Teraz jest pi─ůtek, 24 listopada 2017, 18:05

Strefa czasowa: UTC + 2 [ DST ]

Utw├│rz nowy w─ůtek Odpowiedz w w─ůtku
Autor Wiadomo┼Ť─ç
 Tytu┼é: Toru┼äski Zlot Mi┼éo┼Ťnik├│w Astronomii 2017
PostNapisane: pi─ůtek, 21 lipca 2017, 00:59 
Nowy u┼╝ytkownik

Do┼é─ůczy┼é(a): niedziela, 19 grudnia 2010, 23:27
W 2010 roku pasjonaci zgromadzeni wok├│┼é Internetowego Portalu Astronomicznego - AstroVisioN.pl, zorganizowali pierwszy w historii zlot w ,,stolicy polskiej astronomii'' - Toruniu. Entuzjazm, jaki wytworzy┼é si─Ö w├│wczas w┼Ťr├│d uczestnik├│w i licznych instytucji, sprawi┼é, i┼╝ postanowili┼Ťmy kontynuowa─ç nasze dzie┼éo. W 2016 roku odby┼é si─Ö r├│wnie┼╝ zlot pod ciemnym niebem Bor├│w Tucholskich w miejscowo┼Ťci Kopernica. W samym Toruniu odby┼éo si─Ö ┼é─ůcznie pi─Ö─ç edycji imprezy.

Obrazek
Osada le┼Ťna na Barbarce
Fot. Agnieszka Suchocka

Sz├│sty Toru┼äski Zlot Mi┼éo┼Ťnik├│w Astronomii odb─Ödzie si─Ö w dniach 17-20 sierpnia 2017 r. (czwartek - niedziela), w Szkole Le┼Ťnej na toru┼äskiej Barbarce, po┼éo┼╝onej zaledwie 5,5 km od Centrum Astronomii UMK w Piwnicach. Organizatorem zlotu jest Internetowy Portal Astronomiczny AstroVisioN.pl.

Obrazek
Logo TZMA2017

Na uczestnik├│w TZMA2017 czekaj─ů liczne atrakcje. Mi┼éo┼Ťnicy astronomii odwiedz─ů Centrum Astronomii UMK w Piwnicach, gdzie poznaj─ů tajniki pracy astronom├│w oraz ca┼ée instrumentarium, jakim dysponuje obserwatorium - w tym najwi─Ökszy w kraju radioteleskop i teleskop optyczny, a tak┼╝e historyczny teleskop Drapera. Uczestnicy zlotu udadz─ů si─Ö r├│wnie┼╝ do toru┼äskiego Planetarium, Centrum Astronomicznego im. M. Kopernika Polskiej Akademii Nauk, Centrum Nowoczesno┼Ťci - M┼éyn Wiedzy, Domu Miko┼éaja Kopernika. Poza tym wys┼éuchaj─ů wyk┼éad├│w popularnonaukowych. Ponadto, czasopismo Astronomia ufundowa┼éo najnowszy numer magazynu dla ka┼╝dego uczestnika.

Obrazek
Uczestnicy TZMA 2015
Fot. Agnieszka Suchocka

Obrazek
Centrum Nowoczesno┼Ťci - M┼éyn Wiedzy
Fot. Jarosław Suchocki

Zlot zosta┼é obj─Öty honorowym patronatem Prezydenta Torunia oraz Polskiego Towarzystwa Mi┼éo┼Ťnik├│w Astronomii. Patronat medialny sprawuje Polskie Radio Pomorza i Kujaw. Internetowy patronat medialny sprawuje portal astronomia24.com, astronet.pl oraz forum forumastronomiczne.pl.

Wykłady/Warsztaty/Obserwacje

Wyk┼éady poprowadz─ů zawodowi astronomowie z Centrum Astronomii UMK w Piwnicach oraz Centrum Astronomicznego im. M. Kopernika Polskiej Akademii Nauk. Wyk┼éad inauguracyjny pt. ,,Projekt Solaris - globalna sie─ç zrobotyzowanych teleskop├│w'' poprowadzi prof. Maciej Konacki z Centrum Astronomicznego im. M. Kopernika Polskiej Akademii Nauk. Pozosta┼ée wyk┼éady poprowadz─ů znamienici toru┼äscy astronomowie m.in. dr Krzysztof He┼éminiak, dr Miros┼éaw Schmidt z CAMK PAN Toru┼ä oraz dr hab. Krzysztof G─Ösicki i dr Agata Karska z Centrum Astronomii UMK w Piwnicach.

Opr├│cz wyk┼éad├│w odb─Öd─ů si─Ö warsztaty komputerowe podczas kt├│rych mi┼éo┼Ťnicy wykonaj─ů ─çwiczenia na prawdziwych danych obserwacyjnych. O tematyce warsztat├│w poinformujemy wkr├│tce na ┼éamach strony internetowej wydarzenia.

W zlocie uczestnicz─ů mi┼éo┼Ťnicy w r├│┼╝nym wieku i stopniu zaawansowania. W pierwsz─ů pogodn─ů noc, organizatorzy przeprowadz─ů pokaz nieba dla os├│b pocz─ůtkuj─ůcych wprowadzaj─ůcy w tematyk─Ö obserwacji niebosk┼éonu. Kilku szcz─Ö┼Ťliwc├│w b─Ödzie mia┼éo okazj─Ö sp─Ödzi─ç noc obserwacyjn─ů na najwi─Ökszym w Polsce teleskopie Schmidta-Cassegraina o ┼Ťrednicy 90 cm.

Obrazek
Teleskop Schmidta-Cassegraina o ┼Ťrednicy 90 cm znajduj─ůcy si─Ö w obserwatorium astronomicznym w Piwnicach k. Torunia
Fot. Tomasz Mrugalski

Trwaj─ů zapisy na zlot! Aby si─Ö zarejestrowa─ç trzeba wype┼éni─ç formularz dost─Öpny na witrynie internetowej TZMA2017: www.tzma2017.pl. Ca┼ékowity koszt uczestnictwa w zlocie wynosi 280 z┼é.

Poczuj magię toruńskiej astronomii!

Centrum Astronomiczne im. Mikołaja Kopernika
Polska Akademia Nauk
ul. Rabiańska 8
87-100 Toruń

G├│ra

Wy┼Ťwietl posty nie starsze ni┼╝:  Sortuj wg  
Utw├│rz nowy w─ůtek Odpowiedz w w─ůtku

Strefa czasowa: UTC + 2 [ DST ]

Kto przegl─ůda forum

U┼╝ytkownicy przegl─ůdaj─ůcy ten dzia┼é: Brak zidentyfikowanych u┼╝ytkownik├│w i 2 go┼Ťci

Nie mo┼╝esz rozpoczyna─ç nowych w─ůtk├│w
Nie mo┼╝esz odpowiada─ç w w─ůtkach
Nie mo┼╝esz edytowa─ç swoich post├│w
Nie mo┼╝esz usuwa─ç swoich post├│w
Nie mo┼╝esz dodawa─ç za┼é─ůcznik├│w

Szukaj:
Skocz do: