Teraz jest sobota, 19 pa┼║dziernika 2019, 18:04

Strefa czasowa: UTC + 2

Utw├│rz nowy w─ůtek Odpowiedz w w─ůtku
Autor Wiadomo┼Ť─ç
 Tytu┼é: "Cykl ksi─Ö┼╝ycowy"
PostNapisane: poniedzia┼éek, 5 sierpnia 2013, 21:13 
Nowy u┼╝ytkownik

Do┼é─ůczy┼é(a): poniedzia┼éek, 15 lipca 2013, 15:05
Tym razem przesyłam cały cykl :)
Od najwi─Ökszego do najmniejszego: 100cm na 80cm/60cm/45cm

"Zatoka T─Öcz"
"Lambert Crater"
"Copernicus"

pozdrawiam :)

Za┼é─ůczniki:
Cykla stro.jpg
Cykla stro.jpg [ 921.76 KiB | Przegl─ůdane 1736 razy ]

G├│ra

Tytu┼é: Re: "Cykl ksi─Ö┼╝ycowy"
PostNapisane: poniedzia┼éek, 5 sierpnia 2013, 21:16 
Ranga: [3]

Do┼é─ůczy┼é(a): ┼Ťroda, 27 marca 2013, 11:11
pi─Ökne obrazy :)

G├│ra

Tytu┼é: Re: "Cykl ksi─Ö┼╝ycowy"
PostNapisane: wtorek, 6 sierpnia 2013, 12:25 
Ranga: [5]
Ranga: [5]

Do┼é─ůczy┼é(a): wtorek, 24 stycznia 2012, 16:27
Lamberta ju┼╝ widzia┼éem, ale nareszcie jest, jak i pozosta┼ée obrazy, w odpowiedniej skali aby m├│c obj─ů─ç go jednym spojrzeniem.

Zatoka T─Öcz zachwyca mnie ilo┼Ťci─ů detali na jej p├│┼énocnym obrysie - domy┼Ťlam si─Ö, ┼╝e dok┼éadne odwzorowanie zaj─Ö┼éo Ci troch─Ö czasu. Nazwa wschodniego przyl─ůdka - Promontorium Laplace, zazwyczaj jest cz─Ö┼Ťciej przywo┼éywana, bo te┼╝ statystycznie jest d┼éu┼╝ej (wcze┼Ťniej) widoczna ni┼╝ przeciwleg┼éy przyl─ůdek - Promontorium Heraclides, dziedzicz─ůcy nazw─Ö od greckiego filozofa Heraclidesa z Pontu. Mnie oba przyl─ůdki z Twojego obrazu jawi─ů si─Ö jak dwie smocze g┼éowy (mo┼╝e obie g┼éowy dwug┼éowego smoka?), kt├│re wy┼éoni┼éy si─Ö z cienia, aby ugasi─ç pragnienie w Morzu Deszcz├│w - zdecydowanie bardziej zjawiskowo wygl─ůda ten zachodni, b─Öd─ůcy odpowiednikiem Przyl─ůdka Heraklidesa.

Najlepsz─ů ocen─Ö (je┼Ťli mog─Ö sobie pozwoli─ç na subiektywizm oceny) wystawiam obrazowi przedstawiaj─ůcemu okolic─Ö Kopernika. Zadecydowa┼éa przede wszystkim ostro┼Ť─ç (wyrazisto┼Ť─ç szczeg├│┼é├│w) na obwa┼éowaniu tego pi─Öknego krateru, ale nie tylko - pi─Öknie i malarsko zab┼éysn─ů┼é fantomowy krater Stadius (mi─Ödzy Copernikusem i Eratosthenesem), oraz zjawiskowa para ma┼éych krater├│w na po┼éudnie od Kopernika o nazwie Fauth (mo┼╝liwe, ┼╝e podobie┼ästwo tej nazwy do imienia Faust jest tego rodzaju przypadkiem, w kt├│rym widzimy i dualizm materii i postaw moralnych bohater├│w mit├│w i legend). W moich fotograficznych pr├│bach ci─ůgle niedostatecznie wyra┼║nie uzyskiwa┼éem obraz tego miejsca i w Twoim obrazie znajduj─Ö motywacj─Ö do dalszych pr├│b - mo┼╝e Ci kiedy┼Ť dor├│wnam?

To bardzo mi┼ée zaj─Öcie - odnajdywanie w Twoich pracach w┼éasnej fascynacji i przypisywanie przedstawianym przez Ciebie w tak pi─Ökny spos├│b miejscom ocen i poziomu emocji z w┼éasnych obserwacji. Estetyczny g┼é├│d i potrzeba ogl─ůdania Twoich malarskich eskapad po Ksi─Ö┼╝ycu nie b─Ödzie nigdy zaspokojona. Czekam wi─Öc na kolejne obrazy i gratuluj─Ö wprawy i talentu.

G├│ra

Wy┼Ťwietl posty nie starsze ni┼╝:  Sortuj wg  
Utw├│rz nowy w─ůtek Odpowiedz w w─ůtku

Strefa czasowa: UTC + 2

Kto przegl─ůda forum

U┼╝ytkownicy przegl─ůdaj─ůcy ten dzia┼é: Brak zidentyfikowanych u┼╝ytkownik├│w i 5 go┼Ťci

Nie mo┼╝esz rozpoczyna─ç nowych w─ůtk├│w
Nie mo┼╝esz odpowiada─ç w w─ůtkach
Nie mo┼╝esz edytowa─ç swoich post├│w
Nie mo┼╝esz usuwa─ç swoich post├│w
Nie mo┼╝esz dodawa─ç za┼é─ůcznik├│w

Szukaj:
Skocz do: