Teraz jest czwartek, 28 marca 2024, 11:44

Strefa czasowa: UTC + 2




Dział zablokowany Ten wątek jest zablokowany. Nie możesz w nim pisać ani edytować postów.
Autor Wiadomość
 Tytuł: Jaćwież i Pieniny
PostNapisane: czwartek, 19 września 2013, 18:47 
Offline
Ranga: [3]
Avatar użytkownika

Dołączył(a): wtorek, 11 stycznia 2011, 14:03
Posty: 260
Lokalizacja: Gliwice
Cześć, nie wiem czy to się nadaje do publikacji, ale ponieważ Adam K. wyraził zainteresowanie północno-wschodnimi kresami Polski to wrzucam mikro-reportaż, a właściwie foto-reportaż z wakacji
bo nie ma co przynudzać tekstem kiedy obraz pokaże to co jednego przyciągnie, a innego skutecznie odstraszy.

Ja jechałem w ciemno tzn.w jasno bo znam te strony od dawna i wiem co tam jest, a jeszcze chętniej po tym jak Michał - właściciel kwatery -
próbował uświadomić moją żonę, czy aby poważnie chce spędzić 3 tygodnie tam gdzie nic nie ma :mrgreen:
Odparliśmy żeby się nie martwił bo my właśnie po takie "nic" jeździmy od lat.

3 tygodniowy urlop wystartował 3 sierpnia 2013 i szczęśliwie całkiem obficie darzył pogodnymi nockami, szczególnie tymi z nowiem.
Oczywiście wszystkie siły pakowałem w obserwacje wizualne, jedynie przy okazji pstrykając niebo szerokim kątem.
Mój kozioł ciągle jest w fazie, która wymaga żmudnego ustawiania na biegun co dość skutecznie odwodziło mnie od prób z długimi obiektywami, szkoda nocy...
Jakieś 2 nocne raporty zamieściłem w sierpniowych obserwacjach, dzisiaj coś w starym wątku o dostrzeżeniu M33 gołym okiem.

Dobra, dość gadania...zostawiam typowe obrazki z typowych rodzinnych cyklo-astro wakacji. Grill, plaża i tego typu historie.
Hehe, gdzieś tam widać nieco powiększony "bagażnik" naszej skodzianki.
Może jeszcze kiedyś nabiorę więcej serca i głowy do pstrykania bo coś z tym słabo jak patrzę na swoje ostatnie foto-wyczyny :oops:

W ramach przedłużenia wakacji pomknęliśmy jeszcze na krótki, ale pogodny, wrześniowy weekend w Pieninach.
Wśród zdjęć dziennych wmieszało się kilka nocnych - ze statywu, widać tam kawałek górskiego nieba.
Niebo nad rozświetloną doliną gorsze niż jaćwieskie, ale wiele lepsze od śląskiego.

Pozdrowienia,janusz

_________________
synta 12" + lidleta


Góra
 Zobacz profil  
 

 Tytuł: Re: Jaćwież i Pieniny
PostNapisane: niedziela, 3 listopada 2013, 19:02 
Offline
Ranga: [3]
Avatar użytkownika

Dołączył(a): wtorek, 11 stycznia 2011, 14:03
Posty: 260
Lokalizacja: Gliwice
Hej, nie tak dawno temu,a właściwie wręcz niedawno udało mi się spędzić kilka dni i nocy w górach.
Złożyło się tak, że ani astronomicznie ani fotograficznie nie był to jakiś najwspanialszy czas, ale jak już się pojechało to i aparat się ze sobą wlokło i czasem robiło z niego użytek.
Zdjęcia to typowe obrazki z wycieczki, kilka z nich uwiecznia odrobinę nocnych widoków, wrzucam bo może komuś rozjaśnią obecną niepogodę.

Co prawda tym razem nie byłem w Małych Pieninach ani w krainie Jaćwingów, ale osobnego wątku nie ma co zakładać bo w tym jest jeszcze baaaaardzo dużo miejsca :lol:
Trzy przykładowe obrazki wrzucam tutaj, a reszta z racji swych rozmiarów leniwie zalega u mnie.

1. ognisko i zacne niebo nadają wycieczce świetny klimat...
Załącznik:
DSC_2785.jpg
DSC_2785.jpg [ 113.62 KiB | Przeglądane 7458 razy ]

2. nawet łysy przydawał swego astronomicznego uroku rozświetlając mroki bezludnej krainy
Załącznik:
DSC_2807.jpg
DSC_2807.jpg [ 101.83 KiB | Przeglądane 7458 razy ]

3. według skali zaprezentowanej niedawno przez Adama jakość zastanego nieba zasługuje raczej na niskie noty, pogranicze jedynki i dwójki....nawet białe chmury są tu czarne - oj słabo, bardzo słabo :mrgreen:

Załącznik:
DSC_2886.jpg
DSC_2886.jpg [ 129.44 KiB | Przeglądane 7458 razy ]


pozdrowienia

_________________
synta 12" + lidleta


Góra
 Zobacz profil  
 
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Dział zablokowany Ten wątek jest zablokowany. Nie możesz w nim pisać ani edytować postów.

Strefa czasowa: UTC + 2


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 81 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Skocz do:  
cron
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL