Forum AstroCD
http://www.astrocd.pl/forum/

Głowica foto
http://www.astrocd.pl/forum/viewtopic.php?f=48&t=4974
Strona 1 z 1

Autor:  Piotr Lech [ czwartek, 2 października 2014, 13:11 ]
Tytuł:  Głowica foto

Hej

Mam statyw gold photo z głowicą, a w zasadzie miałem , bo żona upuśiła głowicę, więc mam sam statyw :D
Chciałbym kupić cos pod 804 ale..... no właśnie, można zamontować coś z mikroruchami, coś regulowane na ślimacznicy, żeby nie luzować, naprowadzać, i tak wkółko. Meczyło mnie to. Wolałbym właśnie cos regulowanego na przekładniach. Znalazłem jakieś głowice ale w cenie całego AZ4 a to mnnie ne bardzo urządza :?
Czy ktoś zna jakies tańsze sprzęty tego typu?

pozdrawiam
Piotrek

Autor:  Kuba Kowarczyk [ piątek, 3 października 2014, 07:29 ]
Tytuł:  Re: Głowica foto

Z doświadczenia mogę polecić głowicę z montażu Vixen Porta. Możesz jednocześnie operować mikroruchami jak też regulować całą głowicą ręcznie w azymucie i wysokości. Ale nie spotkałem się jeszcze, by sama głowica była dostępna w sprzedaży. Kuknij czasami na giełdę na Astromaniaku albo Allegro, może akurat ktoś będzie się chciał pozbyć takiej głowicy. Cały nowy Vixen Porta (statyw+głowica) chodzi gdzieś w okolicach 1000 zł. Tylko, że taką głowicę będzie ciężko posadzić na statywie fotograficznym.
Z głowicami wyposażonymi w mikroruchy do statywów foto niestety się nie spotkałem. Fajnym rozwiązaniem, jest głowica jaką używam z FASTRONem http://fsfoto.pl/product_info.php/info/ ... 573H-.html Posiada ona funkcję panoramy, tzn. pozwala na poziomy obrót całej głowicy o 360 stopni. Obrót jest bardzo płynny, z lekkim oporem. Coś jakby mikroruchy. No ale to tylko w poziomie. Do regulacji w pionie musimy zluzować kulkę i ręcznie ustawić aparaturę na wybrany obiekt (niestety już bez mikroruchów).

Strona 1 z 1 Strefa czasowa: UTC + 2
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
http://www.phpbb.com/