Teraz jest pi─ůtek, 24 listopada 2017, 18:06

Strefa czasowa: UTC + 2 [ DST ]

Utw├│rz nowy w─ůtek Odpowiedz w w─ůtku
Autor Wiadomo┼Ť─ç
 Tytu┼é: Toru┼äski Zlot Mi┼éo┼Ťnik├│w Astronomii 2013
PostNapisane: wtorek, 21 maja 2013, 11:51 
Nowy u┼╝ytkownik

Do┼é─ůczy┼é(a): niedziela, 19 grudnia 2010, 23:27
Szanowni Państwo,
czwarta edycja Toru┼äskiego Zlotu Mi┼éo┼Ťnik├│w Astronomii odb─Ödzie si─Ö w dniach 1-4 sierpnia 2013 na toru┼äskiej Barbarce. Wi─Öcej szczeg├│┼é├│w wkr├│tce!

POCZUJ MAGI─ś TORU┼âSKIEJ ASTRONOMII!

Centrum Astronomiczne im. Mikołaja Kopernika
Polska Akademia Nauk
ul. Rabiańska 8
87-100 Toruń

G├│ra

Tytu┼é: Re: Toru┼äski Zlot Mi┼éo┼Ťnik├│w Astronomii 2013
PostNapisane: wtorek, 16 lipca 2013, 21:55 
Nowy u┼╝ytkownik

Do┼é─ůczy┼é(a): niedziela, 19 grudnia 2010, 23:27
Drodzy mi┼éo┼Ťnicy,

czwarty Toru┼äski Zlot Mi┼éo┼Ťnik├│w Astronomii odb─Ödzie si─Ö w dniach 1-4 sierpnia 2013 r. (czwartek - niedziela), w Szkole Le┼Ťnej na toru┼äskiej Barbarce, po┼éo┼╝onej zaledwie 5,5 km od Centrum Astronomii UMK w Piwnicach. Organizatorem zlotu jest Internetowy Portal Astronomiczny AstroVisioN.pl. W inicjatywie jako partnerzy/sponsorzy na dzie┼ä dzisiejszy uczestnicz─ů: Szko┼éa Le┼Ťna na Barbarce, Centrum Astronomii UMK w Piwnicach, toru┼äskie Planetarium, Muzeum Okr─Ögowe w Toruniu, czasopisma ASTRONOMIA AMATORSKA, Urania ÔÇô Post─Öpy Astronomii oraz grupa "Pokazy Nieba w Toruniu". Zlot zosta┼é obj─Öty honorowym patronatem Prezydenta Miasta Torunia oraz patronatem Polskiego Towarzystwa Astronomicznego. Patronat medialny sprawuje Polskie Radio Pomorza i Kujaw. Internetowy patronat medialny sprawuje forumastronomiczne.pl oraz serwis astronomia24.com.

Mamy zaszczyt poinformowa─ç, ┼╝e rozpocz─Ö┼éy si─Ö zapisy na zlot! Prosimy o nie odk┼éadanie rejestracji na ostatni─ů chwil─Ö, poniewa┼╝ posiadamy ograniczon─ů ilo┼Ť─ç miejsc noclegowych. Na forumastronomiczne.pl znajduje si─Ö oficjalny dzia┼é po┼Ťwi─Öcony TZMA2013. Aby si─Ö zarejestrowa─ç na zlot trzeba wype┼éni─ç formularz dost─Öpny na stronie: http://www.tzma2013.pl/index.php?id=rejestracja

Szko┼éa Le┼Ťna na Barbarce jest uroczym zak─ůtkiem Torunia o bogatej historii i ciekawych walorach przyrodniczych. W okresie letnim codziennie odwiedzaj─ů to miejsce setki turyst├│w, pragn─ůcych odpocz─ů─ç od zgie┼éku miasta. Mi─Ödzynarodowa akcja "100 godzin astronomii" podczas Roku Astronomii stanowi┼éa astronomiczny debiut tego miejsca, wa┼╝nego przystanku na planowanej astronomicznej ┼Ťcie┼╝ce turystycznej prowadz─ůcej z toru┼äskiego planetarium, a┼╝ do Obserwatorium Astronomicznego w Piwnicach.

Baz─Ö noclegow─ů stanowi budynek tzw. "Go┼Ťciniec", w kt├│rym znajduj─ů si─Ö pokoje 3, 4, 5, 6 oraz 10-cio osobowe. W budynku znajduje si─Ö te┼╝ jadalnia (lod├│wka, czajnik elektryczny).

Obrazek
Budynek Go┼Ťci┼äca

To r├│wnie┼╝ ┼Ťwietne miejsce do obserwacji astronomicznych. Opr├│cz du┼╝ej bazy noclegowej o┼Ťrodek posiada kilka sal konferencyjnych (najwi─Öksza na ponad 100 os├│b), du┼╝─ů polan─Ö (w miar─Ö niski horyzont), a okoliczne lasy dobrze izoluj─ů to miejsce od ┼Ťwiate┼é miasta.

Obrazek
Budynek Dworku z sal─ů Konferencyjn─ů

Na uczestnik├│w TZMA2013 czekaj─ů liczne atrakcje. Mi┼éo┼Ťnicy astronomii odwiedz─ů Centrum Astronomii UMK w Piwnicach i poznaj─ů tajniki pracy astronom├│w oraz ca┼ée instrumentarium, jakim dysponuje obserwatorium ÔÇô w tym najwi─Ökszy w kraju radioteleskop i teleskop optyczny oraz historyczny teleskop Drapera. Kilku szcz─Ö┼Ťliwc├│w zostanie na noc w obserwatorium i poprowadzi obserwacje z astronomem za pomoc─ů jednego z teleskop├│w. Uczestnicy imprezy odwiedz─ů r├│wnie┼╝ dom Miko┼éaja Kopernika, toru┼äskie Planetarium, Geodium i Orbitarium oraz wys┼éuchaj─ů wyk┼éad├│w popularnonaukowych.

Obrazek
Najwi─Ökszy w Polsce 90 cm teleskop Schmidta-Cassegraina znajduj─ůcy si─Ö w Centrum Astronomii UMK w Toruniu.

Obrazek
Teleskop Cassegraina o ┼Ťrednicy 60 cm znajduj─ůcy si─Ö w Centrum Astronomii UMK w Toruniu.

Wyk┼éady poprowadz─ů zawodowi astronomowie z Centrum Astronomii UMK w Piwnicach oraz Centrum Astronomicznego im. M. Kopernika Polskiej Akademii Nauk. Wyk┼éad inauguracyjny pt. ÔÇ×Niewidzialny Wszech┼ŤwiatÔÇŁ poprowadzi prof. Ryszard Szczerba, specjalista w zakresie podczerwieni.

To jeszcze nie koniec! Opr├│cz wyk┼éad├│w odb─Öd─ů si─Ö warsztaty komputerowe dotycz─ůce redukcji i analizy danych fotometrycznych. Coraz wi─Öcej pasjonat├│w dysponuje sprz─Ötem do astrofotografii. My poka┼╝emy jak wykorzysta─ç ten sprz─Öt do cel├│w bardziej naukowych takich jak szukanie i badanie gwiazd zmiennych. Warsztaty b─Öd─ů obejmowa┼éy redukcj─Ö danych z kamery CCD oraz wykonanie pomiar├│w fotometrycznych metod─ů aperturow─ů za pomoc─ů pakietu C-Munipack. Je┼Ťli czas pozwoli odb─Ödzie si─Ö tak┼╝e pokaz redukcji i analizy danych za pomoc─ů pakietu IRAF, powszechnie stosowanego przez astronom├│w.

Obrazek
Pakiet IRAF

Udost─Öpnimy kilka teleskop├│w osobom, kt├│re nie maj─ů, b─ůd┼║ z pewnych powod├│w nie mog┼éy zabra─ç sprz─Ötu obserwacyjnego.

Całkowity koszt uczestnictwa w Zlocie (4 dni, 3 noce) to 200 PLN.

Cena zawiera:

- 3 noclegi (czwartek, pi─ůtek, sobota)
- 3 ┼Ťniadania (pi─ůtek, sobota, niedziela)
- 3 obiadokolacje (czwartek, pi─ůtek, sobota)
- wykłady popularnonaukowe oraz warsztaty
- imprez─Ö integracyjn─ů - ognisko
- seans w Planetarium, Geodium oraz Orbitarium
- zwiedzanie Domu Kopernika
- wycieczk─Ö do Centrum Astronomii UMK w Piwnicach

UWAGA! Cena nie zawiera KOSZULKI. Koszulka to dodatkowy koszt - 25 PLN.

Poczuj magię toruńskiej astronomii!

Centrum Astronomiczne im. Mikołaja Kopernika
Polska Akademia Nauk
ul. Rabiańska 8
87-100 Toruń

G├│ra

Tytu┼é: Re: Toru┼äski Zlot Mi┼éo┼Ťnik├│w Astronomii 2013
PostNapisane: ┼Ťroda, 31 lipca 2013, 20:59 
Ranga: [3]

Do┼é─ůczy┼é(a): wtorek, 27 pa┼║dziernika 2009, 18:16
Szanowni uczestnicy TZMA2013, Drodzy pasjonaci nocnego nieba,

Z ogromn─ů przykro┼Ťci─ů musimy Pa┼ästwa zawiadomi─ç, ┼╝e Toru┼äski Zlot Mi┼éo┼Ťnik├│w Astronomii 2013 zostaje odwo┼éany ze wzgl─Ödu na brak minimalnej liczby zg┼éosze┼ä. Ma┼ée zainteresowanie zlotem w tym roku uniemo┼╝liwa nam zorganizowanie imprezy.

Jednocze┼Ťnie informujemy, ┼╝e wszelkie poniesione koszty zwi─ůzane z op┼éatami za zlot, zostan─ů zwr├│cone w ca┼éo┼Ťci.

Licz─ůc na Pa┼ästwa wyrozumia┼éo┼Ť─ç, bardzo przepraszamy za zaistnia┼é─ů sytuacj─Ö. Z nadziej─ů liczymy, ┼╝e w przysz┼éym roku zainteresowanie b─Ödzie wi─Öksze i zorganizujemy kolejny Zlot w Grodzie Kopernika.

┼╗yczy wielu pogodnych, gwie┼║dzistych nocy i czystego nieba!

Organizatorzy TZMA

PTMA-Warszawa
Sprz─Öt: SW 150/750, EQ 3-2,Nap─Öd w 1 osi RA,Lunetka biegunowa Celestron CG-4,Canon 600 D, Canon PowerShot A480,SW 705 AZ2 i okulary kitowe.
------------------------------------------------------------------------------------------
http://sosptma.astrowww.pl/
Sekcja Obserwacji Słońca PTMA

G├│ra

Wy┼Ťwietl posty nie starsze ni┼╝:  Sortuj wg  
Utw├│rz nowy w─ůtek Odpowiedz w w─ůtku

Strefa czasowa: UTC + 2 [ DST ]

Kto przegl─ůda forum

U┼╝ytkownicy przegl─ůdaj─ůcy ten dzia┼é: Brak zidentyfikowanych u┼╝ytkownik├│w i 2 go┼Ťci

Nie mo┼╝esz rozpoczyna─ç nowych w─ůtk├│w
Nie mo┼╝esz odpowiada─ç w w─ůtkach
Nie mo┼╝esz edytowa─ç swoich post├│w
Nie mo┼╝esz usuwa─ç swoich post├│w
Nie mo┼╝esz dodawa─ç za┼é─ůcznik├│w

Szukaj:
Skocz do: