Teraz jest pi─ůtek, 5 czerwca 2020, 12:12

Strefa czasowa: UTC + 2

Utw├│rz nowy w─ůtek Odpowiedz w w─ůtku
Autor Wiadomo┼Ť─ç
 Tytu┼é: Witajcie :)
PostNapisane: czwartek, 4 sierpnia 2016, 16:33 
Nowy na forum

Do┼é─ůczy┼é(a): pi─ůtek, 29 lipca 2016, 20:31
Hej,
W┼éa┼Ťnie zosta┼éem przyj─Öty na forum, wi─Öc tytu┼éem powitania kilka s├│w o sobie, a raczej mojej astronomicznej fotografii i pasji.
No, to mo┼╝e zaczn─Ö od pasji. Jest, ona dziwnym zjawiskiem w moim przypadku, gdy┼╝ nie najlepiej widz─Ö, a nawet raczej kiepsko. Tak ju┼╝ mam od zarania.
Wiadomo, ┼╝e w tej dziedzinie sokoli wzrok jest konieczno┼Ťci─ů. ale jako┼Ť tak si─Ö zacz─Ö┼éo ju┼╝ kawa┼é ┼╝ycia temu i z mniejszym lub mniejszym nasileniem, to przebiega sinusoidalnie wci─ůga┼éem si─Ö w tematy astronomiczne, a raczej nawet kosmologiczne.
Przez ca┼éy czas by┼éem raczej niepraktykuj─ůcym ;) mi┼éo┼Ťnikiem astronomii, z powodu tego wzroku no i miejsca, gdzie mieszkam - zakopcony Pozna┼ä, gdzie,jak dojrz─Ö Oriona, a czasem jego pas i "miecz", to ju┼╝ jestem w niebo wzi─Öty. :)

Jaki┼Ť czas temu sta┼éam si─Ö szcz─Ö┼Ťliwym posiadaczem cyfrowej lustrzanki i si─Ö zacz─Ö┼éo szale┼ästwo. :D (Analogowym aparatem nawet nie pr├│bowa┼éem do tematu astronomii podchodzi─ç, nie wyostrzy┼ébym niczego w kosmosie na 100% manua┼éu z przyczyn ju┼╝ oczywistych.
Heh, chyba za du┼╝o blubram....
Dysponuj─Ö niepe┼énoklatk─ůw─ů lustrzank─ů Canona i trzema obiektywami: 10-20 mm, 18-50mm oraz 70-300mm. Stawiam to na zwyk┼éym statywie, ale do┼Ť─ç solidnym.
W zwi─ůzku z tym, co Wam powiedzia┼éem moja astronomia jest bardziej romantyczna, ni┼╝ ta profesjonalna / zawodowa...

Ksi─Ö┼╝yc niby jest naj┼éatwiejszym obiektem do astrofotografii, jednak mimo, ┼╝e to on by┼é pierwszym moim celem pozwol─Ö sobie go chwilowo pomin─ů─ç, cho─ç na pewno nie raz poka┼╝─Ö Wam, jak go widz─Ö, bo to m├│j ulubieniec ;)

Tytuł zdjęcia
"Orła Cień"
Tak, tak mimo ┼╝e ┼üab─Ödzi i Lira w rolach g┼é├│wnych, a Orze┼é z gwiazd, ju┼╝ jakby chowa si─Ö za horyzontem .... to kto┼Ť zauwa┼╝y┼é or┼éa w chmurach i chyba rzeczywi┼Ťcie co┼Ť jakby si─Ö jawi┼é tam
Zdj─Öcie zrobione ok 3 km od ┼Ťcis┼éego centrum Poznania.
2015.11.01; 21:34
EXIF: f/3.5; 25s; ISO3200; 18mm.
Obrazek

G├│ra

Wy┼Ťwietl posty nie starsze ni┼╝:  Sortuj wg  
Utw├│rz nowy w─ůtek Odpowiedz w w─ůtku

Strefa czasowa: UTC + 2

Kto przegl─ůda forum

U┼╝ytkownicy przegl─ůdaj─ůcy ten dzia┼é: Brak zidentyfikowanych u┼╝ytkownik├│w i 6 go┼Ťci

Nie mo┼╝esz rozpoczyna─ç nowych w─ůtk├│w
Nie mo┼╝esz odpowiada─ç w w─ůtkach
Nie mo┼╝esz edytowa─ç swoich post├│w
Nie mo┼╝esz usuwa─ç swoich post├│w
Nie mo┼╝esz dodawa─ç za┼é─ůcznik├│w

Szukaj:
Skocz do: