Teraz jest czwartek, 28 marca 2024, 11:34

Strefa czasowa: UTC + 2




Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku
Autor Wiadomość
 Tytuł: Pierwsza próba z korektorem komy
PostNapisane: środa, 13 lipca 2011, 00:39 
Offline
Moderator globalny
Moderator globalny
Avatar użytkownika

Dołączył(a): wtorek, 25 sierpnia 2009, 15:33
Posty: 5189
Lokalizacja: Katowice-Janów
W końcu mam korektor komy i nadszedł czas na pierwsze próby, wiem ,że za wcześnie na ten obiekt,wiem ,że łysy, wiem ,że nic nie widać i wogóle jakość foty słaba,ale nie to miałem na celu .chciałem tylko sprawdzić jak to się wszystko sprawuje i tu ciekawostka wszystkie gwiazdki są w miarę okrągłe ,ale w górnej części kadru a szczególnie jej lewym rogu gwiazdki się rozjeżdżają przypuszczam ,że jest to kwestia ugięcia wyciągu ,czy może mi ktoś to potwierdzić bo jak tak to będę musiał przed Biesczadami owręgować tubę przy wyciągu. ;) 3 x 300 s,iso 800 sprzęt ten sam co zawsze, tutaj można sobie zdjęcie zobaczyć w większej rozdzielczości bo na wklejonym tutaj dokładnie tego nie widać https://picasaweb.google.com/1042039283 ... 7537763442


Załączniki:
m31.jpg
m31.jpg [ 220.93 KiB | Przeglądane 5070 razy ]

_________________
Moje Fotki
tel.512174124 , 511960672
gg: 11790876 e-mail: grzegorzczerneckiastro@interia.pl
TS APO 102/520 f5.1, EQ6R, QHY294M Pro, ZWO ASI 290 MM Mini, Canon EOS 550D.

------------------------------------------------------------
https://drive.google.com/file/d/18pMRcxQoFbOvi1dYEZwy3l8hyanneo3k/view?usp=sharing
Góra
 Zobacz profil  
 

 Tytuł: Re: Pierwsza próba z korektorem komy
PostNapisane: środa, 13 lipca 2011, 08:03 
Offline
Ranga: [4]
Ranga: [4]
Avatar użytkownika

Dołączył(a): sobota, 7 sierpnia 2010, 20:14
Posty: 660
Lokalizacja: Tarnobrzeg
Możesz mieć cztery rodzaje probelmów:
1. Nieosiowo zamocowany aparat z korektorem w wyciągu, tu rozwiązaniem może być złączka typu "jaskółczy ogon" od strony wyciągu, która spowoduje osiowe zamocowanie układu (w twoim przypadku stawiam na ten problem)
2. Zła odległość korektora od martycy to też bym sprawdził, czasami książkowa odległość się nie sprawdza i eksperyment ze znalezieniem optymalnej odległości przynosi zaskakujące efekty.
3. Ugięcie wyciągu pod ciężarem osprzętu i tu rozwiązaniem jest jedynie wymiana wyciągu na inny.
4. Ugięcie tuby pod ciężarem osprzętu i na tem problem może jedynie pomóc wręgowanie tuby w okolicach wyciągu, ale nie załatwi trzech wymienionych powyżej, dlatego zanim zdecydujesz się na wręgowanie sprawdź 3 powyższe.

_________________
http://www.astrofotki.pl


Góra
 Zobacz profil  
 
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku

Strefa czasowa: UTC + 2


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 12 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Skocz do:  
cron
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL