Forum AstroCD
http://www.astrocd.pl/forum/

Internet domowy
http://www.astrocd.pl/forum/viewtopic.php?f=25&t=5280
Strona 1 z 1

Autor:  Piotr Samek [ sobota, 27 czerwca 2015, 18:21 ]
Tytuł:  Internet domowy

Czy ktoś z Was mógłby polecić jakiś dobry internet domowy, z którego jest zadowolony?
Chodzi o to, iż znalazłem ofertę UPC Fiber 250Mb, bez limitu danych, która jest w dodatku bezterminowa. Problem polega na tym, że mojej lokalizacji (a mieszkam w Krakowie, a wiec większym polskim mieście) UPC nie świadczy swoich usług. Tak, Polska to Europejska Technologiczna Kambodża... :shock:
W związku z czym, zależy mi na tym aby przede wszystkim internet był szybki i niezawodny, bez ciągłych przerw (jak to jest w Netii) i bez limitu transferu danych. Już mogłoby być coś pomiędzy te 50Mb a 100Mb. Plusem byłaby także możliwość posiadania zewnętrznego IP. Czy ktoś korzysta może z Cyfrowego Polsatu?

Autor:  Radosław Deska [ poniedziałek, 29 czerwca 2015, 09:56 ]
Tytuł:  Re: Internet domowy

Piotrek jak będziesz przeglądać oferty zwróć uwagę na istotny aspekt techniczny czyli właśnie prędkość. Prawdopodobnie będzie oferowane to piękne 250Mbps tylko do pierwszego brzegowego routera ISP. Z drugiej strony zwróć uwagę na to jaką masz sieć u siebie lokalną, jeśli nie masz przepustowości powyżej 100Mbps to po co Ci 250Mbps? Wąskim gardłem będzie Twoja sieć więc nie ma sensu płacić za coś co i tak nie wykorzystasz. Kolejna sprawa to rozejrzyj się za jakimś lokalnym ISP. Często gęsto lokalny ISP ma lepsze warunki cenowe niż duży operator. Rozpytaj tylko czy jest jakiś nieduży lokalny ISP i wypytaj jak masz możliwość o jego jakość usług.

Uważaj na wszelkiego rodzaju LTE... nie z racji technologii tylko możliwości jakie daje nawet w dużym mieście. Jakość łącza LTE silnie zależy od jakości sygnału GSM. Drastyczne różnice są jeśli masz modem za oknem w transferach niż jeśli jesteś w budynku. Często widać tą różnicę nawet jeśli poziom sygnału różni się jedną kreseczką. LTE jest fajną technologią aczkolwiek ma swoje wady jak dla mnie np. brak stałego IP i transfery (upload, download).

Autor:  Piotr Samek [ poniedziałek, 6 lipca 2015, 09:50 ]
Tytuł:  Re: Internet domowy

Hej,
no właśnie - ten LTE jest dobry ale na komórkę. Tak jak mówisz - każdy duży operator w dodatku narzuca limit transferu, co w dzisiejszych czasach jest lekko mówiąc absurdem. Starałem się załatwić lokalnego dostawcę, jednak technik sprawdził, iż w mojej lokalizacji to niemożliwe. Czekam teraz na weryfikację drugiego lokalnego, bo naprawdę bardzo chcę uniknąć wszystkich cyfrowych polsatów itd. Dzięki za rady - na pewno zwrócę na te rzeczy szczególną uwagę, bo tak jak mówisz, szkoda płacić za coś, czego się nie wykorzysta potem. A publiczne IP byłoby rarytasem - mam Raspberry Pi na biurku i to jest coś, co bardzo by się przydało ;)

Autor:  Aleksander Halor [ poniedziałek, 6 lipca 2015, 23:06 ]
Tytuł:  Re: Internet domowy

Żeby wykorzystać łącze 250Mb twoja wewnętrzna sieć musi być kablowa w wersji 1Gb lub używać standardu WI-FI 802.11n bo na 802.11ac jeszcze poczekamy kilka chwil.

Strona 1 z 1 Strefa czasowa: UTC + 2
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
http://www.phpbb.com/