Teraz jest czwartek, 12 grudnia 2019, 23:46

Strefa czasowa: UTC + 2

Utw├│rz nowy w─ůtek Odpowiedz w w─ůtku
Autor Wiadomo┼Ť─ç
 Tytu┼é: Prosz─Ö o pomoc w wyborze tniego laptopa
PostNapisane: wtorek, 1 grudnia 2009, 20:11 
Ranga: [3]

Do┼é─ůczy┼é(a): wtorek, 22 wrze┼Ťnia 2009, 12:53
Witam,nie d┼éugo chcia┼ébym si─Ö zmierzy─ç z astrofoto planetarnym.Kamerk─Ö ju┼╝ praktycznie mam ale pozostaje problem zakupu komputera by ow─ů kamerk─Ö mo┼╝na by┼éo pod┼é─ůczy─ç,niestety komputer mam tylko stacjonarny.Mam pytanie jakie parametry powinien mie─ç taki laptop aby mo┼╝na by┼éo w miar─Ö wygodnie zgrywa─ç aviki planet? Z tego co wiem to takie nieskompresowane filmiki troch─Ö zajmuj─ů wi─Öc pewnie dysk powinien mie─ç par─Ödziesi─ůt giga bajt├│w pojemno┼Ťci itd. Od razu powiem,┼╝e nie sta─ç mnie na nowy komputer za 3000 z┼é wi─Öc czy np. za jakie┼Ť 300-400z┼é mo┼╝na co┼Ť znale┼║─ç ciekawego i sprawnego np. na allegro?
Z g├│ry dzi─Öki za szczere porady :)

G├│ra

Tytu┼é: Re: Prosz─Ö o pomoc w wyborze TANIEGO laptopa.
PostNapisane: wtorek, 1 grudnia 2009, 20:31 
Moderator globalny
Moderator globalny

Do┼é─ůczy┼é(a): wtorek, 25 sierpnia 2009, 13:48
Piotr jak nie chcesz mie─ç problem├│w ze sprz─Ötem to proponuje DELL D600 sam takiego mam i jestem bardzo zadowolony.
Co mo┼╝e Ci si─Ö przyda─ç bo ma RS232(com ) IEE1284 (LPT) te porty s─ů portami sprz─Ötowymi i nie widzia┼éem urz─ůdzenia, kt├│re nie b─Ödzie si─Ö komunikowa┼éo z DELL-em chyba, ┼╝e jest uwalone ;)

Ja swojego DELL-a kupi┼éem w┼éa┼Ťnie na allegro i jest ok.
I tak zainwestujesz w wi─Öksza pami─Ö─ç i z czasem dysku braknie, za pami─Ö─ç zap┼éacisz jakie┼Ť 150 z┼é, a za dysk to wi─Ökszy wydatek ze 230 z┼é.

Jak co┼Ť to pytaj.

W┼üASNY INSERTER VIDEO PRZYSTOSOWANY DO OBSERWACJI POZYCJI I ZAKRY─ć.
WŁASNA SŁUŻBA CZASU OPARTA NA SYGNALE DCF77
WŁASNY RADIOTELESKOP W BUDOWIE

G├│ra

PostNapisane: wtorek, 1 grudnia 2009, 20:56 
Moderator globalny
Moderator globalny

Do┼é─ůczy┼é(a): niedziela, 30 sierpnia 2009, 20:50
Piotrek Borek napisał(a):
Witam,nie d┼éugo chcia┼ébym si─Ö zmierzy─ç z astrofoto planetarnym.Kamerk─Ö ju┼╝ praktycznie mam ale pozostaje problem zakupu komputera by ow─ů kamerk─Ö mo┼╝na by┼éo pod┼é─ůczy─ç,niestety komputer mam tylko stacjonarny.Mam pytanie jakie parametry powinien mie─ç taki laptop aby mo┼╝na by┼éo w miar─Ö wygodnie zgrywa─ç aviki planet? Z tego co wiem to takie nieskompresowane filmiki troch─Ö zajmuj─ů wi─Öc pewnie dysk powinien mie─ç par─Ödziesi─ůt giga bajt├│w pojemno┼Ťci itd. Od razu powiem,┼╝e nie sta─ç mnie na nowy komputer za 3000 z┼é wi─Öc czy np. za jakie┼Ť 300-400z┼é mo┼╝na co┼Ť znale┼║─ç ciekawego i sprawnego np. na allegro?
Z g├│ry dzi─Öki za szczere porady :)

My┼Ťl─Ö, ┼╝e Adam Skrzypek du┼╝o Ci pomo┼╝e - profesjonalista. Wy┼Ťlij do niego na PW info.
Pozdrawiam
Olek

G├│ra

PostNapisane: wtorek, 1 grudnia 2009, 22:06 
Administrator
Administrator

Do┼é─ůczy┼é(a): poniedzia┼éek, 24 sierpnia 2009, 14:27
Ważne, aby miał kilka portów USB 2.0 (koniecznie 2.0). Minimum z trzy, lepiej cztery.
RS-232 nie znajdziesz w nowszych konstrukcjach i trzeba się bawic adapterem USB-RS232 (ale działa)
Poza tym. Niebyt du┼╝a matryca LCD, bo bierze du┼╝o pr─ůdu i wydajny w miar─Ö nowy akumulator.
Procesor powy┼╝ej 1 GHz i da rad─Ö aviki nagrywa─ç. RAM - 1 GB, do tego Win XP i masz wszystko co Ci trzeba.

Obrazek M├│j profil na Facebooku
tel. 880-184-000 (prywatny), e-mail: astrocd@astrocd.pl (prywatne), m.substyk@urania.edu.pl (Urania-PA), marek.substyk@ptma.pl, zarzad@ptma.pl (PTMA);
tel. 575-572-330 (praca), e-mail: katowice@deltaoptical.pl
------------------------------------------------------------

Wielkie Wyprawy Polskiego Towarzystwa Mi┼éo┼Ťnik├│w Astronomii. Islandia 2019/USA 2020

G├│ra

PostNapisane: ┼Ťroda, 2 grudnia 2009, 11:19 
Moderator globalny
Moderator globalny

Proponuje poczyta─ç:

http://www.dell.com/downloads/us/produc ... 0_spec.pdf

G├│ra

PostNapisane: ┼Ťroda, 2 grudnia 2009, 17:20 

Marek Substyk napisał(a):
Procesor powy┼╝ej 1 GHz i da rad─Ö aviki nagrywa─ç. RAM - 1 GB, do tego Win XP i masz wszystko co Ci trzeba.

Na pewno taki komputerek ┼Ťmiga┼é by fajnie ale laptopy o takich parametrach to juz kwota znacznie przekraczaj─ůca m├│j bud┼╝et :(
Tomku ten Dell jest ca┼ékiem ok,patrzy┼éem na r├│┼╝ne oferty i ceny naprawd─Ö nie zabijaj─ů.Tomku czy m├│g┼ébym liczy─ç na Twoja pomoc przy wyborze konkretnego egzemplarza gdybym za jaki┼Ť czas zdecydowa┼é si─Ö na ostateczny zakup?

G├│ra

PostNapisane: ┼Ťroda, 2 grudnia 2009, 18:07 
Moderator globalny
Moderator globalny

Do┼é─ůczy┼é(a): wtorek, 25 sierpnia 2009, 13:05
Piotrku je┼Ťli u┼╝ywasz kompa tylko do neta to wystarczy Ci 512. Mam takiego i dzia┼éa. Je┼Ťli natomiast do czego innego, (gry) to niestety. Sam u┼╝wam Acera Extensa 5220 i nie narzekam.

Piwo ma warto┼Ťci od┼╝ywcze, podczas gdy ┼╝ywno┼Ť─ç nie ma warto┼Ťci piwnych

G├│ra

PostNapisane: ┼Ťroda, 2 grudnia 2009, 21:08 
Ranga: [1]

Do┼é─ůczy┼é(a): niedziela, 13 wrze┼Ťnia 2009, 22:13
Piotru┼Ť (Wan ;) ) ja takiego(viewtopic.php?f=22&t=462) u┼╝ywa┼éem i ┼Ťmiga┼é jak trzeba.
Polecam.
Włodek

G├│ra

PostNapisane: czwartek, 3 grudnia 2009, 09:53 
Administrator
Administrator

Do┼é─ůczy┼é(a): wtorek, 25 sierpnia 2009, 14:04
Skoro mnie Olek wezwa┼é do tablicy, to wtr─ůce tu swoje trzy grosze.
Piotrku, zakup tak taniego notebooka nie jest spraw─ů prost─ů. Mo┼╝na oczywi┼Ťcie powiedzie─ç ┼╝e taki to a taki model Dell-a (czy innego notka) jest w porz─ůdku, i z tym si─Ö zgodz─Ö. We┼║ pod uwag─Ö jednak, ┼╝e ludzie si─Ö r├│┼╝nie ze swoimi laptopami obchodz─ů, mog─ů wi─Öc by─ç w r├│┼╝nym stanie, a tego kupuj─ůc na odleg┼éo┼Ť─ç nie jeste┼Ť w stanie wyczu─ç. Trzeba zwr├│ci─ç uwag─Ö na zawiasy (zu┼╝ycie, pop─Ökana obudowa), pytanie w jakim stanie jest nap─Öd optyczny, czy ┼éadnie czyta p┼éyty czy np. raz czyta a raz nie, czy HDD ma uszkodzone sektory (z dyskiem to jest loteria, mo┼╝e chodzi─ç ca┼ée lata a mo┼╝e umrze─ç na drugi dzie┼ä), czasem na ta┼Ťmie ┼é─ůcz─ůcej matryc─Ö z p┼éyt─ů g┼é├│wn─ů s─ů luzy i obraz ┼éadnie miga a pod klawiatur─ů mozna znale┼║─ç np. resztki ┼Ťniadania. Trzeba by zwr├│ci─ç uwag─Ö na og├│lny stan zewn─Ötrzny, czy s─ů ┼Ťlady uderze┼ä itp. No i bateria - nie ma co liczy─ç ┼╝e w wiekowym notebooku d┼éugo wytrzyma, cho─ç zdarzaj─ů si─Ö wyj─ůtki. Oczywi┼Ťcie wiele rzeczy mo┼╝na wymieni─ç, ale nie o to chodzi kupuj─ůc za tak─ů cen─Ö, bo podwoisz warto┼Ť─ç notebooka ;) .
Podsumowuj─ůc - kupno na odleg┼éo┼Ť─ç to troch─Ö ryzyko, jednak przy takiej kwocie jak─ů dysponujesz trzeba si─Ö z tym liczy─ç.

GSO 10", SW ED80, SW 90/900, AZ4, Nikon Action VII 10x50
Star Adventurer, Canon 1100D mod

G├│ra

PostNapisane: czwartek, 3 grudnia 2009, 14:44 

Tak oczywi┼Ťcie zdaj─Ö sobie spraw─Ö,┼╝e u┼╝ywana elektronika to loteria przy zakupie ale w tej chwili i w najbli┼╝szym czasie nie b─Öd─Ö m├│g┼é pozwoli─ç sobie na nowy dobry laptop.Pozostaj─ů mi dwa wyj┼Ťcia,albo zaryzykowa─ç,kupi─ç jaki┼Ť ta┼äszy laptopek przy odrobinie szcz─Ö┼Ťcia nadaj─ůcy si─Ö do u┼╝ywania i avikowa─ç planety (Mars-ju┼╝ nie d┼éugo opozycja) albo na odwr├│t,zapomnie─ç o foto.
W┼éodku szkoda,┼╝e nie sprzedawa┼ée┼Ť tego latopa z miesi─ůc p├│┼║niej :(

G├│ra

PostNapisane: czwartek, 3 grudnia 2009, 16:52 
Moderator globalny
Moderator globalny

Adamie masz racje, ale jest to kwestia dogadania si─Ö ze sprzedaj─ůcym. Ja swojego kupi┼éem na allegro od firmy zajmuj─ůcej si─Ö sprzeda┼╝─ů po leasing -owych i mam na niego 12 miesi─Öcy gwarancji na wszystko(I mam to na pi┼Ťmie) . Bateria trzyma dwie godziny 40 minut. Co do ramu to jak dojdzie do Windows dodatek SP3 to laptop strasznie si─Ö wlecze. Albo tak mi si─Ö wydaje bo stacjonarnego kompa mam naprawd─Ö z g├│rnej p├│┼éki.
C2Q/8GB/2x1TB/P5qPRO ;)
Piotrek
Oczywi┼Ťcie mo┼╝esz liczy─ç na pomoc.

G├│ra

PostNapisane: czwartek, 3 grudnia 2009, 22:12 
Ranga: [1]

Do┼é─ůczy┼é(a): niedziela, 13 wrze┼Ťnia 2009, 22:13
Piotrek Borek napisał(a):
W┼éodku szkoda,┼╝e nie sprzedawa┼ée┼Ť tego latopa z miesi─ůc p├│┼║niej :(

Było pisać to bym się wstrzymał z bólami :D
Pozdro Włodek
Ps: jest jeszcze jeden- HP z pewnego ┼║r├│d┼éa-co┼Ť ko┼éo 500 si─Ö chyba ceni (je┼Ťli b─Ödziesz zainteresowany to dowiem si─Ö szczeg├│┼é├│w-sam mia┼éem go bra─ç ale trafi┼é si─Ö nowszy)
TU masz moje gg jak by co 714879

G├│ra

PostNapisane: pi─ůtek, 4 grudnia 2009, 16:00 
Nowy u┼╝ytkownik

Do┼é─ůczy┼é(a): czwartek, 1 pa┼║dziernika 2009, 09:23
Polecam HP Compac Evo N610c,kupi┼éem taki p├│┼étora roku temu na allegro za 500 z┼é.Na stanie Pentium 4 2Gh,512 pami─Öci {teraz ju┼╝ 1 Giga],DVD,karta graficzna Radeon 7500,dysk 30 giga[teraz 80],niema WI-FI ale kupi┼éem za 3 dyszki kart─Ö i ┼Ťmiga .Jedyny minus tylka dwa porty usb ale wystarczy dokupi─ç huba lub karte PCMC i s─ů dwa dodatkowe porty.Przez te p├│┼étora roku nigdy Mnie nie zawi├│d┼é w przeciwie┼ästwie do stacjonarnego.Dodatkowo idzie kupi─ç polizingowe z zachodu ,wygl─ůda wtedy jak n├│wka ,m├│j mia┼é tylko rys─Ö na klapie ,monitor i klawiatura jak n├│wka.

G├│ra

PostNapisane: niedziela, 6 grudnia 2009, 17:38 

Mniej wi─Öcej ju┼╝ wiem jaki obra─ç trop.Dzi─Öki za porady.

G├│ra

PostNapisane: czwartek, 17 czerwca 2010, 09:36 
Ranga: [6]
Ranga: [6]

Do┼é─ůczy┼é(a): wtorek, 25 sierpnia 2009, 17:43
┼╗eby nie za┼Ťmieca─ç forum to podepn─Ö si─Ö do tego tematu....
Nie sta─ç mnie na nowego laptopa, wi─Öc chcia┼ébym si─Ö poradzi─ç Was czy co┼Ť takiego http://www.vobis.pl/oferta/notebooki/tf ... _15_6.aspx b─Ödzie si─Ö op┼éaca┼éo zakupi─ç za 1100zeta?
Oczywi┼Ťcie w du┼╝ym procencie ma by─ç u┼╝ywany do astro (i jako narz─Ödzie do obr├│bki zdj─Ö─ç i jako komputer guiduj─ůcy).
.. i drugie pytanie - jakie cechy powinna spe┼énia─ç kamera internetowa przeznaczona do guidingu i ewentualnie jak─ů wybra─ç - chodzi mi jednak┼╝e o kamery obecnie dost─Öpne w sklepach.

E-mail:
adalwb@astrocd.pl
adalwb@wp.pl

Na razie koniec z "ci─Ö┼╝kim" sprz─Ötem:
HEQ5Pro SynScan SW200/1000, SW ED80/600Pro, SW 80/400, Orion SSDSMI III, i jakie┼Ť dooperelle.

G├│ra

PostNapisane: czwartek, 17 czerwca 2010, 10:22 
Moderator globalny
Moderator globalny

Kamera do guidingu mo┼╝e by─ç naprawd─Ö dowolna, ale lepiej kup sobie na allz┼éo spc880 kosztuje ze przesy┼ék─ů chyba 47 z┼é. Mo┼╝na j─ů r├│wnie┼╝ zastosowa─ç do astro foto, przerobi─ç j─ů na d┼éugie czasy i tak dalej.

A co do laptopa to to ok tylko jest niedost─Öpny nowy. Przejrza┼éem chyba wszystkie hurtownie ;) A co do laptopa to kup della d600 i b─Ödziesz zadowolony ma z┼é─ůcze COM (RS232) LPT i jest wyj─ůtkowo tward─ů sztuk─ů. Wszystkie te nowe laptopy s─ů niestety PB FREE wi─Öc za jakie┼Ť 3 lata b─Öd─ů nadawa┼éy si─Ö do pojemnika na odpady elektroniczne.

G├│ra

Wy┼Ťwietl posty nie starsze ni┼╝:  Sortuj wg  
Utw├│rz nowy w─ůtek Odpowiedz w w─ůtku

Strefa czasowa: UTC + 2

Kto przegl─ůda forum

U┼╝ytkownicy przegl─ůdaj─ůcy ten dzia┼é: Brak zidentyfikowanych u┼╝ytkownik├│w i 4 go┼Ťci

Nie mo┼╝esz rozpoczyna─ç nowych w─ůtk├│w
Nie mo┼╝esz odpowiada─ç w w─ůtkach
Nie mo┼╝esz edytowa─ç swoich post├│w
Nie mo┼╝esz usuwa─ç swoich post├│w
Nie mo┼╝esz dodawa─ç za┼é─ůcznik├│w

Szukaj:
Skocz do: