Teraz jest sobota, 29 lutego 2020, 14:52

Strefa czasowa: UTC + 2

Utw├│rz nowy w─ůtek Odpowiedz w w─ůtku
Autor Wiadomo┼Ť─ç
 Tytu┼é: QHY8L
PostNapisane: niedziela, 6 marca 2011, 23:16 
Ranga: [2]

Do┼é─ůczy┼é(a): czwartek, 11 marca 2010, 20:11
Ostatnio sta┼éem si─Ö posiadaczem owej kamerki, ju┼╝ na wst─Öpie chcia┼ébym wyja┼Ťni─ç dlaczego w┼éasnie ta i w dodatku OSC, co do koloru g┼é├│wny argument jest taki, ┼╝e mam ciemne niebo, praktycznie nie narzekam na LP, po za tym ta akurat kamerka ma do┼Ť─ç du┼╝─ů czu┼éo┼Ť─ç i spokojnie mo┼╝e konkurowa─ç pod tym wzgl─Ödem z matrycami mono (szczeg├│lnie pod ciemnym niebem), ponadto do┼Ť─ç dobrze sprawdza si─Ö w Ha, takie mia┼éem podej┼Ťcie st─ůd taka decyzja.

Co do samej kamery, dotar┼éa do mnie w skromnym pude┼éku wype┼énionym odpowiednimi wk┼éadkami styropianowymi. W sk┼éad zestawu po za kamer─ů pojawi┼éy si─Ö:
- adapter/kontroler TEC DC201,
- tubka, wraz z jednym opakowaniem 125ml pochłaniacza baadera tzw. silica gel.
- okablowanie
- płytka ze sterownikami

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Jako ┼╝e jest to moja pierwsza astrokamera (nie licz─ůc DSI I do guide ;) ) du┼╝o na razie nie mog─Ö na jej temat powiedzie─ç nie mam po prostu odniesienia do innych, ale w por├│wnaniu do canona to r├│┼╝nica kolosalna. Generalnie kamerka wygl─ůda solidnie obudowa to anodowane aluminium daje dobre wra┼╝enie, kamerka nie wa┼╝y wiele, waga por├│wnywalna do canona czyli w granicach 500g, szczerze to wi─Öcej od niej wa┼╝y ca┼ée okablowanie, co si─Ö wydaje do┼Ť─ç ┼Ťmieszne.
Sama obs┼éuga bezproblemowa, szybko zainstalowa┼éem sterowniki i w ci─ůgu kilku minut kamerka by┼éa ju┼╝ sch┼éodzona i gotowa do fotografowania, na p┼éytce pr├│cz sterownik├│w dostajemy kompletny manual i prosty "start guide" i dwa r├│┼╝ne darmowe programy do prowadzenia sesji (EzCAP, CCDCap), ponadto s─ů tak┼╝e pluginy do p┼éatnych aplikacji np. Nebulosity, Astroart itp. Co do ch┼éodzenia bardzo szybko osi─ůga zaplanowan─ů temperatur─Ö, i do┼Ť─ç dok┼éadnie j─ů trzyma +-0,2*C. Oczywi┼Ťcie wraz z kamer─ů otrzymujemy filtr IR/UV wbudowany w CCD chamber.
Dzi┼Ť mia┼éem okazje strzeli─ç mi─Ödzy chmurami kilka klatek M42 ale niestety tylko 15sek ze wzgl─Ödu na brak dystansu mi─Ödzy korektorem i kamer─ů co spowodowa┼éo, ┼╝e nie mog┼éem u┼╝y─ç offaga.
Poniżej efekt złożenia i lekkiej korekcji 9x15sek.

Obrazek

Orion Optics UK CT8-mod, EQ6, TS-OAG, Meade DSI, QHY8L, obserwatorium

G├│ra

Tytu┼é: Re: QHY8L
PostNapisane: poniedzia┼éek, 7 marca 2011, 11:40 
Ranga: [3]

Do┼é─ůczy┼é(a): poniedzia┼éek, 6 wrze┼Ťnia 2010, 21:21
Czerwony pasek jak w L-kach Canona ;)
Naprawd─Ö du┼╝y ten chip, filtry 2" wystarcz─ů?

Ups! Przeciez to kamerka kolorowa :oops:

G├│ra

PostNapisane: poniedzia┼éek, 7 marca 2011, 15:22 

Do┼é─ůczy┼é(a): sobota, 2 stycznia 2010, 15:14
Michał Kostorz napisał(a):
Naprawd─Ö du┼╝y ten chip, filtry 2" wystarcz─ů?
Ups! Przeciez to kamerka kolorowa :oops:

Tak, ale Ha to tam chyba fabrycznie na matrycy nie montuj─ů... ;)

GRATULACJE nowej zabawki!!! teraz to dopiero b─Ödzie jazda i jeszcze pod ciemnym niebem :arrow:

G├│ra

PostNapisane: poniedzia┼éek, 7 marca 2011, 15:52 

Do┼é─ůczy┼é(a): poniedzia┼éek, 6 wrze┼Ťnia 2010, 21:21
Było wszystko OK z Canonem, będzie i z QHY8L. Tylko w lustrzance tak nie widać, jak ten sensor jest ogromny!

G├│ra

Wy┼Ťwietl posty nie starsze ni┼╝:  Sortuj wg  
Utw├│rz nowy w─ůtek Odpowiedz w w─ůtku

Strefa czasowa: UTC + 2

Kto przegl─ůda forum

U┼╝ytkownicy przegl─ůdaj─ůcy ten dzia┼é: Brak zidentyfikowanych u┼╝ytkownik├│w i 2 go┼Ťci

Nie mo┼╝esz rozpoczyna─ç nowych w─ůtk├│w
Nie mo┼╝esz odpowiada─ç w w─ůtkach
Nie mo┼╝esz edytowa─ç swoich post├│w
Nie mo┼╝esz usuwa─ç swoich post├│w
Nie mo┼╝esz dodawa─ç za┼é─ůcznik├│w

Szukaj:
Skocz do: