Forum AstroCD
http://www.astrocd.pl/forum/

Międzynarodowy Rok Astronomii dobiegł końca.
http://www.astrocd.pl/forum/viewtopic.php?f=8&t=643
Strona 1 z 1

Autor:  Daniel Matera [ piątek, 1 stycznia 2010, 20:30 ]
Tytuł:  Międzynarodowy Rok Astronomii dobiegł końca.

Przykro nam, ale MRA 2009 zakończył się 11 godzin i 55 minut temu. Napewno wielu z Was właśnie w tym wyjątkowym roku zaczęło gromadzić i pogłębiać wiedze w tej pięknej nauce jaką jest astronomia. Ja tego roku nie zapomne do końca życia ponieważ moje dawne hobby zaczeło się rozwijać dzięki forum Astromaniak.pl
Prosze Was o uczczenie tego wyjątkowego dla Nas roku i napisanie co udało Wam się w nim osiągnąć, by spopularyzować astronomie, rozwinąć własne zainteresowania oraz dobrze wykożystać szanse jaką dało Nam ONZ. Mam nadzieje że MRA jeszcze się powtórzy. Dla informacji podam iż ten rok jest Międzynarodowym Rokiem Chopinowskim. Pozdrawiam.

Autor:  Adam Krawczyk [ piątek, 1 stycznia 2010, 21:06 ]
Tytuł:  Re: Międzynarodowy Rok Astronomii dobiegł końca.

Nieskromnie powiem, iż pośrednio przyczyniłem się do popularyzacji astronomii poprzez towarzystwo Markowi w krakowskim zlocie teleskopów, ponadto całkowicie zmieniłem sprzęt obserwacyjny w 2009 roku, jak również uczestniczyłem w kilku zlotach, wielu spotkaniach oraz wypadach obserwacyjnych. Poznałem wspaniałych ludzi związanych piękną pasją, którą jest astronomia. Nawiązałem wiele kontaktów towarzyskich, które mam nadzieję podtrzymać w tym, jak i następnych latach.
W zeszłym roku zagościł w moim domu nie kto inny jak Janusz Wiland, który poprzez internet przyczynił się w kilku poprzednich latach pośrednio do wzbudzenia we mnie tej pasji, i którego mam do dziś za autorytet w tej dziedzinie.
Z wieloma kolegami wspólnie dzieliliśmy upływające godziny na obserwacjach w Spóroku, Siemianowicach, Tąpkowicach, Ożarowicach i pewnie jeszcze kilku innych, które może pominąłem, spędzając niezapomniane chwile.
Mam nadzieję, że ten nowy 2010 rok, dostarczy naw równie wielu emocji.

Autor:  Kuba Kowarczyk [ sobota, 2 stycznia 2010, 14:25 ]
Tytuł:  Re: Międzynarodowy Rok Astronomii dobiegł końca.

Dla mnie również 2009 rok będzie niezapomnianym rokiem jeśli chodzi o astronomię. Podobnie jak Adam zmieniłem astro-sprzęt na mam nadzieję już docelowy, ale kto wie co jeszcze przyjdzie mi w 2010 roku do głowy :lol: Zakupiłem kilka książek o tematyce astro (ostatnia jeszcze idzie pocztą), brałem również udział w kilku dużych zlotach obserwacyjnych (Planetarium w Chorzowie, Jodłów, Muczne) jak również w kilkunastu lokalnych obserwacjach. Dzięki Markowi i forum AstroCD poznałem bardzo fajną grupę miłośników astronomii z Górnego Śląska i nie tylko. Dziękuję wszystkim za wspólne obserwacje w super atmosferze jakie poczyniliśmy w 2009. Szczególnie w tym miejscu chciałbym podziękować Piotrkowi, Olkowi i Adamowi za pomoc w transporcie na obserwacje mnie i mojego sprzętu. Może w tym roku dorobię się własnych czterech kółek to się jakoś zrewanżuję ;)
Jeszcze raz dziękuję wszystkim za ten 2009 rok i niech ten nowy 2010 rok będzie lepszy od poprzednika pod każdym względem :D
Wszystkiego dobrego.
Kuba

Autor:  Tomasz Zaraś [ sobota, 2 stycznia 2010, 23:23 ]
Tytuł:  Re: Międzynarodowy Rok Astronomii dobiegł końca.

To był szczególny czas dla mnie, gdyż właśnie w tym wspaniałym Roku poświęconemu Astronomii, poznałem osobiście Janusza Wilanda, o Którym pierwszy raz dowiedziałem się jako mały chłopiec z pewnej książki o ''spadających gwiazdach'' .W tym roku będzie już 10 lat jak znamy się z Januszem, najpierw moje członkostwo w PTMA, aż w końcu pierwsze spotkanie tutaj, w moim domu pod moim ukochanym niebem.
Dla mnie Janusz Wiland jest też autorytetem w tej dziedzinie, jak dla Adama i wielu ludzi Tutaj i nie tylko.
Od Janusza otrzymałem też mój pierwszy wspaniały teleskop- słynne PICCOLO . Piękniej już się nie dało uczcić Roku Astronomii, te wspólne obserwacje z Januszem, zostaną na długo w mej pamięci :) Udało mi się już przygotować kilka pokazów nieba na moim betonowym placyku, na skraju mojej posesji. Staram się ludziom przybliżać Astronomię i Towarzystwa Miłośnicze jak i fora takie jak To- gdzie spotykają się ludzie wielkiej pasji i naprawdę otwarci na innych, z bardzo miłym i życzliwym usposobieniem.
Pisałem też o Astronomii na stronach obserwatorium w Przeźmierowie, które tworzy głównie Łukasz Wojtyniak, mój dobry kolega.Oraz na Astro-zone.pl. Organizowałem też obserwacje rojów meteorowych :D To był bardzo udany rok pod względem Astronomii.

Autor:  Wojciech Binko [ niedziela, 3 stycznia 2010, 13:02 ]
Tytuł:  Re: Międzynarodowy Rok Astronomii dobiegł końca.

no cóż... ja po prostu... zacząłem.

Autor:  Zdzisław K. [ niedziela, 3 stycznia 2010, 14:10 ]
Tytuł:  Re: Międzynarodowy Rok Astronomii dobiegł końca.

Największym moim sukcesem w 2009 roku była wymiana i skompletowanie sprzętu do astrofotografii z "prawdziwego zdażenia" :D Jeden wypad na obserwacje w plener z dwoma kolegami i jedną syntią 8".
Zrobienie zdjęcia M42 co u mnie jest nie łatwo mam tylko 1h lukę w drzewach i się akurat ostatnio udało.
Wzięcie udziału w akcji Teleskop dla Marka Radeja z czego jestem podwójnie zadowolony i Marek może w końcu obserwować niebo :D http://www.astromaniak.pl/viewtopic.php?f=2&t=9720
Oraz w 2 akcji Astromaniaka: Teleskop dla Szkoły w Czarnym-Dunajcu http://www.astromaniak.pl/viewtopic.php?f=2&t=7955
Też wziełem udział w apelu o pomoc dla kolegi Macka Jarmoca - Montera http://www.astromaniak.pl/viewtopic.php?f=2&t=9717
A w tym roku życze wszystkim wielu pogodnych nocy i ciekawych odkryć ;) :D

Strona 1 z 1 Strefa czasowa: UTC + 2
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
http://www.phpbb.com/