Teraz jest pi─ůtek, 6 grudnia 2019, 12:37

Strefa czasowa: UTC + 2

Utw├│rz nowy w─ůtek Odpowiedz w w─ůtku
Autor Wiadomo┼Ť─ç
 Tytu┼é: Teoria wszystkiego - The Theory of Everything
PostNapisane: czwartek, 22 stycznia 2015, 11:02 
Administrator
Administrator

Do┼é─ůczy┼é(a): poniedzia┼éek, 24 sierpnia 2009, 14:27
30 stycznia wchodzi na nasze ekrany film "Teoria wszystkiego" b─Öd─ůcy filmow─ů biografi─ů Stephena Hawkinga. Kinoteatr Rialto w Katowicach b─Ödzie mia┼éo przyjemno┼Ť─ç prezentowa─ç film przez dwa tygodnie do 12 lutego.

ÔÇ×Teoria wszystkiegoÔÇŁ /The Theory of Everything/ to niezwykle pi─Ökna i buduj─ůca historia przedstawiaj─ůca posta─ç jednego z najwybitniejszych umys┼é├│w naszych czas├│w, s┼éynnego astrofizyka Stephena Hawkinga. To r├│wnie┼╝ opowie┼Ť─ç o dwojgu ludzi, kt├│rzy dzi─Öki mi┼éo┼Ťci potrafi─ů stawi─ç czo┼éa wszelkim przeciwno┼Ťciom losu. Re┼╝yserem filmu, kt├│ry powsta┼é na podstawie wydanych przez Jane Hawking wspomnie┼ä Moje ┼╝ycie ze Stephenem. Podr├│┼╝ ku niesko┼äczono┼Ťci, jest laureat Nagrody Akademii James Marsh (ÔÇ×Cz┼éowiek na linieÔÇŁ /Man on Wire/).
W 1963 roku Stephen (w tej roli Eddie Redmayne znany z ÔÇ×Les Mis├ęrables. N─ÖdznicyÔÇŁ /Les Mis├ęrables/) student astronomii i kosmologii na Uniwersytecie w Cambridge, ma ju┼╝ ┼Ťwietne osi─ůgni─Öcia w swojej dziedzinie i ambicje znalezienia ÔÇ×prostego, ale wymownego wyt┼éumaczeniaÔÇŁ wszech┼Ťwiata. Dodatkowo, osobiste do┼Ťwiadczenia otwieraj─ů przed nim inne, zupe┼éne nieznane terytoria. Stephen zakochuje si─Ö w kole┼╝ance z Cambridge, studentce nauk humanistycznych, Jane Wilde (Felicity Jones z filmu ÔÇ×Kobieta w ukryciuÔÇŁ /The Invisible Woman/). Jednak w wieku 21 lat ten m┼éody, aktywny i znakomicie zapowiadaj─ůcy si─Ö naukowiec otrzymuje druzgoc─ůc─ů diagnoz─Ö: stwardnienie zanikowe boczne. Jak wyrokuj─ů lekarze, choroba w szybkim czasie zaatakuje jego sprawno┼Ť─ç ruchow─ů, ograniczy mo┼╝liwo┼Ť─ç porozumiewania si─Ö, a mo┼╝e si─Ö okaza─ç r├│wnie┼╝, ┼╝e pozostawi Stephenowi nie wi─Öcej ni┼╝ dwa lata ┼╝ycia.
Czas od zawsze fascynowa┼é tego genialnego naukowca ÔÇô kiedy powsta┼é wszech┼Ťwiat, kiedy nast─ůpi jego koniec i co wydarzy si─Ö mi─Ödzy tymi dwoma punktami granicznymi (swoje rozwa┼╝ania na ten temat zawar┼é w bestsellerowej, wydajnej w 1988 roku ksi─ů┼╝ce Kr├│tka historia czasu. Od Wielkiego Wybuchu do czarnych dziur). Jednak zagadnienie czasu okazuje si─Ö istotne dla naukowca r├│wnie┼╝ na gruncie osobistym. Zmaganie si─Ö z chorob─ů oznacza ci─ůg┼éy wy┼Ťcig z czasem, podnoszenie postawionej przez lekarzy poprzeczki dw├│ch lat ┼╝ycia o kolejne wygrane miesi─ůce i lata. Stephen pragnie ┼╝y─ç pomimo pog┼é─Öbiaj─ůcych si─Ö ogranicze┼ä cia┼éa i mowy. Pragnie te┼╝ mi┼éo┼Ťci u boku ukochanej kobiety. Wbrew wszelkim rokowaniom, zar├│wno czas, jak i mi┼éo┼Ť─ç staj─ů si─Ö jego udzia┼éem. Los przynosi mu o wiele wi─Öcej ni┼╝ m├│g┼éby si─Ö tego spodziewa─ç.
Teoria wszystkiego, re┼╝. J. Marsh, USA, 2014, 122 min

Szczegółowy harmonogram seansów:
www.rialto.katowice.pl
http://filmowa.net/wydarzenia/zobacz/te ... rganizer=2
www.rialto.katowice.pl. Tel. 32 251-04-31
Bilety: 10 z┼é (tani poniedzia┼éek), w pozosta┼ée dni ÔÇô 14 z┼é (ulgowe), 16 z┼é (normalne)

Obrazek M├│j profil na Facebooku
tel. 880-184-000 (prywatny), e-mail: astrocd@astrocd.pl (prywatne), m.substyk@urania.edu.pl (Urania-PA), marek.substyk@ptma.pl, zarzad@ptma.pl (PTMA);
tel. 575-572-330 (praca), e-mail: katowice@deltaoptical.pl
------------------------------------------------------------

Wielkie Wyprawy Polskiego Towarzystwa Mi┼éo┼Ťnik├│w Astronomii. Islandia 2019/USA 2020

G├│ra

Wy┼Ťwietl posty nie starsze ni┼╝:  Sortuj wg  
Utw├│rz nowy w─ůtek Odpowiedz w w─ůtku

Strefa czasowa: UTC + 2

Kto przegl─ůda forum

U┼╝ytkownicy przegl─ůdaj─ůcy ten dzia┼é: Brak zidentyfikowanych u┼╝ytkownik├│w i 1 go┼Ť─ç

Nie mo┼╝esz rozpoczyna─ç nowych w─ůtk├│w
Nie mo┼╝esz odpowiada─ç w w─ůtkach
Nie mo┼╝esz edytowa─ç swoich post├│w
Nie mo┼╝esz usuwa─ç swoich post├│w
Nie mo┼╝esz dodawa─ç za┼é─ůcznik├│w

Szukaj:
Skocz do: