Teraz jest ┼Ťroda, 16 pa┼║dziernika 2019, 10:04

Strefa czasowa: UTC + 2

Utw├│rz nowy w─ůtek Odpowiedz w w─ůtku
Autor Wiadomo┼Ť─ç
 Tytu┼é: Urania - w pe┼énym kolorze
PostNapisane: pi─ůtek, 17 lutego 2012, 10:21 
Administrator
Administrator

Do┼é─ůczy┼é(a): poniedzia┼éek, 24 sierpnia 2009, 14:27
Popularnonaukowe czasopismo astronomiczne "Urania - Post─Öpy Astronomii" przesz┼éo wielk─ů zmian─Ö. Najnowszy numer 1/2012 ukaza┼é si─Ö w pe┼énym kolorze. Redakcja zapowiada te┼╝ dalsze zmiany w czasopi┼Ťmie. Do tej pory "Urania" mia┼éa jedynie kolorow─ů ok┼éadk─Ö i wk┼éadk─Ö w ┼Ťrodku numeru, a pozosta┼éa cz─Ö┼Ť─ç by┼éa czarno-bia┼éa. W┼Ťr├│d g┼é├│wnych artyku┼é├│w numeru znajdziemy przedstawienie przej┼Ťcia Wenus na tle tarczy S┼éo┼äca, kt├│re nast─ůpi 6 czerwca 2012 roku. Jest to rzadkie zjawisko astronomiczne i ostatnia szansa na jego obejrzenie, bowiem po raz kolejny b─Ödzie widoczne dopiero za 105 lat (w 2117 roku), a z terenu Polski jeszcze p├│┼║niej, bo w 2247 roku.
Kolejnym tematem jest dalszy ci─ůg historii bada┼ä komet za pomoc─ů sond kosmicznych, a w trzecim artykule mo┼╝emy pozna─ç spektakularny uk┼éad kontaktowy V1309 Scorpii. W dalszej cz─Ö┼Ťci znajdziemy artyku┼éy po┼Ťwi─Öcone Astrobazom, testom sprz─Ötu astronomicznego, teksty historyczne oraz kalendarz astronomiczny.
"Numer w pe┼énym kolorze to pierwsza z istotnych zmian w "Uranii...", kt├│re dostrzeg─ů nasi czytelnicy. Przekszta┼éceniu ulegnie tak┼╝e witryna internetowa, a po zapoznaniu si─Ö z opiniami czytelnik├│w, dokonamy te┼╝ modyfikacji dzia┼é├│w i uk┼éadu czasopisma" - powiedzia┼é PAP dr hab. Maciej Miko┼éajewski, redaktor naczelny "Uranii - Post─Öp├│w Astronomii".
Czasopismo jest wydawane przez Polskie Towarzystwo Astronomiczne (PTA) oraz Polskie Towarzystwo Mi┼éo┼Ťnik├│w Astronomii (PTMA). Ukazuje si─Ö w nak┼éadzie 2500 egzemplarzy.
Witryna internetowa czasopisma ma adres http://urania.pta.edu.pl

Na straganie do odebrania niez┼éa ilo┼Ť─ç bezp┼éatnych egzemplarzy bie┼╝─ůcego numeru 1/2012. Zapraszam.

Za┼é─ůczniki:
urania.jpg
urania.jpg [ 4.69 KiB | Przegl─ůdane 2255 razy ]

Obrazek M├│j profil na Facebooku
tel. 880-184-000 (prywatny), e-mail: astrocd@astrocd.pl (prywatne), m.substyk@urania.edu.pl (Urania-PA), marek.substyk@ptma.pl, zarzad@ptma.pl (PTMA);
tel. 575-572-330 (praca), e-mail: katowice@deltaoptical.pl
------------------------------------------------------------

Wielkie Wyprawy Polskiego Towarzystwa Mi┼éo┼Ťnik├│w Astronomii. Islandia 2019/USA 2020

G├│ra

Tytu┼é: Re: Urania - w pe┼énym kolorze
PostNapisane: pi─ůtek, 17 lutego 2012, 14:10 
Moderator globalny
Moderator globalny

Do┼é─ůczy┼é(a): wtorek, 25 sierpnia 2009, 19:19
Dopiero teraz zauwa┼╝y┼éem, ┼╝e kolejne moje zdj─Öcie trafi┼éo na pierwsz─ů stron─Ö ok┼éadki Uranii!!
Swoj─ů drog─ů wida─ç znaczn─ů popraw─Ö do poprzednich numer├│w. Oby tak dalej.

Obrazek

polecam m├│j darmowy program Nocny Obserwator - pomoc przy teleskopie w nocy,
Obrazek
OCTOPUS TN 150/1230, OCZKO TN 210/1120, ED80, MIKRON TN 122/630.
Obrazek
FASTRON-5m, FASTRON-7, FASTRON-8T i HEQ5.

G├│ra

PostNapisane: pi─ůtek, 17 lutego 2012, 17:27 
Ranga: [1]

Do┼é─ůczy┼é(a): poniedzia┼éek, 22 lutego 2010, 00:46
Zmiany by┼éy potrzebne. Tak prawd─Ö m├│wi─ůc nie zaprenumerowa┼éem Uranii w tym roku i mo┼╝e to by┼é b┼é─ůd, ale zauwa┼╝y┼éem, ┼╝e nie mia┼éem za bardzo czasu na czytanie - mo┼╝e dlatego, ┼╝e wi─Ökszo┼Ť─ç artyku┼é├│w nie by┼éa "porywaj─ůca" dla mnie je┼╝eli chodzi o tematyk─Ö.

Mam pytanie: Marku czy mo┼╝na by by┼éo do┼é─ůczy─ç po 1 egz. Uranii dla os├│b do kt├│rych b─Ödzie wysy┼éany Guide? Wiadomo, ┼╝e pokryliby┼Ťmy koszty przy okazji p┼éacenia za Guide'a. B─Ödzie to te┼╝ promocja Uranii i by─ç mo┼╝e zach─Öci mnie i innych do dalszej prenumeraty.

G├│ra

PostNapisane: pi─ůtek, 17 lutego 2012, 20:06 
Administrator
Administrator

Do┼é─ůczy┼é(a): wtorek, 25 sierpnia 2009, 14:04
Janusz Wiland napisał(a):
Dopiero teraz zauwa┼╝y┼éem, ┼╝e kolejne moje zdj─Öcie trafi┼éo na pierwsz─ů stron─Ö ok┼éadki Uranii!!

No bo i zdj─Öcie baaardzo ┼éadne :) (jak zwykle zreszt─ů). Gratuluj─Ö fotki.

GSO 10", SW ED80, SW 90/900, AZ4, Nikon Action VII 10x50
Star Adventurer, Canon 1100D mod

G├│ra

PostNapisane: sobota, 2 czerwca 2012, 09:16 
Administrator
Administrator

Do┼é─ůczy┼é(a): poniedzia┼éek, 24 sierpnia 2009, 14:27
Pojawił się 3 numer. Dostępny na straganie.
Jestem ciekaw waszych wrażeń z pierwszych 2-3 numerów.

Obrazek

Obrazek M├│j profil na Facebooku
tel. 880-184-000 (prywatny), e-mail: astrocd@astrocd.pl (prywatne), m.substyk@urania.edu.pl (Urania-PA), marek.substyk@ptma.pl, zarzad@ptma.pl (PTMA);
tel. 575-572-330 (praca), e-mail: katowice@deltaoptical.pl
------------------------------------------------------------

Wielkie Wyprawy Polskiego Towarzystwa Mi┼éo┼Ťnik├│w Astronomii. Islandia 2019/USA 2020

G├│ra

Wy┼Ťwietl posty nie starsze ni┼╝:  Sortuj wg  
Utw├│rz nowy w─ůtek Odpowiedz w w─ůtku

Strefa czasowa: UTC + 2

Kto przegl─ůda forum

U┼╝ytkownicy przegl─ůdaj─ůcy ten dzia┼é: Brak zidentyfikowanych u┼╝ytkownik├│w i 2 go┼Ťci

Nie mo┼╝esz rozpoczyna─ç nowych w─ůtk├│w
Nie mo┼╝esz odpowiada─ç w w─ůtkach
Nie mo┼╝esz edytowa─ç swoich post├│w
Nie mo┼╝esz usuwa─ç swoich post├│w
Nie mo┼╝esz dodawa─ç za┼é─ůcznik├│w

Szukaj:
Skocz do: