Teraz jest wtorek, 18 lutego 2020, 22:10

Strefa czasowa: UTC + 2

Utw├│rz nowy w─ůtek Odpowiedz w w─ůtku
Autor Wiadomo┼Ť─ç
 Tytu┼é: Pierwsze spotkanie astronomiczne Czardworku w Przysietnicy
PostNapisane: pi─ůtek, 3 maja 2013, 11:14 
SuperUser
SuperUser

Do┼é─ůczy┼é(a): wtorek, 25 sierpnia 2009, 14:22
Pierwsze spotkanie astronomiczne Czardworku w Przysietnicy koło Brzozowa.
Odby┼éo si─Ö 2013-05-01 ┼Ürod─Ö o godzinie 21:00, m├│wi┼éem o Uk┼éadzie S┼éonecznym, Ksi─Ö┼╝ycach, kometach i wiele innych obiektach astronomicznych, kt├│re obserwujemy przez nasze teleskopy. Omawiane te┼╝ by┼éy przej┼Ťcia ksi─Ö┼╝yc├│w Jowiszowych na tle tarczy Jowisza, jakie planety s─ů widoczne, kt├│ra planeta jest najbli┼╝sza Ziemi.
Jak zwykle w czasie spotkania nie mog┼éo zabrakn─ů─ç mojej kolekcji meteoryt├│w, kt├│re budzi┼éy zachwyt po┼Ťr├│d go┼Ťci, kt├│rzy przyjechali na maj├│wk─Ö do Czardworku w Przysietnicy, odby┼é si─Ö pokaz meteoryt├│w z ksi─ů┼╝ki Meteoryty ogl─ůdanie za pomoc─ů okular├│w 3D zdj─Ö─ç, pada┼éy te┼╝ pytania takie, jak kiedy koniec ┼Ťwiata, czy grozi nam katastrofa, oraz jak szuka─ç i pozna─ç meteoryt, czym si─Ö r├│┼╝ni meteoryt od meteoru, meteoroidu, wspomniany by┼é te┼╝ meteoryt So┼étmany, na koniec go┼Ťcie podzi─Ökowali mi za to, ┼╝e po┼Ťwi─Öci┼éem im czas. ;)

G├│ra

Tytu┼é: Re: Pierwsze spotkanie astronomiczne Czardworku w Przysietni
PostNapisane: pi─ůtek, 3 maja 2013, 12:07 
Ranga: [5]

Do┼é─ůczy┼é(a): wtorek, 24 stycznia 2012, 16:27
Pawle, pi─Öknie propagujesz astronomi─Ö, przybli┼╝aj─ůc ludziom zjawiska zachodz─ůce na niebie. Rzadko si─Ö zdarza, ┼╝eby m├│c dotkn─ů─ç rzeczy o kt├│rych si─Ö opowiada innym, a przecie┼╝ Twoja kolekcja meteoryt├│w jest tego ┼Ťwietnym przyk┼éadem - kawa┼ékiem nieba na ziemi - materialn─ů cz─Ö┼Ťci─ů przewa┼╝nie abstrakcyjnych tre┼Ťci astronomicznych opowie┼Ťci. Zatem zachwyt Twoich s┼éuchaczy jest uzasadniony. Gratuluj─Ö.

G├│ra

PostNapisane: pi─ůtek, 3 maja 2013, 12:35 
SuperUser
SuperUser

Kiedy┼Ť ju┼╝ o tym pia┼éem chcia┼éem by─ç blisko Was i jestem a ┼╝e lubi─Ö albo napisz─Ö tak kocham Astronomi─Ö, to nie ma spotkania astronomicznego abym nie my┼Ťla┼é o tych forach astronomicznych, na kt├│rych bywam, to dzi─Öki Wam i naszej pasji, lubi─Ö si─Ö dzieli─ç tym, co wiem z ka┼╝dym bez wyj─ůtku na wiek. ;)

G├│ra

PostNapisane: pi─ůtek, 3 maja 2013, 16:07 
Ranga: [4]

Do┼é─ůczy┼é(a): wtorek, 10 stycznia 2012, 09:50
Pawle. Gratuluję zapału i konsekwencji w tym co robisz. Trzymaj trzymaj tak dalej. Powodzenia :D .

------------------------------------------------------------
III Wielka wyprawa obserwacyjna Polskiego Towarzystwa Mi┼éo┼Ťnik├│w Astronomii. We┼║ w niej udzia┼é poprzez internet.

G├│ra

PostNapisane: sobota, 4 maja 2013, 16:05 

Do┼é─ůczy┼é(a): wtorek, 2 sierpnia 2011, 18:25
Gratulki Pawle. Tak trzymaj;)

Variatio delectat;)

G├│ra

PostNapisane: sobota, 4 maja 2013, 17:20 

Do┼é─ůczy┼é(a): wtorek, 24 stycznia 2012, 16:27
Trzeba te┼╝ przyzna─ç, ┼╝e dobra nazwa dla jakiego┼Ť przedsi─Öwzi─Öcia, to po┼éowa sukcesu. Paw┼éowi si─Ö uda┼éo, bo tytu┼é: "Pierwsze spotkanie astronomiczne Czardworku..." - brzmi jak nazwa zespo┼éu do realizacji jakiego┼Ť projektu badawczego. Teraz wiemy, ┼╝e jest to zapo┼╝yczenie od nazwy w┼éasnej "Czardworek". Jednak, pierwsze wra┼╝enie pozostaje i realizacja tego projektu popularyzatorskiego ma te┼╝ solidne podstawy PR, czyli dobr─ů nazw─Ö. Powodzenia Pawle.

G├│ra

PostNapisane: sobota, 4 maja 2013, 18:43 
SuperUser
SuperUser

Nic nie po┼╝ycza┼éem po prostu ma tak─ů nazw─Ö stary zabytkowy drewniany budynek, z tego, co dobrze pami─Ötam odby┼é si─Ö zlot 2003-10-23. A dok┼éadniej Seminarium "Almukantaratu" w Bieszczadach, by┼é te┼╝ Janusz Wiland dobrze zna to miejsce, o tym mo┼╝na poczyta─ç tu taj
http://news.astronet.pl/3601
Za┼Ť opis Czardworku tu taj, dzi─Ökuj─Ö wszystkim za gratulacje.
http://przysietnica.bloog.pl/kat,95131, ... aid=610872
Je┼Ťli chodzi o mieszka┼äc├│w mojej miejscowo┼Ťci to my nazywamy Willa Biskupia, bo tu taj przyje┼╝d┼╝ali biskupi na odpoczynek, mieli swoj─ů w lesie tak─ů rezydencj─Ö, nie daleko tego miejsca znajduje kapliczka w lesie, z kt├│rej wyp┼éywa woda ze ┼║r├│d┼éa, s─ů zapiski w ksi─Ögach parafialnych o uzdrowieniach, chorych os├│b, co pili t─Ö wod─Ö, wyp┼éywaj─ůc─ů z pod kapliczki, odk─ůd ja ┼╝yj─Ö odwiedzam te miejsca, bo to nie daleko mojego domu.
Niestety dzisiaj woda ju┼╝ nie wyp┼éywa, jak Brzoz├│w pod┼é─ůczy┼é si─Ö pod ┼║r├│d┼éo czasem mo┼╝na zobaczy─ç tryskaj─ůc─ů wod─Ö, ale ma┼éo, kiedy, woda ju┼╝ nie czyni cuda, ale z tego, co nie raz pi┼éem jest bardzo smaczna. Mojej miejscowo┼Ťci nie ma za wiele atrakcji, poza will─ů i pag├│rkowatym terenem, ciekawy wygl─ůd ma miejscowo┼Ť─ç, bo zabudowania stoj─ů nie daleko siebie bardzo blisko, to zdobi i upi─Öksza ju┼╝ nie wie┼Ť, ale miejscowo┼Ť─ç, bo nawet tu ludzie ju┼╝ ma┼éo, kto gospodarzy. Przysietnica to takie ma┼ée miasto mo┼╝na by by┼éo napisa─ç.
A jak kto┼Ť b─Ödzie na zlocie w Bieszczadach i zapragnie zobaczy─ç Przysietnice na w┼éasne oczy mile widziany u mnie oprowadzanie gratisowe. ;)

G├│ra

Wy┼Ťwietl posty nie starsze ni┼╝:  Sortuj wg  
Utw├│rz nowy w─ůtek Odpowiedz w w─ůtku

Strefa czasowa: UTC + 2

Kto przegl─ůda forum

U┼╝ytkownicy przegl─ůdaj─ůcy ten dzia┼é: Brak zidentyfikowanych u┼╝ytkownik├│w i 1 go┼Ť─ç

Nie mo┼╝esz rozpoczyna─ç nowych w─ůtk├│w
Nie mo┼╝esz odpowiada─ç w w─ůtkach
Nie mo┼╝esz edytowa─ç swoich post├│w
Nie mo┼╝esz usuwa─ç swoich post├│w
Nie mo┼╝esz dodawa─ç za┼é─ůcznik├│w

Szukaj:
Skocz do: