Teraz jest czwartek, 28 marca 2024, 15:28

Strefa czasowa: UTC + 2




Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku
Autor Wiadomość
 Tytuł: Horror Straszny Sen
PostNapisane: poniedziałek, 3 lutego 2014, 11:20 
Offline
SuperUser
SuperUser
Avatar użytkownika

Dołączył(a): wtorek, 25 sierpnia 2009, 14:22
Posty: 7979
Lokalizacja: Przysietnica: PTMA Warszawa.
Wiele się pisało o ochronie ciemnego nieba.
Ale tak sobie pomyślałem i też tak zrobiłem, każdy z nas wie, że światło w ciemności to zbawienie dla motoryzowanych maszyn i dla samych pieszych.
Tak sam jestem, aby cywilizacja nasza rozrastała się i rosła w siłę, nie mam nic przeciwko temu, ale ostatnio miałem sen dziwny sen, ja jako starszy człowiek chodziłem po polach z teleskopem przywiązany do wózka za pasek sznurkiem do pasa, szukałem miejsca ciemnego do obserwacji, szukając ciągnąc teleskop traciłem siły za każdym kilometrem, które niosły mnie moje nogi, podałem się zostawiając teleskop. Kiedy o tym pomyślałem, ogarną mnie strach, strach i smutek, Nasza Astronomia umiera i to wcale nie wolnym krokiem, co mam na myśli.
Z roku na rok przybywa oświetlenia, nie tylko większych miastach, bo do tego człowiek się już przyzwyczaił, małych miejscowościach, tak to prawda za kilka lat może 40 lat a może mniej lub więcej w nasz Kraj z kosmosu będzie wyglądał jak na tym zdjęciu.
Czy ten sen, co ciągnąłem teleskop, zaś opadałem ze sił, nie jest ostrzeżeniem dla nas, dobrze, że są strony internetowe takie jak.

http://www.ciemneniebo.pl/
http://www.astro.uni.wroc.pl/ciemna_str ... /css3.html

Ratuje się jako tako nasze nocne ciemne niebo, ale moim zdaniem, co Ty Koleżanko Kolego robisz, którą stronę wybierasz, a może sam umieszczasz świecidełka, które świecą same, kiedy naświetlą ich promienie słoneczne w ciągu dnia, a może lampy koło domu, które uruchamiają się nawet jak kociak przebiegnie koło nich. My sami niszczymy zabijamy nocne niebo, tak sobie myślę czy nie pora zacząć ratować najpierw niebo to, co mamy koło domów swoich, najmniejsza dioda, która świeci w ciemności razi po oczach swoim światłem.
No i moje pytanie dla Was czy mieliście kiedyś taki sen jak ja :?: ;)


Załączniki:
polska_noca.jpg
polska_noca.jpg [ 104.69 KiB | Przeglądane 1797 razy ]
polska_noca2.jpg
polska_noca2.jpg [ 101.53 KiB | Przeglądane 1797 razy ]

_________________
Wszechświat to wszystko, co mam i lubię.
Góra
 Zobacz profil  
 

 Tytuł: Re: Horror Straszny Sen.
PostNapisane: poniedziałek, 3 lutego 2014, 11:26 
Offline
SuperUser
SuperUser
Avatar użytkownika

Dołączył(a): wtorek, 25 sierpnia 2009, 14:22
Posty: 7979
Lokalizacja: Przysietnica: PTMA Warszawa.
Dobrze, że nie widzieliście mnie jak wstałem rano z łóżka, ten sen wyglądał realnie, jeszcze do teraz nie mogę się otrząsnąć po nim. ;)

_________________
Wszechświat to wszystko, co mam i lubię.


Góra
 Zobacz profil  
 
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku

Strefa czasowa: UTC + 2


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 49 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Skocz do:  
cron
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL