Teraz jest pi─ůtek, 24 listopada 2017, 18:09

Strefa czasowa: UTC + 2 [ DST ]

Utw├│rz nowy w─ůtek Odpowiedz w w─ůtku
Autor Wiadomo┼Ť─ç
 Tytu┼é: Ja─çwie┼╝ i Pieniny
PostNapisane: czwartek, 19 wrze┼Ťnia 2013, 19:47 
Ranga: [3]

Do┼é─ůczy┼é(a): wtorek, 11 stycznia 2011, 15:03
Cze┼Ť─ç, nie wiem czy to si─Ö nadaje do publikacji, ale poniewa┼╝ Adam K. wyrazi┼é zainteresowanie p├│┼énocno-wschodnimi kresami Polski to wrzucam mikro-reporta┼╝, a w┼éa┼Ťciwie foto-reporta┼╝ z wakacji
bo nie ma co przynudza─ç tekstem kiedy obraz poka┼╝e to co jednego przyci─ůgnie, a innego skutecznie odstraszy.

Ja jecha┼éem w ciemno tzn.w jasno bo znam te strony od dawna i wiem co tam jest, a jeszcze ch─Ötniej po tym jak Micha┼é - w┼éa┼Ťciciel kwatery -
pr├│bowa┼é u┼Ťwiadomi─ç moj─ů ┼╝on─Ö, czy aby powa┼╝nie chce sp─Ödzi─ç 3 tygodnie tam gdzie nic nie ma :mrgreen:
Odparli┼Ťmy ┼╝eby si─Ö nie martwi┼é bo my w┼éa┼Ťnie po takie "nic" je┼║dzimy od lat.

3 tygodniowy urlop wystartowa┼é 3 sierpnia 2013 i szcz─Ö┼Ťliwie ca┼ékiem obficie darzy┼é pogodnymi nockami, szczeg├│lnie tymi z nowiem.
Oczywi┼Ťcie wszystkie si┼éy pakowa┼éem w obserwacje wizualne, jedynie przy okazji pstrykaj─ůc niebo szerokim k─ůtem.
M├│j kozio┼é ci─ůgle jest w fazie, kt├│ra wymaga ┼╝mudnego ustawiania na biegun co do┼Ť─ç skutecznie odwodzi┼éo mnie od pr├│b z d┼éugimi obiektywami, szkoda nocy...
Jakie┼Ť 2 nocne raporty zamie┼Ťci┼éem w sierpniowych obserwacjach, dzisiaj co┼Ť w starym w─ůtku o dostrze┼╝eniu M33 go┼éym okiem.

Dobra, do┼Ť─ç gadania...zostawiam typowe obrazki z typowych rodzinnych cyklo-astro wakacji. Grill, pla┼╝a i tego typu historie.
Hehe, gdzie┼Ť tam wida─ç nieco powi─Ökszony "baga┼╝nik" naszej skodzianki.
Mo┼╝e jeszcze kiedy┼Ť nabior─Ö wi─Öcej serca i g┼éowy do pstrykania bo co┼Ť z tym s┼éabo jak patrz─Ö na swoje ostatnie foto-wyczyny :oops:

W ramach przed┼éu┼╝enia wakacji pomkn─Öli┼Ťmy jeszcze na kr├│tki, ale pogodny, wrze┼Ťniowy weekend w Pieninach.
W┼Ťr├│d zdj─Ö─ç dziennych wmiesza┼éo si─Ö kilka nocnych - ze statywu, wida─ç tam kawa┼éek g├│rskiego nieba.
Niebo nad roz┼Ťwietlon─ů dolin─ů gorsze ni┼╝ ja─çwieskie, ale wiele lepsze od ┼Ťl─ůskiego.

Pozdrowienia,janusz

G├│ra

Tytu┼é: Re: Ja─çwie┼╝ i Pieniny
PostNapisane: niedziela, 3 listopada 2013, 20:02 
Ranga: [3]

Do┼é─ůczy┼é(a): wtorek, 11 stycznia 2011, 15:03
Hej, nie tak dawno temu,a w┼éa┼Ťciwie wr─Öcz niedawno uda┼éo mi si─Ö sp─Ödzi─ç kilka dni i nocy w g├│rach.
Z┼éo┼╝y┼éo si─Ö tak, ┼╝e ani astronomicznie ani fotograficznie nie by┼é to jaki┼Ť najwspanialszy czas, ale jak ju┼╝ si─Ö pojecha┼éo to i aparat si─Ö ze sob─ů wlok┼éo i czasem robi┼éo z niego u┼╝ytek.
Zdj─Öcia to typowe obrazki z wycieczki, kilka z nich uwiecznia odrobin─Ö nocnych widok├│w, wrzucam bo mo┼╝e komu┼Ť rozja┼Ťni─ů obecn─ů niepogod─Ö.

Co prawda tym razem nie by┼éem w Ma┼éych Pieninach ani w krainie Ja─çwing├│w, ale osobnego w─ůtku nie ma co zak┼éada─ç bo w tym jest jeszcze baaaaardzo du┼╝o miejsca :lol:
Trzy przykładowe obrazki wrzucam tutaj, a reszta z racji swych rozmiarów leniwie zalega u mnie.

1. ognisko i zacne niebo nadaj─ů wycieczce ┼Ťwietny klimat...
Za┼é─ůcznik:
DSC_2785.jpg
DSC_2785.jpg [ 113.62 KiB | Przegl─ůdane 1941 razy ]

2. nawet ┼éysy przydawa┼é swego astronomicznego uroku roz┼Ťwietlaj─ůc mroki bezludnej krainy
Za┼é─ůcznik:
DSC_2807.jpg
DSC_2807.jpg [ 101.83 KiB | Przegl─ůdane 1941 razy ]

3. wed┼éug skali zaprezentowanej niedawno przez Adama jako┼Ť─ç zastanego nieba zas┼éuguje raczej na niskie noty, pogranicze jedynki i dw├│jki....nawet bia┼ée chmury s─ů tu czarne - oj s┼éabo, bardzo s┼éabo :mrgreen:

Za┼é─ůcznik:
DSC_2886.jpg
DSC_2886.jpg [ 129.44 KiB | Przegl─ůdane 1941 razy ]

pozdrowienia

G├│ra

Wy┼Ťwietl posty nie starsze ni┼╝:  Sortuj wg  
Utw├│rz nowy w─ůtek Odpowiedz w w─ůtku

Strefa czasowa: UTC + 2 [ DST ]

Kto przegl─ůda forum

U┼╝ytkownicy przegl─ůdaj─ůcy ten dzia┼é: Brak zidentyfikowanych u┼╝ytkownik├│w i 2 go┼Ťci

Nie mo┼╝esz rozpoczyna─ç nowych w─ůtk├│w
Nie mo┼╝esz odpowiada─ç w w─ůtkach
Nie mo┼╝esz edytowa─ç swoich post├│w
Nie mo┼╝esz usuwa─ç swoich post├│w
Nie mo┼╝esz dodawa─ç za┼é─ůcznik├│w

Szukaj:
Skocz do: