Teraz jest czwartek, 28 marca 2024, 19:52

Strefa czasowa: UTC + 2




Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku
Autor Wiadomość
 Tytuł: Spotkanie Astronomiczne z dziećmi
PostNapisane: czwartek, 6 marca 2014, 11:19 
Offline
SuperUser
SuperUser
Avatar użytkownika

Dołączył(a): wtorek, 25 sierpnia 2009, 14:22
Posty: 7979
Lokalizacja: Przysietnica: PTMA Warszawa.
Dnia 2014-03-04. Miałem spotkanie z dziećmi w szkole z przedszkola.
Kiedy Panie przedstawili mnie, kim jest i czym się zajmuję, że zostałem zaproszony do szkoły po to by dzieciom coś powiedzieć na temat naszej Astronomii.
Wiadomo takim dzieciom nie da się wszystkiego wytłumaczyć, pokazać, ale zacząłem od siebie potem, skąd wzięła się moja pasja astronomiczna, pokazywałem zdjęcia moim wykonaniu oraz z NASA.
Opowieść zacząłem od Układu Słonecznego, czyli od Słońca aż do planet. O Księżycu, nie zabrakło też pokazu komet, planetoid, czym są spadające gwiazdki z nieba, gwiazdy jak widać przez teleskop, gwiazdozbiory.
Odbył się pokaz meteorytów z książki Meteoryty Oblicza Gości z Kosmosu, potem pokazałem dzieciakom prawdziwe kosmicznych gości, czyli moją kolekcję meteorytów, opowiedziałem im o meteorytach Sołtmany, Czelabińsk, mieli okazję zobaczyć na własne oczy, dotknąć meteorytów.
Dzieci słuchały nawet się zdziwiłem, bo pokazałem na prezentacji zdjęć Układ Słoneczny z planetami pokazywałem wskaźnikiem Słońce a wiecie, co dzieci same zaczęły mówić, która jaka planeta się znajduje. Na koniec tego miłego i pierwszego spotkania w 2014 roku zrobiła mi pani z dziećmi pamiątkowe zdjęcie, zaś ja przekazałem dzieciom ulotki, które dostałem od Janusza Wilanda o programie Nocny Obserwator, zaś dla tych Pań, które mnie zaprosiły dałem gazetki Na własne oczy. Ja też coś dostałem od nich, miły upominek, pierwszy to samo zaproszenie, że mnie zaprosiły drugi coś na słodko, ale o tym już pisał nie będę, bo dla mnie liczyło się tylko spotkanie i radość okazywana przez dzieci.
Sprawie komet wspomniałem też o moim koledze Michale Kusiak i o kometach, pokazałem dzieciom jeszcze parasolkę astronomiczną i czapeczkę z Logo i napisem Polskie Towarzystwo Miłośników Astronomii, które miałem, że sobą. A i jeszcze jedno jak tylko będę miał więcej zdjęć, że spotkania pokażę Wam tu taj.

_________________
Wszechświat to wszystko, co mam i lubię.


Góra
 Zobacz profil  
 

Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku

Strefa czasowa: UTC + 2


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 10 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Skocz do:  
cron
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL