Teraz jest czwartek, 1 pa┼║dziernika 2020, 03:42

Strefa czasowa: UTC + 2

Utw├│rz nowy w─ůtek Odpowiedz w w─ůtku
Autor Wiadomo┼Ť─ç
 Tytu┼é: Spotkanie Astronomiczne z dzie─çmi
PostNapisane: czwartek, 6 marca 2014, 11:19 
SuperUser
SuperUser

Do┼é─ůczy┼é(a): wtorek, 25 sierpnia 2009, 14:22
Dnia 2014-03-04. Miałem spotkanie z dziećmi w szkole z przedszkola.
Kiedy Panie przedstawili mnie, kim jest i czym si─Ö zajmuj─Ö, ┼╝e zosta┼éem zaproszony do szko┼éy po to by dzieciom co┼Ť powiedzie─ç na temat naszej Astronomii.
Wiadomo takim dzieciom nie da si─Ö wszystkiego wyt┼éumaczy─ç, pokaza─ç, ale zacz─ů┼éem od siebie potem, sk─ůd wzi─Ö┼éa si─Ö moja pasja astronomiczna, pokazywa┼éem zdj─Öcia moim wykonaniu oraz z NASA.
Opowie┼Ť─ç zacz─ů┼éem od Uk┼éadu S┼éonecznego, czyli od S┼éo┼äca a┼╝ do planet. O Ksi─Ö┼╝ycu, nie zabrak┼éo te┼╝ pokazu komet, planetoid, czym s─ů spadaj─ůce gwiazdki z nieba, gwiazdy jak wida─ç przez teleskop, gwiazdozbiory.
Odby┼é si─Ö pokaz meteoryt├│w z ksi─ů┼╝ki Meteoryty Oblicza Go┼Ťci z Kosmosu, potem pokaza┼éem dzieciakom prawdziwe kosmicznych go┼Ťci, czyli moj─ů kolekcj─Ö meteoryt├│w, opowiedzia┼éem im o meteorytach So┼étmany, Czelabi┼äsk, mieli okazj─Ö zobaczy─ç na w┼éasne oczy, dotkn─ů─ç meteoryt├│w.
Dzieci s┼éucha┼éy nawet si─Ö zdziwi┼éem, bo pokaza┼éem na prezentacji zdj─Ö─ç Uk┼éad S┼éoneczny z planetami pokazywa┼éem wska┼║nikiem S┼éo┼äce a wiecie, co dzieci same zacz─Ö┼éy m├│wi─ç, kt├│ra jaka planeta si─Ö znajduje. Na koniec tego mi┼éego i pierwszego spotkania w 2014 roku zrobi┼éa mi pani z dzie─çmi pami─ůtkowe zdj─Öcie, za┼Ť ja przekaza┼éem dzieciom ulotki, kt├│re dosta┼éem od Janusza Wilanda o programie Nocny Obserwator, za┼Ť dla tych Pa┼ä, kt├│re mnie zaprosi┼éy da┼éem gazetki Na w┼éasne oczy. Ja te┼╝ co┼Ť dosta┼éem od nich, mi┼éy upominek, pierwszy to samo zaproszenie, ┼╝e mnie zaprosi┼éy drugi co┼Ť na s┼éodko, ale o tym ju┼╝ pisa┼é nie b─Öd─Ö, bo dla mnie liczy┼éo si─Ö tylko spotkanie i rado┼Ť─ç okazywana przez dzieci.
Sprawie komet wspomnia┼éem te┼╝ o moim koledze Michale Kusiak i o kometach, pokaza┼éem dzieciom jeszcze parasolk─Ö astronomiczn─ů i czapeczk─Ö z Logo i napisem Polskie Towarzystwo Mi┼éo┼Ťnik├│w Astronomii, kt├│re mia┼éem, ┼╝e sob─ů. A i jeszcze jedno jak tylko b─Öd─Ö mia┼é wi─Öcej zdj─Ö─ç, ┼╝e spotkania poka┼╝─Ö Wam tu taj.

G├│ra

Wy┼Ťwietl posty nie starsze ni┼╝:  Sortuj wg  
Utw├│rz nowy w─ůtek Odpowiedz w w─ůtku

Strefa czasowa: UTC + 2

Kto przegl─ůda forum

U┼╝ytkownicy przegl─ůdaj─ůcy ten dzia┼é: Brak zidentyfikowanych u┼╝ytkownik├│w i 4 go┼Ťci

Nie mo┼╝esz rozpoczyna─ç nowych w─ůtk├│w
Nie mo┼╝esz odpowiada─ç w w─ůtkach
Nie mo┼╝esz edytowa─ç swoich post├│w
Nie mo┼╝esz usuwa─ç swoich post├│w
Nie mo┼╝esz dodawa─ç za┼é─ůcznik├│w

Szukaj:
Skocz do: