Teraz jest czwartek, 17 pa┼║dziernika 2019, 13:36

Strefa czasowa: UTC + 2

Utw├│rz nowy w─ůtek Odpowiedz w w─ůtku
Autor Wiadomo┼Ť─ç
 Tytu┼é: Jaki naped do montazu typu EQ5 ?
PostNapisane: niedziela, 27 grudnia 2009, 00:01 
Ranga: [1]

Do┼é─ůczy┼é(a): niedziela, 4 pa┼║dziernika 2009, 11:36
Witam
Troche pomeczylem sie z dorobieniem sensownego napedu z GoTo do mojego montazu i w sumie kasa zle wydana .
Bawilem sie z rozwiazaneim Leszka, probowalem przerobic na 200 krokowe silniczki i nie mialo to sensu
bawilem sie napedem Made z autostarem 497 i tez nie mialo sensu , zdarzalo sie ze na wtyczce na chwile nie kontaktowalo i calosc glupiala . Do tego bardzo latwo uszkodzic napedy gdy tuba czy montaz o cos zaczepi . Tak 3 silniczki stracilem

Na tym montazu wieszam 9 kg tube , w Ra jest lozyskowany i plastikowe zebatki w Made ciagnely, w dec bywal problem . Na astrou4 jest opisana wymiana silniczkow z zebatkami na mocniejsze - isc w tym kierunku ?

Mozna tez kupic w DO sterowanie http://deltaoptical.pl/synscan-goto-upg ... d1359.html . Jest to moze elektronika montowana do bialych HEQ5 ?
Na astromaniaku czytalem o francuskim rozwiazaniu jakis kit z zaprogramowanym procesorem za 40 euro .
Co polecacie ? Moze jakies inne rozwiazanie ? Sa dostepne sterowniki na 1 scalaku z 1/8 kroku , ale to malo i 1/16 byla by potrzebna aby w miare szybkie Go To bylo. Chyba najprosciej wtedy z kompa sterowac.

G├│ra

Tytu┼é: Re: Jaki naped do montazu typu EQ5 ?
PostNapisane: niedziela, 27 grudnia 2009, 11:25 
Moderator globalny
Moderator globalny

Do┼é─ůczy┼é(a): wtorek, 25 sierpnia 2009, 13:48
Mia┼éem ten sam problem, rozwi─ůza┼éem go mianowicie tak. Zakupi┼éem nap─Öd EQ5 mon2 a tylko dla tego, ┼╝e ma najlepiej rozwi─ůzane okablowanie, a i guider do niego zamontowa─ç si─Ö da w ci─ůgu 20 minut i sterowanie z komputera zajmuje kolejn─ů minute.

http://www.astrokrak.pl/popup_image.php ... 256008f087

Rozwi─ůzanie z z─Öbatkami te┼╝ bardzo mi si─Ö spodoba┼éo. Masywne z─Öbatki i sprz─Ög┼éa.
Jest to nap─Öd dwuosiowy z pilotem o napi─Öciu zasilania +12V, steruj─ůcy teleskopem z pr─Ödko┼Ťciami: nominalna gwiazdowa 1x oraz 8x i 32x.

W┼üASNY INSERTER VIDEO PRZYSTOSOWANY DO OBSERWACJI POZYCJI I ZAKRY─ć.
WŁASNA SŁUŻBA CZASU OPARTA NA SYGNALE DCF77
WŁASNY RADIOTELESKOP W BUDOWIE

G├│ra

PostNapisane: czwartek, 5 sierpnia 2010, 00:40 
Nowy u┼╝ytkownik

Do┼é─ůczy┼é(a): czwartek, 27 sierpnia 2009, 18:59
Witam Koleg├│w !

Tomaszu, ja mam Sky Watcher 150/750 + EQ5 i mam pytanie, czy ten nap─Öd, kt├│ry Ty masz b─Ödzie pasowa┼é do mojego teleskopu. Pytam, bo widz─Ö tak┼╝e dedykowane nap─Ödy za nieca┼ée 500 z┼é. ale Tw├│j wydaje mi si─Ö bardziej solidny. Tak przynajmniej wygl─ůda na zdj─Öciach... ;) No i chyba nie masz oryginalnego monta┼╝u do swojego teleskopu... Chyba, ┼╝e co┼Ť pomyli┼éem ? ;)
Pozdrawiam ! :)

G├│ra

PostNapisane: czwartek, 5 sierpnia 2010, 16:47 
Moderator globalny
Moderator globalny

Do┼é─ůczy┼é(a): wtorek, 25 sierpnia 2009, 13:48
To jest nap─Öd dedykowany do EQ5 MON2 i naprawd─Ö nie wiem czy b─Ödzie to prawid┼éowo dzia┼éa─ç z innymi nap─Ödami. Wydaje mi si─Ö, ┼╝e powinien dzia┼éa─ç z ka┼╝dym nap─Ödem. Jaki pisa┼éem wcze┼Ťniej szuka┼éem konkretnego producenta za wzgl─Ödu na okablowanie i rodzaj sterownika (┼éatwo┼Ť─ç modyfikacji)

W┼üASNY INSERTER VIDEO PRZYSTOSOWANY DO OBSERWACJI POZYCJI I ZAKRY─ć.
WŁASNA SŁUŻBA CZASU OPARTA NA SYGNALE DCF77
WŁASNY RADIOTELESKOP W BUDOWIE

G├│ra

Wy┼Ťwietl posty nie starsze ni┼╝:  Sortuj wg  
Utw├│rz nowy w─ůtek Odpowiedz w w─ůtku

Strefa czasowa: UTC + 2

Kto przegl─ůda forum

U┼╝ytkownicy przegl─ůdaj─ůcy ten dzia┼é: Brak zidentyfikowanych u┼╝ytkownik├│w i 2 go┼Ťci

Nie mo┼╝esz rozpoczyna─ç nowych w─ůtk├│w
Nie mo┼╝esz odpowiada─ç w w─ůtkach
Nie mo┼╝esz edytowa─ç swoich post├│w
Nie mo┼╝esz usuwa─ç swoich post├│w
Nie mo┼╝esz dodawa─ç za┼é─ůcznik├│w

Szukaj:
Skocz do: