Teraz jest wtorek, 7 kwietnia 2020, 05:10

Strefa czasowa: UTC + 2

Utw├│rz nowy w─ůtek Odpowiedz w w─ůtku
Przejd┼║ na stron─Ö Poprzednia strona  1, 2
Autor Wiadomo┼Ť─ç
 Tytu┼é: Re: Dzisiejsze obserwacje - stycze┼ä 2014 r.
PostNapisane: wtorek, 7 stycznia 2014, 23:39 
Ranga: [3]

Do┼é─ůczy┼é(a): wtorek, 25 sierpnia 2009, 13:45
Adam, Ty to Masz farta...
Ja pojechałem na testy do Niegowonic, skończyło się na Jowiszu, M42 i Księżycu, niestety nagle mgła podeszła do góry i na tym się skończyło...

G├│ra

PostNapisane: ┼Ťroda, 8 stycznia 2014, 01:41 
Ranga: [4]

Do┼é─ůczy┼é(a): poniedzia┼éek, 19 listopada 2012, 22:37
Adam Krawczyk napisał(a):
Wróciłem do domu sprzed domu :D
Seeing dzi┼Ť jest ┼Ťwietny. Wida─ç wszystko jak na d┼éoni tylko ten Ksi─Ö┼╝yc
Powietrze jest na tyle dobre, ┼╝e z miasta widzia┼éem Eskimosa, M77 i wiele innych, a nawet jak─ů┼Ť NGC (nie pami─Ötam) 10 mag.
Jowisz jak na zdjęciach, ale żadnego tranzytu, żadnej plamy - dopiero później, a wczoraj była taka okazja ale nie było pogody. :(
Na warunki przyjdzie nam poczeka─ç jeszcze dwa tygodnie. I zn├│w nie b─Ödzie pogody
Nic tam. I tak było fajnie.

Ja też dzisiaj lukałem :) Niedaleko od Ciebie - aże w Łubkach :lol:
Łysy trochę przeszkadzał, to fakt. Ale fajnie pozował do zdjęć. O komecie można zapomnieć, akurat jest za Księżycem.
WCP ogl─ůda┼éem wczoraj przez bino. Przez 2 godziny podziwia┼éem Jowisza bo autentycznie nic innego nie by┼éo wida─ç. Troch─Ö jedynie rozmazanego ┼üysego, tragedia.
Ale dzisiaj to już inna bajka. Najlepszy seeing był ok. 22:45 jak już nadchodziły chmury z północnego-zachodu. Przez chwilę zrobiło się krystalicznie.

Alfred Błażytko napisał(a):
Ciekawi mnie ta miejsc├│wka, bo poszukuj─Ö jakiego┼Ť miejsca z w miar─Ö dobrym po┼éudniem. Jakby┼Ťcie mogli, to skrobnijcie jak to wygl─ůda w por├│wnaniu do Wi┼Ťnicz. W Wi┼Ťniczach jest tragedia zim─ů, bo szklarnie z Paczyny (od Toszka 7km) zaczynaj─ů ┼Ťwieci─ç jak cholera... :( . By┼éem te┼╝ na obserwacjach 30 grudnia, ale na g├│rce w Sarnowie. Tam po┼éudnie jest ju┼╝ lepsze, ale to jeszcze nie to. Dlatego wy┼éowi┼éem tylko brakuj─ůc─ů eMk─Ö w Zaj─ůcu, a na Ruf─Ö nawet nie czeka┼éem

Jednak w ┼üubkach jest ja┼Ťniej ni┼╝ pod Kapliczk─ů. No chyba, ┼╝e to przez dzisiejszego ┼üysego. Drog─Ö mleczn─ů s┼éabo by┼éo wida─ç.
M79 z mojego refraktorka bez problemu luka┼éem chocia┼╝ Zaj─ůc by┼é akurat utopiony w ┼éunie z nad zak┼éadu produkcyjnego, kt├│ry ┼Ťwieci centralnie nad Kamie┼äcem. To nie wioska ┼Ťwieci tylko ten o┼Ťwietlony zak┼éad po prawej. Na szcz─Ö┼Ťcie nie jest szeroka ta ┼éuna i psuje tylko w─ůski (centralny) fragment po┼éudnia.
Na lewo od Adhary i Wezena, ju┼╝ w Rufie bardzo ┼éadnie by┼éo wida─ç gromad─Ö M93. Z ty┼éu w tamtej okolicy bli┼╝ej SE wida─ç latarnie nad autostrad─ů A1 ale nie ma stamt─ůd ┼╝adnej ┼éuny.
Tym nie mniej nie jest to wymarzone miejsce na DS-y. Na ambitniejsze obserwacje trzeba szuka─ç czego┼Ť na zach├│d albo p├│┼énoc od Wi┼Ťnicz. Mo┼╝e poza D─ůbr├│wk─ů jest jakie┼Ť wzg├│rze w okolicy z daleka od zabudowa┼ä.

Columbus 13"; TSAPO906; HEQ5; SAM; QHY183; EOS6D

G├│ra

PostNapisane: ┼Ťroda, 8 stycznia 2014, 03:04 

Tylko ten Ksi─Ö┼╝yc ;)
Za┼é─ůcznik:
Komentarz: Tylko ten Ksi─Ö┼╝yc
Lubki_Amadeusz_20140107_01.jpg
Lubki_Amadeusz_20140107_01.jpg [ 216.6 KiB | Przegl─ůdane 3043 razy ]

G├│ra

PostNapisane: ┼Ťroda, 8 stycznia 2014, 10:00 
Moderator globalny
Moderator globalny

Do┼é─ůczy┼é(a): wtorek, 25 sierpnia 2009, 13:05
Amadeusz, Ty sypiasz czasami?

Piwo ma warto┼Ťci od┼╝ywcze, podczas gdy ┼╝ywno┼Ť─ç nie ma warto┼Ťci piwnych

G├│ra

PostNapisane: ┼Ťroda, 8 stycznia 2014, 11:11 
Administrator
Administrator

Do┼é─ůczy┼é(a): wtorek, 25 sierpnia 2009, 14:04
Amadeusz Jędrzejczyk napisał(a):
Tylko ten Ksi─Ö┼╝yc ;)

Ale za to jaki ładny :)

GSO 10", SW ED80, SW 90/900, AZ4, Nikon Action VII 10x50
Star Adventurer, Canon 1100D mod

G├│ra

PostNapisane: czwartek, 9 stycznia 2014, 09:06 

Do┼é─ůczy┼é(a): poniedzia┼éek, 9 lipca 2012, 22:33
Tylko ten Ksi─Ö┼╝yc ;)

Super zdj─Öcie, gratuluje, oby tak dalej :)

Obrazek

G├│ra

PostNapisane: czwartek, 9 stycznia 2014, 19:59 

Adam Krawczyk napisał(a):
Amadeusz, Ty sypiasz czasami?

Tak, czasami :lol:

Dawid Barteczko napisał(a):
Super zdj─Öcie, gratuluje, oby tak dalej :)

Dziękuję :) Zaczynam jak chyba wszyscy, od najprostszych rzeczy. Nie próbowałem jeszcze stackowania. Jestem pod wrażeniem Twoich fotek DS-ów z platformy.

G├│ra

PostNapisane: poniedzia┼éek, 27 stycznia 2014, 22:08 

W ko┼äcu wczoraj, 26 stycznia 2014 r. dobre warunki obserwacyjne dotar┼éy na ┼Ül─ůsk. Z b├│lem serca (┼╝e to nie u nas) czyta┼éo si─Ö przez ca┼éy weekend emocjonuj─ůce relacje Koleg├│w z p├│┼énocnej Polski, szalej─ůcych i czesz─ůcych eMki par─Ö stopni powy┼╝ej nas. Za to dzi┼Ť zn├│w "po ptokach".
Przyznajcie si─Ö Panowie, kto skorzysta┼é z wczorajszej okazji, tak niecodziennej w tym miesi─ůcu :D

Ja, niepewny rozwoju sytuacji rozłożyłem się z Columbusem w nieodległych Łubkach.
Supernowa w M82 zaliczona - przynajmniej wizualnie :) Chcia┼éem utrwali─ç ale pad┼é mi z zimna akumulator od platformy paralaktycznej. Poza tym os┼éona kratownicy na wietrze trzepota┼éa jak maszt na ┼╝aglu wywo┼éuj─ůc drgania.
Ok. 22:00 zrobi┼éo si─Ö pi─Öknie. Ca┼éa Droga Mleczna by┼éa dobrze widoczna. Zanim posk┼éada┼éem si─Ö sparali┼╝owany z zimna zrobi┼éem jeszcze przegl─ůd zimowych klasyk├│w.
Przemarzły mi palce u nóg. Efekt -11°C przez ponad 2h.
Chyba pochopnie skre┼Ťli┼éem t─ů miejsc├│wk─Ö, chocia┼╝ na po┼éudniowym zachodzie masakrycznie razi sodem pobliski zak┼éad. Pod Orionem nie by┼éo kompletnie nic wida─ç.

Do ko┼äca styczniowego w─ůtku jeszcze 4 dni. Mo┼╝e cho─ç raz jeszcze zaskoczy nas czyste niebo, czego Wam i sobie ┼╝ycz─Ö :)

G├│ra

PostNapisane: poniedzia┼éek, 27 stycznia 2014, 22:14 
Moderator globalny
Moderator globalny

Do┼é─ůczy┼é(a): wtorek, 25 sierpnia 2009, 15:33
W ko┼äcu wczoraj, 26 stycznia 2014 r. dobre warunki obserwacyjne dotar┼éy na ┼Ül─ůsk. Z b├│lem serca (┼╝e to nie u nas) czyta┼éo si─Ö przez ca┼éy weekend emocjonuj─ůce relacje Koleg├│w z p├│┼énocnej Polski, szalej─ůcych i czesz─ůcych eMki par─Ö stopni powy┼╝ej nas. Za to dzi┼Ť zn├│w "po ptokach".
Przyznajcie si─Ö Panowie, kto skorzysta┼é z wczorajszej okazji, tak niecodziennej w tym miesi─ůcu :D

Ja, niepewny rozwoju sytuacji rozłożyłem się z Columbusem w nieodległych Łubkach.
Supernowa w M82 zaliczona - przynajmniej wizualnie :) Chcia┼éem utrwali─ç ale pad┼é mi z zimna akumulator od platformy paralaktycznej. Poza tym os┼éona kratownicy na wietrze trzepota┼éa jak maszt na ┼╝aglu wywo┼éuj─ůc drgania.
Ok. 22:00 zrobi┼éo si─Ö pi─Öknie. Ca┼éa Droga Mleczna by┼éa dobrze widoczna. Zanim posk┼éada┼éem si─Ö sparali┼╝owany z zimna zrobi┼éem jeszcze przegl─ůd zimowych klasyk├│w.
Chyba pochopnie skre┼Ťli┼éem t─ů miejsc├│wk─Ö, chocia┼╝ na po┼éudniowym zachodzie masakrycznie razi sodem pobliski zak┼éad. Pod Orionem nie by┼éo kompletnie nic wida─ç.

Do ko┼äca styczniowego w─ůtku jeszcze 4 dni. Mo┼╝e cho─ç raz jeszcze zaskoczy nas czyste niebo, czego Wam i sobie ┼╝ycz─Ö :)
Amadeo zazdrosz─Ö Ci pogodnego nieba, w Katowicach ( na Janowie) ostatnie pogodne niebo by┼éo jak foci┼éem G┼éow─Ö ma┼épy, jakie┼Ť 2,5 miesi─ůca temu, to znaczy przed wczoraj "chyba" by┼éo pogodnie , ale by┼éa taka wysoka mg┼éa, ┼╝e ledo by┼éo wida─ç Jowisza , kt├│ry by┼é tak rozmyty, ┼╝e rozmiarami przypomina┼é Ksi─Ö┼╝yc. :(

TS APO 65Q, SW 12"Dobson, HEQ5 Pro SynScan(modyfikowany), SBIG ST2000XCM, ZWO ASI 294MC PRO, Canon EOS 550D, SONY DSC H7, IDAS LPS P2 2", UHCs 2".
<iframe width="300" height="419" src="https://zrzutka.pl/44s9ha/widget/13" frameborder="0" scrolling="no"></iframe>
------------------------------------------------------------
https://drive.google.com/file/d/18pMRcxQoFbOvi1dYEZwy3l8hyanneo3k/view?usp=sharing

G├│ra

PostNapisane: wtorek, 28 stycznia 2014, 20:52 
Ranga: [1]

Do┼é─ůczy┼é(a): niedziela, 7 lipca 2013, 11:18

Gratuluje wytrwa┼éo┼Ťci.

Z Niedzielnych obserwacji, pami─Ötam tylko (przenikliwe zimno)

GSO 10" GSO 9mm, ES 6,7mm 8,8mm 14mm. Meade 4000 Pl├Âssl 6.4mm, 15mm, 26mm, 32mm Sotem 10x50

G├│ra

PostNapisane: wtorek, 28 stycznia 2014, 21:03 

Do┼é─ůczy┼é(a): poniedzia┼éek, 9 lipca 2012, 22:33
Nam r├│wnie┼╝ uda┼éo si─Ö w niedziel─Ö z pogod─ů, pomimo problem├│w technicznych nawet uda┼éo si─Ö co┼Ť ustrzeli─ç.
Na pe┼én─ů relacj─Ö zapraszamy na stron─Ö

Za┼é─ůczniki:
Komentarz: GSO 10" na platformie, C5D mkIII, korektor komy

24klatki po 5s + darki i flaty

m82str_podpis.png
m82str_podpis.png [ 691.5 KiB | Przegl─ůdane 2855 razy ]

Obrazek
G├│ra

PostNapisane: wtorek, 28 stycznia 2014, 21:21 
Ranga: [1]

Do┼é─ůczy┼é(a): niedziela, 7 lipca 2013, 11:18
Dawid Barteczko napisał(a):
Nam r├│wnie┼╝ uda┼éo si─Ö w niedziel─Ö z pogod─ů, pomimo problem├│w technicznych nawet uda┼éo si─Ö co┼Ť ustrzeli─ç.
Na pe┼én─ů relacj─Ö zapraszamy na stron─Ö

Świetna relacja. Kapitalna fota.

GSO 10" GSO 9mm, ES 6,7mm 8,8mm 14mm. Meade 4000 Pl├Âssl 6.4mm, 15mm, 26mm, 32mm Sotem 10x50

G├│ra

PostNapisane: pi─ůtek, 31 stycznia 2014, 19:49 

Do┼é─ůczy┼é(a): ┼Ťroda, 27 marca 2013, 11:11
kurcz─Ö, co┼Ť tam jednak Wam si─Ö uda┼éo... gratuluj─Ö i zazdroszcz─Ö... ja ju┼╝ opadam z si┼é :P

G├│ra

Wy┼Ťwietl posty nie starsze ni┼╝:  Sortuj wg  
Utw├│rz nowy w─ůtek Odpowiedz w w─ůtku
Przejd┼║ na stron─Ö Poprzednia strona  1, 2

Strefa czasowa: UTC + 2

Kto przegl─ůda forum

U┼╝ytkownicy przegl─ůdaj─ůcy ten dzia┼é: Brak zidentyfikowanych u┼╝ytkownik├│w i 2 go┼Ťci

Nie mo┼╝esz rozpoczyna─ç nowych w─ůtk├│w
Nie mo┼╝esz odpowiada─ç w w─ůtkach
Nie mo┼╝esz edytowa─ç swoich post├│w
Nie mo┼╝esz usuwa─ç swoich post├│w
Nie mo┼╝esz dodawa─ç za┼é─ůcznik├│w

Szukaj:
Skocz do: