Teraz jest pi─ůtek, 3 kwietnia 2020, 00:15

Strefa czasowa: UTC + 2

Utw├│rz nowy w─ůtek Odpowiedz w w─ůtku
Przejd┼║ na stron─Ö Poprzednia strona  1, 2, 3  Nast─Öpna strona
Autor Wiadomo┼Ť─ç
 Tytu┼é: Re: Chorwacja s┼éo┼äcem sk─ůpana
PostNapisane: ┼Ťroda, 3 sierpnia 2011, 13:27 
Administrator
Administrator

Do┼é─ůczy┼é(a): wtorek, 25 sierpnia 2009, 14:04
Grzegorz Czernecki napisał(a):
Adam Skrzypek napisał(a):
Skoro Laguna jest widoczna gołym okiem... :shock:

Ada┼Ť w Bieszczadach te┼╝ jest i w tym rejonie nieba nie tylko ona :D :D .

W Cro jest za to par─Ö stopni wy┼╝ej :)

... muszę powiedzieć ,że Bieszczady to jest to!!!!!!!!! :D, żaden Jodłów ani Kudłacze (w Chorwacji jeszcze nie byłem to nie mam porównania ,ale przypuszczam ,że lepsza nie może być bo już się lepiej chyba nie da ,na pewno jest taka sama tylko dalej) takiej drogi mlecznej jeszcze nie widziałem!!

Nie chodzi o to ┼╝eby licytowa─ç si─Ö niebem, zapewne i w Bieszczadach i w Chorwacji jest superanckie, natomiast letnie klimaty s─ů mi tu jednak bli┼╝sze, jak na razie 100% nocek obserwacyjnych no i te par─Ö stopni wy┼╝ej.

Radoslaw Kaminski napisał(a):
Ech Panowie, szkoda, ┼╝e nie zajrza┼éem wcze┼Ťniej tutaj to bym Was odwiedzi┼é. Czy u Was te┼╝ tak w nocy wieje, ┼╝e chce urwa─ç ┼éeb?

Nie wieje, tylko lekki ciepły przyjemny wietrzyk.

Wczoraj mieli┼Ťmy fajny dzie┼ä. Najpierw dzi─Öki uprzejmo┼Ťci znajomych z cro forum pop┼éyn─Öli┼Ťmy pontonem na dzik─ů pla┼╝─Ö, do kt├│rej dost─Öp l─ůdowy by┼é raczej trudny. By┼éo tam bardzo urokliwie.

Za┼é─ůcznik:
Cro 16.jpg
Cro 16.jpg [ 235.75 KiB | Przegl─ůdane 1899 razy ]

Za┼é─ůcznik:
Cro 15.jpg
Cro 15.jpg [ 229.04 KiB | Przegl─ůdane 1899 razy ]

Za┼é─ůcznik:
Cro 14.jpg
Cro 14.jpg [ 208.87 KiB | Przegl─ůdane 1899 razy ]

Za┼é─ůcznik:
Cro 13.jpg
Cro 13.jpg [ 211.52 KiB | Przegl─ůdane 1899 razy ]

Za┼é─ůcznik:
Cro 12.jpg
Cro 12.jpg [ 231.78 KiB | Przegl─ůdane 1899 razy ]

Za to wieczorem za┼éatwili┼Ťmy z gospodarzami wygaszenie ┼Ťwiate┼é wok├│┼é domu i wystawili┼Ťmy teleskopy na tarasie. A ┼╝e seeing by┼é du┼╝o lepszy ni┼╝ przedwczoraj, obserwacje by┼éy jeszcze bardziej fascynuj─ůce. Praktycznie nie by┼éo sensu wyje┼╝d┼╝a─ç gdzie┼Ť dalej, pod domem te┼╝ mamy - jak si─Ö okazuje - ekstra warunki.
Przy okazji zorganizowali┼Ťmy pokaz nieba dla zamieszkuj─ůcej z nami ekipy.

Dzi┼Ť dalej lampa.

GSO 10", SW ED80, SW 90/900, AZ4, Nikon Action VII 10x50
Star Adventurer, Canon 1100D mod

G├│ra

PostNapisane: ┼Ťroda, 3 sierpnia 2011, 14:00 
Moderator globalny
Moderator globalny

Do┼é─ůczy┼é(a): wtorek, 25 sierpnia 2009, 15:33
Nie chodzi o to ┼╝eby licytowa─ç si─Ö niebem, zapewne i w Bieszczadach i w Chorwacji jest superanckie, natomiast letnie klimaty s─ů mi tu jednak bli┼╝sze, jak na razie 100% nocek obserwacyjnych no i te par─Ö stopni wy┼╝ej.

.

Ada┼Ť nie mia┼éem na my┼Ťli licytacji :D , tych nocek Wam na prawd─Ö zazdroszcz─Ö upa┼éu nie koniecznie bo tak wysokie temperatury ostatnio m├│j organizm nie najlepiej toleruje ,ale mo┼╝e mnie kiedy┼Ť b─Ödzie sta─ç na taki wypad z Wami do Chorwacji ,pozdrawiam i ┼╝ycz─Ö dobrej pogody do ko┼äca urlopu!!

TS APO 65Q, SW 12"Dobson, HEQ5 Pro SynScan(modyfikowany), SBIG ST2000XCM, ZWO ASI 294MC PRO, Canon EOS 550D, SONY DSC H7, IDAS LPS P2 2", UHCs 2".
<iframe width="300" height="419" src="https://zrzutka.pl/44s9ha/widget/13" frameborder="0" scrolling="no"></iframe>
------------------------------------------------------------
https://drive.google.com/file/d/18pMRcxQoFbOvi1dYEZwy3l8hyanneo3k/view?usp=sharing

G├│ra

PostNapisane: ┼Ťroda, 3 sierpnia 2011, 19:58 
Ranga: [7]

Do┼é─ůczy┼é(a): czwartek, 27 sierpnia 2009, 10:54
Widze ┼╝e na pla┼╝e ko┼éo pontona wylaz┼éa jaka┼Ť foka
Uwa┼╝ajcie na siebie !!!

G├│ra

PostNapisane: ┼Ťroda, 3 sierpnia 2011, 23:19 
Ranga: [1]

Do┼é─ůczy┼é(a): wtorek, 8 marca 2011, 15:27
Kurcze, kurcze. Zazdroszcz─Ö i Cro i obserwacji :). Jak wchodz─Ö do dzia┼éu "Astronomia moje hobby" to z niecierpliwo┼Ťci─ů patrz─Ö czy s─ů jakie┼Ť nowe wpisy w temacie "Chorwacja s┼éo┼äcem sk─ůpana" :). W kt├│rym miejscu na Pagu jeste┼Ťcie?

G├│ra

PostNapisane: czwartek, 4 sierpnia 2011, 10:02 
Administrator
Administrator

Dzisiaj kolejny dzień lampa...

...ale mo┼╝e mnie kiedy┼Ť b─Ödzie sta─ç na taki wypad z Wami do Chorwacji ,pozdrawiam i ┼╝ycz─Ö dobrej pogody do ko┼äca urlopu!!

Tak przy okazji to cenowo nie taka straszna ta Chorwacja jak j─ů maluj─ů. Oczywi┼Ťcie jest dro┼╝ej ni┼╝ u nas, ale nie jest to taka masakra jak my┼Ťla┼éem. Ceny paliw po drodze (S┼éowacja, Austria, S┼éowenia, Chorwacja) s─ů praktycznie takie same jak w Polsce. ┼╗arcie w knajpie od 35 kn (21 z┼é) - pizza, lasagne, spaghetti, poprzez 50 kn (30 z┼é) za dobre mi─Ösko z frytkami do 70 - 90 kn (42 - 54 z┼é) za ekstra ryby. Piwo w knajpie 12 kn (7, 20 z┼é), w sklepie - nie w markecie - 6,80 kn (4 z┼é). Tyle samo - 7 kn - kosztuje chleb, kilogram pomidor├│w czy nektarynek. Dobre wino domowe od "naszej babci" to koszt 25 kn czyli 15 z┼é, w sklepach wina s─ů nawet ta┼äsze. Ga┼éka, co tam, ga┼éa lod├│w to 5 kn czyli 3 z┼é. Jak wida─ç tragedii nie ma, wystarczy pojecha─ç nad nasze morze.

Karol Kudra napisał(a):
Kurcze, kurcze. Zazdroszcz─Ö i Cro i obserwacji :). Jak wchodz─Ö do dzia┼éu "Astronomia moje hobby" to z niecierpliwo┼Ťci─ů patrz─Ö czy s─ů jakie┼Ť nowe wpisy w temacie "Chorwacja s┼éo┼äcem sk─ůpana" :). W kt├│rym miejscu na Pagu jeste┼Ťcie?

Ciesz─Ö si─Ö ┼╝e w─ůtek si─Ö podoba, cho─ç to forum astronomiczne a nie wakacyjne. Jeste┼Ťmy na Pagu w Dinjisce, ma┼éej wiosce z dala od gwaru i t┼éumu. Jest bardzo klimatycznie i wakacyjnie :) .

G├│ra

PostNapisane: czwartek, 4 sierpnia 2011, 10:59 

Do┼é─ůczy┼é(a): czwartek, 27 sierpnia 2009, 10:54
Skoro ju┼╝ m├│wimy o kosztach to wydaje mi sie ┼╝e s─ů one por├│wnywalne.
2 tygodnie w Cro mo┼╝na spokojnie zamkn─ů─ç w 5 tysi─ůcach na 2 osoby,a za 6 tysiak├│w to ju┼╝ mamy wszystkie wodotryski jakie sobie wymy┼Ťlimy.
Przy czym mówie tutaj o całkowitym koszcie czyli kwatery,wyżywienie,paliwo i winiety
Mnie w tym roku 2 tygodnie w słońcu kosztowały 4 tysiaki w tym kilka nie tanich wycieczek jako ze byłem pierwszy raz w Cro i chciałem pozwiedzać ich atrakcje.
Mia┼éem co prawda kwatery za darmo bo by┼éem u znajomych ale pozna┼éem ceny wynajmu bungalow├│w i wiem ze w zale┼╝no┼Ťci od luksusu kszta┼étuj─ů sie one od 30 do 50-60 Euro za dobe.
Tak czy siak bez oszcz─Ödzania mo┼╝na zamkn─ů─ç sie w kwocie jak─ů wydaliby┼Ťmy nad polskim morzem gdzie pogoda albo bedzie albo nie.

G├│ra

PostNapisane: czwartek, 4 sierpnia 2011, 15:36 

To prawda. Te┼╝ jestem du┼╝ym zwolennikiem Cro. Go┼Ťci┼éem tam ju┼╝ 3 razy i wszystkie by┼éy udane, st─ůd takie moje zainteresowanie tematem.

No i prosimy o wi─Öcej zdj─Ö─ç - tak┼╝e tych astro :)

G├│ra

PostNapisane: czwartek, 4 sierpnia 2011, 15:41 
Administrator
Administrator

Piotr R─ůczka napisa┼é(a):
Skoro ju┼╝ m├│wimy o kosztach to wydaje mi sie ┼╝e s─ů one por├│wnywalne.

Tys prowda, jak to powiedział Pyzdra w "Janosiku".

Tak sobie my┼Ťl─Ö ┼╝e o samym astro i obserwacjach za wiele ju┼╝ nie napiszemy, niebo ciemne, warunki s─ů, nic tylko obserwowa─ç. Wiele nowego nie wymy┼Ťlimy. Zreszt─ů jeszcze par─Ö dos┼éownie dni i Ksi─Ö┼╝yc zacznie przeszkadza─ç.
Nie wiem czy zawraca─ç Wam g┼éow─Ö naszym wypoczynkiem, w ko┼äcu to forum astro, je┼Ťli chcecie to mo┼╝emy jeszcze powrzuca─ç par─Ö fotek i zda─ç ma┼é─ů relacj─Ö z kolejnych dni.

W tej chwili wr├│cili┼Ťmy z miasteczka Pag - jest bardzo urokliwe, star├│wka nie jest za du┼╝a, za to z prawdziwym klimatem ┼Ťr├│dziemnomorskim. W zasadzie mo┼╝na je obej┼Ť─ç w godzink─Ö. Ca┼éa masa knajpek zaprasza feeri─ů zapach├│w na smakowity posi┼éek, a babinki w sklepikach zachwalaj─ů koronkowe wyroby, z kt├│rych s┼éynie w┼éa┼Ťnie Pag. Dreptaj─ůc w─ůskimi uliczkami napotykamy na otwatre domostwa, gdzie gospodynie przygotowuj─ů aromatyczne posi┼éki, snuj─ů si─Ö zapachy rozmarynu, lawendy i pieczonego mi─Öska ;) . Panowie z kolei siedz─ů przy ma┼éych stolikach z nape┼énionymi "czaszami" delektuj─ůc si─Ö rodzimymi trunkami. Do tego cykady, muzyka, lekki ciep┼éy wiaterek...

A teraz basen i Karlovacko :D

Karol Kudra napisał(a):
No i prosimy o wi─Öcej zdj─Ö─ç - tak┼╝e tych astro :)

Fotek astro nie będzie - nie mamy sprzętu, walczymy w wizualu. Jedyna zaprezentowana fotka Drogi Mlecznej została zrobiona przy ogniskowej 17mm przy f/4, 30s i ISO 800. Na więcej sprzęt nie pozwala (EOS 400D + EF-S 17-85 IS USM + zwykły statyw).

G├│ra

PostNapisane: czwartek, 4 sierpnia 2011, 21:19 

Dreptaj─ůc w─ůskimi uliczkami napotykamy na otwatre domostwa, gdzie gospodynie przygotowuj─ů aromatyczne posi┼éki, snuj─ů si─Ö zapachy rozmarynu, lawendy i pieczonego mi─Öska ;) . Panowie z kolei siedz─ů przy ma┼éych stolikach z nape┼énionymi "czaszami" delektuj─ůc si─Ö rodzimymi trunkami. Do tego cykady, muzyka, lekki ciep┼éy wiaterek...

Bossssszzze!!! Dlaczego pod KRK nie mamy dost─Öpu do Morza Adriatyckiego??? :|

Mam nadziej─Ö, ┼╝e admini za offa nas tu nie zlinczuj─ů.
Jak dla mnie zdj─Öcia krajobrazowe mo┼╝ecie zamieszcza─ç. Nie mam nic przeciwko :). Jak zobaczy┼éem pierwsze zdj─Öcia to od razu pomy┼Ťla┼éem, ┼╝e jeste┼Ťcie na Pagu ale nie ┼Ťmia┼éem pyta─ç. Temat za to sam si─Ö rozwin─ů┼é.

Ech... id─Ö po O┼╝ujsko. Ostatnie mi si─Ö osta┼éo wi─Öc go spo┼╝ytkuj─Ö w┼éa┼Ťciwie. WASZE ZDROWIE!

G├│ra

PostNapisane: pi─ůtek, 5 sierpnia 2011, 05:49 
Moderator globalny
Moderator globalny

Do┼é─ůczy┼é(a): wtorek, 25 sierpnia 2009, 13:05
Dzi┼Ť mamy zamiar jecha─ç w g┼é─ůb Chorwacji na nocne obserwacje. Obiecuj─Ö po powrocie naskroba─ç kilka s┼é├│w.
Za kilka chwil id─Ö pakowa─ç telepy i w drog─Ö. Kierujemy si─Ö dzi┼Ť w okolice miasteczka Knin, cho─ç my┼Ťl─Ö, ┼╝e a┼╝ tak daleko nie trzeba b─Ödzie jecha─ç. Wg Mapy LP mamy czarne niebo.

Piwo ma warto┼Ťci od┼╝ywcze, podczas gdy ┼╝ywno┼Ť─ç nie ma warto┼Ťci piwnych

G├│ra

PostNapisane: sobota, 6 sierpnia 2011, 03:59 
Nowy u┼╝ytkownik

Do┼é─ůczy┼é(a): wtorek, 5 stycznia 2010, 18:39
Wszystko cacy, ale te klapki Wasze...;P

Lidloszkop 70/700

G├│ra

PostNapisane: sobota, 6 sierpnia 2011, 11:00 
Moderator globalny
Moderator globalny

Robert Kaszuba napisał(a):
Wszystko cacy, ale te klapki Wasze...;P

Jakie klapki? :shock:

Wiem, ┼╝e Adam przygotowuje relacj─Ö, a jest o czym pisa─ç, wi─Öc pozostawi─Ö mu pole do popisu, bo mamy ostatnio problemy z netem.

G├│ra

PostNapisane: sobota, 6 sierpnia 2011, 11:01 
Administrator
Administrator

Już napisałem :D

Wczoraj wybrali┼Ťmy si─Ö z Adamem K. na obserwacje w g┼é─ůb chorwackiego l─ůdu, tak aby omin─ů─ç ewentualne za┼Ťwietlenie z nadmorskich mie┼Ťcinek i Zadaru. Pojechali┼Ťmy w kierunku Kninu, oko┼éo 60 km od naszego miejsca pobytu. Mapy za┼Ťwietlenia pokazuj─ů tam czarne LP. Wyjechali┼Ťmy w okolicach godz. 21.00, na miejscu byli┼Ťmy po 22.00, mieli┼Ťmy wi─Öc troch─Ö czasu na rozstawienie sprz─Ötu zanim zaszed┼é Ksi─Ö┼╝yc i zrobi┼éo si─Ö naprawd─Ö ciemno. Jak si─Ö okaza┼éo wyl─ůdowali┼Ťmy w g├│rach, trudno by┼éo znale┼║─ç miejsce na post├│j, gdy┼╝ mamy tylko drog─Ö wykut─ů w skale i praktycznie brak pobocza, jedynie kamole i suche krzaczory. W ko┼äcu jednak uda┼éo nam si─Ö znale┼║─ç naturaln─ů zatoczk─Ö z do┼Ť─ç fajnym horyzontem i smoli┼Ťcie czarnym po┼éudniem. Szczerze m├│wi─ůc takiego nieba jeszcze nie widzia┼éem - nie por├│wnuj─Ö do Bieszczad bo jeszcze nie by┼éem, ale Jod┼é├│w czy Kud┼éacze mog─ů si─Ö daleko schowa─ç. Droga Mleczna widoczna w ca┼éej okaza┼éo┼Ťci z k┼é─Öbi─ůcymi si─Ö chmurami w Strzelcu - dla takich widok├│w warto przejecha─ç te 1000 km :) .

Po wyci─ůgni─Öciu ED-ka i Synty pobie┼╝ny rzut oka tym drugim w Lagun─Ö - i szok, takiego czego┼Ť jeszcze nie widzieli┼Ťmy, w Naglerze 31 zajmowa┼éa prawie ca┼ée pole, jedna wielka mg┼éa, wielko┼Ťci─ů por├│wnywalna do M42 ogl─ůdanej w naszych warunkach. Po prostu pogrom. Powy┼╝ej Tr├│listna Koniczyna, gwiezdny ob┼éok Strzelca, gromadki otwarte, mg┼éawice Omega i Orze┼é - mi├│d na nasze serca. Z kolei kulka M22 rozbita w drobny py┼é przypomina┼éa M13. W zasadzie w co si─Ö nie popatrzy┼éo wzbudza┼éo zdziwienie. Veil widoczny bez filtra, a z filtrem nad rozczapierzeniem miot┼éy widoczne ob┼éoki mg┼éy. Tr├│jk─ůt Pickeringa widoczny bez problemu, a sam welon jako poszarpane chmurki, tym razem przypomina┼é mi Veila widzianego w Jod┼éowie 2 lata temu w LB 16". Z kolei w ED-ku ┼éadnie widoczny ca┼éy kompleks w jednym polu. Taka M31 czy w Syncie czy te┼╝ w ED-ku przy najd┼éu┼╝szych okularach zajmowa┼éa ca┼ée pole. M51 widoczna bez wysi┼éku ze spiralnymi ramionami. Kulki NGC w Strzelcu te┼╝ widoczne bez problemu. Mo┼╝na by d┼éugo o tym pisa─ç, to trzeba zobaczy─ç.

Mieli┼Ťmy te┼╝ w czasie obserwacji ma┼é─ů niespodziank─Ö. Ot├│┼╝ w czasie obserwacji s┼éyszeli┼Ťmy z ┼é─ůki za nasz─ů ulic─ů odg┼éos dzwonk├│w pas─ůcych si─Ö - jak domniemywali┼Ťmy si─Ö - owiec. A ┼╝e by┼éo ciemno nie byli┼Ťmy w stanie nic zobaczy─ç. W momencie jak dziwne odg┼éosy zacz─Ö┼éy si─Ö do nas zbli┼╝a─ç, ┼é─ůcznie z chrumkaniem, sapaniem i czym┼Ť tam jeszcze, za┼Ťwiecili┼Ťmy czo┼é├│wki. Patrzymy... krowa maszeruje asfaltem po poboczu, za ni─ů druga i wcinaj─ů traw─Ö. Ale ale... to nie krowa, to dwa byki !!! ┼╗eby nie zaognia─ç sytuacji zgasili┼Ťmy czo┼é├│wki i stali┼Ťmy jak s┼éupy soli. W pewnym momencie zostali┼Ťmy otoczeni przez cztery byki, kt├│re zmierza┼éy w kierunku naszych telep├│w i rozstawionych na ziemi walizek. Pal licho nasze ┼╝ycie i samoch├│d, ale one stratuj─ů nasz sprz─Öt!!! Szczerze to nie by┼éo nam do ┼Ťmiechu, gdy┼╝ jeden z byk├│w wykazywa┼é wyra┼║ne zainteresowanie naszymi osobami. Stali┼Ťmy dalej nieruchomo z duszami na ramieniu, po czym... byki znikn─Ö┼éy tak szybko jak tylko si─Ö pojawi┼éy. Po tej nauczce popakowali┼Ťmy sprz─Öt tak aby m├│c si─Ö szybko ewakuowa─ç, na placu boju pozosta┼éa tylko Synta z trzema okularami. Poogl─ůdali┼Ťmy jeszcze troch─Ö nieba i gdzie┼Ť o 00.30 pozbierali┼Ťmy si─Ö w drog─Ö powrotn─ů.

Poni┼╝ej par─Ö fotek, kiepskie bo robione przy 17mm f/4 30s ISO800 ze statywu.

Pozdrowienia z nadal słonecznej Chorwacji - jak na razie 100% lampa i 100% nocek obserwacyjnych.

Za┼é─ůczniki:
Cro 17.jpg
Cro 17.jpg [ 171.1 KiB | Przegl─ůdane 1770 razy ]
Cro 18.JPG
Cro 18.JPG [ 178.17 KiB | Przegl─ůdane 1770 razy ]
Cro 19.JPG
Cro 19.JPG [ 201.38 KiB | Przegl─ůdane 1770 razy ]
Cro 20.JPG
Cro 20.JPG [ 85.8 KiB | Przegl─ůdane 1770 razy ]

G├│ra

PostNapisane: sobota, 6 sierpnia 2011, 12:05 
Ranga: [4]

Do┼é─ůczy┼é(a): pi─ůtek, 7 stycznia 2011, 21:47
Nie powiem. Zazdroszcz─Ö Wam bardzo!!! Takie widoki, gdzie w Polsce trzeba si─Ö nam─Öczy─ç, ┼╝eby zobaczy─ç cokolwiek. Gratuluj─Ö udanej nocki :)
Historia z bykami nadaje się do opowiadań na długie lata :lol:

G├│ra

PostNapisane: poniedzia┼éek, 8 sierpnia 2011, 09:32 

Do┼é─ůczy┼é(a): pi─ůtek, 18 wrze┼Ťnia 2009, 10:35
Panowie pozdrowienia z D─ůbrowy G├│rniczej fajne zdj─Öcia. :D
Ja już po urlopie :( (cały sierpień).

Dariusz W. Nelle

G├│ra

PostNapisane: poniedzia┼éek, 8 sierpnia 2011, 10:48 
Moderator globalny
Moderator globalny

Dzi─Öki wszystkim za dobre s┼éowa. Pozdrawiamy wszystkich gor─ůco.

G├│ra

PostNapisane: poniedzia┼éek, 8 sierpnia 2011, 23:58 

Do┼é─ůczy┼é(a): czwartek, 2 wrze┼Ťnia 2010, 18:45
Jestem pod wra┼╝eniem warunk├│w obserwacyjnych, - a swoj─ů drog─ů to ciekawie si─Ö czyta wasze relacje. Pozdrawiam.

G├│ra

PostNapisane: wtorek, 9 sierpnia 2011, 11:11 
Administrator
Administrator

Dzi─Öki za dobre s┼éowa. Teraz Ksi─Ö┼╝yc znacz─ůco utrudnia obserwacje, wi─Öc tylko rekreacyjnie wyci─ůgamy teleskopy przed dom ┼╝eby poobserwowa─ç naszego naturalnego satelit─Ö. Tak z ciekawo┼Ťci zobaczy┼éem w Stellarium jak wygl─ůda r├│┼╝nica pomi─Ödzy niebem w Zadarze i Chorzowie, poni┼╝sze grafiki obrazuj─ů niebo o tej samej porze w tych dw├│ch miejscach, przy czym zrobi┼éem to tak, ┼╝e gwiazda Kaus Australis w Chorzowie dotyka horyzontu. Wida─ç zdecydowan─ů r├│┼╝nic─Ö, a jeszcze wi─Öksz─ů frajd─ů jest to, ┼╝e pod Strzelcem w Chorwacji mo┼╝na znale┼║─ç Koron─Ö Po┼éudnia.

Dzisiaj lampy ci─ůg dalszy, za to wieje bora, jak by┼éem nad mostem ┼é─ůcz─ůcym Pag ze sta┼éym l─ůdem to my┼Ťla┼éem ┼╝e odfrun─Ö razem z samochodem.

Za┼é─ůczniki:
Stellarium Chorz├│w.jpg
Stellarium Chorz├│w.jpg [ 53.88 KiB | Przegl─ůdane 1668 razy ]
Stellarium Zagrzeb.jpg
Stellarium Zagrzeb.jpg [ 56.06 KiB | Przegl─ůdane 1668 razy ]

G├│ra

PostNapisane: wtorek, 9 sierpnia 2011, 11:52 
Moderator globalny
Moderator globalny

Bora ;)

G├│ra

PostNapisane: wtorek, 9 sierpnia 2011, 13:10 
Ranga: [3]

Do┼é─ůczy┼é(a): wtorek, 25 sierpnia 2009, 13:45
Reakcja mojej żony na przesłanie jej linka:
cholera nasza zatoczka ;?

kurna!!!!!!!!!!!!!!!! //edit: Admin

Byli┼Ťmy na Pagu 3 lata temu i wspominamy pobyt tam z du┼╝ym rozrzewnieniem. A w tym roku nie jedziemy nigdzie:(

G├│ra

Wy┼Ťwietl posty nie starsze ni┼╝:  Sortuj wg  
Utw├│rz nowy w─ůtek Odpowiedz w w─ůtku
Przejd┼║ na stron─Ö Poprzednia strona  1, 2, 3  Nast─Öpna strona

Strefa czasowa: UTC + 2

Kto przegl─ůda forum

U┼╝ytkownicy przegl─ůdaj─ůcy ten dzia┼é: Brak zidentyfikowanych u┼╝ytkownik├│w i 9 go┼Ťci

Nie mo┼╝esz rozpoczyna─ç nowych w─ůtk├│w
Nie mo┼╝esz odpowiada─ç w w─ůtkach
Nie mo┼╝esz edytowa─ç swoich post├│w
Nie mo┼╝esz usuwa─ç swoich post├│w
Nie mo┼╝esz dodawa─ç za┼é─ůcznik├│w

Szukaj:
Skocz do: