Teraz jest czwartek, 17 pa┼║dziernika 2019, 13:39

Strefa czasowa: UTC + 2

Utw├│rz nowy w─ůtek Odpowiedz w w─ůtku
Autor Wiadomo┼Ť─ç
 Tytu┼é: Moja wizja apokalipsy :)
PostNapisane: sobota, 7 kwietnia 2012, 13:41 
Nowy u┼╝ytkownik

Do┼é─ůczy┼é(a): wtorek, 13 marca 2012, 16:19
1 drzewo zostanie :)

Za┼é─ůczniki:
2012-04-07 13.08.07.jpg
2012-04-07 13.08.07.jpg [ 1.33 MiB | Przegl─ůdane 2426 razy ]
G├│ra

Tytu┼é: Re: Moja wizja apokalipsy :)
PostNapisane: sobota, 7 kwietnia 2012, 23:19 
Ranga: [8]
Ranga: [8]

Do┼é─ůczy┼é(a): niedziela, 6 wrze┼Ťnia 2009, 19:02
Ciekawa , nieco surrealistyczna koncepcja.

G├│ra

PostNapisane: niedziela, 8 kwietnia 2012, 16:07 
Ranga: [5]

Do┼é─ůczy┼é(a): wtorek, 24 stycznia 2012, 16:27
┼╗eby sie odnie┼Ť─ç do wizji artystycznej niew─ůtpliwie koniecznym jest danie sobie troch─Ö czasu - w ka┼╝dym razie wizja apokalipsy nie powinna podlega─ç zwyk┼éemu konformizmowi oceny - wszak dotyczy ca┼éej istoty ┼╝ycia mi─Ödzy innymi lub w szczeg├│lno┼Ťci tylko niej.
Alegoria w ujęciu optymisty: życie nie daje się całkowicie zniszczyć, wyrugować z obszaru gdzie jest inteligencjogenne - wiele paroksyzmów w historii Ziemi tego dowodzi (choć nie w historii inteligencji i cywilizacji - chyba?) - więc, że zostanie choćby jedno drzewo to pewnik (żeby nie rzec: dogmat).
Alegoria w uj─Öciu pesymisty: up┼éywaj─ůcy czas nieodwo┼éalnie, jak "bij─ůcy dzwon" Hemingwaya, konkretyzuje prawdopodobie┼ästwo zderzeniowej apokalipsy do pewno┼Ťci.
Moja kontr-wizja (przepraszam Ci─Ö Tadeusz za takow─ů): Cz┼éowiek przez sw├│j nonkonformizm jest w stanie zmieni─ç nieuchronno┼Ť─ç kosmicznej apokalipsy - jej zaprzeczeniem wydaje si─Ö by─ç ju┼╝ samo nasze istnienie. Wizj─Ö Tadeusza rozumiem, jako przejaw sprzeciwu wobec probablistycznych zasad istnienia ┼Ťwiata i cho─çby to jedno drzewo potwierdza przekonanie, ┼╝e determinizm nieuchronno┼Ťci jest tylko nasz─ů dora┼║n─ů iluzj─ů.
Twoja praca nie obeszła mnie powierzchownie - jest w niej i pytanie i odpowiedź na nie - również moje własne.

G├│ra

PostNapisane: ┼Ťroda, 11 kwietnia 2012, 12:11 
Nowy u┼╝ytkownik

Do┼é─ůczy┼é(a): wtorek, 13 marca 2012, 16:19
Dzi─Ökuje za tak wnikliw─ů analiz─Ö mojego obrazu. Sam nie zastanawia┼éem si─Ö nad tym tak dog┼é─Öbnie jak Ty Jerzy.

Mi┼éo jest zobaczy─ç, ┼╝e kto┼Ť potrafi po┼Ťwi─Öci─ç troch─Ö czasu nie tylko nad w┼éasn─ů prac─ů ale tak┼╝e nad prac─ů innych.
Z odpowiedzi wywnioskowałem, że praca jednak się podoba więc mam się z czego cieszyć.

G├│ra

PostNapisane: ┼Ťroda, 11 kwietnia 2012, 19:29 

Do┼é─ůczy┼é(a): wtorek, 24 stycznia 2012, 16:27
Tadeuszu, udzielenie tylko odpowiedzi w kwestiach estetyki odbioru by┼éoby w┼éa┼Ťnie powierzchownym podej┼Ťciem do Twojej pracy. Ale odpowied┼║ jest jak najbardziej pozytywna - tak podoba mi si─Ö (cho─ç jest to wra┼╝enie subiektywne, bez odniesie┼ä do warsztatu i ┼Ťrodk├│w wyrazu, poniewa┼╝ moja wiedza w tych dziedzinach nie jest wystarczaj─ůca). Zaintrygowa┼éo mnie zagadnienie wyra┼╝one s┼éownie w tytule i rzeczowe oraz akcentuj─ůce sugestie niewerbalne jakie znalaz┼éem w kompozycji obrazu - wydawa┼éo mi si─Ö, jakby┼Ť podprogowo zinterpretowa┼é tytu┼éowe zdanie oznajmuj─ůce jako zwiastun konieczno┼Ťci, ale bez pesymistycznego nastawienia - raczej jako krzyk pe┼éen niewiary w niuchronno┼Ť─ç wizji. W wyj─ůtku ocalenia tkwi wed┼éug mnie zaprzeczenie akt├│w destrukcyjnych w ca┼éym Wszech┼Ťwiecie - mo┼╝e to niedorzeczne, ale u┼╝yj─Ö tu sentencji, kt├│ra oddaje sens mojej my┼Ťli: nic nie jest tak pewne we wszech┼Ťwiecie jak ┼╝ycie. U┼╝y┼ée┼Ť przerysowa┼ä i nieliniowej perspektywy w┼éa┼Ťnie ┼╝eby zaprzeczy─ç dos┼éowno┼Ťci pierwszego wra┼╝enia, ┼╝eby zawiesi─ç prze┼Ťwiadczenie o rzeczywistym zagro┼╝eniu, a wydoby─ç w┼éa┼Ťnie akcent przetrwania w symbolice drzewa - tryumfu tego elementu obrazu, kt├│ry jest najbardziej naturalny, zwyczajny i pospolity - zielony odcie┼ä ┼╝ycia. Do mnie tak w┼éa┼Ťnie przemawia Tw├│j obraz - nie jako przejaw estetyki malarskiej, ale jako element towarzysz─ůcych nam dylemat├│w filozoficznych i poszukiwa┼ä sensu istnienia.

G├│ra

Wy┼Ťwietl posty nie starsze ni┼╝:  Sortuj wg  
Utw├│rz nowy w─ůtek Odpowiedz w w─ůtku

Strefa czasowa: UTC + 2

Kto przegl─ůda forum

U┼╝ytkownicy przegl─ůdaj─ůcy ten dzia┼é: Brak zidentyfikowanych u┼╝ytkownik├│w i 3 go┼Ťci

Nie mo┼╝esz rozpoczyna─ç nowych w─ůtk├│w
Nie mo┼╝esz odpowiada─ç w w─ůtkach
Nie mo┼╝esz edytowa─ç swoich post├│w
Nie mo┼╝esz usuwa─ç swoich post├│w
Nie mo┼╝esz dodawa─ç za┼é─ůcznik├│w

Szukaj:
Skocz do: