Teraz jest sobota, 7 grudnia 2019, 23:47

Strefa czasowa: UTC + 2

Utw├│rz nowy w─ůtek Odpowiedz w w─ůtku
Przejd┼║ na stron─Ö 1, 2  Nast─Öpna strona
Autor Wiadomo┼Ť─ç
 Tytu┼é: Lidl - fajny gad┼╝et.
PostNapisane: poniedzia┼éek, 26 kwietnia 2010, 13:06 
Moderator globalny
Moderator globalny

Do┼é─ůczy┼é(a): wtorek, 25 sierpnia 2009, 13:05
Od 4 maja w Lidlu b─Ödzie fajna stacja meteo sterowana radiowo

Piwo ma warto┼Ťci od┼╝ywcze, podczas gdy ┼╝ywno┼Ť─ç nie ma warto┼Ťci piwnych

G├│ra

Tytu┼é: Re: Lidl - fajny gad┼╝et.
PostNapisane: poniedzia┼éek, 26 kwietnia 2010, 13:15 
Administrator
Administrator

Do┼é─ůczy┼é(a): wtorek, 25 sierpnia 2009, 14:04
Mam co┼Ť podobnego z Lidla, ma te same funkcje tylko wygl─ůd troszk─Ö inny. A tak w og├│le Lidl to ma fajne gad┼╝ety, czasem mo┼╝na znale┼║─ç co┼Ť ciekawego (np. kompas za 15 z┼é :D, przyda┼é si─Ö na Kud┼éaczach).

GSO 10", SW ED80, SW 90/900, AZ4, Nikon Action VII 10x50
Star Adventurer, Canon 1100D mod

G├│ra

PostNapisane: poniedzia┼éek, 26 kwietnia 2010, 13:20 
Moderator globalny
Moderator globalny

Adam Skrzypek begin_of_the_skype_highlighting     end_of_the_skype_highlighting napisał(a):
Mam co┼Ť podobnego z Lidla, ma te same funkcje tylko wygl─ůd troszk─Ö inny. A tak w og├│le Lidl to ma fajne gad┼╝ety, czasem mo┼╝na znale┼║─ç co┼Ť ciekawego (np. kompas za 15 z┼é :D, przyda┼é si─Ö na Kud┼éaczach).

Wiem. Widziałem. ;)

G├│ra

PostNapisane: poniedzia┼éek, 26 kwietnia 2010, 21:31 
Moderator globalny
Moderator globalny

Do┼é─ůczy┼é(a): wtorek, 25 sierpnia 2009, 10:12
Chyba si─Ö skusz─Ö na t─ů stacj─Ö. Mam ju┼╝ co┼Ť podobnego, ale opr├│cz godziny i daty pokazuje tylko temperatur─Ö IN/OUT. A tutaj mamy ju┼╝ full service :D W przysz┼éy wtorek mam wolne wi─Öc gnam z rana do Lidla na zakupy. Kiedy┼Ť chcia┼éem kupi─ç sobie przeno┼Ťnie radyjko i jak przyjecha┼éem po po┼éudniu to ju┼╝ wszystkie wymiot┼éo :|

Jakby kto┼Ť z okolic Katowic chcia┼é to mog─Ö kupi─ç jeszcze par─Ö stacji meteo. Dajcie zna─ç.

Ostatnio kupi┼éem fajn─ů podk┼éadk─Ö pod kolana. Niby do ogrodu, ale mi bardziej przyda si─Ö do wygodnego kl─Ökania przed refraktorem w czasie obserwacji zenitalnych. Mia┼éem ju┼╝ co┼Ť takiego z Tesco, ale jest troch─Ö za cienkie. Bardziej nadaje si─Ö pod "cztery litery" - fajnie grzeje :lol:
Ada┼Ť - dzi─Öki za cynkaObrazek

ToupTek Camera GPCMOS1200KMB

Zapraszam serdecznie na mojego bloga: http://www.kubafotoblog.blogspot.com

G├│ra

PostNapisane: poniedzia┼éek, 26 kwietnia 2010, 21:39 
Administrator
Administrator

Radzę ustawić się przed Lidlem przed 8.00. Zwykle zbiera się przed otwarciem mały tłumek. Parę razy to przerabiałem.

G├│ra

PostNapisane: poniedzia┼éek, 26 kwietnia 2010, 21:41 
Moderator globalny
Moderator globalny

Adam Skrzypek napisał(a):
Radzę ustawić się przed Lidlem przed 8.00. Zwykle zbiera się przed otwarciem mały tłumek. Parę razy to przerabiałem.

Dok┼éadnie tak zrobi┼éem dzisiaj, bo kupowa┼éem lod├│wk─Ö turystyczn─ů. Kolejka niez┼éa si─Ö ustawi┼éa, a by┼éem o godzinie 7.55.
Ignis dzięki za linka do gazetki. Przydało się.

G├│ra

PostNapisane: poniedzia┼éek, 26 kwietnia 2010, 21:49 
Moderator globalny
Moderator globalny

Uda┼éo Ci si─Ö kupi─ç t─ů lod├│wk─Ö? Masz mo┼╝e jakie┼Ť porady jak przebrn─ů─ç przez t┼éok?
U nas w Siemcach w ka┼╝dy wtorek i pi─ůtek jest targ, wi─Öc jest cie┼ä szansy, ┼╝e pod Lidlem b─Ödzie mniejsza "okupacja" :lol:

G├│ra

PostNapisane: wtorek, 27 kwietnia 2010, 07:33 
Moderator globalny
Moderator globalny

Lod├│wk─Ö kupi┼éem i od razu sprawdzi┼éem. Ch┼éodzi idealnie. Nie jest jednak najcichsza, ale za 159 zeta uwa┼╝am j─ů jako udany zakup. No i ma do┼Ť─ç du┼╝─ů pojemno┼Ť─ç, bo 28 litr├│w, czyli tyle co baga┼╝nik w seicento. :lol:
Z t┼éokiem nie ma takiego problemu, tylko jak napisa┼ée┼Ť, ┼╝eby si─Ö za┼éapa─ç na dany towar, trzeba by─ç rano, bo po po┼éudniu mo┼╝na si─Ö zdziwi─ç.
Tych moich lod├│wek by┼éo z dziesi─Ö─ç, i jedna Pani te┼╝ si─Ö ni─ů rano pocz─Östowa┼éa tak jak ja, a tu┼╝ za kasami go┼Ť─ç ogl─ůda┼é moj─ů lod├│wk─Ö (sprawdzi┼éem j─ů sobie wizualnie), bo te┼╝ mia┼é na tak─ů chrapk─Ö. My┼Ťl─Ö wi─Öc, ┼╝e towar z promocji d┼éugo nie postoi.

G├│ra

PostNapisane: ┼Ťroda, 28 kwietnia 2010, 21:07 
Administrator
Administrator

By┼éem dzisiaj w Lidlu, lod├│wki jeszcze s─ů. Mam podobn─ů (nie identyczn─ů) i te┼╝ jestem bardzo zadowolony. Ma zasilanie 12V i 220V, wi─Öc pracuje i w samochodzie i w domu. I jak na swoje mo┼╝liwo┼Ťci ┼éadnie sch┼éadza, na wczasach w Chorwacji chodzi┼éa prawie 24 godziny na dob─Ö (nie wspomn─Ö, w ┼Ťrodku by┼éo Karlova─çko ;)) . Swoje zadanie spe┼énia┼éa w stu procentach.
By┼éy te┼╝ jeszcze przetwornice DC 12V / AC 220V wspomniane w innym w─ůtku. Na oko nie wygl─ůda┼éy najgorzej, moc to 150W, w szczycie 300W. Jednak cena u Wojciecha jest nie do przebicia, wi─Öc zostawmy te przetwornice w Lidlu ;)

G├│ra

PostNapisane: poniedzia┼éek, 3 maja 2010, 12:28 
Moderator globalny
Moderator globalny

Odliczanie trwa... Do otwarcia Lidla pozostało niecałe 19 godzin :D Jutro bitwa o stacje meteo :lol:
A tak serio, my┼Ťl─Ö, ┼╝e nie b─Ödzie a┼╝ tak du┼╝ego zainteresowania tym gad┼╝etem. Cho─ç z drugiej strony lepiej zjawi─ç si─Ö troch─Ö wcze┼Ťniej przed otwarciem sklepu ;)

G├│ra

PostNapisane: poniedzia┼éek, 3 maja 2010, 12:40 
Ranga: [3]

Do┼é─ůczy┼é(a): niedziela, 20 grudnia 2009, 05:08
A w Empikach jest własna "analogowa" stacja meteo - wiatromierz, deszczomierz, termometr :)

G├│ra

PostNapisane: wtorek, 4 maja 2010, 16:35 
Ranga: [1]

Do┼é─ůczy┼é(a): pi─ůtek, 4 grudnia 2009, 18:22
Akurat zakupiłem go rano i oddałem po południu z kilku drobnych powodów, chociaż zapowiadał sie dobrze.
Czytelny wy┼Ťwietlacz, du┼╝o wskaza┼ä, solidna obudowa, a poza tym...
Ci┼Ťnienie jakie wskazywa┼é rz─Ödu 965 hPa nie mia┼éo si─Ö nijak do faktycznego troch─Ö ponad 1000 hPa.
temperatura ju┼╝ troch─Ö lepiej ale gdy postawi┼éem zewn─Ötrzny czujnik tu┼╝ obok stacji, to nawet po kilku godzinach r├│┼╝nica wynosi┼éa 1 st. Celsjusza. Niby nie du┼╝o, ale bior─ůc pod uwag─Ö ┼╝e rozdzielczo┼Ťc wskaza┼ä to 0,1 st, wynika ┼╝e dok┼éadno┼Ť─ç to nie jest jego mocna strona.

Ciekaw jestem wrażeń innych osób którzy zakupili ten sprzęt.

G├│ra

PostNapisane: wtorek, 4 maja 2010, 18:32 
Administrator
Administrator

Mam podobn─ů pogodynk─Ö z Lidla o takich samych funkcjach i troszk─Ö innym wygl─ůdzie. I... kochani, czytajmy instrukcj─Ö !

Warto┼Ť─ç ci┼Ťnienia wprowadza si─Ö podczas pierwszego ustawiania sprz─Ötu podobnie jak dat─Ö czy godzin─Ö (cho─ç to akurat zrobi si─Ö automatycznie z DCF-u). To urz─ůdzenie po prostu nie wie jakie panuje u nas ci┼Ťnienie, rejestruje tylko jego zmiany, wi─Öc musimy wprowadzi─ç pocz─ůtkow─ů (aktualn─ů) warto┼Ť─ç ci┼Ťnienia dla naszej lokalizacji. Mo┼╝emy j─ů znale┼║─ç w internecie (namierzamy najbli┼╝sz─ů stacj─Ö meteo on-line) czy te┼╝ za pomoc─ů programu typu "pogodynka", gdzie┼Ť tu na forum Tomek W─Ö┼╝yk linkowa┼é taki sofcik. I trzeba rozr├│┼╝ni─ç warto┼Ť─ç ci┼Ťnienia bezwzgl─Ödnego (na poziomie morza) od wzgl─Ödnego panuj─ůcego na naszej wysoko┼Ťci gdzie si─Ö znajdujemy (np. Chorz├│w to 312 m n.p.m.). Musimy wprowadzi─ç warto┼Ť─ç ci┼Ťnienia bezwzgl─Ödnego, a wi─Öc przeliczonego na warto┼Ť─ç nad poziomem morza. Inaczej wskazania b─Öd─ů zani┼╝one a pogodynka ca┼éy czas b─Ödzie prognozowa─ç deszcz.
A różnica temperatur o 1 stopień - ja bym nie dramatyzował, pamiętajmy ile ten sprzęt kosztuje. Zobaczcie np. w MM jaka jest cena zabawki o podobnych funkcjach - można się zdziwić.

PS. Mam t─ů stacj─Ö chyba z trzy lata i zero problem├│w.

G├│ra

PostNapisane: wtorek, 4 maja 2010, 18:41 

Do┼é─ůczy┼é(a): pi─ůtek, 4 grudnia 2009, 18:22
No nie wiem, przebrn─ů┼éem prez instrukcj─Ö, ale nic o wprowadzeniu ci┼Ťnienia nie by┼éo. Poza tym bawi┼éem si─Ö wszelkimi ustawieniami. Chyba ┼╝e co┼Ť przeoczy┼éem.
Było natomiast wprowadzanie lokalizacji, według której był wyliczany wschód i zachód Słońca.
Zirytowa┼éa mnie po prostu rozbierzno┼Ť─ç wskaza┼ä temperatury na poziomie 1 st i wilgotno┼Ťci na poziomie 10 % pomimo ┼╝e sensory by┼éy w tej samej obj─Öto┼Ťci powietrza rz─Ödu 10 cm3
Do tego dosz┼éo to ci┼Ťnienie... Ale dobrze wiedzie─ç ┼╝e takie stacje (przynajmniej niekt├│re) wymagaj─ů wprowadzenia ci┼Ťnienia pocz─ůtkowego

G├│ra

PostNapisane: wtorek, 4 maja 2010, 18:50 
Administrator
Administrator

Jako┼Ť nie chce mi si─Ö wierzy─ç ┼╝e nie mo┼╝na wprowadzi─ç warto┼Ťci ci┼Ťnienia. Przecie┼╝ inaczej urz─ůdzenie musia┼éoby wiedzie─ç, na jakiej jeste┼Ťmy wysoko┼Ťci, ┼╝eby zredukowa─ç je do poziomu morza. Do tego musia┼éoby mie─ç wbudowany GPS ;) :lol: . Chyba ┼╝e na podstawie lokalizacji, ale co┼Ť mi si─Ö to nie widzi ┼╝eby by┼éy wprowadzone w pami─Ö─ç urz─ůdzenia wysoko┼Ťci n.p.m. dla ka┼╝dego miejsca na Ziemi.

Ale by─ç mo┼╝e si─Ö myl─Ö, mam jednak inny model. Je┼Ťli nie da si─Ö wprowadzi─ç ci┼Ťnienia to ta skrzynka nie jest warta funta k┼éak├│w. Ciekawe czy Kuba j─ů kupi┼é bo mia┼é taki zamiar? Mo┼╝e co┼Ť napisze?

Co do reszty wad, czyli niedok┼éadno┼Ťci wskaza┼ä - patrz cena. Gdzie indziej podobny sprz─Öt kosztuje zwykle od 200 z┼é wzwy┼╝.

G├│ra

PostNapisane: wtorek, 4 maja 2010, 22:06 

Do┼é─ůczy┼é(a): poniedzia┼éek, 22 lutego 2010, 00:46
Witam,
przerabiałem temat stacji pogodowych pół roku temu i wiele można się dowiedzieć na stronie: http://stacje-pogody.pl.

Ja kupiłem http://stacje-pogody.pl/335_opinie_stac ... s8710.html - tam też jest moja opinia.

G├│ra

PostNapisane: wtorek, 4 maja 2010, 22:17 

Do┼é─ůczy┼é(a): poniedzia┼éek, 22 lutego 2010, 00:46
i jeszcze jedno - kalkulator ci┼Ťnie┼ä: http://stacjepogody.waw.pl/kalkulator_cisnien.php

Ja w swojej stacji mam ci┼Ťnienie bezwzgl─Ödne - takie jakie jest w ┼╗ywcu na wysoko┼Ťci 350 m n.p.m. a w prognozach pogody "sprowadzaj─ů" to ci┼Ťnienie na poziom morza uwzgl─Ödniaj─ůc masy powietrza i ich temperatur─Ö.

G├│ra

PostNapisane: wtorek, 4 maja 2010, 22:21 
Moderator globalny
Moderator globalny

Witam,
Ano jak ju┼╝ wcze┼Ťniej wspomina┼éem wybra┼éem si─Ö dzi┼Ť rano do Lidla i zakupi┼éem gad┼╝et o kt├│rym mowa w tym w─ůtku.
Pierwsze wra┼╝enie - bardzo fajna rzecz, przyzwoicie wykonana, wy┼Ťwietlacz czytelny z ┼éadnym niebieskim pod┼Ťwietleniem.
Co do wka┼║nika temperatury, to zgadzam si─Ö z Adamem - za cen─Ö 80 z┼é nie spodziewajmy si─Ö rewelacji. Dla mnie ta stacja jest jak najbardziej OK. Patrz─ůc na temperatur─Ö na zewn─ůtrz zawsze musz─Ö odj─ů─ç par─Ö stopni, poniewa┼╝ czujnik mam na balkonie, kt├│ry jest zabudowany (nie wystaje poza ┼Ťcian─Ö budynku) tak wi─Öc zawsze b─Ödzie tam o kilka stopni cieplej ni┼╝ na dworze. Podobnie z ci┼Ťnieniem. Dzi┼Ť od momentu za┼éo┼╝enia baterii, ci┼Ťnienie waha┼éo si─Ö mi─Ödzy 983 a 984 hPa. Dla por├│wnania na stronce GIG'u ci┼Ťnienie oscylowa┼éo w granicach 978-979 hPa. Podobnie jak Przemek, nie znalaz┼éem ┼╝adnych ustawie┼ä barometru. Bardzo ciekaw─ů funkcj─ů jest animacja faz Ksi─Ö┼╝yca oraz prezentowanie godzin wschodu i zachodu S┼éo┼äca. Po podaniu przybli┼╝onych wsp├│┼érz─Ödnych miejsca zamieszkania s─ů one obliczane automatycznie. Odczyty temperatury i ci┼Ťnienia traktuj─Ö bardzo og├│lnikowo.
A tak dla ┼Ťcis┼éo┼Ťci por├│wnanie danych z godziny 22:00:

Nowa stacja meteto:
-na zewn─ůtrz: 12,6 st C, wilgotno┼Ť─ç 69%, ci┼Ťnienie 983 hPa
-w domu: 22,9 st C, wilgotno┼Ť─ç 46%,

Starsza stacja meteo (tylko temperatura):
-na zewn─ůtrz: brak danych (pad┼éa bateria w nadajniku)
-w domu: 22,3 st C
Termometr rt─Öciowy na zewn─ůtrz: 9 st C

Stacja pogodowa GIG Katowice (http://meteo.gig.katowice.pl/)
-temperatura: 9,2 st C
-wilgotno┼Ť─ç: 93%
-ci┼Ťnienie: 978,1 hPa

Zobaczymy jak si─Ö sytuacja b─Ödzie przedstawia─ç po tygodniu. Najbardziej ciekawi mnie ci┼Ťnienie atmosferyczne.
Reasumuj─ůc, jestem zadowolony z zakupu, mimo niezbyt dok┼éadnych pomiar├│w. No ale nie oczekujmy za wiele od urz─ůdzenia za 80 z┼é. B─Öd─ůc ostanio w MediaMarkcie widzia┼éem stacje po 300 z┼é i wi─Öcej. No ale by mie─ç dok┼éadne pomiary i prognoz─Ö to wol─Ö wej┼Ť─ç na http://www.pogoda.astrocd.pl :D
A ca┼éo┼Ť─ç tak si─Ö prezentuje na p├│┼éce:

Za┼é─ůczniki:
Clipboard01.jpg
Clipboard01.jpg [ 25.23 KiB | Przegl─ůdane 4308 razy ]

G├│ra

PostNapisane: wtorek, 4 maja 2010, 23:23 
Administrator
Administrator

Szczerze m├│wi─ůc to jestem zaskoczony pomiarem ci┼Ťnienia. Ale skoro tak jest to nic nie wymy┼Ťlimy. Znacznie lepszym rozwi─ůzaniem by┼éaby mo┼╝liwo┼Ť─ç wprowadzenia warto┼Ťci aktualnego ci┼Ťnienia. Ja tak mam i r├│┼╝nica pomi─Ödzy pogodynk─ů a danymi ze stacji meteo wynosi max. 1 hPa.

G├│ra

PostNapisane: czwartek, 6 maja 2010, 18:25 
Moderator globalny
Moderator globalny

Po dw├│ch dniach pomiar├│w testowych, stwierdzam, ┼╝e stacja meteo powoli "dochodzi do siebie", tzn. pomiary s─ů coraz bardziej zbli┼╝one do aktualnie panuj─ůcych warunk├│w.

Godzina 18:00
1) termometr rt─Öciowy za oknem: 17 st. C

2) Stacja Pogodowa w GIG-u:
- temperatura 18 st. C
- ci┼Ťnienie 964,3 hPa (spadek z ok 978 hPa wczoraj o tej samej porze)
- wilgotno┼Ť─ç 80%

3) Stacja pogodowa z Lidla:
- temperatura na zewn─ůtrz: 17,8 st. C
- ci┼Ťnienie 968 hPa (spadek z 974 hPa przez ostatnie 12 godzin)
- wilgotno┼Ť─ç 76%
- wschód Słońca 5:12 [dla 50st N i 19 st E] (wg Heavens-Above 5:11; dla 50,3st N i 19,03 E)
- zachód Słońca 20:08 [dla 50st N i 19 st E] (wg Heavens-Above 20:10; dla 50,3st N i 19,03 E)
- faza Ksi─Ö┼╝yca zobrazowana poprawnie (ostatnia kwadra)
- na wykresie obrazuj─ůcym zmiany ci┼Ťnienia w ci─ůgu ostatnich 12 godzin widoczny jest wyra┼║ny spadek ci┼Ťnienia.
- wczoraj wieczorem pojawił się symbol parasolki oraz chmurki z opadem deszczu
- r├│wnie┼╝ wieczorem uda┼éo mi si─Ö z┼éapa─ç sygna┼é radiowy steruj─ůcy zegarem.

Podumowuj─ůc - wg mnie nie jest ┼║le. Pomiary nie s─ů idealne, ale my┼Ťl─Ö, ┼╝e jak na urz─ůdzenie za nieca┼ée 100z┼é nie ma co narzeka─ç. Co do wsp├│┼érz─Ödnych podawanych do oblicznania ci┼Ťnienia, jedyne dane jakie wprowadza┼éem to wsp├│┼érz─Ödne 50st N i 19st E (dok┼éadniej si─Ö nie da, przeskok jest o 1 stopie┼ä), potrzebne do oblicze┼ä wschod├│w i zachod├│w S┼éo┼äca. Nie s─ůdz─Ö, by w tak prostym urz─ůdzeniu mia┼éy one wp┼éyw na prezentowane ci┼Ťnienie.

G├│ra

Wy┼Ťwietl posty nie starsze ni┼╝:  Sortuj wg  
Utw├│rz nowy w─ůtek Odpowiedz w w─ůtku
Przejd┼║ na stron─Ö 1, 2  Nast─Öpna strona

Strefa czasowa: UTC + 2

Kto przegl─ůda forum

U┼╝ytkownicy przegl─ůdaj─ůcy ten dzia┼é: Brak zidentyfikowanych u┼╝ytkownik├│w i 4 go┼Ťci

Nie mo┼╝esz rozpoczyna─ç nowych w─ůtk├│w
Nie mo┼╝esz odpowiada─ç w w─ůtkach
Nie mo┼╝esz edytowa─ç swoich post├│w
Nie mo┼╝esz usuwa─ç swoich post├│w
Nie mo┼╝esz dodawa─ç za┼é─ůcznik├│w

Szukaj:
Skocz do: