 2009, 14:04
Posty: 3866
Lokalizacja: Chorzów
Paweł Baran napisał(a):
Oraz że ja nic nie potrafię, że nic od siebie nie daję, że ja jestem byłem i jestem nikim, bo są lepsi ode mnie...

W 100% zgadzam się z Danielem i innymi przedmówcami. Co innego jeśli decyzja wypływa z głębi serca, co innego zaś jeśli dojrzewa pod presją niesprzyjającego otoczenia. Malkontenci - jeśli są lepsi - niech też siądą, napiszą, poprowadzą wątek przez parę lat. Dużo łatwiej coś skrytykować niż samemu zbudować. Paweł nie przejmuj się.

_________________
Adam Skrzypek

GSO 10", SW ED80, SW 90/900, AZ4, Nikon Action VII 10x50
Star Adventurer, Canon 1100D mod


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: Astronomiczne Wiadomości z Internetu
PostNapisane: środa, 25 grudnia 2013, 22:09 
Offline
Ranga: [1]
Avatar użytkownika

Dołączył(a): piątek, 3 maja 2013, 10:25
Posty: 110
Lokalizacja: Opole
i ja jestem czynnym czytelnikiem twoich postów. Bez nich fora podupadną Pawle, a tak przy okazji to jak bym zaczął dostawać jakieś negatywne posty na PW to bym je upublicznił żeby ośmieszyć tych niesfornych ludków. Poza tym nie powinieneś w ogóle się przejmować nimi. Pawle zrobiłeś kawał solidnej pracy i to nie tylko na tym forum. Proponuję abyś jeszcze raz przemyślał swoją decyzję aby nie robić zachwiania forum i to nie tylko tego ale chyba wszystkich.

_________________
Celestron C8-NGT 200/1000, Sky-Watcher Pro-series MAK 150/1800, Uniwersał 90/900,
lornetka TPL 20x80 GIANT,  30x60,
Canon EOS 60D, ALccd 5,
Baader UHC-S 2", Baader O-III 2",
PTMA Katowice.


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: Astronomiczne Wiadomości z Internetu
PostNapisane: piątek, 27 grudnia 2013, 09:21 
Offline
SuperUser
SuperUser
Avatar użytkownika

Dołączył(a): wtorek, 25 sierpnia 2009, 14:22
Posty: 7979
Lokalizacja: Przysietnica: PTMA Warszawa.
Wszystko zostaje po staremu, AWI będę dodawał tu i na pozostałych forach, więc nie macie się, co martwić. Chciałem przeprosić Was, że napisałem o tym przed samymi świętami, że nie przeczekałem, Mam lepszy pomysł, zrobię kolekcję krytyki, co do tematu AWI w swoim komputerze i tam będę dodawał, zaś pozostałe wiadomości będą lądować w temacie, nie ma sensu się tym przejmować, jak nazbiera się więcej krytyki wyślę administratorom na forach astronomicznych, kto pisał zaś oni już będą wiedzieli, co mają zrobić. ;)

_________________
Wszechświat to wszystko, co mam i lubię.


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: Astronomiczne Wiadomości z Internetu
PostNapisane: piątek, 27 grudnia 2013, 09:45 
Offline
Ranga: [4]
Ranga: [4]
Avatar użytkownika

Dołączył(a): poniedziałek, 19 listopada 2012, 22:37
Posty: 632
Paweł, proszę niech Cię nie kusi zniżanie się do poziomu tych nieco prymitywnych i zawistnych prowokatorów. Lepiej uprzejmie im odpisz, że dziękujesz za ich uwagi i prosisz aby przedstawili na przyszłość swój własny dorobek w temacie astro albo żeby udowodnili, że potrafią lepiej i równie wytrwale - zakładając i prowadząc własny wątek informacyjny lub inny. Myślę, że to w zupełności wystarczy. Pamiętaj, że niezależnie od emocji powinieneś być profesjonalistą :D

_________________
Pozdrawiam, Amadeusz

Columbus 13"; TSAPO906; PST; HEQ5mod; SAM; ASI533; ASI290; EOS6D


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: Astronomiczne Wiadomości z Internetu
PostNapisane: piątek, 27 grudnia 2013, 10:15 
Offline
SuperUser
SuperUser
Avatar użytkownika

Dołączył(a): wtorek, 25 sierpnia 2009, 14:22
Posty: 7979
Lokalizacja: Przysietnica: PTMA Warszawa.
Zgadzam się z Wami, ale wiecie bez emocji, nie dałoby rady emocje muszą być, właśnie one zmotywowały mnie do dalszego prowadzenia AWI. W sumie tak jak pisałem zostaje po staremu, postaram się więcej poszukać źródeł o wiadomościach z Internetu. Ale jest tak jak jest, czasem nie mam czasu dodawać, zaś wolałbym dodać z NASA wiadomości, ale ja angielskiego nie zmam, tłumaczenie słownikiem, wychodzą zmory, takie śmieszne, że potem nie wiadomo, co pisać lub, co dodać, dlatego unikam zagranicznych wiadomości. Druga sprawa, jeśli ktoś z Was coś znajdzie niech też doda wiadomość, nie tylko tu, ale też na innych forach. Wczoraj leżałem na łóżku chory, dzisiaj piszę już lepiej, ale człowiek osłabiony, fajowe święta się miało na łóżku, ale cóż choroba nie wybiera. ;)

_________________
Wszechświat to wszystko, co mam i lubię.


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: Astronomiczne Wiadomości z Internetu
PostNapisane: sobota, 28 grudnia 2013, 02:29 
Offline
Ranga: [4]
Ranga: [4]
Avatar użytkownika

Dołączył(a): wtorek, 10 stycznia 2012, 09:50
Posty: 737
Lokalizacja: Częstochowa
Paweł, cieszę się że nie ugiąłeś się pod naporem krytyków. Pamiętaj że to forum jak i inne tworzą przede wszystkim ludzie tacy jak Ty, z pasją do astronomii, a ty do nich niewątpliwie należysz. Krytyka może spaść na każdego z nas i trzeba się z tym liczyć oraz czasem wyciągać z niej wnioski ale nie powinna ona być podstawą do rezygnacji z obranego kursu. Ciągnij to dalej i nie przejmuj się pustymi słowami.

_________________
Pozdrawiam
Rafał Malczyk
moje filmy - Vimeo, moje fotki - Flickr
------------------------------------------------------------
III Wielka wyprawa obserwacyjna Polskiego Towarzystwa Miłośników Astronomii. Weź w niej udział poprzez internet.



Góra
 Zobacz profil  
 
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku

Strefa czasowa: UTC + 2


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 51 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Skocz do:  
cron
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL