Teraz jest niedziela, 23 lutego 2020, 19:50

Strefa czasowa: UTC + 2

Utw├│rz nowy w─ůtek Odpowiedz w w─ůtku
Przejd┼║ na stron─Ö 1, 2  Nast─Öpna strona
Autor Wiadomo┼Ť─ç
 Tytu┼é: 23.01.2010 - Zimowe obserwacje w J─Ödryni
PostNapisane: niedziela, 24 stycznia 2010, 15:20 
Moderator globalny
Moderator globalny

Do┼é─ůczy┼é(a): wtorek, 25 sierpnia 2009, 10:12
W sobot─Ö 23 stycznia 2010 r. Grupa Helios (Piotr Sobieraj, Aleksander Halor i Kuba Kowarczyk) poczyni┼éa pierwsze zimowe obserwacje nieba. Jako, ┼╝e jak na zam├│wienie mieli┼Ťmy weekend i dobr─ů pogod─Ö, grzechem by┼éoby nie skorzystanie z takiej okazji. Na miejsc├│wke wybrali┼Ťmy star─ů, dobr─ů J─Ödryni─Ö. Zabrali┼Ťmy wi─Öc LB 16" plus par─Ö innych klamot├│w i ruszyli┼Ťmy w teren. Po posileniu sie rozgrzewaj─ůcymi hot-dogami dotarli┼Ťmy na miesce. Cisza, zero wiatru i pole przykryte 20cm warstw─ů ┼Ťniegu. Dodatkowo szary blask Ksi─Ö┼╝yca sprawia┼é, ┼╝e miesjce bardzo przypomina┼éo miejce l─ůdowania Apollo 11 :lol:
Po p├│┼égodzinnym wystudzeniu teleskopu i rozgrzaniu si─Ö herbatk─ů z miodem przyst─ůpili┼Ťmy do obserwacji.
Na pocz─ůtek postanowili┼Ťmy zaryzykowa─ç i zerkn─ů─ç na Ksi─Ö┼╝yc przez Scoposa 35mm :geek: D┼éu┼╝ej ni┼╝ 2 sekundy nie da┼éo si─Ö wytrzyma─ç, Ksi─Ö┼╝yc po prostu wypala┼é oko. A to by┼éa tylko po┼é├│wka tarczy. Nast─Öpnie przeszli┼Ťmy do bardziej powa┼╝niejszych obserwacji.
G┼é├│wnymi bohaterami tamtej nocy bez w─ůtpienia by┼éa M 42 oraz Mars.
M 42 w O-III by┼éa przepi─Ökna. W wiekszych powiekszeniach dostrzec mo┼╝na by┼éo delikatne struktury mg┼éawicy okalaj─ůce s┼éynny Trapez Oriona. Nad M 42 ┼éadnie prezentowa┼éa si─Ö jej s─ůsiadka czyli M 43 a nad ni─ů NGC 1981 czyli Korona Oriona. Pr├│bowali┼Ťmy jeszcze namierzy─ç IC 434 "Horse Head Nebula" oraz IC 2118 "Witch Head Nebula" ale tu niestety da┼é o sobie zna─ç blask Ksi─Ö┼╝yca.
P├│┼║niej przysz┼éa kolej na Marsa. I tu widok zwali┼é nas na kolana. Chwilami seeing by┼é tak idealny, ┼╝e wida─ç by┼éo wyra┼║nie czap─Ö polarn─ů oraz dwa ciemne rejony na tarczy planety :shock: A wraz z up┼éywem czasu Mars w─Ödrowa┼é coraz wy┼╝ej i warunki do jego obserwacji poprawia┼éy si─Ö. Pierwszy raz w ┼╝yciu widzia┼éem tak dok┼éadnie tarcz─Ö Marsa, to niesamowite prze┼╝ycie.
Nowym obiektem jaki uda┼é nam sie zaobserwowa─ç by┼éa mg┼éawica planetarna NGC 2392 Eskimo Nebula. W ma┼éym powi─Ökszeniu wygl─ůda┼éa jak rozmyta gwiazda z zielonkaw─ů otoczk─ů, ale w powerze rz─Ödu 200x chwilami widoczne by┼éy wewn─Ötrzne struktury mg┼éawicy, czyli twarz eskimosa.
Warto jeszcze wspomnie─ç o innym ciekawym obiekcie, mianowicie o gwie┼║dzie w─Öglowej Hind's Crimson Star (R Leporis) w gwiazdozbiorze Zaj─ůca. Jej ciemnopomara┼äczowa barwa przepi─Öknie komponowa┼éa si─Ö z niebieskimi gwiazdami w jej s─ůsiedztwie. Widok naprawd─Ö ujmuj─ůcy i zapadaj─ůcy w pami─Ö─ç.
Na koniec wycelowali┼Ťmy jeszcze w wschodz─ůcego Saturna, ale by┼é zbyt nisko nad horyzontem. Wida─ç by┼éo tylko zarys pier┼Ťcieni oraz Tytana.
Podsumowuj─ůc, obserwacje bardzo udane, kilka nowych obiekt├│w zaliczonych no i atmosfera jak zawsze weso┼éa. Mimo temperatury -21 stopni wytrzymali┼Ťmy zar├│wno my jak i sprz─Öt. Piotrkowi jak zawsze bardzo dzi─Ökujemy za transport.
Poni┼╝ej kilka fotek z sobotnich "polarnych" obserwacji.

Za┼é─ůczniki:
IMG_4208.JPG
IMG_4208.JPG [ 58.03 KiB | Przegl─ůdane 4959 razy ]
IMG_4209.JPG
IMG_4209.JPG [ 52.03 KiB | Przegl─ůdane 4959 razy ]
IMG_4210.JPG
IMG_4210.JPG [ 64.51 KiB | Przegl─ůdane 4959 razy ]
IMG_4217.JPG
IMG_4217.JPG [ 98.74 KiB | Przegl─ůdane 4959 razy ]
IMG_4219.JPG
IMG_4219.JPG [ 98.27 KiB | Przegl─ůdane 4959 razy ]
IMG_4228.JPG
IMG_4228.JPG [ 56.97 KiB | Przegl─ůdane 4959 razy ]
IMG_4231.JPG
IMG_4231.JPG [ 53.04 KiB | Przegl─ůdane 4959 razy ]
IMG_4233.JPG
IMG_4233.JPG [ 53.19 KiB | Przegl─ůdane 4959 razy ]
IMG_4235.JPG
IMG_4235.JPG [ 42.81 KiB | Przegl─ůdane 4959 razy ]
IMG_4236.JPG
IMG_4236.JPG [ 45.42 KiB | Przegl─ůdane 4959 razy ]

ToupTek Camera GPCMOS1200KMB

Zapraszam serdecznie na mojego bloga: http://www.kubafotoblog.blogspot.com
G├│ra

Tytu┼é: Re: 23.01.2010 - Zimowe obserwacje w J─Ödryni
PostNapisane: niedziela, 24 stycznia 2010, 18:34 
Moderator globalny
Moderator globalny

Do┼é─ůczy┼é(a): wtorek, 25 sierpnia 2009, 15:33
Masohi┼Ťci! :lol: ,super fotka ta z Orionem w tle :shock:

TS APO 65Q, SW 12"Dobson, HEQ5 Pro SynScan(modyfikowany), SBIG ST2000XCM, ZWO ASI 294MC PRO, Canon EOS 550D, SONY DSC H7, IDAS LPS P2 2", UHCs 2".
<iframe width="300" height="419" src="https://zrzutka.pl/44s9ha/widget/13" frameborder="0" scrolling="no"></iframe>
------------------------------------------------------------
https://drive.google.com/file/d/18pMRcxQoFbOvi1dYEZwy3l8hyanneo3k/view?usp=sharing

G├│ra

PostNapisane: niedziela, 24 stycznia 2010, 18:37 
Moderator globalny
Moderator globalny

Do┼é─ůczy┼é(a): wtorek, 25 sierpnia 2009, 13:05
Fajnie, ┼╝e dzwonili┼Ťcie jak prosi┼éem.

Piwo ma warto┼Ťci od┼╝ywcze, podczas gdy ┼╝ywno┼Ť─ç nie ma warto┼Ťci piwnych

G├│ra

PostNapisane: niedziela, 24 stycznia 2010, 18:48 
Ranga: [4]

Do┼é─ůczy┼é(a): niedziela, 4 pa┼║dziernika 2009, 13:48
Fajna sprawa szkoda ┼╝e u mnie niema takich zgranych obserwator├│w tylko ka┼╝dy sobie rzepk─Ö skrobie :(

G├│ra

PostNapisane: niedziela, 24 stycznia 2010, 20:31 
Ranga: [7]

Do┼é─ůczy┼é(a): czwartek, 27 sierpnia 2009, 10:54
Zdzisław Kołtek napisał(a):
Fajna sprawa szkoda ┼╝e u mnie niema takich zgranych obserwator├│w tylko ka┼╝dy sobie rzepk─Ö skrobie :(

Zdzichu zapraszam cie do mnie na taraz w ogr├│dku
troche daleko ale jak bedziesz przejazdem :idea:

G├│ra

PostNapisane: niedziela, 24 stycznia 2010, 20:35 

Do┼é─ůczy┼é(a): niedziela, 4 pa┼║dziernika 2009, 13:48
Niema sprawy Piotr jak b─Öd─Ö przejazdem ;)

G├│ra

PostNapisane: niedziela, 24 stycznia 2010, 20:36 

Zdzisław Kołtek napisał(a):
Niema sprawy Piotr jak b─Öd─Ö przejazdem ;)

Tylko wczesniej zadzwoń żebym teleskop schlodzil w lodówce ;)

G├│ra

PostNapisane: poniedzia┼éek, 25 stycznia 2010, 01:26 
Moderator globalny
Moderator globalny

Do┼é─ůczy┼é(a): niedziela, 30 sierpnia 2009, 20:50
┼üadnie polukali┼Ťcie, PODZIWIAM, mnie jak oszroni┼é si─Ö teleskop i trzeba by┼éo si─Ö zwija─ç, nie wytrzyma┼é i ja te┼╝.
Za zimno.
Olek

G├│ra

PostNapisane: poniedzia┼éek, 25 stycznia 2010, 10:24 
Administrator
Administrator

Do┼é─ůczy┼é(a): poniedzia┼éek, 24 sierpnia 2009, 14:27
W ten sposób organizowania obserwacji to całkiem się oddzielicie od nas. Było by kilku chętnych na wyjazd.
Ani słowa o wyjeździe... Brzydko panowie. :evil:

Obrazek M├│j profil na Facebooku
tel. 880-184-000 (prywatny), e-mail: astrocd@astrocd.pl (prywatne), m.substyk@urania.edu.pl (Urania-PA), marek.substyk@ptma.pl, zarzad@ptma.pl (PTMA);
tel. 575-572-330 (praca), e-mail: katowice@deltaoptical.pl

Wielkie Wyprawy Polskiego Towarzystwa Mi┼éo┼Ťnik├│w Astronomii. USA 2020/Islandia 2020

G├│ra

PostNapisane: poniedzia┼éek, 25 stycznia 2010, 11:21 
Ranga: [2]

Do┼é─ůczy┼é(a): ┼Ťroda, 26 sierpnia 2009, 23:25
Kuba,

w plebiscycie na najtwardszych astro-forumowicz├│w AstroCD macie pewnie I miejsce. :D
Tym bardziej Was podziwiam, bo ja nie mia┼éem do┼Ť─ç si┼éy i odwagi aby w tej temperaturze chocia┼╝ setup ustawi─ç a co dopiero obserwacje prowadzi─ç w szczerym polu.

G├│ra

PostNapisane: poniedzia┼éek, 25 stycznia 2010, 12:47 
Ranga: [1]

Do┼é─ůczy┼é(a): poniedzia┼éek, 7 wrze┼Ťnia 2009, 13:46
Adam Krawczyk napisał(a):
Fajnie, ┼╝e dzwonili┼Ťcie jak prosi┼éem.

Witam was.
Zawsze o was my┼Ťlimy, tak┼╝e o tobie Adasiu, szczeg├│lnie mi┼éo wspominam obserwacje naszej grupy z tob─ů, g┼é├│d wsp├│lnych obserwacji mamy tak┼╝e w stosunku do Marka i wielu innych. Wiecie jednak, ┼╝e stanowimy zorganizowan─ů grup─Ö obserwacyjn─ů Helios i nie powinni┼Ťmy otrzymywa─ç reprymendy za to, ┼╝e czasem sami pojedziemy na obserwacje. ;) Wra┼╝eniami chcemy si─Ö z wami dzieli─ç. Co zdecydowa┼éo o braku informacji na Astrocd? Decyzja o obserwacjach zapad┼éa w po┼éudnie w dniu obserwacji potem wymiana telefon├│w. Trzy godziny p├│┼║niej spotkanie moje i Kuby, plan, wyb├│r miejsca, ocena czy wytrzymamy mr├│z i czy dojedziemy, pakowanie podjazd po Olka, zn├│w kr├│tka narada i wyjazd godzina 16. Wszystko w szybkim tempie. Samoch├│d mieli┼Ťmy pe┼ény. Na miejsce nie mia┼éyby szansy dojecha─ç osoby nieposiadaj─ůce samochod├│w terenowych. Autostrad─ů jechali┼Ťmy 120 - 190, jednak mimo, ┼╝e z nap─Ödem na 4 ko┼éa z trudem utrzymywali┼Ťmy si─Ö na wiejskich drogach jad─ůc 20 - 40. Drogi do Jendrynie by┼éy tragicznie oblodzone i za┼Ťnie┼╝one, do tego oblodzenia powodowa┼éy powa┼╝ne nier├│wno┼Ťci. Wjazd na miejsce obserwacji w 20-30 cm ┼Ťniegu. W gr─Ö wchodzi┼é Piotr R─ůczka z pikapem. Inne samochody urwa┼éyby spojlery i ugrz─Öz┼éy w ┼Ťniegu. Jechali┼Ťmy po polu w ┼Ťniegu i wiedzieli┼Ťmy ┼╝e tak b─Ödzie. Dlatego nie chcieli┼Ťmy nikogo nara┼╝a─ç a zarazem si─Ö ogranicza─ç. Pragn─Ö jednak podkre┼Ťli─ç, ┼╝e stanowimy zorganizowan─ů grup─Ö i czasem co┼Ť poobserwujemy. Woleliby┼Ťmy z wami ale nie zawsze zd─ů┼╝ymy was powiadomi─ç. I teraz ostatnie czy na pewno chcieliby┼Ťcie obserwowa─ç przy - 21 p├│┼║niej by┼éo nawet - 22.
Og├│lnie dojazd by┼é nieco ryzykowny wi─Öc uwa┼╝am, ┼╝e post─ůpili┼Ťmy dobrze nie namawiaj─ůc was i to w ostatniej chwili.

Co do samych obserwacji, faktycznie ja r├│wnie┼╝ nigdy wcze┼Ťniej nie widzia┼éem tak dok┼éadnie marsa. obszary pustynne o zr├│┼╝nicowanym kolorze i uderzaj─ůca biel czapy polarnej by┼éy niesamowite. Sama czapa polarna by┼éa otoczona ciemniejszym pasmem terenu (brunatno czarno szary) od pomara┼äczowego obszaru powy┼╝ej, (obraz odwr├│cony). Biel lodu na marsie jest idealna i silnie kontrastuje. Sam mars w 16 by┼é tak jasny, ┼╝e przy 236x nadal "razi┼é oczy". Widok niezapomniany. Je┼Ťli chodzi o eskimosa zaskoczy┼éa mnie jego jasno┼Ť─ç. Bez filtra w ma┼éym powi─Ökszeniu wygl─ůda jak rozmyta gwiazdka o jasno┼Ťci podobnej do towarzysz─ůcej jej na zach├│d innej gwiazdy (w teleskopie ta inna jest na wsch├│d). Wygl─ůda to jak parka lub podw├│jna. Przy wi─Ökszych powi─Ökszeniach ta towarzysz─ůca gwiazda znik┼éa z pola widzenia. Sama gwiazda centralna w eskimosie jest bardzo jasna. Wida─ç na zewn─ůtrz okr─ůg┼é─ů otoczk─Ö i bli┼╝ej centrum dwa - trzy w┼é├│kna okalaj─ůce, zachodz─ůce na siebie w kszta┼écie zbli┼╝onym owalu twarzy.

Je┼Ťli chodzi o kolor w─Öglowej R leporis w zaj─ůcu (hind's crimson star) to jest to esencja bogactwa kolorytu nocnego nieba. A┼╝ robi┼éo si─Ö cieplej gdy patrzy┼éo si─Ö na t─ů pi─Ökn─ů ciemno pomara┼äczow─ů przechodz─ůc─ů w czerwie┼ä barw─Ö. W 156 kolory wielu gwiazd s─ů naprawd─Ö pi─Öknie widoczne z uwagi na nasycenie ┼Ťwiat┼éem. W m42 faktycznie widoczne struktury i wok├│┼é trapezu. trapez pi─Öknie rozbili┼Ťmy 8 mm okularem jednak widoczne by┼éy tylko 4 gwiazdy. Nie mieli┼Ťmy bardziej kr├│tkoogniskowego okularu z sob─ů ┼╝eby spr├│bowa─ç wi─Ökszego powi─Ökszenia. Niebo w samym Jendrynie jednak nieco si─Ö pogorszy┼éo z uwagi na dodatkowe o┼Ťwietlenie zak┼éad├│w po dawnej cementowi w strzelcach opolskich. Samo miejsce jest nadal pi─Ökne. Gdy warunki si─Ö poprawi─ů (oblodzenia, temperatura, ┼Ťniegu nieco ub─Ödzie) b─Ödzie wspaniale spotka─ç si─Ö tam szersz─ů w szerszym gronie.
Piotr Sobieraj

G├│ra

PostNapisane: poniedzia┼éek, 25 stycznia 2010, 19:34 
Moderator globalny
Moderator globalny

Marek Substyk napisał(a):
W ten sposób organizowania obserwacji to całkiem się oddzielicie od nas. Było by kilku chętnych na wyjazd.
Ani słowa o wyjeździe... Brzydko panowie. :evil:

Marku, bro┼ä Bo┼╝e nie chcemy si─Ö od Was oddziela─ç. Tak jak Piotrek napisa┼é wcze┼Ťniej, sobotni wyjazd by┼é bardzo ryzykowny ze wzgl─Ödu na warunki drogowe i atmosferyczne. Przed wyjazdem bardzo powa┼╝nie zastanawiali┼Ťmy si─Ö z Piotrkiem i Olkiem czy wog├│le jecha─ç. Nie byli┼Ťmy nawet pewni, czy uda nam si─Ö wjecha─ç na miejsce obserwacji. Pole by┼éo przykryte gdzie┼Ť 20 cm warstw─ů zmarzni─Ötego ┼Ťniegu.
Je┼Ťli dobrze pami─Ötam to wcze┼Ťniejszych obserwacji w J─Ödryni czy w Sp├│roku nie prowadzili┼Ťmy sami. Je┼Ťli wyjazd jest w 100% pewny to zawsze dajemy zna─ç.
Przy najbli┼╝szych PEWNYCH obserwacjach postaram si─Ö skrobn─ů─ç co┼Ť szybko na forum. W ostateczno┼Ťci b─Ödziemy dzwoni─ç. W wi─Öszej grupie przecie┼╝ zawsze ra┼║niej. Na pewno b─Ödzie jeszcze nie jedna okazja by si─Ö spotka─ç gdzie┼Ť "w polu" :)

G├│ra

PostNapisane: poniedzia┼éek, 25 stycznia 2010, 20:10 
Moderator globalny
Moderator globalny

Do┼é─ůczy┼é(a): wtorek, 25 sierpnia 2009, 13:48
Troszkę wam zazdroszczę. Sam bym pojechał w plener głodny jestem obserwacji.

W┼üASNY INSERTER VIDEO PRZYSTOSOWANY DO OBSERWACJI POZYCJI I ZAKRY─ć.
WŁASNA SŁUŻBA CZASU OPARTA NA SYGNALE DCF77
WŁASNY RADIOTELESKOP W BUDOWIE

G├│ra

PostNapisane: poniedzia┼éek, 25 stycznia 2010, 20:20 
Moderator globalny
Moderator globalny

Takie "polarne" obserwacje to naprawd─Ö hardcore. Wczoraj wyszed┼éem na dw├│r z Makiem poobserwowa─ç Ksi─Ö┼╝yc ale przeliczy┼éem si─Ö. Nie wysta┼éem d┼éu┼╝ej jak p├│┼é godziny. Opr├│cz Maka i ja uleg┼éem wych┼éodzeniu :lol: W takich warunkach bez gor─ůcej herbaty i jakiego┼Ť schronienia naprawd─Ö ci─Ö┼╝ko wytrzyma─ç.

G├│ra

PostNapisane: poniedzia┼éek, 25 stycznia 2010, 21:18 
Administrator
Administrator

Do┼é─ůczy┼é(a): wtorek, 25 sierpnia 2009, 14:04
Kuba Kowarczyk napisał(a):
Wczoraj wyszedłem na dwór z Makiem poobserwować Księżyc ale przeliczyłem się. Nie wystałem dłużej jak pół godziny.

A jak Mars się prezentował :?: Offtop ale jak już piszesz o maku ...

GSO 10", SW ED80, SW 90/900, AZ4, Nikon Action VII 10x50
Star Adventurer, Canon 1100D mod

G├│ra

PostNapisane: poniedzia┼éek, 25 stycznia 2010, 22:23 
Administrator
Administrator

Do┼é─ůczy┼é(a): poniedzia┼éek, 24 sierpnia 2009, 14:27
Tomasz Wężyk napisał(a):

Nie pojecha┼éby┼Ť, bo by Ci nikt nic nie powiedzia┼é o wyje┼║dzie. :lol:

Obrazek M├│j profil na Facebooku
tel. 880-184-000 (prywatny), e-mail: astrocd@astrocd.pl (prywatne), m.substyk@urania.edu.pl (Urania-PA), marek.substyk@ptma.pl, zarzad@ptma.pl (PTMA);
tel. 575-572-330 (praca), e-mail: katowice@deltaoptical.pl

Wielkie Wyprawy Polskiego Towarzystwa Mi┼éo┼Ťnik├│w Astronomii. USA 2020/Islandia 2020

G├│ra

PostNapisane: poniedzia┼éek, 25 stycznia 2010, 22:26 

Marek Substyk napisał(a):
Tomasz Wężyk napisał(a):

Nie pojecha┼éby┼Ť, bo by Ci nikt nic nie powiedzia┼é o wyje┼║dzie. :lol:

:lol: :lol: :lol:

G├│ra

PostNapisane: poniedzia┼éek, 25 stycznia 2010, 22:57 
Ranga: [8]
Ranga: [8]

Do┼é─ůczy┼é(a): niedziela, 6 wrze┼Ťnia 2009, 19:02
Rzuc─Ö tylko jedno pytanie , Marku na ilu ostatnio wyjazdach by┼ée┼Ť niezorganizowanych przez siebie ,
bo jak pami─Ötam ile razy do Ciebie si─Ö dzwoni┼éo , to nigdy nie mia┼ée┼Ť czasu ,a to za daleko a to Ksi─Ö┼╝yc nie w tej fazie.
Przepraszam , by┼ée┼Ť w Krakowie. Raczej nie powiniene┼Ť krytykowa─ç naszych dzia┼éa┼ä.
Astrocd jak mi si─Ö wydaje skupia pasjonat├│w, a nie klient├│w lokalnego biura podr├│┼╝y.
I ka┼╝dy chyba robi co chc─Ö , ju┼╝ kiedy┼Ť si─Ö na ten temat wypowiedzia┼éem i nie chc─Ö marnowa─ç miejsca na serwerze.
Wyjazd by┼é organizowany naprawd─Ö szybko, dok┼éadnie sami nie wiedzieli┼Ťmy gdzie wyl─ůdujemy
i jakie zastaniemy warunki na miejscu i nie wydawa┼éo nam si─Ö s┼éusznym ci─ůgni─Öcia Was nie wiadomo gdzie,
więc nie ogłaszamy spraw bardzo niepewnych na forum,
To, ┼╝e akurat mieszkamy od siebie w odleg┼éo┼Ťci 1000 metr├│w i spotykamy si─Ö
bardzo cz─Östo, lub je┼Ťli si─Ö nie spotykamy to dzwonimy i ustalamy plany wyjazdowe w nam pasuj─ůcym terminie.
to nie nasza wina. Je┼╝eli nasza to przepraszam.
I jest nam bardzo "mi┼éo" za ca┼é─ů krytyk─Ö. Po prostu: zachowaj wszystko dla siebie.

Pozdrawiam. Olek

G├│ra

PostNapisane: poniedzia┼éek, 25 stycznia 2010, 23:19 
Ranga: [2]

Do┼é─ůczy┼é(a): niedziela, 6 wrze┼Ťnia 2009, 14:22
Olek Super ┼╝e opisali┼Ťcie sw├│j wypad, ta determinacja przy -20 stopni wszystkich nas zacheca .Ja przyznam ┼╝e w ten mr├│z nie wyszed┼éem a ostatnio troch─Ö kupi┼éem i po┼╝yczy┼éem i jednak nie potestowa┼éem.

G├│ra

PostNapisane: poniedzia┼éek, 25 stycznia 2010, 23:39 
Ranga: [1]

Do┼é─ůczy┼é(a): poniedzia┼éek, 7 wrze┼Ťnia 2009, 13:46
Olek u┼Ťmiechnij si─Ö, Marek zamie┼Ťci┼é bu┼║ki i ta krytyka to troch─Ö ┼╝art. Og├│lnie to zgadzam si─Ö ┼╝e Marek wiele razu nie mia┼é czasu na wyjazdy. No ale za to dzia┼éa forum, to te┼╝ jest kosztem wolnego czasu. Wysz┼éo na to, ┼╝e niekt├│┼╝y zazdroszcz─ů nam wyjazdu. :D Ada┼Ť w og├│le ju┼╝ nic nie pisze w tym w─ůtku? Jak chcecie mie─ç namiastk─Ö naszych wra┼╝e┼ä to wyjd┼║cie w nocy w samych majtkach na 5 minut na balkon lub do ogr├│dka. Po d┼éu┼╝szym czasie mo┼╝e nawet zobaczycie eskimosa. By┼éo fajnie, super fajnie.
Olek i Kuba reszta jeszcze powinna zobaczy─ç tak jak my odbicie (zmie┼Ťci┼éa si─Ö tylko cz─Ö┼Ť─ç) pote┼╝nie powi─Ökszonyc plejad idealnie ostro odbijajacych si─Ö w zwierciadle g┼é├│wnym. Wygl─ůda┼éo to niesamowicie. Gwiazdy by┼éy super jasne mimo ┼╝─Ö na niebie plejady z uwagi na ksi─Ö┼╝yc nie by┼éy zbyt wyra┼║ne. To by┼éo niesamowite.

G├│ra

Wy┼Ťwietl posty nie starsze ni┼╝:  Sortuj wg  
Utw├│rz nowy w─ůtek Odpowiedz w w─ůtku
Przejd┼║ na stron─Ö 1, 2  Nast─Öpna strona

Strefa czasowa: UTC + 2

Kto przegl─ůda forum

U┼╝ytkownicy przegl─ůdaj─ůcy ten dzia┼é: Brak zidentyfikowanych u┼╝ytkownik├│w i 3 go┼Ťci

Nie mo┼╝esz rozpoczyna─ç nowych w─ůtk├│w
Nie mo┼╝esz odpowiada─ç w w─ůtkach
Nie mo┼╝esz edytowa─ç swoich post├│w
Nie mo┼╝esz usuwa─ç swoich post├│w
Nie mo┼╝esz dodawa─ç za┼é─ůcznik├│w

Szukaj:
Skocz do: