Teraz jest poniedziałek, 6 kwietnia 2020, 11:10

Strefa czasowa: UTC + 2

Utw├│rz nowy w─ůtek Odpowiedz w w─ůtku
Przejd┼║ na stron─Ö Poprzednia strona  1, 2, 3, 4, 5, 6  Nast─Öpna strona
Autor Wiadomo┼Ť─ç
 Tytu┼é: Re: Zakupy w USA
PostNapisane: poniedzia┼éek, 31 stycznia 2011, 22:54 
Mniej więcej za tydzień będziesz miał paczkę w domu :)

A i zapomnia┼éem o jednym wysy┼éaj─ůc zam├│wienie otrzymujemy rabat przy kolejnym. W moim wypadku dosta┼éem 5 dolar├│w do wykorzystania przez miesi─ůc od poprzedniego zakupu - towar i tak jest tanie, ale dzi─Öki temu dostawa jeszcze ta┼äsza. Ciekawe czy te rabaty mo┼╝na komu┼Ť przekaza─ç gdyby nie by┼éy potrzebne.

G├│ra

PostNapisane: pi─ůtek, 11 lutego 2011, 12:07 
Ranga: [1]

Do┼é─ůczy┼é(a): poniedzia┼éek, 22 lutego 2010, 00:46
Witam,
okular dotar┼é po 8 dniach od z┼éo┼╝enia zam├│wienia. Wszystko w najlepszym porz─ůdku i 100% zgodnie z prawem tzn z racji warto┼Ťci zosta┼é zwolniony z c┼éa (4%) i zap┼éaci┼éem podatek VAT. CA┼üKOWITY koszt zakupu z VATem wyni├│s┼é 209 z┼é.

Tak wi─Öc wiele nowych rzeczy astro szczeg├│lnie z wyprzeda┼╝y w sklepach w USA (du┼╝a konkurencja) op┼éaca si─Ö sprowadza─ç nawet p┼éac─ůc wszystkie op┼éaty.

Za┼é─ůczniki:
IMG_0556.JPG
IMG_0556.JPG [ 70.31 KiB | Przegl─ůdane 4274 razy ]

PostNapisane: czwartek, 24 lutego 2011, 00:03 
Administrator
Administrator

Do┼é─ůczy┼é(a): wtorek, 25 sierpnia 2009, 14:04
Piotrze, a ile wyszedł sam transport ? Mnie w Agena Astro pokazuje 19,36$. Zgadza się ?

GSO 10", SW ED80, SW 90/900, AZ4, Nikon Action VII 10x50
Star Adventurer, Canon 1100D mod

G├│ra

PostNapisane: czwartek, 24 lutego 2011, 00:36 
Mniej wi─Öcej tyle mo┼╝e wyj┼Ť─ç. Cena transportu zale┼╝y od wagi.
Jako ciekawostk─Ö dodam, ┼╝e kupuj─ůc bezpo┼Ťrednio w Stanach (tzn osobi┼Ťcie, nie przez internet) doliczaj─ů w sklepie jeszcze jaki┼Ť dodatkowy podatek. Tak wi─Öc najtaniej i tak wychodzi przez internet, bo podatek czasem wyjdzie dro┼╝ej ni┼╝ transport. A jak jeszcze przepuszcz─ů paczk─Ö bez c┼éa i Vat na granicy to tym bardziej jeste┼Ťmy do przodu.

G├│ra

PostNapisane: czwartek, 24 lutego 2011, 09:50 

Adam Skrzypek napisał(a):
Piotrze, a ile wyszedł sam transport ? Mnie w Agena Astro pokazuje 19,36$. Zgadza się ?

Sam transport 14,95$.

G├│ra

PostNapisane: sobota, 2 kwietnia 2011, 18:53 
Nowy u┼╝ytkownik

Do┼é─ůczy┼é(a): niedziela, 28 marca 2010, 19:08
Ja r├│wnie┼╝ skusi┼éem si─Ö na zagraniczne zakupy u naszych koleg├│w w Stanach. Zakupi┼éem okular Explore Scientific 82┬░ Series 14mm w sklepie http://handsonoptics.com/. Za ca┼éo┼Ť─ç z przesy┼ék─ů zap┼éaci┼éem 112 $ czyli na nasze jako┼Ť oko┼éo 330 z┼é. U polskich dystrybutor├│w ten okular kosztuje 800 z┼é. Poszukiwa┼éem te┼╝ dobrego lasera wska┼║nikowego. Zdecydowa┼éem si─Ö zaryzykowa─ç i zakupi┼éem na stronie http://dhgate.com (chi┼äskie allegro) dobry laser Romisena, warty u nas 250 z┼é, tutaj zap┼éaci┼éem z przesy┼ék─ů 32 dolary czyli jakie┼Ť 95 z┼é. Ciekawy jestem co z tego wyjdzie.

Cheshire, green laser i sporo literatury

G├│ra

PostNapisane: wtorek, 12 kwietnia 2011, 13:15 
Nowy u┼╝ytkownik

Dzisiaj otrzyma┼éem sw├│j pierwszy okular do teleskopu - Explore Scientific 14 mm z 82 stopniowym polem zam├│wionym w sklepie http://handsonoptics.com/. Na sw├│j okular czeka┼éem w sumie 8 dni (zosta┼é wys┼éany 4 kwietnia). ┼╗adnych kwit├│w celnych do op┼éacenia nie dosta┼éem, wi─Öc za okular warty u nas 800 z┼é (nowy) zap┼éaci┼éem oko┼éo 330 z┼é, zaoszcz─Ödzi┼éem prawie 500 z┼é. Sprz─Öt by┼é dobrze zabezpieczony, ┼╝adnych uwag nie mam i wida─ç, ┼╝e jest porz─ůdnie wykonany, ciekawe jak sprawdzi si─Ö z teleskopem ( wkurza jedynie napis CHINA na obudowie). Mo┼╝e kilka s┼é├│w o samym sklepie, jedynie o co mog─Ö si─Ö przyczepi─ç to s┼éaby kontakt - dopiero za moim 10 mailem z pytaniem czy dosz┼éa zap┼éata i czy towar wys┼éany, odpisali po 4 dniach od zakupu, ┼╝e zosta┼é wys┼éany 3 dni temu i podali mi numer przewozowy. Mia┼éem ju┼╝ nawet zamiar dzwoni─ç, ale w ko┼äcu dosta┼éem odpowied┼║. Jak wida─ç op┼éaci┼éo si─Ö zaryzykowa─ç i kupi─ç nowy okular w USA. Lasera jeszcze nie otrzyma┼éem, idzie dopiero nieca┼ée 2 tyg z Chin ( ,a sprzedawca pisa┼é, ┼╝e mo┼╝e i┼Ť─ç z 3-4 tyg) , wiadomo, ┼╝e z nimi to potrwa przygoda d┼éu┼╝ej, ale mam nadzieje, ┼╝e dojdzie i b─Ödzie ok. Wymieni┼éem tak┼╝e szukacz w swoim telepie na nowy i zdecydowa┼éem si─Ö na pod┼Ťwietlany szukacz z tego sklepu http://www.optcorp.com/default.aspx. Zobaczymy jak tutaj sprawa si─Ö rozstrzygnie. Potem napisz─Ö jak wygl─ůda sprawa z tym szukaczem i sklepem.
Pozdrawiam

Za┼é─ůczniki:
DSC01172.JPG
DSC01172.JPG [ 103.57 KiB | Przegl─ůdane 4101 razy ]

G├│ra

PostNapisane: wtorek, 12 kwietnia 2011, 13:32 

Jakub Bandrowski napisał(a):
Ja r├│wnie┼╝ skusi┼éem si─Ö na zagraniczne zakupy u naszych koleg├│w w Stanach. Zakupi┼éem okular Explore Scientific 82┬░ Series 14mm w sklepie http://handsonoptics.com/. Za ca┼éo┼Ť─ç z przesy┼ék─ů zap┼éaci┼éem 112 $ czyli na nasze jako┼Ť oko┼éo 330 z┼é. U polskich dystrybutor├│w ten okular kosztuje 800 z┼é. Poszukiwa┼éem te┼╝ dobrego lasera wska┼║nikowego. Zdecydowa┼éem si─Ö zaryzykowa─ç i zakupi┼éem na stronie http://dhgate.com (chi┼äskie allegro) dobry laser Romisena, warty u nas 250 z┼é, tutaj zap┼éaci┼éem z przesy┼ék─ů 32 dolary czyli jakie┼Ť 95 z┼é. Ciekawy jestem co z tego wyjdzie.

A ile kosztuje u nich sama przesyłka okularu?

G├│ra

PostNapisane: wtorek, 12 kwietnia 2011, 13:39 
Nowy u┼╝ytkownik

Za przesy┼ék─Ö zap┼éaci┼éem 12 $. Posz┼éo zwyk┼éym listem, bez piorytetu. Wy┼╝sza opcja z piorytetem kosztuje 25 $. Takie koszty podali mi przez maila, bo najpierw pyta┼éem si─Ö o kwestie zwi─ůzane z przesy┼ék─ů potem dopiero kupi┼éem i bezpo┼Ťrednio przela┼éem kas─Ö Paypalem.

G├│ra

PostNapisane: wtorek, 12 kwietnia 2011, 14:10 
A pyta┼ée┼Ť ich czy wszystkie produkty wysy┼éaj─ů poza USA?

G├│ra

PostNapisane: wtorek, 12 kwietnia 2011, 14:24 
Nowy u┼╝ytkownik

Nie pyta┼éem si─Ö o wszystkie produkty, ale w dziale information jest napisane, ┼╝e " There are vendors who do not allow us to export their products. These include Zeiss, Pentax, Takahashi and Celestron. The customer is responsible for all duties and taxes czyli produktow tych marek napewno za granic─Ö nie wysy┼éaj─ů.

G├│ra

PostNapisane: wtorek, 12 kwietnia 2011, 23:19 
To i tak dobrze, bo w innych jeszcze dochodzi SW i Meade :)

G├│ra

PostNapisane: sobota, 4 czerwca 2011, 11:40 
Wczoraj w ko┼äcu uda┼éo mi si─Ö zam├│wi─ç kolejn─ů rzecz zza oceanu. Tym razem mia┼éem spore problemy ze znalezieniem przedmiotu z racji wsz─Ödobylskiego out of stock, backordered lub we can't ship Meade product outside USA. Przeszuka┼éem wiele sklep├│w w Stanach, Kanadzie i obliczu desperacji ;) nawet w Anglii. W ko┼äcu znalaz┼éem ten sklep. http://telescopes.net/doc/0
Po wymianie maili niestety ie bardzo mogłem się z nimi dogadać (raz, że nie odpowiadali albo nie na pytanie). Pomocny okazał się live chat. Miły pan Mitch załatwił w zasadzie za mnie wiele rzeczy tzn "nakręcił cały biznes". Zarówno w w/w sklepie jak i kilku innych. Towar zamówiony. Teraz czekam na dostawę. Przesyłka wyszła w dniu zamówienia więc pewnie za tydzień lub 10 dojdzie. Cena jak zwykle 1/2 tego co w Polsce plus ewentualnie VAT czyli sporo do przodu.

G├│ra

PostNapisane: niedziela, 5 czerwca 2011, 23:25 
Ranga: [4]

Do┼é─ůczy┼é(a): pi─ůtek, 7 stycznia 2011, 21:47
Gratuluj─Ö i czekamy w takim razie na dalsz─ů recenzj─Ö ;)

G├│ra

PostNapisane: czwartek, 23 czerwca 2011, 20:22 
Kolejna paczka w domu. Tym razem nie obyło się bez niepotrzebnych zgrzytów, ale po kolei.
Z samym zamówieniem w sklepie o którym pisałem nie było łatwo, bo musiałem w sumie wysłać sporo maili i przeprowadzić kilka rozmów na live chat. W końcu złożyłem zamówienie. Sklep szybko je zrealizował.
Po kilku dniach zauwa┼╝y┼éem, ┼╝e karta wirtualna jest dwukrotnie obci─ů┼╝ona t─Ö sam─ů kwot─ů. Co ciekawe przed transakcj─ů za┼éadowa┼éem kart─Ö kwot─ů 1000 z┼é, a zakupy wynios┼éy 537 z┼é. Bank nie bardzo wiedzia┼é dlaczego tak si─Ö sta┼éo, ┼╝e obci─ů┼╝enie karty przekroczy┼éo za┼éadowanie itp. (mBank) Pr├│bowali zwala─ç win─Ö na sklep, ┼╝e niby dwa razy klikn─Öli sprzeda┼╝, ale wobec tego dlaczego system mBank przyj─ů┼é tak─ů transakcj─Ö (na wirtualne Visie kwota zakup├│w nie mo┼╝e przekroczy─ç za┼éadowania). Wida─ç wina by┼éa po stronie banku bo tego samego dnia zdj─Öli blokad─Ö kwoty i pieni─ůdze wr├│ci┼éy na konto.
A teraz mi┼ée - sklep poda┼é mi numer przesy┼éki, wi─Öc mog┼éem j─ů ┼Ťledzi─ç zar├│wno na stronie USPS jak i co ciekawe Poczty Polskiej. Poni┼╝ej dwa screeny :)
Obrazek
Obrazek

Jak wida─ç paczka d┼éu┼╝ej sz┼éa przez Polsk─Ö, ni┼╝ do niej lecia┼éa. Panowie w UC mieli problem co jest w paczce i ile jest warte - przes┼éali mi do t┼éumaczenia nalepk─Ö pocztow─ů i za┼╝─ůdali wydruku zam├│wienia (mail) i wydruku z karty. Jak si─Ö okaza┼éo paczki nawet nie otworzyli, a by┼é w ┼Ťrodku rachunek - twierdzili, ┼╝e go nie ma. Potem przez kilka dni nie mogli znale┼║─ç mojej korespondencji, paczki ocli─ç i jej wys┼éa─ç. ┼╗enada.

Paczka w końcu dotarła.
Sklep polecam. Ca┼é─ů przyjemno┼Ť─ç tego zakupu zepsu┼é mi jednak polski urz─ůd celny - niestety "user friendly" to on nie jest. Owszem mo┼╝na zadzwoni─ç i pogada─ç, ale niewiele te rozmowy wnosz─ů.

G├│ra

PostNapisane: pi─ůtek, 24 czerwca 2011, 09:43 

Do┼é─ůczy┼é(a): pi─ůtek, 7 stycznia 2011, 21:47
To gratuluj─Ö w takim razie, bo musia┼ée┼Ť si─Ö troch─Ö pom─Öczy─ç. Ale przynajmniej wysz┼éo taniej t─ů opcj─ů. Na testy nowego zakupu chyba b─Ödziemy musieli poczeka─ç, bo ostatnio tylko chmury na niebie wida─ç w godzinach nocnych... :|

G├│ra

PostNapisane: niedziela, 26 czerwca 2011, 15:26 

Do┼é─ůczy┼é(a): poniedzia┼éek, 7 marca 2011, 18:45
Witajcie┼╝
To ja te┼╝ dorzuce swoje 5 groszy w sprawie zakup├│w w Stanach.
Ja skorzystałem z oferty sklepu http://www.optcorp.com/default.aspx,
gdzie zakupi┼éem ma┼é─ů rodzinke okular├│w Explore Scientific 82┬░ Water Proof Series
Zakup moge uzna─ç za prawie w pe┼éni mnie satysfakcjonuj─ůcy. Zam├│wienia okular├│w dokona┼éem w nocy w Czwartek wtedy te┼╝ przela┼éem pieni─ůdze do sklepu w systemie PayPal (wybra┼éem obcje wysy┼éki kurierem UPS prawie 60$) w nast─Öpny Czwartek paczka by┼éa ju┼╝ w Warszawie dzie┼ä pu┼╝niej odwiedzi┼éa Urz─ůd Celny w Zabrzu gdzie panowie celnicy na┼éo┼╝yli (czyt.ukradli kolejny raz obywatelowi pieni─ůdze na wyp┼éaty dla urz─Ödas├│w) podatek w sumie vat 23% + stawka celna 6.7% co da┼éo nieca┼ée 400z┼é . Nie by┼éo problem├│w z ocleniem bo wszystkie kwity sklep umie┼Ťci┼é na zewn─ůtrz paczki wi─Ödz nawet jej nie otwierali. W Pozniedzia┼éek paczuszka by┼éa ju┼╝ u mnie w domu z kwitem do zap┼éaty c┼éa.
Nawet po op┼éaceniu c┼éa koszt jednej sztuki okularu zmie┼Ťci┼é si─Ö w kwocie 400z┼é gdzie ceny w kraju wachaj─ů sie w granicach 800-950z┼é.
Nie mia┼éem jakichkolwiek problem├│w za sklepem m├│j kontakt ograniczy┼é si─Ö tylko do z┼éo┼╝enia zam├│wienia. Mam nadzieje ┼╝e inni klienci tego sklepu te┼╝ nie b─Öd─ů mieli ┼╝adnych utrudnie┼ä .

ES 82┬░ 14 mm; 11mm; 6,7mm; 4,7mm
Lornetki 10x50, 8x40

G├│ra

PostNapisane: niedziela, 26 czerwca 2011, 19:58 
Co┼Ť ci─Ö drogo potraktowali. Ja mia┼éem stawk─Ö celn─ů 4,2%. Kolejna sprawa to, ┼╝e towary do warto┼Ťci chyba 200 euro s─ů zwolnione z c┼éa. Ja p┼éaci┼éem tylko Vat. No chyba, ┼╝e paczka by┼éa dro┼╝sza i opr├│cz tego okularu by┼éo co┼Ť tam jeszcze.

G├│ra

PostNapisane: niedziela, 26 czerwca 2011, 23:44 

Do┼é─ůczy┼é(a): poniedzia┼éek, 7 marca 2011, 18:45
Jak pisa┼éem zam├│wi┼éem ma┼é─ů rodzinke dok┼éadnie 4 sztuki, warto┼Ť─ç ca┼éo┼Ťci z wysy┼ék─ů to prawie 450$ by┼éo . A stawka celna nie wiem czym jest uwarunkowana

ES 82┬░ 14 mm; 11mm; 6,7mm; 4,7mm
Lornetki 10x50, 8x40

G├│ra

PostNapisane: ┼Ťroda, 29 czerwca 2011, 20:44 
Ranga: [3]

Do┼é─ůczy┼é(a): wtorek, 11 stycznia 2011, 14:03
Hej, ja również skorzystałem z amerykańskiej oferty.
Dzi┼Ť, po 14 dniach oczekiwania pojawi┼é si─Ö listonosz z pude┼ékiem zawieraj─ůcym 2 okulary Antares (SWAII 13,4mm i W70 6,0mm).
Zakupy dokona┼éy si─Ö na straganie Hands on Optics, a w┼éa┼Ťciwie nieco obok bo g┼é├│wnie w korespondencji mailowej.
Problemem by┼é system sprzeda┼╝y - wylicza┼é jakie┼Ť absurdalne kwoty lub brak metody dor─Öczenia co uniemo┼╝liwia┼éo z┼éo┼╝enie zam├│wienia.
Jednak bardzo dobry kontakt z "żywym" personelem sprawił, że wszystko poszło OK. Zapłaciłem transferem PayPal.
Zakup na kwot─Ö 204$ (w tym 15$ transport - zwyk┼éa, nie┼Ťledzona paczka) czyli nieco poni┼╝ej 150Euro, a zatem zwolniony z op┼éaty celnej (stawka 4,2%).
W kraju doliczono 5,5z┼é op┼éaty administracyjnej za wystawienie i dor─Öczenie stosownych kwit├│w oraz 120z┼é tytu┼éem VAT, co ciekawe podatek liczony od warto┼Ťci 520z┼é.... prezent ze strony rodzimego aparatu ucisku 8-)

Je┼Ťli kto┼Ť nie ma strachu przed handlem z odleg┼éymi cywilizacjami to polecam.

BTW. Tak┼╝e dzi┼Ť, bli┼╝sza cywilizacja (sklep Teleskop-Austria), przys┼éa┼éa mikrofokuser 1:10 Lacerta...oczywi┼Ťcie zosta┼é on b┼éyskawicznie zespolony z synt─ů i oczekuje na warunki obserwacyjne.
Tak┼╝e musz─Ö wspomnie─ç bardzo dobry kontakt z pracownikami sklepu.
Pozdrawiam

G├│ra

Wy┼Ťwietl posty nie starsze ni┼╝:  Sortuj wg  
Utw├│rz nowy w─ůtek Odpowiedz w w─ůtku
Przejd┼║ na stron─Ö Poprzednia strona  1, 2, 3, 4, 5, 6  Nast─Öpna strona

Strefa czasowa: UTC + 2

Kto przegl─ůda forum

U┼╝ytkownicy przegl─ůdaj─ůcy ten dzia┼é: Brak zidentyfikowanych u┼╝ytkownik├│w i 7 go┼Ťci

Nie mo┼╝esz rozpoczyna─ç nowych w─ůtk├│w
Nie mo┼╝esz odpowiada─ç w w─ůtkach
Nie mo┼╝esz edytowa─ç swoich post├│w
Nie mo┼╝esz usuwa─ç swoich post├│w
Nie mo┼╝esz dodawa─ç za┼é─ůcznik├│w

Szukaj:
Skocz do: