Teraz jest wtorek, 18 lutego 2020, 21:21

Strefa czasowa: UTC + 2

Utw├│rz nowy w─ůtek Odpowiedz w w─ůtku
Autor Wiadomo┼Ť─ç
 Tytu┼é: Spotkanie Astronomiczne w szkole w Przysietnicy
PostNapisane: ┼Ťroda, 2 czerwca 2010, 21:30 
SuperUser
SuperUser

Do┼é─ůczy┼é(a): wtorek, 25 sierpnia 2009, 14:22
2010-05-28 Poszed┼éem do szko┼éy im Marii Konopnickiej w Przysietnicy, zosta┼éem przyj─Öty, z ┼╝yczliwo┼Ťci─ů przy herbatce oraz ciasteczkach. Pani nauczycielka powiedzia┼éa na sam pocz─ůtek takie o to s┼éowa. Dzi┼Ť mamy wyj─ůtkowy dzie┼ä, poniewa┼╝ do nas przyszed┼é go┼Ť─ç, kt├│ry zajmuje si─Ö Astronomi─ů, kt├│ry ma swoje osi─ůgni─Öcia w Astronomii w Polsce i nie tylko. Przedstawi┼éem si─Ö i zacz─ů┼éem omawia─ç, co to s─ů planety, jakie mamy planety, kto widzia┼é Ksi─Ö┼╝yc, ile Ziemia ma Ksi─Ö┼╝yc├│w itd. O dziwo pierwszoklasi┼Ťci potrafili wymieni─ç wszystkie planety, z Ksi─Ö┼╝ycem by┼é ju┼╝ problem, bo tylko jedna osoba powiedzia┼éa, ┼╝e Ziemia ma jeden Ksi─Ö┼╝yc z dzieci, pokaza┼éem dzieciom na starych plakatach swoich jak wygl─ůda Uk┼éad S┼éoneczny jak wielkie jest nasze S┼éo┼äce, jak─ů ma si┼é─Ö, co czeka w przysz┼éo┼Ťci nasz─ů dzienn─ů gwiazd─Ö, potem pokazywa┼éem Marsa, komety, gwiazdozbiory, mg┼éawice, galaktyki oraz meteoryty, pocz─ůtku by┼éo wielkie zdziwienie, bo dzieci my┼Ťla┼éy, ┼╝e zobacz─ů meteoryty na plakatach, za┼Ť ja pokaza┼éem swoj─ů ma┼é─ů kolekcj─Ö, kt├│r─ů mam, nie mogli si─Ö nadziwi─ç, najpierw poda┼éem meteoryt dla pani nauczycielki potem z ┼éawki do ┼éawki w─Ödrowa┼éy kolejne moje okazy, a┼╝ do powrotu do mnie, nast─Öpna sprawa odby┼é si─Ö pokaz moich zdj─Ö─ç astronomicznych za pomoc─ů odtwarzacza dvd, pokaza┼éem gwiazdozbiory takie jak Orion, Syriusz, Lew, Wielka Nied┼║wiedzica, oraz kilka zdj─Ö─ç z NASA, kiedy pokaza┼éem start promu w klasie zrobi┼éo si─Ö g┼éo┼Ťno, wspomina┼éem te┼╝ o forach astronomicznych, oraz o Miko┼éaju Koperniku, Janie Heweliuszu, a nawet o odkrywcach komet naszych jak i o Michale Kusiak i nie tylko, nie zapomnia┼éem te┼╝ o przyjedzie Janusza Wilanda do mnie, po zako┼äczeniu pokaz├│w dzieci na stoj─ůco oklaskami podzi─Ökowali mi za przybycie, oraz wr─Öczyli mi ma┼éy upominek. Pokaz by┼é udany spodoba┼é si─Ö nauczycielce oraz dzieciom, byli zadowoleni, czas bieg┼é szybko, czas by┼éo i┼Ť─ç do swojego domu, na tym nie koniec. Wr─Öczy┼éem p┼éyt─Ö dvd dla Pani nauczycielki.um├│wi┼éa si─Ö Pani nauczycielka, ┼╝e mn─ů, aby dzieciom pokaza─ç teleskop astronomiczny, ale to ju┼╝ u mnie w moim domu, jak b─Öd─Ö mia┼é swoje zdj─Öcia z tego spotkania umieszcz─Ö je tu taj, na koniec chc─Ö napisa─ç. Nasza Astronomia i my, kt├│rzy si─Ö ni─ů zajmujemy zrobi┼éa wra┼╝enie na dzieciach i na nauczycielce, licz─Ö, ┼╝e to nie koniec spotka┼ä z dzie─çmi, ┼╝e to dopiero pocz─ůtek. Tak jak mog┼éem tak opisa┼éem dla nas wszystkich, niech ten opis b─Ödzie takim pami─Ötnikiem dla mnie i ka┼╝dego, kto b─Ödzie czyta┼é. Pozdrawiam. ;)

G├│ra

Tytu┼é: Re: Spotkanie Astronomiczne w szkole w Przysietnicy
PostNapisane: ┼Ťroda, 2 czerwca 2010, 23:14 
Moderator globalny
Moderator globalny

Do┼é─ůczy┼é(a): wtorek, 25 sierpnia 2009, 10:12
Fajnie, ┼╝e promujesz astronomi─Ö w┼Ťr├│d m┼éodego pokolenia :D A jak dzieciaki zobacz─ů prawdziwy teleskop i obrazy jakie on generuje to my┼Ťl─Ö, ┼╝e co niekt├│re za┼éapi─ů astro-bakcyla :mrgreen:
Powodzenia w dalszym krzewieniu astronomii!

ToupTek Camera GPCMOS1200KMB

Zapraszam serdecznie na mojego bloga: http://www.kubafotoblog.blogspot.com

G├│ra

PostNapisane: ┼Ťroda, 2 czerwca 2010, 23:26 
Ranga: [2]

Do┼é─ůczy┼é(a): wtorek, 1 wrze┼Ťnia 2009, 21:45
Witaj!
Bardzo dobrze sobie poradzi┼ée┼Ť.
Wiemy, ┼╝e masz du┼╝─ů wiedz─Ö.
Powodzenia
Antoni

Sky-Watcher SK 909 + nap─Öd ekon. + focuser
I r├│┼╝no┼Ťci.........
Obserwatorium z obrotow─ů kopu┼é─ů Adama Szcz─Ösnego

G├│ra

PostNapisane: czwartek, 3 czerwca 2010, 11:10 
Moderator globalny
Moderator globalny

Do┼é─ůczy┼é(a): niedziela, 30 sierpnia 2009, 20:50
Pawe┼é gratulacje. To najlepszy spos├│b na promocj─Ö astro, a przy okazji stajesz si─Ö lokalnym ekspertem i mo┼╝e kiedy┼Ť b─Ödziesz mia┼é sta┼ée spotkania.
Pozdrawiam
Olek

G├│ra

PostNapisane: czwartek, 3 czerwca 2010, 11:22 
SuperUser
SuperUser

Dzi─Ökuj─Ö za mi┼ée s┼éowa od Was koledzy, tylko jest jedno, ale, to nie pierwsze moje spotkanie z dzie─çmi, ┼╝e szko┼éy, by┼éo ju┼╝ kilka spotka┼ä, nawet z uczennicami i uczniami za granicy naszej Ojczyzny, to spotkanie odby┼éo si─Ö u mnie w domu, przyjechali z Czech. A co do ostatniego spotkania dzieci przyjd─ů w ci─ůgu dnia, zobaczy─ç teleskopy i to, co posiadam, mnie i ich ucieszy┼éo to, ┼╝e spotkanie si─Ö uda┼éo, oraz ┼╝e dzieci by┼éy bardzo zadowolone, a wiecie jak to jest, da─ç komu┼Ť rado┼Ť─ç, w dzisiejszym czasie, kiedy ka┼╝dy ma swoje teraz strapienia oraz sprawy, na pewno b─Ödzie wi─Öcej takich spotka┼ä, za┼Ť ja podziel─Ö si─Ö z Wami wszystkimi. ;)

G├│ra

PostNapisane: czwartek, 3 czerwca 2010, 11:25 
Moderator globalny
Moderator globalny

Paweł i tak trzymaj.
Czekamy na relacj─Ö.
Olek

G├│ra

PostNapisane: pi─ůtek, 4 czerwca 2010, 09:43 
Moderator globalny
Moderator globalny

Do┼é─ůczy┼é(a): wtorek, 25 sierpnia 2009, 19:19
Pawe┼é jeste┼Ť wielki. Przekona┼éem si─Ö o tym osobi┼Ťcie jak by┼éem u Ciebie w Przysietnicy. Tak trzymaj.

polecam m├│j darmowy program Nocny Obserwator - pomoc przy teleskopie w nocy,
Obrazek
OCTOPUS TN 150/1230, OCZKO TN 210/1120, ED80, MIKRON TN 122/630.
Obrazek
FASTRON-5m, FASTRON-7, FASTRON-8T i HEQ5.

G├│ra

PostNapisane: pi─ůtek, 4 czerwca 2010, 09:54 
Ranga: [6]
Ranga: [6]

Do┼é─ůczy┼é(a): wtorek, 25 sierpnia 2009, 17:43
Masz wi─Öksz─ů wiedz─Ö ode mnie wi─Öc Twoje spotkania z m┼éodzie┼╝─ů mog─ů w du┼╝ej cz─Ö┼Ťci opiera─ç si─Ö na wyk┼éadach.
Ja jak na razie nie mam takich wiadomo┼Ťci, a ┼╝onka wsp├│lnie z kole┼╝ank─ů wpad┼éy na pomys┼é za┼éo┼╝enia czego┼Ť w rodzaju k├│┼éka astro w szkole. Na razie b─Ödzie to g┼é├│wnie polega┼éo na obserwacjach, (pod fajowym, ciemnym, wiejskim niebem) ale mo┼╝e kiedy┼Ť kogo┼Ť z szanownych koleg├│w uda mi si─Ö ┼Ťci─ůgn─ů─ç na jak─ů┼Ť niewielk─ů prezentacj─Ö dla ca┼éej szko┼éy ;)

Na chwil─Ö obecn─ů mog─Ö jedynie powt├│rzy─ç za przedm├│wcami - Tak trzymaj Pawle.

E-mail:
adalwb@astrocd.pl
adalwb@wp.pl

Na razie koniec z "ci─Ö┼╝kim" sprz─Ötem:
HEQ5Pro SynScan SW200/1000, SW ED80/600Pro, SW 80/400, Orion SSDSMI III, i jakie┼Ť dooperelle.

G├│ra

PostNapisane: pi─ůtek, 4 czerwca 2010, 10:04 
SuperUser
SuperUser

Dzi─Ökuj─Ö za mi┼ée s┼éowa, znacie mnie, nie ust─ůpi─Ö od promowania o Astronomii, bo nawet jak widzicie pisz─Ö zawsze Astronomia z du┼╝ej litery, a to, co robi─Ö to dla wszystkich Mi┼éo┼Ťnik├│w Astronomii, by przysz┼ée pokolenia wi─Öcej patrzyli w g├│r─Ö jak na d├│┼é. ;)

G├│ra

PostNapisane: pi─ůtek, 4 czerwca 2010, 10:18 
Ranga: [4]
Ranga: [4]

Do┼é─ůczy┼é(a): pi─ůtek, 7 maja 2010, 14:06
Paweł Baran napisał(a):
by przyszłe pokolenia więcej patrzyli w górę jak na dół.

Wiesz co, ale jak się patrzy czasem pod nogi, to można 5zł znaleźć, tak jak mi się ostatnio udało :!: :lol: :lol: :lol:

EDYT:
które można na przykład przeznaczyć na bilet do planetarium, lub szmatkę do wycierania optyki :lol:

G├│ra

PostNapisane: pi─ůtek, 4 czerwca 2010, 17:04 
Ranga: [3]

Do┼é─ůczy┼é(a): poniedzia┼éek, 10 maja 2010, 16:58
Paweł Baran napisał(a):
Dzi─Ökuj─Ö za mi┼ée s┼éowa, znacie mnie, nie ust─ůpi─Ö od promowania o Astronomii, bo nawet jak widzicie pisz─Ö zawsze Astronomia z du┼╝ej litery, a to, co robi─Ö to dla wszystkich Mi┼éo┼Ťnik├│w Astronomii, by przysz┼ée pokolenia wi─Öcej patrzyli w g├│r─Ö jak na d├│┼é. ;)

Oto co znaczy cz┼éowiek z prawdziwa pasj─ů! Promuj, wi─Öc nadal Astronomie(z du┼╝ej A :D ) a ja Ci ┼╝ycz─Ö by┼Ť zawsze czerpa┼é z tego tyle rado┼Ťci co teraz!

G├│ra

PostNapisane: pi─ůtek, 4 czerwca 2010, 17:07 
SuperUser
SuperUser

To u mnie 5z┼é nie znajdzie jedynie najwi─Öcej to 1z┼é albo 2 a nawet 50 grosz├│wki, ale te┼╝ patrz─Ö nie tylko w g├│r─Ö, ale i na d├│┼é, co┼Ť zawsze si─Ö znajdzie. ;)

G├│ra

PostNapisane: pi─ůtek, 4 czerwca 2010, 21:10 
Moderator globalny
Moderator globalny

Pawe┼é ASTRONOMIA to moja pasja od zawsze, ale nie mam z powodu braku czasu tak jak Ty zaj─ů─ç si─Ö tym co lubi─Ö na full, ale mo┼╝e si─Ö zmieni nied┼éugo.
Olek

G├│ra

PostNapisane: pi─ůtek, 4 czerwca 2010, 21:43 
SuperUser
SuperUser

Ja mam du┼╝o czasu, wi─Öc si─Ö zajmuj─Ö Astronomi─ů po┼Ťwi─Öcam du┼╝o dla niej, ale mo┼╝e i Aleksander Tobie si─Ö uda, ┼╝e b─Ödziesz mia┼é czasu wi─Öcej, wiem, ┼╝e teraz jest to nie mo┼╝liwe, ale kto wie. ;)

G├│ra

PostNapisane: czwartek, 1 lipca 2010, 09:41 
SuperUser
SuperUser

Obiecywane zdj─Öcia, ┼╝e spotkania, co by┼éem nie ma ich za, wiele, ale zawsze to jaka┼Ť pami─ůtka i pokazanie Wam. ;)

Za┼é─ůczniki:
104.jpg
104.jpg [ 48.19 KiB | Przegl─ůdane 4162 razy ]
] 106.jpg
] 106.jpg [ 40.01 KiB | Przegl─ůdane 4162 razy ]
104 (1).jpg
104 (1).jpg [ 38.96 KiB | Przegl─ůdane 4162 razy ]

PostNapisane: czwartek, 1 lipca 2010, 09:47 
SuperUser
SuperUser

Chcia┼éem podzi─Ökowa─ç za spotkanie oraz za te zdj─Öcia wiem, ┼╝e ci, co odwiedzaj─ů lub szukaj─ů wiadomo┼Ťci za pomoc─ů internetu znajd─ů. Dzi─Ökuj─Ö Pani Uli za spotkanie, oraz dzieciom z pierwszej klasy za zaproszenie i mile sp─Ödzony czas z Wami, byli┼Ťcie wspaniali i mam tak─ů nadziej─Ö, ┼╝e to spotkanie zosta┼éo niezapomniane, z czego jestem bardzo dumny. Jeszcze b─Öd─ů spotkania po wakacjach, wi─Öc mam nadziej─Ö, ┼╝e zobaczymy si─Ö jeszcze pozdrawiam wszystkich. ;)

G├│ra

PostNapisane: sobota, 10 lipca 2010, 19:44 
SuperUser
SuperUser

Nie będę zakładał nowego tematu, więc zacznę od tego, co jest.
2010-07-09 By┼éem na poszukiwaniu skarb├│w z kosmosu, i co┼Ť tam znalaz┼éem, co dok┼éadnie napisz─Ö jak przyjrz─Ö si─Ö konkretnie
Czarny kamie┼ä ┼Ťwie┼╝y niepobrudzony ziemi─ů, ale bardzo kruchy, ale nie o nim b─Öd─Ö pisa┼é. Spotka┼éy mnie dzieci s─ůsiad├│w i z smutnymi minami twarzyczek spyta┼éy si─Ö mnie czy b─Öd─Ö mia┼é czas dla nich, owszem mam czas dla ka┼╝dego, dlatego ┼╝e organizuj─Ö Wakacje z Meteorytem przysz┼éy do mnie, do domu, pokaza┼éem im swoj─ů kolekcj─Ö meteoryt├│w, a potem jak tylko si─Ö ┼Ťciemni┼éo pokaza┼éem im planet─Ö Wenus oraz gwiazd─Ö Wega w Lutni z M57, no nie zapomnia┼éem te┼╝ o tzw. Tr├│jk─ůcie Letnim, jaka by┼éa radocha, strasznie spodoba┼éa im si─Ö gwiazda Wega po kilka razy prosi┼éy mnie bym im jeszcze naprowadzi┼é teleskop na wspomnian─ů gwiazd─Ö, M57 by┼éa bajkowa, zrobi┼éa wra┼╝enie na nich, no nie d┼éugo siedzia┼éy, ┼╝e mn─ů do godziny 22:30, jak to dzieci, ale sam fakt, ┼╝e chcia┼éy i przysz┼éy na obserwacje same ucieszy┼éo mnie najbardziej. Ciesz─Ö si─Ö bardzo, ┼╝e takie dzieci chc─ů widzie─ç poznawa─ç nasz Wszech┼Ťwiat, ciesz─Ö si─Ö te┼╝, ┼╝e mam pogodne nocne. Wi─Öc co wi─Öcej mi trzeba. Oby jak najd┼éu┼╝ej trwa┼éy takie spotkania, bo kto wie mo┼╝e z tego ma┼éego zak─ůtka gdzie mieszkam wyro┼Ťnie kto┼Ť wielki na ca┼éy ┼Ťwiat, gdzie b─Ödzie odkrywa┼é Wszech┼Ťwiat i wys┼éawia┼é nasz─ů Ojczyzn─Ö.
;)

G├│ra

Wy┼Ťwietl posty nie starsze ni┼╝:  Sortuj wg  
Utw├│rz nowy w─ůtek Odpowiedz w w─ůtku

Strefa czasowa: UTC + 2

Kto przegl─ůda forum

U┼╝ytkownicy przegl─ůdaj─ůcy ten dzia┼é: Brak zidentyfikowanych u┼╝ytkownik├│w i 1 go┼Ť─ç

Nie mo┼╝esz rozpoczyna─ç nowych w─ůtk├│w
Nie mo┼╝esz odpowiada─ç w w─ůtkach
Nie mo┼╝esz edytowa─ç swoich post├│w
Nie mo┼╝esz usuwa─ç swoich post├│w
Nie mo┼╝esz dodawa─ç za┼é─ůcznik├│w

Szukaj:
Skocz do: