Teraz jest sobota, 6 czerwca 2020, 06:09

Strefa czasowa: UTC + 2

Utw├│rz nowy w─ůtek Odpowiedz w w─ůtku
Autor Wiadomo┼Ť─ç
 Tytu┼é: K┼éopoty z monta┼╝em EQ2
PostNapisane: sobota, 30 stycznia 2010, 12:56 
Nowy u┼╝ytkownik

Do┼é─ůczy┼é(a): sobota, 30 stycznia 2010, 00:28
WITAM WSZYSTKICH
MAM PROBLEM Z MIKRORUCHAMI W DEKLINACJI W EQ2 TELESKOP SKY-WATCHER 130/900 .TELESKOP MAM 2 DZIE┼â PO 15 MINUTACH U┼╗YTKOWANIA POCZU┼üEM LUZ W OSI DEKLINACJI A MIKRORUCHY PRZESTA┼üY DZIA┼üA─ć (PRZEZ 15 MINUT PRACOWA┼üY DOBRZE,W INSTRUKCJI CZYTA┼üEM,┼╗E DZIA┼üAJ─ä W ZAKRESIE 30 STOPNI I WI─śKSZY OBR├ôT TELESKOPU ROBI─ć ODBLOKOWUJ─äC ┼ÜRUB─ś ZABEZPIECZAJ─äC─ä I TAK ROBI┼üEM).W TEJ CHWILI MIKRORUCHY NIE DZIA┼üAJ─ä ┼ÜRUBA DO KT├ôREJ JEST MOCOWANA GA┼üKA MIKRORUCH├ôW WYKR─śCA SI─ś DO KO┼âCA.NIE WIEM CZY CO┼Ü POPSU┼üEM? JAK TO NAPRAWI─ć?TELESKOP JEST NA GWARANCJI.PROSZ─ś O POMOC POZDRAWIAM

G├│ra

Tytu┼é: Re: K┼üOPOTY Z MONTA┼╗EM EQ2
PostNapisane: sobota, 30 stycznia 2010, 13:25 
Ranga: [2]

Do┼é─ůczy┼é(a): ┼Ťroda, 26 sierpnia 2009, 23:25
Z tego co pami─Ötam tam nie ma ┼Ťlimacznicy na osi dec tylko taki patent z przesuwaj─ůcym si─Ö po ┼Ťrubie zaczepem. Mo┼╝e na pocz─ůtek spr├│buj zdj─ů─ç przed┼éu┼╝acz i za┼éo┼╝y─ç go ponownie mo┼╝e po prostu zsun─ů┼é si─Ö i si─Ö obraca?
Mo┼╝e jeste┼Ť w stanie wrzuci─ç jakie┼Ť zdj─Öcie z bliska? by┼éo by pomocne. W razie czego mo┼╝na to spokojnie i bez nerw├│w rozkr─Öci─ç - to tylko ┼Ťruba. Je┼╝eli nic Ci si─Ö nie urwa┼éo (a to pewnie by┼Ť zauwa┼╝y┼é) nie powinno by─ç ┼╝adnego problemu.

G├│ra

Tytu┼é: Re: K┼üOPOTY Z MONTA┼╗EM EQ2
PostNapisane: sobota, 30 stycznia 2010, 15:17 
Administrator
Administrator

Do┼é─ůczy┼é(a): poniedzia┼éek, 24 sierpnia 2009, 14:27
Mała uwaga administratora

8. W celu utrzymania porz─ůdku i przejrzysto┼Ťci Forum AstroCD jego uczestnicy zobowi─ůzani s─ů do:
8.c) nie u┼╝ywania wielkich liter w tytu┼éach i tre┼Ťci w─ůtk├│w (chyba, ┼╝e z zasad pisowni wynika inaczej);

Bardzo prosz─Ö o przestrzeganie regulaminu.

Obrazek M├│j profil na Facebooku
tel. 880-184-000 (prywatny), e-mail: astrocd@astrocd.pl (prywatne), m.substyk@urania.edu.pl (Urania-PA), marek.substyk@ptma.pl, zarzad@ptma.pl (PTMA);
tel. 575-572-330 (praca), e-mail: katowice@deltaoptical.pl
------------------------------------------------------------

Wielkie Wyprawy Polskiego Towarzystwa Mi┼éo┼Ťnik├│w Astronomii. USA 2020/Islandia 2020

G├│ra

Tytu┼é: Re: K┼éopoty z monta┼╝em EQ2
PostNapisane: sobota, 30 stycznia 2010, 17:56 
Nowy u┼╝ytkownik

Do┼é─ůczy┼é(a): sobota, 30 stycznia 2010, 00:28
Dziekuje za podpowiedz okazało sie ze zblokowala sie wieksza ze srub od mikroruchow,ja dopiero zaczynam swoja przygode z teleskopem i mam pytanie:jezeli chcem obejrzec jakas z gwiazd np. w gwiazdozbiorze oriona i wiem gdzie jest na niebie, jak ustawic teleskop(manewrowac w deklinacji i rektasancji przy ustawionej szerkosci geograficznej 52 stopnie czy robi sie to inaczej?)i drugie pytanie czy po ustawieniu teleskopu na jakis obiekt obracacie tuba zeby okular znajdowal sie wygodnie przed nosem? pozdrawiam

G├│ra

Tytu┼é: Re: K┼éopoty z monta┼╝em EQ2
PostNapisane: sobota, 30 stycznia 2010, 19:20 
Ranga: [8]
Ranga: [8]

Do┼é─ůczy┼é(a): niedziela, 6 wrze┼Ťnia 2009, 19:02
No i kolejny ogień ugaszony

G├│ra

Wy┼Ťwietl posty nie starsze ni┼╝:  Sortuj wg  
Utw├│rz nowy w─ůtek Odpowiedz w w─ůtku

Strefa czasowa: UTC + 2

Kto przegl─ůda forum

U┼╝ytkownicy przegl─ůdaj─ůcy ten dzia┼é: Brak zidentyfikowanych u┼╝ytkownik├│w i 3 go┼Ťci

Nie mo┼╝esz rozpoczyna─ç nowych w─ůtk├│w
Nie mo┼╝esz odpowiada─ç w w─ůtkach
Nie mo┼╝esz edytowa─ç swoich post├│w
Nie mo┼╝esz usuwa─ç swoich post├│w
Nie mo┼╝esz dodawa─ç za┼é─ůcznik├│w

Szukaj:
Skocz do: